סיכום חדשות הטכנולוגיה. מה היה לנו השבוע?

למה אנחנו צריכים שהשעון של אפל ימדוד לנו חמצן בדם, קונסולות גיימינג חדשות, הסמארטפון הכי מעניין שתראו ומה לעזאזל עושים עם ...

18:00
  /  
21.09.2020
  
מאת: אלי חבוש

השבוע האחרון (טוב, למעשה השבועיים האחרונים…נו חגים וכאלה לקח לנו זמן אתם יודעים) היה עמוס בחדשות טכנולוגיה והחלטנו לרכז לכם כאן את ההיילייט של השבוע. שעון שמודד חמצן בדם, קונסולות גיימינג חדשות, הסמארטפון הכי מעניין שתראו ומה לעזאזל עושים עם מצלמת אקסטרים חדשה בקורונה.

נתחיל בדבר הגדול ביותר. או אולי מה שהיה צריך להיות הגדול ביותר – ההכרזות של אפל. כמו שידענו כבר מראש, לא קיבלנו הפעם את האייפון 12 שאמור להיות מוכרז בקרוב. אפל כן הציגה שעון חדש ושני טאבלטים. כן. טאבלטים הם עדיין דבר מסתבר.

המאפיין העיקרי שהכרנו הוא בדיקת החמצן בדם שמסתבר שהשעון של אפל עכשיו יודע לעשות. אבל אתם בטח כבר יודעים שאפל היא לא הראשונה לעשות את זה. אצל השעונים של גרמין למשל זה כבר קיים. בכל מקרה בדיקת החמצן בדם זו בדיקה שמעידה על המצב הבריאותי הכללי של הגוף שלנו ויכולה להצביע על בעיות שיש לנו. בדיקת חמצן בדם מתבצעת בדרך כלל על ידי חיישן שמוצמד לנו לאצבע ובאמצעות אור אדום ואינפרא אדום ניתן לדעת האם יש או אין מספיק חמצן בדם. 

השעון של אפל כידוע מונח על מפרק היד ושם עם אותם חיישנים, השעון אמור להבין את מצב החמצן בדם. כנראה שלא הכי מדוייק או לפחות לא יותר מדוייק מחיישן האצבע משום שהשיטה של אפל שונה וגם כי באצבע יש יותר כלי דם אבל כנראה שזו בדיקה שאמורה להגיד לכם ללכת לרופא ולהיבדק. העובדה שהשעון יוכל לבצע בדיקות באופן שוטף והתוצאות אמורות להגיע בתוך 15 שניות בכל בדיקה, יכולים לצמצם את טווח הטעות. בכל מקרה, לא מחליף את הרופא.

השעון בסדרה 6 יעלה 400 דולר ובנוסף אפל הוציאה גרסת ילדים סלש מבוגרים בעלות של 280 דולר שאיתה תוכלו גם לעקוב אחרי הילד

בקטיגוריית המשחקים קיבלנו בשורות משלוש השחקניות הראשיות בתחום. ה XBOX X ו-S יגיעו לישראל באמצע נובמבר ויעלו 2,200 לגרסת ה X הטובה יותר ו 1,400 לגרסת ה S. מדובר במחירים מעולים ביחס למחירים בהם נמכרים בחו"ל 

מנגד, הנמסיס של XBOX, קונסולת הפלייסטיישן גם היא יצאה בהכרזות של מחירים לקונסולת ה PS5 שכלכך מחכים לה, והיא תעלה בארץ 2,450 לגרסה הפיזית ו- 2,000 לגרסה הדיגיטלית

גם נינטנדו לא נשארת מאחור ואמנם אין ממש קונסולה חדשה כאן אבל החברה הזו מקפידה תמיד להזכיר לנו את העבר שלה והנה איזה יופי אתם יכולים לקנות מעין קונסולת וינטג' עם משחק מריו קלאסי. בקצה השני של הסקאלה היא הכריזה על משחק חדשני שישלב מציאות מורחבת עם מכונית אמיתית שתתחרו איתה ברחבי הבית. זה דווקא הולך להיות מאוד מעניין למרות שיותר מעניין יהיה לראות איך כל זה יעבוד בפועל.

ואם כבר דיברנו על VR, פייסבוק הפתיעה והוציאה את האוקולוס קווסט 2 שלה. הקווסט הראשון היה הצלחה מסויימת ועכשיו אנחנו מקבלים מכשיר בעל מפרט יותר טוב ובמחיר יותר נמוך – 300 דולר. יש כאן אמנם כמה פשרות כמו שימוש במסך LCD אחד על פני שני מסכי OLED בקווסט הראשון, מה שיכול אולי להשפיע על המרחק בין האישונים שיבוצע בצורה תוכנתית, אבל את זה נצטרך לבדוק. הקווסט 2 נמכר במכירה מוקדמת ויגיע לשווקים בחודש הבא.

סיכום חדשות הטכנולוגיה. מה היה לנו השבוע?

בקטיגוריית הסמארטפונים, LG שוב הראתה לנו שהמתכננים שלה באו מעולם אחר. החברה הציגה את ה LG WING, סמארטפון עם מסך מסתובב שלמען האמת, אני מאוד מתקשה להבין מה באמת הייעוד שלו חוץ מוואו תראו איזה טלפון מגניב יש לי. אבל כמו שאמרתי תמיד, מעולה שיש מישהי שעוד מעזה ומוציאה מכשירים משוגעים בתחום כלכך אפור וקבוע.

המוצר הבא שהושק השבוע בישראל הוא מוצר מאוד מעצבן. פשוט כי הוא מזכיר לנו את התקופה שבה היינו חופשיים לטייל ולצאת לחו"ל. גופרו השיקה בתקופה הכי פחות טובה עבורה, או עבור מצלמות אקסטרים בכלל, את מצלמת הגופרו 9 שלה שמאפשרת צילום ב 5K, סטילס ב 20 מגה פיקסלים, מסך קדמי צבעוני ועוד כמה שיפורים שאותם נבדוק …מממ…נו …כשייגמר הסגר כנראה.

סיכום חדשות הטכנולוגיה. מה היה לנו השבוע?

אז אלו החדשות העיקריות שליוו אותנו בשבוע שהיה. תעקבו אחרינו באתר HTMAG כדי לקרוא את כל החדשות כשהן קורות ותעקבו אחרינו בערוץ היוטיוב.

חג שמח וסגר נעים

 

 

 

לדיון בנושא: סיכום חדשות הטכנולוגיה. מה היה לנו השבוע?


18:00
  /  
21.9.2020
  
מאת: אלי חבוש

1