אוזניות Jabra Elite 45h – אין לכם אוזני זהב

עם חיי סוללה ארוכים ואפליקציה חכמה שמתאימה את השמע מהאוזניות ליכולות השמיעה שלכם, ה- Elite 45h הן מהאוזניות התקציביות שקל ...

9:25
  /  
27.08.2020
  
Gil

הקדמה

בתערוכת CES 2020 שהתקיימה בחודש ינואר בלאס וגאס, הציגה חברת Jabra את ה- Elite 45h אשר הצליחו לגרור התעניינות בשל זמן הסוללה הארוך שעומד על 50 שעות (מהגבוהות ביותר בשוק כיום) לצד עלות של $100, שמהווה עלות שנדיר לראות אצל יצרן כמו Jabra.

קפיצה בזמן 8 חודשים קדימה לצד מגפה עולמית והאוזניות מושקות בעולם וגם בישראל בתזמון זהה. העלות יחסית נמוכה, עומדת על 389 ש"ח ותמורתן אתם מקבלים אוזניות שעושות הרבה דברים נכון ודי קשה לי לומר שהיו כאן יותר מידי פשרות במחיר הזה.

אוזניות Jabra Elite 45h - אין לכם אוזני זהב

מה מקבלים?

כמו כל המוצרים של Jabra, האריזה בצבע אפור כהה עם שילוב של צהוב בדפנות, בפנים אנחנו נמצא את האוזניות לצד לצד נרתיק נשיאה מניילון רך ועבה וגם כבל USB-C באורך 30 ס"מ עבור הטעינה. אגב, הייתי מצפה לכיתוב Jabra על מחבר הכבל, אבל לא היה כזה.

היבואן BConnect גם מכליל מדריך הפעלה בעברית. כנראה לא תשתמשו בו, אבל נחמד שיש בכל מקרה.

אוזניות Jabra Elite 45h - אין לכם אוזני זהב

עיצוב ומבנה

האמת שלא ציפיתי לאיכות בנייה טובה כזאת, האוזניות אומנם מרגישות קלות עם משקל של 160g, אבל הן ממש לא מרגישות זולות ביד. הפלסטיק ממנה עשוי הקשת לא משמיע רעשים זולים אם מותחים את הקשת או מכופפים אותה. הקשת עם ריפוד פנימי שעשוי מגומי כאשר מתחת ספוג רך. ה- Ear Cups עם ציפוי סינטטי דמוי עור ומתחת לשיכבת ריפוד לא עבה, נמצא דרייברים בגודל 40mm. השמע מהדרייברים עובר דרך חורים קטנטנים כאשר חלקם גדולים בדמות האותיות L ו- R. זה Touch נחמד, אבל בלילה אי אפשר לזהות את הכיתוב הזה, אז כדאי שכבר תשננו כי הכפתורים נמצאים ב- Ear Cup הימני.

 

אוזניות Jabra Elite 45h - אין לכם אוזני זהב

 

עדות לעלות התקציבית של האוזניות אנחנו נמצא עם הזרועות אשר משמשות להגדלת הקשת ולהתאמתן מעל הראש, הן לרוב עשויות ממתכת, אבל כאן מפלסטיק, בשאיפה שיזכו לחיים ארוכים.

ה- Ear Cups על ציר מסתובב ב- 135 מעלות, דבר שמאפשר לכם לשים אותם בנוחות מעל הצוואר אם אתם רוצים להפסיק לרגע להשתמש באוזניות. אין אגב חיישן קרבה שמזהה שהורדתם את האוזניות ועוצר עצמאית את המוזיקה. אוזניות תקציביות, זוכרים?

 

אוזניות Jabra Elite 45h - אין לכם אוזני זהב

 

כל הכפתורים להפעלת האוזניות נמצאים על ה- Ear Cup הימני. בתחתית מתג הזזה להפעלת האוזניות ובקצה העליון 3 כפתורים כאשר 2 הקיצונים ישמשו עבור שינוי עוצמת השמע על ידי לחיצות קטנות. לחיצה ארוכה תבצע דילוג וחזרה על Tracks. הכפתור האמצעי ישמש ל- Pause/Resume. הכפתורים אמנם צמודים וחששתי שאני אלחץ על הכפתור הלא נכון בטעות, אבל הם די בולטים עם תחושה טובה על איזה כפתור לוחצים, אז התבדיתי בקלות. בצד השני של ה- Ear Cup יש כפתור בודד ייעודי עבור הפעלת הסייען הקולי החביב עליכם. הכפתורים מגיבים די מהר ללחיצות עם פידבק סוני עדין. ניתן לבטל את הפידבק דרך האפליקציה.

