אוזניות TWS מדגם Tronsmart Apollo Bold

זוהי הכניסה של Tronsmart לקטגורית אוזניות הפרימיום עם מפרט וסט תכונות שלא יבייש אותה מול שחקנים גדולים כמו Jabra & ...

21:35
  /  
03.10.2020
  
מאת: גיל ר.

הקדמה

מחיר האוזניות עומד על $100, יקר הרבה יותר מכל אוזניות אחרות שהחברה הציגה בעבר, אבל יש לזה הצדקה עם המפרט הטכני שעומד בשורה אחת עם אוזניות TWS פרימיום מחברות דגל. נתחיל באריזה, על מנת למכור אוזניות של $100, האריזה צריכה להראות בהתאם, אז אם התרגלתם מדגמים קודמים של Tronsmart לקופסאות קטנות, כאן אתם תקבלו קופסה גדולה ונאה יותר, שאמורה להעניק חוויה קצת יותר "יוקרתית" לעומת קופסאות הקרטון הקודמות שהחברה הציגה.

 

אוזניות TWS מדגם Tronsmart Apollo Bold

אוזניות TWS מדגם Tronsmart Apollo Bold

 

בתוך החבילה, אתם תמצאו:

  • זוג האוזניות כמובן.
  • קופסת ההטענה לאוזניות.
  • 3 סטים של טיפים גומי לאוזנים כאשר על האוזניות כבר מורכבות אלו בגודל הבינוני.
  • כבל הטענה קצר מסוג USB-C.
  • נרתיק נשיאה קטן מבד.
  • את הניירת הקבועה שאף אחד לא קורא.

 

אוזניות TWS מדגם Tronsmart Apollo Bold

אוזניות TWS מדגם Tronsmart Apollo Bold

 

 

הקייס לאוזניות – לא פרימיום

הקייס די מאכזב, הוא שטוח עם פרופיל יחסית נמוך והמכסה להכנסת האוזניות נע בקצת יותר מידי חופשיות ונסגר עם מגנט קטן בקצה. הקייס עצמו עשוי מפלסטיק וכזה שנראה בדיוק כמו הקייסים של אוזניות ה- TWS של החברה ב- $30.

אחרי כל כך הרבה השקעה של החברה באריזה ומכיוון שהחברה רוצה להתחרות בחברות הגדולות, הייתי מצפה להרבה יותר השקעה כאן.

 

אוזניות TWS מדגם Tronsmart Apollo Bold

אוזניות TWS מדגם Tronsmart Apollo Bold

בחזית הקייס ניתן למצוא נורית LED קטנה שתהבהב בצורה מהירה עם אור לבן אם הסוללה היא מעל 10%.
אם הסוללה מתחת ל- 10%, נורית ה- LED תהבהב בצורה מהירה עם אור אדום.

יש עוד טבלה שלמה של הבהובים בצבע אדום או לבן על האוזניות עצמן עם הסבר במדריך למשתמש של האוזניות. אני אחסוך את זה ממכם כי ממש נראה שצריך לדעת מורס על מנת להבין את הכוונות של Tronsmart ולזכור מה כל הבהוב אומר.

הקופסה נטענת דרך מחבר ה- USB-C שנמצא באחוריים של הקופסה וזוהי גם הדרך היחידה שלכם להטענה, כי הקופסה חסרה הטענה אלחוטית. גם חבל שהאוזניות חסרות כל סוג של הטענה מהירה.

  

אוזניות TWS מדגם Tronsmart Apollo Bold

מימין: Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2
באמצע: Tronsmart Apollo Bold
משמאל: Jabra Elite Active 75t

 

חיי הסוללה

חיי הסוללה של האוזניות מפתיעות מאוד לטובה ביחס למחיר.

לכל אוזניה יש סוללה בנפח 85mAh שמתרגם לכדי 10 שעות ניגון בעוצמה של 50% לערך. אם תפעילו את ה- ANC, זמן הניגון ירד לכדי 7 שעות. 

