למרות הקורונה – התרחבות מיקרוסופט תוסיף עוד 23 אלף משרות בישראל

התרחבות מיקרוסופט בישראל תגדיל את התוצר הלאומי בתוך שלוש שנים בשמונה וחצי מיליארד דולר ותוסיף 23 אלף משרות חדשות בארץ. כך ...

20:00
  /  
29.09.2020
  
מאת: אלי חבוש

במסגרת כנס הטכנולוגיה Ignite 2020 העריך ד"ר תומר סיימון, סמנכ"ל הטכנולוגיות הלאומיות במיקרוסופט ישראל, כי בין השנים 2022-2025, התל"ג בישראל צפוי לגדול בכשמונה וחצי מיליארד דולר מה שיביא לפוטנציאל גבוה של עשרות אלי משרות חדשות וזאת בזכות שימוש בדאטה סנטר המקומי, מה שיכניס את ישראל לעשירייה הראשונה בשלושת מדדי הדיגיטל המובילים בעולם. 

בלמרות הקורונה - מיקרוסופט תוסיף עוד 23 אלף משרות בישראלמסגרת הכנס, המתקיים לראשונה אונליין באמצעות פלטפורמת Microsoft Teams, הציגה מיקרוסופט פיתוחים רבים, בהם גם שידרוגים למערכת ה Teams (שיחות ועידה וחלוקה לקבוצות וחדרים קטנים יותר) ודפדפן ה EDGE שיגיע גם ללינוקס.

בהקשר הרלוונטי לזמננו, הציגה מיקרוסופט פלטפורמה להקמת תחנות ניטור למחלות ונגיפים. הפלטפורמה תהיה מסוגלת למשל לנטר לדברי החברה עשרות אלפי יתושים ובכך לזהות וירוסים חדשים.

בהרצאתו ד"ר סיימון התייחס באופן נרחב להשפעות הרבות והשונות של הקמת ה-Cloud data center region של מייקרוסופט בישראל, מהלך שיאפשר את זמינותם של שלושת העננים הציבוריים שמפעילה החברה בישראל –   Azure, Dynamics ו-Microsoft 365. הדאטה-סנטר שהוכרז לפני כתשעה חודשים, מצטרף ל-61 איזורי ענן נוספים בעולם ועומד ב-91 תקינות Compliance, Privacy המחמירות ביותר הנהוגות בעולם.

בנוסף, התייחס ד"ר סיימון גם להסכם השלום שנחתם בין ישראל לאיחוד האמירויות ובחריין ואמר "בשנים האחרונות הוקמו עלי ידי מיקרוסופט שלושה דאטה סנטרים במפרץ והמשמעות לעסקים בישראל היא יכולת קלה של עשיית עסקים ופיתוח מערכות במדינות אלה בלחיצת כפתור".

 כידוע, טכנולוגיית הדור החמישי נכנסה היום לישראל באופן רשמי בהכרזה של שר התקשורת לפיה שלוש חברות הסלולר – פלאפון, פרטנר והוט מובייל הרימו היום את המתג ומאפשרות גלישה מהירה.  ד"ר סיימון סקר את טכנולוגיית 5G, וציין כי תשתית ה- 5G בשילוב עם הענן הציבורי המקומי, יסייעו למשק ולכלכלה הישראלית לבצע טרנספורמציה דיגיטלית חסרת תקדים. "על ידי השילוב של טכנולוגיית 5G וענן ציבורי מקומי ניתן יהיה להביא את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר לעסקים, לממשלה ולכלל האוכלוסייה. ל-5G ישנה אפשרות להשפיע באופן משמעותי על הכלכלה ולהעלות את היקף החדשנות וכמות הסטארטאפים הפעילים בישראל. כל אלה יסייעו לישראל להתקדם לדור הבא של יזמות טכנולוגית, ערים חכמות, בריאות ורפואה מתקדמת, חקלאות דיגיטלית ועוד". ד"ר סיימון הסביר כי הקמתו של Cloud datacenter region בישראל הינה קריטית עבור עסקים המחויבים בשמירה על מסדי הנתונים שלהם בתוך גבולות ישראל.

קרדיט תמונה: ראובן קפוצ'ינסקי

 

לדיון בנושא: למרות הקורונה – מיקרוסופט תוסיף עוד 23 אלף משרות בישראל


20:00
  /  
29.9.2020
  
מאת: אלי חבוש

1