 

אוזניות Jabra Elite 45h - אין לכם אוזני זהב

 

בתחתית האוזניות, אתם תמצאו מחבר USB-C. אם תחברו את הכבל המצורף, אתם תוכלו להטעין את האוזניות תוך 90 דקות וזה יספק לכם זמן סוללה של 50 שעות לדברי היצרן. לא בדקתי את זה בעצמי בגלל כמות השעות הגבוהה שהאוזניות מתהדרות בהן ולכן נאלץ להסתמך על דבריו במקרה הנוכחי (ואם בדקתם בעצמכם, שתפו בתגובות לכתבה). 50 שעות זהו זמן בלתי נתפס ומהגבוהים ביותר שראיתי באוזניות. רק שתבינו, לרוב האוזניות זמן סוללה של 20-30 שעות במקסימום, הבודדים עם 30 שעות הם למשל ה- Sony WH1000XM4, ה- COWIN E7 או ה- Sennheiser PXC 550.

עיצוב האוזניות הוא סולידי למדי, אבל כזה שעדיין משדר 2020, ללא חוטים בין ה- Ear Cup לקשת כמו שחלק מהיצרנים עושים וטוב שכך. מבנה האוזניות הוא On Ear ועבר די הרבה זמן מאז שיצא לי להשתמש באוזניות כאלו. מבנה כזה פחות מבודד מרעשים ומסתבך יותר על בידוד מכאני מהסביבה. על מנת שבידוד כזה יהיה מוצלח, הקשת חייבת ללחוץ יחסית על האוזניות, אבל כאן זה לא נעשה כי כנראה היתה בראש המחשבה שעדיף להקריב את זה לטובת נוחות וטוב שזוהי באמת ההחלטה שנלקחה. האוזניות מרגישות פחות "אטומות" לעומת אוזניות On Ear וכתוצאה מכך, כמובן שהן פחות מבודדות מהסביבה, אבל בתמורה, אתם תקבלו אוזניות שיהיה לכם קל יותר לשים על הראש לאורך זמן. כמובן שבגלל המבנה הזה, אתם די תהיו חשופים לרעשים סביבתיים אם אתם בשדה תעופה (בחלומות שלכם אולי עם מגיפת ה- Covid-19) ויותר הגיוני על אוטובוס או רכבת, דבר שיחייב אותכם להגביר מעט יותר מהרגיל את השמע על מנת להתגבר על רעשי הסביבה.

 

אוזניות Jabra Elite 45h - אין לכם אוזני זהב

נוחות? בהחלט

אומנם הזכרתי את זה בפרק הקודם, אבל אלו אוזניות נוחות מאוד מעט האוזן בשל הריפוד הרך, המשקל של 160g והעובדה שהקשת איננה לוחצת. הנוחות הזאת היא גם בעוכרי האוזניות וזה מגביל אותן מלהיות שמישות בפעילות ספורטיבית אירובית כמו ריצה. למעשה, מספיק כי תשענו קדימה עם הראש ותרגישו כיצד האוזניות יזוזו 2-3 מילימטרים מהאוזנים שלכם. הדבר מייעד את האוזניות עבור שימוש עירוני קל, משרדי וכמובן בבית. אם אתם כבר עובדים מהבית או קופצים מידי פעם למשרד, תשמחו לשמוע כי האוזניות בעלי יכולת Multipoint, כלומר אתם יכולים לבצע להן צימוד ל- 2 מכשירים בעת ובעונה אחת, כלומר אם אתם מאזינים למוזיקה דרך המחשב הנייד ומקבלים שיחת טלפון, השמע יעבור לטלפון. סיימתם עם השיחה? המוזיקה שמנוגנת דרך המחשב תמשיך להתנגן. זוהי תכונה שאני די מצפה שתהיה קיימת כיום בכל אוזניות שיוצאות לשוק.

אגב, ה- Sony WH1000XM4 החדשות, הכלילו את היכולת הזאת רק בדור האחרון שלהן.

אוזניות Jabra Elite 45h - אין לכם אוזני זהב

אפליקציה – התאמת השמע ליכולות השמיעה שלכם ואני מבטיח שאין לכם אוזני זהב

האופציות המרכזיות באפליקציה:

  • יכולת EQ עם 6 מצבים מוגדרים מראש. ניתן להגדיר ידנית מצב EQ עם 5 Bands בתדרים של 60Hz, 250Hz, 1KHz, 4KHz, 7.6KHz
  • אפשרות לניגון רעשי גלים להרגעה. משום מה עם ה- Jabra Elite Active 75t אשר עושות שימוש באותה אפליקציה בדיוק, יש הרבה יותר אפשרויות לצלילי הרגעה, לא ברור למה כאן יש פחות.
  • אפשרות לעדכון קושחה OTA. האוזניות נבחנו עם קושחה 2.3.9
  •  אפשרויות לשינוי הקול במצב שיחה.
  • כיול MySound, זוהי האופציה המעניינת ביותר שהושקה במהלך יולי 2020. הכיול משמיע לכם סדרת טונים ואתם צריכים ללחוץ על המסך ברגע שאתם שומעים את הטון. אתם יודעים מה הכי מפחיד? כשאתם שומעים שקט, זוהי אסמכתה שאתם לא שומעים את הטון הזה ולאחר תהליך הכיול, האוזניות יגבירו את התדר. הכיול מתבצע לכל Ear Cup בנפרד ולאחר מכן הכיול נשמר באוזניות ומופעל בכל פעם שאתם משתמשים בהן. ניתן אגב לאפס את פרופיל הכיול דרך האפליקציה אם התעצבנתם משום מה – ואני אבין אתכם לגמרי.