לקופסה יש סוללה של 500mAh אשר מעניקים עוד 30 שעות עבודה. זמן הטעינה מ- 0% ל- 100% של האוזניות והקופסה עומדים על 150 דקות בעזרת כבל ה- USB-C המצורף ואם אתם ממהרים, טעינה של הקופסא במשך 10 דקות תספיק לשעה של שימוש באוזניות.

אוזניות TWS מדגם Tronsmart Apollo Bold

 

קצת קשה למצוא בימים טרופים אלו של ה- Covid-19 זמן בו אני יכול להשתמש באוזניות רצוף כל כך הרבה זמן ולעמוד על הצהרת היצרן של 7 שעות עבודה עם ANC ו- 10 שעות ללא, אבל יצא לי בימי עבודה עם הרבה סשנים בזום להיות לפחות 5 שעות עם ANC דולק והיה לאוזניות לפחות עוד 30% לפי חיווי הסוללה (נעזרתי באייפון שם יש חיווי גרפי למצב הסוללה בהתקני Bluetooth).

להשוואה, ה- AirPods Pro בעלי זמן סוללה מוצהר של 4.5 שעות עם ANC ואילו ה- Samsung Galaxy Buds Live עם 6 שעות – ושני הדגמים האלו עולים הרבה יותר.

 

מבנה האוזניות

האוזניות יחסית גדולות, בגודל דומה ל- Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 שגם הן נחשבות לגדולות. האוזניות די בולטות מהאוזניים ולכן לא יתאימו אם אתם רוצים להרכיב גם קסדה על הראש. 

ה- Ear Tip נכנס עמוק היטב לאוזן ולאחר שאתם מכניסים אותו, חשוב מאוד לשים לב מהו הטיפ הנכון בגודל עבורכם על מנת שהאוזניות ישבו באוזן בצורה הטובה ביותר, לאחר מכן צריך לסובב קצת את האוזניה על מנת שהיא תיתמך בצורה טובה על ידי אפרכסת האוזן. הצבע השחור של האוזניות יחד עם השילוב המתכתי, מעניק מראה די אלגנטי ושונה מהשחור-שחור שהתרגלנו לראות אצל חברות אחרות. חשוב לציין כי האוזניה יחסית גדולה לאוזניות Truly Wireless אחרות, אולם הגודל מגיע עם ההטבה של משטח מגע גדול יחסית עבור שליטה באוזניות.

האוזניות עושות שימוש בדרייבר די גדול בגודל 10mm, דרייבר גדול שפוטנציאלית עוזר להעניק באסים חזקים. להשוואה, ה- Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 עושות שימוש בדרייבר בגודל 7mm ואילו הדרייבר ב- Jabra Elite Active 75t הוא בגודל 6mm.

משקל כל אוזניה עומד על 7 גרם. להשוואה, ה- Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 שוקלות 6g כל אחת ואילו ה- Jabra Elite Active 75t שוקלות 5.5g כל אחת.

אני בתור אחד שלא אוהב יותר מידי פעילות אירובית, הייתי חייב לבדוק איך האוזניות בזמן ריצה ואני יכול לומר שלמרות הגודל הגדול שלהן, הם יושבות באוזן בצורה די יציבה. כן נאלצתי "לחזק" את האוזניות אל תוך האוזניים כל כמה דקות ככל שהזעתי יותר, שזה היה טיפה מעצבן ולכן לא הייתי ממליץ עליהם כעל אוזניות ייעודיות עבור ריצה. לעומת זאת עבור מכון הכושר, שיחות זום מהעבודה והאזנה רצופה בכיף למוזיקה. אני יכול להגיד שאני מרוצה.

מבחינת נוחות של האוזניות באוזן, ה- Jabra Elite Active 75t בפירוש יושבות בצורה יציבה יותר באוזן עבור פעילות אירובית אינטנסיבית. הנוחות של ה- Apollo Bold די דומות לאלו של ה- Creative Outlier Gold.

