הוצג המתקפל השלישי של סמסונג – הגלקסי פולד 2

סמסונג מציגה את הגלקסי Z Fold 2 שמהווה יותר מקצה שיפורים לדגם הקודם, עם מסך קדמי גדול ושימושי יותר  

17:00
  /  
01.09.2020
  
מאת: אלי חבוש

הגלקסי Z Fold 2 הוצג ממש עכשיו באירוע שערכה סמסונג במסגרת אירועי תערוכת IFA 2020. הגלקסי פולד 2 הוא הגרסה השנייה של הפולד שהוצג בשנה שעברה והגרסה השלישית בתחום המכשירים המתקפלים של סמסונג ומציג כמה שיפורים ושינויים לאחיו הבכור, כאלה שמלטשים אותו טיפה ומתקנים טעויות במכשיר הקודם שהעיקר בהם הוא הגדלת המסך החיצוני.

כזכור, גרסת הגלקסי פולד היא גרסת סמארטפון המסוגל להתקפל לתצורת ספר ובו מסך חיצוני אחד שדרכו ניתן לעשות פעולות סמארטפון רגילות וכשפותחים את המכשיר כמעין פתיחת ספר, מקבלים מסך גדול יותר הדומה לשימוש כטאבלט.

מסך חיצוני גדול יותר

השיפור המשמעותי ביותר שתוכלו לגלות בגלקסי פולד 2 הוא המסך החיצוני. בעוד המסך החיצוני בגרסה הראשונה עמד על גודל של 4.6", כאן מדובר כבר במסך אינפיניטי בגודל של 6.2". המסך במכשיר הקודם היה צר ומוארך והיה מוזר ופחות נוח להשתמש בו כשהוא הזכיר יותר את מכשירי הקומיוניקטור של נוקיה בעבר.

גלקסי פולד 2

כעת, עם מסך גדול יותר, הוא אמנם עדיין צר (יחס של 25:9) אך השימוש צפוי להיות בו נוח וקרוב יותר לשימוש בסמארטפון רגיל ללא הקיפול.

המסך הוא Super AMOLED Display ברזולוציה של 2260X 816 ויחס פיקסלים לכל אינטש של 386ppi (בהשוואה לדגם הקודם שהיה ברזולוציה של 1680X720)

בדומה לדגמי הדגל האחרונים של החברה, קצב הרענון של המסך משתנה ויכול להגיע ל 120HZ.

הוצג המתקפל השלישי של סמסונג - הגלקסי פולד 2

 

הבדל ענק בין המסך הקודם (צד שמאל) למסך החדש

גודלו של המסך הפנימי, לאחר פרישת המכשיר, עומד על 7.6 אינטשים QXGA+ Dynamic AMOLED 2X ברזולוציה של  (2208X 1768), וביחס פיקסלים לכל אינטש של 373ppi. מדובר במסך טיפה גדול מהדגם הקודם שעמד על גודל של 7.3 אינטשים וברזולוציה של 1536X2152.

הוצג המתקפל השלישי של סמסונג - הגלקסי פולד 2

 

במצב פתוח 

הוצג המתקפל השלישי של סמסונג - הגלקסי פולד 2

מנגנון הקיפול שופר בהתאם לדגם הפליפ של החברה (SWEEPER) ומאפשר טאטוא של חליקי אבק וחול בכדי שלא יכנסו לתוך מנגנון הקיפול והמסך.

אבל זו לא התכונה היחידה שנלקחה מגרסת הפליפ של סמסונג:

בעזרת מצב לכידת תצוגה, לא תצטרכו יותר לצאת מאפליקציית המצלמה. ניתן לצפות בתמונה או בווידיאו שצילמתם זה עתה או בחמישה מהצילומים האחרונים שלכם שמופיעים במחצית התחתונה של המכשיר – והתצוגה המקדימה של הצילום הבא שלכם תופיע במחצית העליונה של המכשיר, בדיוק כפי שיישמה סמסונג במכשיר הפליפ. 

הוצג המתקפל השלישי של סמסונג - הגלקסי פולד 2

בנוסף, באמצעות שימוש במסך הראשי ובמסך הסגור בו-זמנית בשילוב תצוגה מקדימה כפולה, הרי שמעתה שני הצדדים יכולים לראות מה נלכד בעדשת המצלמה. ישנה גם אפשרות לצלם תמונת סלפי בעזרת המצלמות האחוריות כשהמסך האחורי משמש כעינית.

גלקסי פולד 2

 המסך הראשי המשמש כטאבלט, ניתן לשינוי וקיסטום לפי הצורך שלכם. ניתן לבחור סוגי פריסת המסך ואפשר גם להפעיל מספר סוגי אפליקציות או את אותה אפליקציה מספר פעמים בכמה חלונות. כך למשל אפשר לפתוח פעמיים את אפליקציית הקבצים ולהעביר קובץ על ידי גרירה שלו ממקום למקום.

בכל הקשור לצילום, בגלקסי פולד 2 לא נמצא שינויים משמעותיים. גם כאן מוטמעות 5 עדשות צילום:

  • עדשת 10MP הנמצאת בכיסוי המכשיר ובמפתח צמצם  F2.2
  • עדשת 10MP הנמצאת מלפנים ובמפתח צמצם  F2.2
  • 3 עדשות אחוריות:rn
    • עדשה סופר רחבה בזוית 123 מעלות וברזולוציה 12MP במפתח צמצם 2.2
    • עדשה רחבה של 12MP במפתח צמצם 1.8
    • עדשת טלפוטו 12MP במפתח צמצם 2.4 

הוצג המתקפל השלישי של סמסונג - הגלקסי פולד 2

הוצג המתקפל השלישי של סמסונג - הגלקסי פולד 2

הוצג המתקפל השלישי של סמסונג - הגלקסי פולד 2

מתחת למכסה המנוע מדובר בערכת שבבים 7 ננו מטר וזיכרון RAM של 12GB עם זיכרון אחסון משתנה של 256 או 512GB כשאת כל זה תעיל סוללת 4500 מילי אמפר

המחיר הצפוי של הגלקסי פולד 2 אינו נמוך בכלל ויעמוד על כ- 2,000 דולר ומיועד לאלה שהמכשיר באמת אמור לספק אותם ככלי עבודה לכל דבר

 

 

לדיון בנושא: הוצג המתקפל השלישי של סמסונג – הגלקסי פולד 2

 

 


17:00
  /  
1.9.2020
  
מאת: אלי חבוש

1