מקלדת גיימינג HyperX Alloy Elite 2

מקלדת מכאנית מלאה עם כפתורי מדיה ומקשים חצי שקופים שיתנו הופעת RGB כמו שמעולם לא ראיתם. HyperX מציגה חידוש למקלדת ...

21:30
  /  
30.08.2020
  
Gil

הקדמה

מקלדת ה- HyperX Alloy Elite הוצגה כבר בשנת 2018 בתערוכת CES. זוהי מקלדת מלאה שיוצאת נגד האופנה שיש כיום עם מקלדות מינימליסטיות ומעניקה כפתורי שליטה במדיה יחד עם גלגלת לשליטה בעוצמת השמע, מסגרת פלדה שתעניק איכות בנייה טובה והתאמה לכל הפלטפורמות, אם זה PS4, XBOX או PC. המקלדת היתה אחת המוצלחות של החברה, אך היא היתה מעט יקרה – ואז הגיעה שנת 2020.

מקלדת גיימינג HyperX Alloy Elite 2

מקלדת ה- HyperX Alloy Elite 2 עם סוויצים אדומים.

 

החברה החליטה להוציא גרסה חדשה למקלדת ומעט זולה יותר, כיצד היא עשתה את זה? היא הכניסה מספר פשרות שכנראה לא יפריעו לכם עם התוספות הנילוות למקלדת:

  1. היא חסרה משענת לאמות הידיים. ניתן לרכוש אותה בנפרד תמורת $20
  2. הוחסרו 8 יחידות המקשים עבור 1234wasd.
  3. מכיוון שאין לנו מקשים להחלפה, גם הכלי להסרת המקשים הוחסר.

כל זה מתורגם לתג מחיר שזול יותר ב- $30 לערך ומעמיד את מחיר המקלדת על $130 לפני ההוצאות הנילוות של ייבוא אישי.

על מנת לפנק ולהציג קצת שינוי במראה המקלדת לעומת הגרסה הראשונה, המקשים קיבלו מסגרת לבנה ממנה משתקף ה- RGB בצורה בוהקת ומרשימה למדי, עוד על זה בהמשך.

מקלדת גיימינג HyperX Alloy Elite 2

מקלדת גיימינג HyperX Alloy Elite 2

 

 

המקלדת

המקלדת הזאת נועדה לאנשים שיושבים הרבה שעות מול המחשב, כאלו שרוצים מקלדת מלאה, עם שוליים גדולים שעליהם יש מקשי מדיה, גלגלת נוחה לשינוי עוצמת שמע, תאורת RGB טובה ומקשים שכיף לעבוד איתם לאורך זמן. זוהי מקלדת שונה בפירוש ב- 180 מעלות לעומת סט ה- Logitech MK470 למשל.

מקלדת גיימינג HyperX Alloy Elite 2

מקלדת מרווחת מאוד, עם הפרדה ברורה בין קבוצות המקשים.

 

הרווחים כאן בין המקשים יחסית גדולים, יש ממש מרווח בין מקשי החיצים לבין המקשים מצד ימין ומקשי ה- Numpad מצד ימין. גם קבוצת מקשי ה- Del/INS/Home/Page/End מופרדים יחסית ויש רווח גדול בין כל 4 מקשי F. זוהי מקלדת שתהיה נוחה מאוד לכל מי שרוצה לכתוב בצורה עיוורת עם מינימום טעויות, מבחן ההקלדה שעשיתי לאחר שימוש של יומיים במקלדת עוזר להציג את הנקודה.

 

מקלדת גיימינג HyperX Alloy Elite 2

 

המקלדת שוקלת 1530 גרם, משקל מכובד למדי שנובע לא רק בשל הגודל הגדול שלה, אלא גם בגלל השימוש במסגרת פלדה אשר מעניקה לה חוזק מבני גבוה, אז אם אתם מאלו שנוטים להתעצבן על השחקנים שמולכם ומוציאים את העצבים שלהם על המקלדת, היא תעבוד בזה בגבורה.

מקלדת גיימינג HyperX Alloy Elite 2

מסגרת פלדה שמעניקה חסינות גבוהה למקלדת, יחד עם סוויצים אדומים לינארים שקטים מבית HyperX.

