Xbox Series S – כל מה שצריך לדעת על הקונסולה השנייה בדור הבא של מיקרוסופט

משחק הצ'יקן עם פליסטיישן הסתיים. מיקרוסופט הראשונה לחשוף את היד שלה עם צמד קונסולות, מחירים, תאריך הזמנה מוקדמת, תאריך יציאה ...

9:00
  /  
15.09.2020
  
מאת: 9xcalibur9

בין ההדלפות הכי גדולות בהיסטורית הגיימינג

בבוקר יום שלישי ה-8.9.2020 בשעה 5 לפנות בוקר שעון ישראל, יוטובר בשם בראד סאמס הדליף לאינטרנט את הקונסולה של מיקרוסופט מאחורי פרוייקט LockHart הלא היא ה-Xbox Series S. ההדלפה, שהתפשטה כבשדה קוצים, פורסמה בכל אתר גיימינג גדול כקטן ואף קיבלה תימוכין ממס' מדליפים אחרים שהגדילו לעשות ופרסמו כל נתון אפשרי על הקונסולה לרבות מחירים, תאריכים וחומר שיווקי שהיה אמור להיחשף רק בעוד שבוע מעכשיו. מיקרוסופט כמובן עלתה על ההדלפה "וזרמה" איתה כאשר היא מאמתת ומאשרת כל כל פרט אפשרי שכבר פורסם.

Xbox Series S - כל מה שצריך לדעת על הקונסולה השנייה בדור הבא של מיקרוסופט

הציוץ שהתחיל את הכל.

Xbox Series S - כל מה שצריך לדעת על הקונסולה השנייה בדור הבא של מיקרוסופט

בקרת הנזקים של מיקרוסופט שעשתה עבודה מעולה ואף משעשעת.

נא להכיר – Xbox Series S

  • דגם: Xbox Series S
  • מחיר בדולרים: $299
  • מחיר בישראל: 1349 שח
  • תאריך פתיחת הזמנות מוקדמות: 22 בספטמבר 2020
  • תאריך השקה: 10 בנובמבר 2020
Xbox Series S - כל מה שצריך לדעת על הקונסולה השנייה בדור הבא של מיקרוסופט

מפרט

האותיות הקטנות

עוד מסמר בארון של המדיה הפיזית

גם סוני וגם מיקרוסופט הולכות חזק על מדיה דיגיטלית. כבר הוכרז שלפליסטיישן 5 תהיה גם גרסא דיגיטלית לחלוטין ללא כונן דיסקים ואליה מצטרפת ה-Xbox Series S. אם לא די בקונסולה זולה מאוד ובתנאי תשלום נוחים, מיקרוסופט הוסיפה לספרית המשחקים הדיגיטלית ההולכת וגודלת שלה – Game Pass – את הספריה של EA Play (מנוי בסיסי). מדובר ב-60 משחקים מבית היוצר של Electronic Arts וכולם יהיו זמינים חינם ללא תוספת תשלום עבור מנויי Game Pass. זו עסקה יוצאת מן הכלל שהולכת לסובב ראש להמון לקוחות פוטנציאלים של סוני. אלא אם כן היא הולכת בעצמה לעשות משהו עם PS Now ו-PS Plus.

מחיר לכל כיס

על פי המגזין הכלכלי "בלומברג" עלות הייצור של קונסולת PS5 היא $450. לכן עם תג מחיר של $299 / 1349שח, מיקרוסופט למעשה מתרחקת מסוני ומסמנת מטרה על גבה של נינטנדו. זהו מחיר שהורים לילדים, סטודנטים וגיימרים-לייט שלא צריכים הרבה מעבר לפורטנייט, פיפא וכדומה, ישמחו מאוד לשלם. בארה"ב אף הולכים לאפשר להשתמש בשיטת תשלומים של $25 דולר בחודש למשך שנתיים כולל מנוי Game Pass Ultimate – עסקה שבקלות רבה מאוד הולכת לגנוב את הכריסמס הזה. לא אתפלא אם יעשו משהו דומה בישראל. אנחנו הרי המצאנו את שיטת התשלומים אחרי הכל.

מחיר שמגיע "במחיר"

הקונסולה אומנם משווקת בתור קונסולת "דור הבא" לכל דבר ודבר, אך אם מסתכלים מקרוב מבינים שהיו צריכים לעשות פשרות "כואבות" על מנת להביא אותה לגודל פיזי כה קטן ובמחיר מאוד אטרקטיבי. כונן פלאש NVME SSD זה מצויין אבל הבחירה דווקא ב-512GB עבור קונסולה דיגיטלית לחלוטין היא מעט תמוהה. על אחת כמה וכמה כאשר תוספת של 1TB נוספים יעלו (על פי הדלפות) כ-220 דולר(!) נוספים; היא אינה משווקת בתור קונסולת משחקים ב-4K. היא מיועדת עבור גרפיקה מקסימלית ב-1440P ו-120FPS. אין הרבה טלויזיות שתומכות ברזולוציה כזו, מנגד, ישנם די והותר מסכי מחשב שכן בשפע ובמחירים די זולים. מה שגם יצאה הודעה רשמית שה-XSS לא יריץ משחקים עם שדרוגי גרפיקה עבור Xbox One X, אלא יריץ אותם בגרסאת ה-Xbox One הנחותה-גרפית יותר. ההודעה הזו קצת מאכזבת שכן ה-XOX הינה קונסולה בת 3 שנים ועם מעבד חלש פי 4. מצד שני, המעבד הגרפי שלה חזק על הנייר פי 1.5.
שורה תחתונה, מי שיחפש את חווית הדור הבא המלאה מוטב שילך על האח הגדול יותר ה-Xbox Series X.

מה עם האח הגדול?

כל הפרטים הטכנים אודות ה-Xbox Series X נחשפו מבעוד מועד. אין ספק שמדובר במפלץ לא קטן וכעת נחשף שגם הוא יושק במקביל לאחיו הקטן בתאריכים לעיל ובמחיר של $499 ו-2199שח בארץ בייבוא רשמי. מוכרח לציין לטובה את המחיר של שתי הקונסולות. לדעתי הוא הוגן מאוד ויגרום להרבה מאוד גיימרים להשאיר את כספם בישראל – חשוב מאוד בייחוד בתקופות לא פשוטות כמו אלה.

דבר קטן ומעניין נוסף שנחשף הוא ששתי הקונסולות יתמכו ב-Dolby Vision ו-Dolby Atmos. זו לבד חדשה מאוד גדולה שתיקח קדימה את טלויזיות ה-HDMI 2.1. גם 4K ב-120HZ, גם 68.7 מליארד צבעים וגם עוצמת תאורה של 4000-1000 ניטס? בגיימינג?! הלכתי לחסוך.

Xbox Series S - כל מה שצריך לדעת על הקונסולה השנייה בדור הבא של מיקרוסופט

 

לדיון בנושא: Xbox Series S – כל מה שצריך לדעת על הקונסולה השנייה בדור הבא של מיקרוסופט


9:00
  /  
15.09.2020
  
מאת: 9xcalibur9