שיאו-מי? בדקנו את ה X3 של RealMe

ה X3 של רילמי נמכר במחיר של מכשיר ביניים אבל הוא הרבה מעבר לזה. בדקנו

13:00
  /  
19.08.2020
  
מאת: אלי חבוש

אם שיאומי שלטה עד עכשיו בגזרת המכשירים הזולים (שמגיעים אלינו מסין בעיקר) והיתה זו שהציעה תועלת טובה למחיר ששילמתם, הגיעה חברת רילמי וטרפה את הקלפים. את הרילמי 6 פרו כבר בדקנו (תוכלו לקרוא עליו כאן) והגענו למסקנה שבעבור 1,300 שקלים, אתם מקבלים מכשיר מעולה ששווה מעבר למחיר שלו.

החלטנו לבדוק גם את המכשיר הגבוה יותר של רילמי – RealMe X3 Superzoom, זה שהמחיר שלו מגיע כבר ל 2,000 ש"ח ושבקטיגוריה שלו נמצא אולי הפוקופון F2 (שגם עולה קצת יותר ממנו). 

שמנמן

בדומה לרילמי 6 פרו שבדקתי, גם כאן אנחנו מקבלים מכשיר עם גב מעוצב שמשנה צבעים ונותן לו גיוון מיוחד שיהווה שיחה מסביב לשולחן והוא באמת, ביחד עם מערך הצילום המרובע מאחור, נראה טוב.

הכפתורים מסביב למכשיר נוחים מאוד. כפתורי הווליום מוצבים בצד שמאל של ה X3 ונגישים בצורה נוחה. כנ"ל גם כפתור הכיבוי וההדלקה שנמצא בצד ימין. הכפתור הזה הוא גם חיישן טביעות האצבע שעבד בצורה מדהימה ומהירה. ולא רק דרך טביעות אצבע, ה X3 יאפשר לכם לפתוח את המסך גם באמצעות זיהוי פנים שעובד ממש טוב, למעט מקרים בהם ניסיתי לפתוח אותו בתאורה חשוכה שאז התקשה לזהות את הפנים.

שיאו-מי? בדקנו את ה X3 של RealMe

שיאו-מי? בדקנו את ה X3 של RealMe

המסך של ה X3 נראה ומרגיש מוגבה מעל גוף המכשיר כשכבה נוספת מעליו מה שהופך אותו למעט שמנמן ביד אבל לא משהו שתרגישו. מה שכן, תחושת השימוש בו טובה ומשום שהמסך מוגבה, ישנה התחושה בעת מעבר האצבע בשוליים של שימוש במסך מעוקל. והוא לא מעוקל בשוליים, כך שעבורי, כאחד שפחות אוהב את עיקול המסכים בשוליים משום הנגיעות האקראיות בשימוש במכשיר אבל עדיין אוהב את התחושה המעוגלת באצבע – יתרון.

עדיין, הייתי שמח לקבל מכשיר יותר דק עם מסך שמתקרב יותר לשוליים.

שיאו-מי? בדקנו את ה X3 של RealMe

קצב רענון של 120HZ

המסך בגודל של 6.6 אינצים מסוג IPS LCD ואמנם המסגרת שנשארת מסביבו היא מסגרת דקיקה אבל בניגוד למכשירי פרימיום אחרים בשוק, הוא לא ממש נוגע בפינות שלה.

בכל הקשור לאיכות הצפייה, אנחנו מקבלים מסך ברזולוציה של 2440X1080 עם צפיפות פיקסלים של 399 פיקסלים לכל אינץ. ברמת המחיר הזו לא מדובר אמנם במסך שתוכלו לקבל במכשירי פרימיום אחרים כמו רזולוציה או סוג הפאנל, אבל עדיין מדובר במסך FHD איכותי, שנראה היטב גם באור שמש ובעל צבעים חזקים וחיים. אבל לא רק זה, המסך של ה X3 תומך גם בקצב רענון של 120HZ, נתון ששמור למכשירי פרימיום יקרים בדרך כלל ומאפשר גלילה ושימוש נעימים וחלקים יותר.

שיאו-מי? בדקנו את ה X3 של RealMe

כמובן שבחירה בקצב רענון גבוה שכזה תשפיע על משך חיי הסוללה ולכן מבחינתי, בכל מכשיר שתומך בקצב רענון של 120HZ, אני בכל מקרה בוחר קצב רענון נמוך יותר.

ואם כבר נגענו בביצועי סוללה, אז מדובר כאן בסוללה בקיבולת של 4200 מילי אמפר שבהחלט הספיקה לי ליום שלם של עבודה מאומצת.

6 עדשות צילום

שיאו-מי? בדקנו את ה X3 של RealMe

ב X3 יש לנו 6 עדשות מצלמה וזה לא מעט בכלל כשארבע מהן נמצאות בצד האחורי:

  • עדשת 64MP במפתח צמצם 1.8
  • עדשת טלפוטו 8 מגה פיקסלים במפתח צמצם 3.4 שמבצעת זום אופטי X5
  • עדשה בזוית רחבה 120 מעלות באיכות 8 מגה פיקסלים במפתח צמצם 2.3
  • עדשת מאקרו 2 מגה פיקסלים במפתח צמצם 2.4

הצילומים במכשיר יוצאים מעולים, ונותנים תמורה מעולה למחיר של ה X3. הצבעים חזקים (לפעמים חזקים מידי) והתמונה באור יום יוצאת חדה, נקייה וטובה.

