עכבר גיימינג אלחוטי SteelSeries Rival 3

אלחוטי, לגיימרים ועם מינימום RGB, זהו העכבר החדש של SteelSeries - ולא בטוח שתאהבו את הפשרות שנעשו על מנת להציג ...

19:00
  /  
22.09.2020
  
Gil

הקדמה

עם התקדמות הפרוטוקולים של 2.4GHz עבור העברת מידע בצורה מהירה, יותר ויותר יצרנים הציגו עכברים אלחוטים יעודיים לגיימרים עם Latency אפסי ושילוב של של חיישן איכותי מבית PixArt הטייוואנית. הפעם הגיע הזמן של SteelSeries להגדיל את היצע העכברים האלחוטים שלה עם דגם ה- Rival 3 Wireless. דגם זה הוא למעשה גרסה אלחוטית של ה- Rival 3 המוכר ומצטרף ל- Rival 650 שהיה עד כה העכבר האלחוטי היחידי של החברה וגם עכבר יקר למדי, עם תג מחיר שעולה על 500 ש"ח. ה- Rival 3 Wireless הוא דגם תקציבי הרבה יותר וכזה שלא תחשבו יותר מידי לפני שתגהצו את כרטיס האשראי עליו.

עם המחיר הזול, מגיעות גם פשרות ולא בטוח שאתם תאהבו אותם.

עכבר גיימינג אלחוטי SteelSeries Rival 3

עכבר גיימינג אלחוטי SteelSeries Rival 3

 

נתחיל על הנקודה הכי כואבת – הסוללה

העכבר מונע על ידי זוג סוללות AAA. כן, העכבר לא נטען, תצטרכו פעם ב- 400 שעות לדברי היצרן, להחליף את הסוללות. די ברור שזה לא אופטימלי ורק הנקודה הזאת תגרום להרבה ממכם לא לשקול את העכבר ואני מבין אתכם.

היצרן טוען כי הוא הינדס את האלקטרוניקה בעכבר שתשתמש בכמה שפחות זרם על מנת שהעכבר יחזיק את פרק הזמן המוצהר ועובדה משעשעת היא שאפשר להניע את העכבר עם סוללה אחת של AAA, אבל אז זמן העבודה יעמוד על 200 שעות לערך. הסיבה ש- SteelSeries הציגה את האפשרות לעבוד עם סוללה אחת נובעת מהעובדה שהיא רצתה לאפשר משקל נמוך לעכבר, הוא ישקול 106g עם 2 סוללות ו- 95g עם סוללה אחת. משקל כבד ללא ספק וזהו בפירוט אחד החסרונות של העכבר.

 

מבנה ואיכות בנייה

אם אתם כבר מכירים את ה- Rival 3, אז זהו אותו מבנה בדיוק, רק גרסה אלחוטית שלו וצמצום ה- RGB. העכבר כבד, כבר אמרנו? 106g גרם כפי שהזכרנו בפרק הקודם וזה מעט בעייתי אם אתם מאלו שמעדיפים להפשיט כמה שיותר את העכבר על מנת להשיל את הגרמים. תורמים למשקל כאמור זוג סוללות ה- AAA שגם הופכים את חלוקת המשקל לכזאת שנוטה כלפי הצד התחתון של העכבר. למרות המשקל היחסית גבוה, מידות העכבר מעט קטנות יחסית לעכברים אחרים כמ ה- HyperX Pulsefire, Razer Mamba או ה- Lenovo Legion M600.

עכבר גיימינג אלחוטי SteelSeries Rival 3מידות העכבר מעט קטנות, עם אורך של 120mm, גובה של 37.9mm ורוחב של 67mm בחלקו הרחב ביותר. בקלות אתם מכסים את העכבר עם היד שלכם.

 

העכבר אומנם עם מבנה סימטרי, אבל מיקום 2 הכפתורים בצד שמאל של Forward & Back מייעדים אותו לימנים בלבד.

למרות מיצוב העכבר כתקציבי, אנחנו מדברים על SteelSeries, לכן העכבר עשוי מפלסטיק איכותי שנמשך לכל הצדדים ללא שום פדים רכים יותר בצדדים כפי שאנחנו רואים בעכברים ממיצוב גבוה יותר.