 

הסוויצים כאן הם אדומים לינארים עצמאיים מבית HyperX, עם 45 גרם משקל עד להפעלתם, נקודת ה- Actuation מתבצעת לאחר 1.8mm עם מרחק תנועה מלא של 3.8mm, זה בפירוש מקלדת לאנשים שאוהבים להרגיש את הלחיצות שלהם, אבל ללא הפידבק הטקטי אליו אנשים לא תמיד מתחברים, זה גורם לכך שגם אם תקישו בצורה אגרסיבית, הסוויצים יהיו די שקטים וזה אחד היתרונות הבולטים שלהם שבהחלט קורצים אם אתם יוצרי תוכן וצריכים שקט או סטרימרים ולא רוצים שישמעו את המקשים.

היתרון של הסוויצים האלו עבור שחקנים תחרותים יהיה ערך הרישום של המקש שנעשה לאחר 1.8mm, כלומר אם ליריב שלכם יש מקלדת עם ערך גבוה יותר ושניכם ניגשים למקש באותו רגע, המקש שלכם ירשם בצורה מהירה יותר ולכן זמן התגובה שלכם יהיה מהיר יותר. זה אומנם לא ערך של 0.4mm כמו שאפשר לכוון במקלדת ה- SteelSeries Apex Pro שמהווה באמת ערך קיצוני ולפעמים לא נוח, אבל זוהי פשרה טובה באמצע של גיימינג ושימושיות.

 

מקלדת גיימינג HyperX Alloy Elite 2ערך Actuation Point שעומד על 1.8mm – מצויין לגיימינג וגם עבור Productivity.

 

קצת מאכזב לראות כי המקשים הינם ABS ולא PBT, אך הסיבה לכך נובעת כי הרבה יותר קל להקנות למקלדת את המראה המיוחד שלה של המקשים החצי לבנים (החברה קוראת למבנה הזה Pudding) עם מבנה מסוג ABS – והמראה מרהיב. אם במקלדות רגילות אנחנו רואים את ה- RGB משתקף דרך החריטה של האות וקצת זליגה של ה- RGB מהצד, כאן זה מופיע בצורה מרהיבה דרך המקשים החצי לבנים. זה למעשה כל כך בוהק, שכנראה תורידו את רמת הבהירות וקל לעשות את זה עם המקש היעודי לזה בצד השמאלי העליון של המקלדת.

מקלדת גיימינג HyperX Alloy Elite 2

על מנת להדגים את חוזק תאורת ה- RGB כאן, למעלה מוקמה ה- HyperX Alloy Elite 2 ומתחת ה- SteelSeries Apex Pro. שני המקלדות במצב Rainbow ושימו לב כיצד ה- Alloy Elite 2 מרהיבה בהשוואה.

 

בצד ימין למעלה נוכל למצוא מקשי מדיה שימושים במיוחד אם אתם שומעים Spotify או Yandex ברקע, תוכלו להעביר שירים, לעשות Mute וגם לשלוט בצורה נוחה על עוצמת השמע עם הגלגלת שנעה בצורה חלקה ללא פידבק מכאני. אגב, אם תסובבו את הגלגלת מהר ותורידו את האצבע ממנה, היא תמשיך קצת להסתובב וכתוצאה מכך עוצמת השמע תמשיך להשתנות. זה לא ממש חסרון כי שימוש כזה הוא חריג, אך קיום התנגדות מכאנית קלה היה עוזר למנוע את זה. הגלגלת אגב לא לחיצה כמו ב- SteelSeries Apex 5. כפתורי המדיה והגלגלת בצבע כסוף שנראה קצת לא קשור והייתי מצפה לצבע שחור כמו המקשים. אגב, אם אתם מעדיפים כפתורים מעט נגישים יותר למדיה וכאלו שנמצאים ישר על העכבר, תבדקו את ה- Lenovo Legion M600 שמאפשר את זה.

 

מקלדת גיימינג HyperX Alloy Elite 2

 כפתורי מדיה גדולים ונוחים יחד עם גלגלת גדולה לשינוי עוצמת השמע.