שיאו-מי? בדקנו את ה X3 של RealMe

שיאו-מי? בדקנו את ה X3 של RealMe

שיאו-מי? בדקנו את ה X3 של RealMe

 

שיאו-מי? בדקנו את ה X3 של RealMe

 

בתאורה מאתגרת יותר, כמו שאר מצלמות הסלולר, המצלמה של ה X3 מתקשה יותר והתמונות יוצאות בחלקן מגורענות טיפה או מרוחות. במיוחד אם תבצעו בהן תקריב. אבל שוב, זו הבעיה ברוב מצלמות הסלולר.

שיאו-מי? בדקנו את ה X3 של RealMe

שיאו-מי? בדקנו את ה X3 של RealMe

צילום סלפי בתאורה חשוכה. סביר אבל לא מספק

 

ב X3 תוכלו לבצע זום אופטי X5, בעזרת מערך הפריסקופ שלו שנמצא מאחור ואם תרצו להתקרב יותר, אז תוכלו לבצע זום של עד X60. תמונות הזום X5 יצאו איכותיות, מה שקשה להגיד על תמונות בזום גבוה יותר שהן תמיד זום דיגיטלי וחשוב לזכור שנתונים כאלה שמוצגים על ידי החברות השונות כיתרון (זום X100/X50 וכו'…) הוא בעצם זום דיגיטלי שלא נותן לכם הרבה ורק מקלקל את התמונה. 

שיאו-מי? בדקנו את ה X3 של RealMe

 

שיאו-מי? בדקנו את ה X3 של RealMe

צילום חד גם אם נעשה תקריב לאובייקט

מלפנים יש לנו 2 עדשות צילום. האחת של 32 מגה פיקסלים במפתח צמצם 2.5 והשנייה של 8 מגה פיקסלים בזוית סופר רחבה ובמפתח צמצם 4 שעשו עבודה טובה למדי והוציאו תמונות מעולות. המערך הזה אולי קצת מפריע להצגת המסך ודי קשה להתעלם ממנו, לפחות בהתחלה, אבל בסופו של דבר אני מעדיף מצלמות טובות, עם אפשרות לסלפי רחב יותר, על פני עוד שטח קטן במסך.

שיאו-מי? בדקנו את ה X3 של RealMe

שיאו-מי? בדקנו את ה X3 של RealMe

בצילומי וידאו נקבל איכות של 4K, 1080, 720 ב 30 או 60 פריימים לשנייה ואפילו אפשרות צילום סופר איטי של 960 פריימים לשנייה. צילומי הוידאו מעולים ושימשו אותי רבות בצילומי המשפחה בשבועות האחרונים כשזו היתה למעשה המצלמה העיקרית שלי.

גם כאן תוכלו למצוא אפשרות לצילום וידאו במצב בוקה (החלק האחורי מטושטש) שנעשית בצורה מאוד מרשימה ומבוססת על AI (בינה מלאכותית) כשהמכשיר יזהה בכל רגע נתון את הפנים המצולמות ובאופן מלאכותי יטשטש את הרקע. השילוב הזה דורש כח עיבוד לא פשוט, והוא נעשה כאן היטב.

מאחורי ה X3, או בעצם בתוכו, תמצאו מפרט מרשים למדי שכולל ערכת שבבים סנאפדרגון 855+ עם זיכרון RAM של 12GB וזיכרון אחסון של 256GB. ה X3 עבד יפה ולא הבחנתי בבעיות שימוש או קרטוע.

ברילמי ישנו רמקול אחד בלבד שנמצא בתחתית בצדו הימני של המכשיר אבל הוא עושה עבודה טובה בכל הקשור לעוצמת הצליל שהוא מוציא.

 

שיאו-מי? בדקנו את ה X3 של RealMe

השורה התחתונה

בשבועות האחרונים הפכתי את ה X3 למכשיר העיקרי שלי. השימוש היומיומי בו היה מהנה מאוד כשהכל כמכלול עושה את העבודה בצורה מעולה ומשאיר אותי בתחושת הנאה וסיפוק. המסך שלו נעים למגע ושימוש, במיוחד בשילוב מחוות היד לשליטה במסכים השונים, מערכת ההפעלה והממשק נוחים מאוד, המצלמות עושות עבודה טובה למדי והסוללה מחזיקה מספיק זמן כדי שאהנה מכל זה.

המכשירים של רילמי נכנסים לשוק בו השם שיאומי מוכר יותר ומתחרה איתה על אותו נתח עוגה ונראה שרילמי עושה את זה בהצלחה יתרה עם מכשירים שנותנים תמורה טובה יותר לכסף שתשלמו עליהם ותשאיר אתכם עם התהייה המוכרת של למה בכלל לשלם יותר על טלפון סלולרי?

יבואן: באג

מחיר: 1,999 ש"ח

לדיון בנושא: שיאו-מי? בדקנו את ה X3 של RealMe


13:00
  /  
19.8.2020
  
מאת: אלי חבוש

1