המכסה העליון של העכבר מוסר בשליפה ומתחתיו נמצא את המקום לזוג הסוללות ועבור דונגל ה- 2.4GHz
הייתי שמח למכסה מגנטי כי ממש צריך לדחוף ציפורנים על מנת להסיר את המכסה, אבל כנראה שזה היה מייקר את העלות הסופית של העכבר.

בתחתית העכבר נמצא מתג לכיבוי ודילוג בין התממשקות עם הדונגל או דרך Bluetooth שלא מומלץ בשל התגובתיות האיטית.

מתחת לכפתור הגלילה נמצא תאורת RGB בודדת על מנת לשמור על מיצוב ה- "גיימינג".

חשוב לציין כי על מנת להעיר את העכבר לאחר שהוא נכנס למצב המתנה, צריך ללחוץ על אחד הכפתורים, הזזתו בלבד לא מעירה אותו.

 

עכבר גיימינג אלחוטי SteelSeries Rival 3

טכנולוגית האלחוט 2.4GHZ – נקראת Quantum 2.0

דגם ה- Rival 3 Wireless הוא הדגם הראשון לבית SteelSeries אשר נושא את הטכנולוגיה האלחוטית של החברה. החברה מציינת מידה די אפסי על הטכנולוגיה החדשה, אבל מה שכן נחשף הוא שהיא עובדת בערוץ 2.4GHz כפול על מנת להבטיח אמינות ומהירות תגובה אפסית והערוץ הכפול משנה תדר על מנת למצוא כזה שיהיה כמה שיותר נקי מרעשים. רוחב הפס בתדר הזה לעכבר עומד על 2Mbps, אני מתקשה להאמין שאי פעם תגיעו לקצב כזה ואין לו באמת משמעות מלבד שופוני של היצרן.

עכבר גיימינג אלחוטי SteelSeries Rival 3

 

מהנסיון שלי עם העכבר, לא הצלחתי לשים לב שאני עובד עם עכבר אלחוטי, עם רשמים דומים חזרו גם 2 הגיימרים שאני מגדל בבית ושמשקיעים היטב את הזמן הפנוי שלהם בסגר מול משחקי FPS. אגב, גם עם ה- Lenovo Legion M600 או ה- Gamdias Hades M1 החוויה די זהה מבחינת זמן תגובה ואני לא מופתע, טכנולוגית ה- 2.4GHz כבר נעשתה לפני שנים מאוד אמינה ומהירה.

אם משום מה תרצו להשתמש בעכבר עם Bluetooth 5.0, תדעו שזה אפשרי, אבל זה ממש לא מומלץ, מספיק סתם שימוש Desktop ומרגישים בתגובה האיטית.

עכבר גיימינג אלחוטי SteelSeries Rival 3

חיישן ה- PixArt

רוב העכברים האיכותיים היום משתמשים בחיישן של PixArt. הפעם SteelSeries מציינת כי נבחר חיישן של החברה בעל CPI של 18000 עם האצה של עד ל- 40G ומהירות של 400IPS, כלומר יכולת מעקב של 400 אינץ לשנייה, זהו ערך דומה לזה של ה- Logitech G Pro Wireless שעולה כמעט פי 2.5

החיישן שנמצא כאן הוא שונה ממה שיש בגרסה החוטית של העכבר, שם ה- CPI מגיע רק עד 8500, מהירות מקסימלית של 300IPS והאצה של עד 35G.

עכבר גיימינג אלחוטי SteelSeries Rival 3

 

העכבר מצוייד גם בטכנולוגית ה- Tilt Tracking, כלומר גם אם אתם מאלו שמרימים את העכבר כאשר אתם מגיעים לקצוות, יכולה להיות Shift קטן עם ההנחה של העכבר בתלות הזוית שתניחו אותו. הקושחה בעכבר תפצה על זה ותעשה תיקון אוטומטי מהיר על מנת לפצות על זה. טכנולוגיה דומה גם מומשה בדגם ה- Sensei Ten של החברה.

