רכשתם את הגלקסי Fold 2? אין לכם עדיין 5G

הגלקסי פולד 2 של סמסונג אולי תומך ב 5G אבל בינתיים לא תוכלו ליהנות ממנו. למה?

18:00
  /  
11.10.2020
  
מאת: אלי חבוש

הדור החמישי הגיע לישראל לפני כשבועיים ואמנם אין עדיין מגוון של מכשירים שתומכים ברשת 5G והפריסה עדיין אינה מושלמת, אבל אלה שכן, מצליחים ליהנות מגלישה מהירה יותר.

כזכור, הגלקסי נוט 20 שיצא לא מזמן בישראל הגיע בגרסה שאינה תומכת ב 5G מה שהכעיס לא מעט לקוחות. בגלל זה מאוד שמחנו לגלות שהפולד 2 היוקרתי שהגיע לארץ בשבוע שעבר ושעליו תשלמו לא מעט כסף, תומך, טכנולוגית, בדור החמישי. לפחות על הנייר.

אלא מה? מדיווחים שקיבלנו מלקוחות שרכשו את הגלקסי פולד 2 החדש, עולה שהמכשיר המתקדם אמנם תומך על הנייר ב 5G אבל לא מצליח להתחבר לרשת המהירה ולא מצליח לאפשר לגלוש במהירות הנדרשת. הנתון הזה, חשוב להדגיש, אינו נתון נסתר וסאני, מיבואניות מכשירי הסלולר של סמסונג, מציינת זאת באופן מפורש בדף המפרט של המכשיר אך נראה שלא כולם היו ערים לנתון הזה ולא בטוח שכולם נכנסים לדף המפרט באתר של סאני ובמקום זה מסתמכים על המפרט הטכני (שתומך ב 5G) ופשוט משערים שיוכלו ליהנות מהדור החמישי.

על זאת יש להוסיף את אמצעי הפרסום השונים של החברות שמוכרות את המכשיר שלא מציינות במפורש שאולי הכמשיר תומך ב 5G אבל לא תוכלו להפעיל אותו בישראל.

בהתאם להודעה באתר של סאני: "המכשיר מגיע עם קישוריות 5G מובנית, הקישוריות תופעל בעתיד, לכשיושלם תהליך הפיתוח והבדיקות בישראל." מה שאומר שכרגע, רוכשי הגלקסי פולד החדש, לא יוכלו עדיין ליהנות מגלישה מהירה באף רשת שתומכת בכך ורוכשי הגלקסי פולד 2 ייאלצו להמתין בסבלנות עד להפעלת השרות עבור המכשיר שלהם, בתקווה שזה יקרה בזמן הקרוב.

מבחינה מעשית חשוב לזכור שוב שהרשת בדור החמישי אמנם מופעלת רשמית בארץ אבל היא עדיין לא ישימה למרבית המשתמשים והפריסה שלה רחוקה מלהיות מושלמת, כך שהיעדר הפעלת ה 5G כרגע בפולד 2 הוא כנראה לא מה שיגרום לכם לוותר על המכשיר.

מסמסונג עדיין לא נמסרה לנו תשובה רשמית, ונעדכן את המאמר כשזו תתקבל.

 

רכשתם את הגלקסי Fold 2? דעו שבינתיים אין 5G

 

לדיון בנושא: רכשתם את הגלקסי Fold 2? עדיין אין 5G


18:00
  /  
11.10.2020
  
מאת: אלי חבוש

1