 

בצד השמאלי של המקלדת, קיימים 3 כפתורים גדולים יחסית לשינוי בהירות המקשים (4 מצבי בהירות + כיבוי), החלפת פרופילים וכניסה למצב גיימינג, בו אתם יכולים לבחור לבטל צירופי מקשים כמו Alt+Tab, Alt+F4, Shift+Tab, Ctrl+ESC וכפתור ה- Windows. מה שמעט מוזר הוא שאין על הכפתורים האלו לדים, אלא מיקמו נוריות LED לבנות בצד השני לגמרי את המקלדת, ההחלטה הזאת לא כל כך מובנה.

 

מקלדת גיימינג HyperX Alloy Elite 2

אתם רואים את מקשי האופציות בצד שמאל למעלה? הם מדליקים נוריות חיווי LED לבנות בצד ימין, מימין ללוגו של ה- HyperX.

 

במרכז המקלדת בקצה העליון שלה, יש שקע USB-A אם תרצו לחבר דונגל כלשהו או Thumb Drive להעתקה מהירה של עדכון BIOS או כל דבר אחר שתצטרכו. הייתי שמח אם היה למחבר תאורה כמו שיש ב- SteelSeries Apex Pro והיה הרבה יותר נוח אם היו ממקמים אותו בצד.

בשל קיום חיבור ה- USB-A בפרוטוקול 2.0, כבל המקלדת עבה למדי ודורש שתחברו אותו עם 2 מחברים. זה עלול להיות בעייתי אם הסטאפ שלכם שופע בכבלים, כי צריך לעשות קצת השקעה יצירתית על מנת להסתיר כבל באורך 1.8m כזה עבה. תשמחו לשמוע כי הכבל עטוף באריז ניילון צפוף ולא סתם גומי עבה.

 

מקלדת גיימינג HyperX Alloy Elite 2כבל באורך 1.8m עבה עטוף בסריג ניילון. הכבל לא כל כך גמיש וזה מקשה על הצגת סביבת עבודה נקייה.

 

הייתי מצפה מיצרני מקלדות שמציגים מקלדות עם כבל עבה, שיאפשרות לנתב אותו מתחתית המקלדת לימין, שמאל או אמצע, בדיוק כפי שנעשה עם ה- SteelSeries Apex Pro או ה- SteelSeries Apex 5, זה עוזר להציג Setup שהרבה יותר "נקי" וקל לתחזק בו את הכבלים.

ערך ה- Rollover כאן הוא מלא, זה אומר שניתן ללחוץ על כמה מקשים שרוצים בבת אחת וכולם ירשמו. להשוואה, ב- SteelSeries Apex 5 הערך עומד על 24, זה אומר שניתן ללחוץ עד 24 מקשים בבת אחת וכל ה- 24 האלו ירשמו. ערך Rollover מלא נקרא גם N-Key Rollover ובקצרה NKRO. האם זה נחוץ? לא למיטב ידיעתי (או שייתכן שאני לא גיימר כזה כבד), כי לרוב אתם באמת לא תעברו 10 מקשים שנלחצים בבת אחת, אבל תמיד טוב להתהדר בתווית של NKRO כי זה מעיד כי היצרן לא התקמצן כאן טכנולוגית.

גם קושחת ה- Anti-Ghosting כאן היא 100%, זה אומר שהמנגנון מופעל על כל המקשים במקלדת ולא רק על המקשים שסביר להניח שהגיימרים ילחצו עליהם, זוהי תכונה יחסית נדירה לטובה, כי לרוב היצרנים מפעילים את ה- Anti-Ghosting רק על חלק מהמקלדת.

למקלדת רק אפשרות אחת של כיוון גובה שמצאתי אותה מתאימה לי בול, אבל הייתי שמח לעוד אופציה של גובה כפי שיש במקלדת ה- Logitech G915 TKL שמאפשרת זוית של 4 או 8 מעלות.

 

מקלדת גיימינג HyperX Alloy Elite 2

למקלדת רק אופציה אחת של שינוי הגובה.