אוזניות TWS מדגם Tronsmart Apollo Bold

אוזניות TWS מדגם Tronsmart Apollo Bold

מימין: Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2
באמצע: Tronsmart Apollo Bold
משמאל: Jabra Elite Active 75t

תפעול האוזניות

תהליך ה-Pairing פשוט למדי, הן מגיעות במצב Pairing בפעם הראשונה בה הן יוצאות מהמארז ואז כל מה שנשאר זה לבחור אותם ברשימת מכשירי ה-Bluetooth בטלפון שלכם. בהמשך האוזניות יתחברו באופן אוטומטי לטלפון שלכם ברגע שתוציאו אותן מהקייס ותשימו באוזניים, גם שומעים מחווה קולית על מנת שתדעו שהאוזניות מוכנות לשימוש.

לדעתי, אחד ההיבטים החשובים ביותר שיש להדגיש באוזניות אלחוטיות הן מחוות המגע, למרבה המזל, אני חושב ש-Tronsmart מסכימים איתי על זה ולכן תפעול האוזניות נעשה בצורה אמינה על ידי משטח המגע הגדול שהאוזניות כוללות. בדומה לדגמים הקודמים של החברה, גם ל-Apollo Bold יש מגוון רחב מאוד של פקודות מגע, הנה הרשימה המלאה:

3 פעמים הקשה תעביר אתכם בין שלושה מצבים: הפעלת ה-ANC, הפעלת ה-Ambient Mode (מצב שבו תשמעו את הסביבה בצורה ברורה יותר) או לכבות את מצב ה- Ambient (מצב רגיל, שמכבה גם את ה-ANC).

 

אוזניות TWS מדגם Tronsmart Apollo Bold

 

כל תפעול האוזניות נעשה על ידי סט של הקשות על משטחי המגע הגדולים שלא כולל חיווי על כל מגע כפי שיש ב- Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 וזה חבל, מה שלא חבל זה שחברת Tronsmart כללה תפעול מלא של האוזניות מבחינת שינוי עוצמת שמע, דילוג וחזרה על שירים, עצירה של השיר ו- Resume וגם הפעלת סייען קולי, לא כמו בדגמים אחרים של החברה שם היא לא כללה את כל האופציות לשליטה.

כפתורי המגע על גבי האוזניות עובדים בצורה אמינה כפי שהזכרתי, הבעיה היחידה שלי איתם זה שלדוגמא אם רוצים לעצור את המוזיקה, צריך ללחוץ פעמיים על אחת מן האוזניות, בהשוואה לאוזניות אחרות גם עם משטח מגע, כאן צריך ללחוץ די מהר על מנת שהאוזניות יקלטו את הפקודה כאחת ולא כ-2 נגיעות נפרדות.

החיווי של האוזניות לגבי התפעול שלהן נעשה על ידי מחוות קוליות מילוליות וגם עם צלילים. אם תדליקו אותן או תדליקו את ה- ANC, תשמעו מחווה קולית, אבל אם אתם למשל במצב Pairing או מתחברים לטלפון שלכם, תשמעו רק ביפ. אין גם שום חיווי על איבוד הקשר לטלפון למקרה שהתרחקתם יותר מידי.

עם ה- Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 למשל, יש חיווי טוב על כל נגיעה, אז אפשר לדעת בדיוק כמה פעמים אתם נוגעים על מנת לקלוע לפעולה שאתם צריכים.

מפרט טכני

האוזניות מיועדות להתחרות עם אוזניות פרימיום אחרות מחברות דגל, כמו ה-Apple AirPods Pro או ה-Samsung Galaxy Buds Live ואפילו ה-Jabra Elite Active 75t.

אוזניות דגל זקוקות למפרט בהתאם, ונראה כי Tronsmart מספקים את זה.