אפליקצית ה- SteelSeries Engine 3

העכבר כמובן שמתממשק עם אפליקצית ה- SteelSeries Engine 3 אותה הכרנו כבר עם המקלדות, עכברים, משטחי עכבר ואוזניות מבית SteelSeries.

  • יכולות ההתאמה האישית כאן מגוונות וכוללות מעבר לשינוי תפקוד הכפתורים, גם התאמה אישית של 5 ערכי ה- CPI.
  • ניתן לקבוע את ערך ה- Pulling Rate, עם ערכים של 125, 250, 500 ו- 1000. כמובן שככל שהערך גבוה יותר, העכבר יעביר את החיווי בצורה מהירה יותר, אבל זה גם יוריד את זמן הסוללה.
  • קיימת אפשרות חכמה של כיבוי ה- RGB בעכבר, כלומר כאשר העכבר בתנועה, ה- RGB יכבה כי בכל מקרה הוא מוסתר עם היד שלנו. כאשר העכבר נייח, התאורה תידלק. חכם? לא בטוח, כי התאורה לדעתי סתם מבזבזת את זמן הסוללה, הייתי מעדיף אפשרות נוחה לכבות אותו לחלוטין ולא לבחור צבע שחור ב- RGB על מנת לכבות אותו.

עכבר גיימינג אלחוטי SteelSeries Rival 3

עכבר גיימינג אלחוטי SteelSeries Rival 3

  • ניתן למצוא גם אופציות חכמות של קביעת תאוצה ויציאה מתאוצה עם Preview בזמן אמת. זה חביב בימים הראשונים לדעתי, אני לא מצאתי את זה שימושי.
  • אפשרות התאמה של ה- Angle Snapping, כלומר העכבר מזהה אם אני רוצה לצייר קו ישר ואז מתקן אותי בהתאם. יש כאלו שלא אוהבים את זה, אני מאלו שכן. תראו למטה את ההבדלים כאשר האופציה דולקת לבין ללא.עכבר גיימינג אלחוטי SteelSeries Rival 3

 

סיכום

אני מבין ש- SteelSeries רצו להציג עכבר תקציבי והעובדה שנקטו כאן בסוללות AAA ולא ביכולת הטענה, מעט מאכזבת. לזכותן יאמר שגם מתחרים כמו ה- Logitech G305 גם כן נקטו בשימוש בסוללות ולא בהטענה. לעומת זאת ה- Lenovo Legion M600 שומר על אותה קטגורית מחיר וכן נטען.

נקודה שלילית נוספת שרצוי להזכיר זוהי חלוקת המשקל של העכבר, בשל מיקום הסוללות, העכבר מרגיש מעט לא מאוזן ובפירוש כבר יותר בחלקו התחתון, זה מורגש בעיקר כאשר משתמשים ב- 2 סוללות. אם תשתמשו בסוללה אחת, זה יהיה הרבה פחות מורגש ורק דקדקנים ביותר ישימו לב.

בצד החיובי של הדברים, SteelSeries שמרו כאן על איכות בנייה טובה וסט פיצ'רים גמיש ורחב בעזרת אפליקצית ה- Engine 3. העכבר נוח לעבודה ממושכת, איכות הפלסטיק טובה והמחיר לא יקרע לכם את הכיס.

דגם ה- Rival 3 Wireless התקציבי נכנס יחס עם שאר המוצרים התקציבים שהציגה החברה לאחרונה, שלבו את העכבר יחד עם האוזניות האלחוטיות SteelSeries Arctis 1 Wireless, מקלדת כמו ה- Apex 3 או Apex 5 וקיבלתם יופי של סט עם תאימות מותגית בעלות לא גבוהה.

מחיר: $60

לדיון בנושא: עכבר גיימינג אלחוטי SteelSeries Rival 3

עכבר גיימינג אלחוטי SteelSeries Rival 3

עכבר גיימינג אלחוטי SteelSeries Rival 3

עכבר גיימינג אלחוטי SteelSeries Rival 3


19:00
  /  
22.9.2020
  
Gil

1