 

תוכנת ה- NGENUITY

את המקלדת ניתן להגדיר עם תוכנת ה- NGENUITY מבית HyperX שמשום מה עדיין נמצאת בבטא. כצפוי, ניתן להגדיר אפקטים של תאורה, עוצמת התאורה והמהירות, הגדרת מקרו ועוד. יש גם אופציה לבטל ב- Game Mode צירופי מקשים כמו Alt+Tab, Alt+F4, Shift+Tab או Ctrl+Esc

התוכנה מאפשרת גם לעדכן בקלות קושחה לרכיבים ההיקפים מבית HyperX. העבודה בתוכנה פשוטה למדי ומובנת. אפשרות המיפוי של הכפתורים מאוד עשירה כאן, לא סתם מיפוי של כפתורים לכדי מקרו או מולטימדיה, אלא גם מיפוי של המקש לכפתור בעכבר או הפעלת קיצורי דרך במערכת ההפעלה כמו סגירת יישומים, Cut/Copy/Paste, להציג את ה- Dekstop ועוד.

מקלדת גיימינג HyperX Alloy Elite 2

 

אך משהו מאוד בסיסי חסר בתוכנה. כל היחודיות בשימוש במותג אחד לציוד ההיקפי שלכם מעבר לשימוש בתוכנה אחת להגדרת כל הציוד, זאת האופציה לסנכרון RGB, כלומר אם הגדרתם למשל אפקט Rainbow או גל מצד שמאל לימין, הצבע יתחיל מצד שמאל של המקלדת, יעבור לצד השמאלי של משטח העכבר, לעכבר ואז לצד הימני של משטח העכבר. כנל לגבי אפקטים אחרים. סנכרון RGB זהו יתרון טוב מאוד שחברות כמו SteelSeries מממשות בצורה יפהפיה עם תוכנת ה- Engine שלה. ה- NGENUITY בהשוואה, לא מכיל שום אופציה כזאת לצערנו. עוד אופציה שחבל שאין זהו Schedule ל- RGB, הייתי שמח מאוד להגדיר פרופילים עדינים יותר שיכנסו לעבודה בשעות הערב וכיבוי מלא בלילה – כל זאת מבלי להכנס לתוכנה.

ניתן לשמור למקלדת עד 3 פרופילים ותוכלו לדלג בינהם עם הכפתור היעודי לכך בצידו השמאלי העליון.

חסרון שמצאתי היה שתוכנת ה- NGENUITY דרשה המון משאבי GPU. זה לא נורא כל כך כי גם ככה אנחנו נכנסים לאפליקציה, משנים מה שצריך וסוגרים אותה, אבל זוהי נקודה שראוי להזכיר. אגב, נתקלתי בתופעה דומה כאשר סקרתי את מקלדת ה- HyperX Alloy Origins, דבר שמציין כי הבעיה בתוכנה ולא באביזר ההיקפי.

 

מקלדת גיימינג HyperX Alloy Elite 2

סיכום

למקלדת הזאת יש את החסרונות שלה, אבל הם כנראה לא יפריעו להרבה אנשים כי היא עושה הרבה דברים בצורה פנטסטית. היא גדולה ונוחה מאוד לעבודה, הסוויצים שלה מעולים, כפתורי המדיה מעולם לא היו נגישים יותר ותאורת ה- RGB תהיה חגיגה לעיניים, כנראה שגם תוכלו לשפר את מהירות הכתיבה העיוורת שלכם בזכות המקלדת וזה פלוס רציני.

  מקלדת גיימינג HyperX Alloy Elite 2

 

המחיר של ה- Alloy Elite 2 נמוך יותר ממקלדות גיימינג בולטות אחרות עם תכונות דומות כמו ה- Logitech G516, Corsair K65 או ה- SteelSeries Apex 5 וזה מציב אותה ביתרון מצויין לעומתן. אם יש לכם את הדור הראשון של ה- Alloy Elite, סביר להניח שלא תשדרגו, כי אין סיבה ממשית לזה מלבד ה- RGB העשיר יותר במראה, אבל אם אתם מחפשים כרגע מקלדת מלאה לימי הקורונה בהם אתם יושבים הרבה מול המחשב ורוצים מקלדת גדולה ונוחה מאוד לעבודה, ה- Alloy Elite 2 תישב בול בנקודה הזאת.

מחיר: $130

לדיון בנושא: מקלדת גיימינג HyperX Alloy Elite 2

מקלדת גיימינג HyperX Alloy Elite 2

מקלדת גיימינג HyperX Alloy Elite 2


21:30
  /  
30.8.2020
  
Gil

1