האוזניות מצוידות ב-6 מיקרופונים, יחד עם טכנולוגיית ביטול הרעשים האקטיבית (ANC) שמפחיתה עד 35dB מהרעש של הסביבה החיצונית, בעלת טכנולוגיית ה-Truewireless Stereo Plus  שמבטיחה שתוכלו להנות מהאזנה ללא הפרעות שמע וחיבור יציב. וגם ניהול צריכת החשמל יעיל ביותר אשר יספק לכם חיי סוללה ארוכים יותר. האוזניות גם מצויידות בתמיכה בקודקים מסוג SBC, AAC ו- aptX אשר יבטיחו איכות אודיו כמעט מקסימלית ממה שניתן לקבל היום באוזניות Bluetooth. למה "כמעט"? כי האוזניות חסרות aptX HD.

אוזניות TWS מדגם Tronsmart Apollo Bold

המעבד ששוכן באוזניות הוא ה- Qualcomm QCC5124, זהו דגם מעט נמוך יותר מה- Qualcomm QCC5126 שיש ב- Jabra Elite Active 75t, אך גבוה יותר מה- Qualcomm QCC5121 שיש ב- Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2.

מרחק השידור מספיק לעד 15 מטר, יכולתי גם לוודא את זה כאשר שמתי את הטלפון בתיק ביציאה מחדר הכושר ואז הסתובבתי בחדר כושר במשך כמעט שעתיים ללא שום ניתוקים. לא חוויתי גם תקיעות, כיבויים פתאומים של האוזניות (קורא לי מידי פעם עם ה- Jabra Elite Active 75t) והחיבור היה יציב.

אסמכתת ההגנה ממים ואבק עומדת על IP45, כלומר הגנה מאבק עד לגודל חלקיקים של 1mm ונתזי מים. זיעה כמובן לא צריכה להדאיג אתכם, אפשר לשטוף אותם מתחת לברז לאחר אימון אינטנסיבי, הם יהיו בסדר גמור אם תהיו בחוץ ויתפוס אתכם גשם, אך ללא ספק אלו לא אוזניות שאפשר לשטוף מתחת לברז זורם או לשחות איתן.

איכות שמע

המאפיין הבולט בחווית השמיעה שלי עם האוזניות היא הבס. הוא חזק, יורד מספיק נמוך ועם המון רבדים. לשמוע עם האוזניות האלו מוזיקת פופ זוהי חוויה כיפית ונהדרת. כשהשוואתי אותן ל-Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 שמתי לב לזה שהבס ב- Tronsmart לא זהה כמובן, אבל גם לא רע בכלל בהשוואה, בהתחשב בזה שאלו אוזניות בשליש מהמחיר של ה-Sennheiser הבס באמת היה נהדר. ולא רק הבס, איכות השמע הייתה עשירה, שוב, לא טובה כמו ב- ה-Sennheiser אבל לאחר התנסותי עם עוד כמה דגמים בסביבות ה-$100, ה-Apollo Bold היו הבולטות ביותר לטובה. הבעיה היחידה שלי היא שהבס עלול מעט להאפיל על תדרי המיד והיי. בתחילת חודש נובמבר, יש שמועות כי Tronsmart אמורה להציג אפליקציה יעודית לאוזניות אשר תאפשר בין היתר לשנות את ה- EQ לאוזניות.

עכשיו בנוגע ל-ANC, האוזניות האלו הן האוזניות הראשונות של Tronsmart שמציגות ביטול רעשים אקטיבי וזה עובד די טוב וזה לא אמור להפתיע, כי האוזניות עושות שימוש ב- SoC מבית Qualcomm עבור זה. כאשר שמעתי מוזיקה באוזניות והיה עלי מאוורר בזמן ריצה, רעש המאוורר די נבלם, בצורה דומה גם רעש הרגלים שלי שפגעו במסילת ההליכון. לפי Tronsmart, ה-ANC מפחית עד 35dB מהרעש בסביבה. אני לא יכול באמת לבדוק את זה, אך אני יכול לומר שאני שבע רצון עם כמות הרעש שהם חוסמות. אני בפירוש יכול גם לומר כי איכות ביטול הרעשים כאן עומדת כמעט בשורה אחת עם Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2. תכלס, אני לא חושב שהייתי יכול להבדיל בינהם מבחינה זאת בהאזנה עיוורת.