אוזניות Jabra Elite 45h - אין לכם אוזני זהב

איכות שמע, זוג מיקרופונים עבור שיחות ו- Bluetooth 5.0

האוזניות מכילות זוג מיקרופונים MEMS עבור איכות שמע טובה וקיום זוג מיקרופונים כאלו, יעזור לסנן רעשי סביבה ורוח במידה מסויימת. מכמה שיחות שעניתי להן, הצד השני לא ידע שאני באוזניות כאשר עניתי בסביבה הביתית השקטה, איכות השמע היתה דומה לכאילו דיברתי ישירות מהטלפון. לעומת זאת כאשר דיברתי בחוץ עם רעשי תחבורה מהסביבה, הצד השני התקשה מעט להבין אותי וביקש כי אעבור לדבר ישירות מהטלפון.

אוזניות Jabra Elite 45h - אין לכם אוזני זהב

 

מבחינת מוזיקה, אלו אוזניות מהנות להאזנה, הן לא שומרות על פרופיל נֵיטְרָלִי וממש נדמה שהן נוטות להדגיש את התדרים הגבוהים והנמוכים. הן מביאות כמות מכובדת של באסים עם מיקס טובים של מיד וגבוהים, אבל בעוצמת שמע גבוהה (וכנראה תגיעו לזה בקלות אם אתם משתמשים באוזניות בחוץ), התדרים הגבוהים ישמעו מעט צורמים יתר על המידה בהשוואה לאוזניות אחרות כמו ה- Plantronics BackBeat GO 810. מכיוון שאלו אוזניות On Ear כאמור, יש כאן דליפת שמע, כלומר כל הסובבים יוכלו לשמוע את מה שאתם שומעים, במיוחד אם אתם עובדים במשרד שקט, אז קחו את זה בחשבון.

האוזניות חסרות תמיכה בפרוטוקול aptX לסוגיו או אפילו ב- SBC החינמי, אז אם אתם מחפשים תמיכה בפרוטוקולי הקול הכי גבוהים שיש, לא תמצאו את זה כאן, אבל ניתן לקבל את זה בסלחנות לאור עלות האוזניות.

אוזניות Jabra Elite 45h - אין לכם אוזני זהב

בשורה התחתונה

ה- Elite 45h מהוות אוזניות מצויינות בסופו של דבר. יש להן כמה חסרונות כמו זה שהן יתאימו רק לשימוש משרדי או עירוני קל וכנראה שהן לא יהיה האוזניות שלכם עבור חדר הכושר או ריצה בחוץ, אבל לצד החסרונות הקלים האלו, יש שלל יתרונות מצויינים למחיר שלהם.

זמן הסוללה עצום וכזה שלא ראינו כמותו מעולם, איכות השמע תהיה מהטובות שיש עד עלות של 400 ש"ח ותהיה מקובלת על רוב המשתמשים אם לא איכפת להם שהסביבה תוכל גם כן לשמוע למה הם מאזינים. אפליקצית ה- Sound+ של Jabra עשירה ויכולות כיול ה- MySound באמת מביאה משהו חדש שלא ראינו עד כה בשוק האוזניות שלפעמים נראה יותר מידי משעמם.

עיצוב האוזניות כנראה שימצא חן בעיני הרבה ותפעול האוזניות די קל עם הכפתורים הפיזיים וללא כל מיני מחוות או כפתורי מגע על ה- Ear Cup. התוספת של נרתיק הנשיאה מהווה אקסטרה מחשבה מצד Jabra שחושבת קצת קדימה וכזאת שחבל שעוד יצרנים לא מאמצים.

אם אתם צריכים אוזניות למשרד למוזיקה ללא צורך ב- ANC או שיחות קול או אולי אפילו אוזניות לבית כאשר אתם יושבים מול המחשבסטרימר לצפות ביוטיוב, נטפליקס או בסרט התורן, שווה שתבדקו את ה- Jabra Elite 45h, תקבלו יופי של אוזניות מבלי להזיז יותר מידי את חשבון הבנק.

מחיר: 389 ש"ח.

לדיון בנושא: אוזניות Jabra Elite 45h – אין לכם אוזני זהב

אוזניות Jabra Elite 45h - אין לכם אוזני זהב

אוזניות Jabra Elite 45h - אין לכם אוזני זהב


9:25
  /  
27.8.2020
  
Gil

1