  אוזניות TWS מדגם Tronsmart Apollo Bold

מימין: Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2
באמצע: Tronsmart Apollo Bold
משמאל: Jabra Elite Active 75t

אם אתם לא רוצים להשתמש ב-ANC, האוזניות מגיעות עם עוד שני מצבי שמע: מצב Ambient ומצב רגיל, מצב Ambient דומה ל-Transparency mode ב-Apple AirPods Pro. המצב משתמש באותם מיקרופונים באוזניות שאחראים ל-ANC אבל פה הם משמשים לצורך הזרמה של הסביבה ישירות אל האוזניות שלכם, כלומר הם מגבירים את השמע הסביבתי בצורה ברורה יותר, זה יכול להיות שימושי אם אתם בדיוק מדברים עם מישהו או אם אתם צריכים לשמוע את הסביבה בשדה תעופה או כי מישהו מדבר איתכם בחדר כושר. כמובן שזה לא אותו דבר כמו להוריד את האוזניות מהאוזניים, אך זוהי מקובצת ורצויה שתהיה באוזניות מסוג זה.

המצב האחרון זה המצב הרגיל, זה גורם לאוזניות לתפקד כמו אוזניות רגילות, ללא ANC או מצבים אחרים, רק בידוד רעש פסיבי.

איכות השיחה

כפי שצויין, האוזניות מצויידות בשישה מיקרופונים וזה מתבטא באיכות השמע המצויינת בזמן שיחות טלפון. נתתי לבן שלי את האוזניות וביצענו שיחה טלפונית, גם בזמן שהיינו למטה בגינה היכן שיש הרבה רעשי רקע (מכוניות, רוח), בקושי שמעו את רעשי הרקע ושמעו אותי בצורה ברורה וחדה, מה שהכי חשוב למעשה בשיחה טלפונית, אז לגבי המיקרופון, אני מרוצה. ההבדלים באיכות השמע בין השימוש באוזניות לבין השימוש בטלפון ישירות היו מאוד קטנים.

סיכום

כאשר אתם קונים אוזניות כמו ה- Apollo Bold ולא אוזניות ממותג מוכר יותר, אתם מתפשרים על כל מיני דברים, אם זוהי אפליקציה לא אפויה או כזאת שאמורה לצאת בהמשך, חומרי גלם מעט פחות איכותיים כמו הקייס כאן, או אפילו שסינון הרעשים איננו אופטימלי כמו בדגמים יקרים יותר, אבל האם הפרטים האלו כאלו משנים על מנת שתוציאו מהכיס שלכם סכום כפול ומשולש?

בשורה התחתונה אתם מקבלים יופי של אוזניות, עם איכות שמע נהדרת וכזאת שתהפוך את חווית ההאזנה לאומנם לא נאמנה למקור, אבל כזאת עם פרופיל מהנה שכיף להאזין אם אתם חולי באס. חיי הסוללה כאן מרשימים ואפילו טובים יותר מהרבה מתחרים אחרים בקטגורית מחיר של עד $100. אם אתם מאלו שאוהבים לקנות את המותגים הסינים ורוצים משהו קצת שונה מהעדר של Sennheiser | Jabra, אתם תקבלו כאן חבילה אטרקטיבית וקומפקטית של הנאה רצופה למוזיקה – עד לטעינה הבאה.


לרכישה: Tronsmart Apollo Bold

לדיון בנושא: אוזניות TWS מדגם Tronsmart Apollo Bold

אוזניות TWS מדגם Tronsmart Apollo Bold


21:35
  /  
3.10.2020
  
מאת: גיל ר.

1