גלקסי נוט 20 אולטרה: לשדרג או לא? בדקנו

אלי חבוש לקח את הגלקסי נוט 20 אולטרה למבחן ובדק האם כדאי לשדרג אליו. צפו

6:00
  /  
18.08.2020
  
מאת: אלי חבוש

קורונה או לא קורנה, היום הזה בשנה הגיע וסמסונג הוציאה את הגלקסי נוט החדש שלה שכבר מזמן הפך לסמל סטטוס לאלה שמחפשים את המכשיר היקר והאיכותי שהיד שלכם יכולה להשיג.

בשנים האחרונות הגלקסי נוט רודף אחרי סדרת ה S ומשלב תכונות שראינו במכשיר ה S שמושק בתחילת אותה שנה עם כמה שינויים פה ושם וכמובן את העט האייקוני שלמען האמת, רק עבורו שווה לרכוש את המכשיר הזה.

סקירת הוידאו המלאה לגלקסי נוט 20 אולטרה:

הגלקסי נוט 20 אולטרה לא שונה מזה. אנחנו מקבלים כאן מפרט שמשלב את ה S20 אולטרה ואת הנוט 10 פלוס גם יחד עם עוד כמה תוספות בכדי שיהיה לכם שווה לשקול לשדרג אליו. וזה תמיד העניין במכשירים החדשים של סמסונג. מיד קמה זעקה של הלקוחות שמתלוננים שהמפרט זהה מידי או לא מספיק או אפילו נמוך יותר ממכשירים קודמים או ממה שאנחנו בישראל אמורים לקבל. אבל ניגע בזה בהמשך.

גלקסי נוט 20 אולטרה

 

המסך גדול, המכשיר מגושם

המסך של הנוט אולטרה הוא גדול. ועומד על 6.9 אינצים. ממש מעט ביחס לנוט פלוס שעומד על 6.8 אינצים עם רזולוציה גבוהה במקצת של 3088 על 1440 פיקסלים. נתוני המסכים כמעט זהים ביניהם ואין ממש שינוי. בטח שלא כזה שתרגישו בגללו את ההבדל.

בנוסף, צפיפות הפיקסלים כאן היא 496 פיקסלים לכל אינץ בפאנל דינאמיק אמולד שתומך ב HDR10+.

גלקסי נוט 20 אולטרה

גם בהשוואה לS20 אולטרה, הנתונים האלה זהים כמעט לנוט 20 עם אותו גודל מסך ויתרון קטן דווקא ל S20 כשהרזולוציה שלו שם היא 3200X1440.

מה שכן, לנוט 20 אולטרה יש זכוכית גורילה 7 בעוד לשניים האחרים זו גורילה 6.

כמו במכשירים הקודמים שבדקנו, המסך נראה טוב, הוא חד, ענק ומלא צבעים שנותנים תחושה נעימה למשתמש במכשיר. בנוט אולטרה, בניגוד לנוט 20 הרגיל, המסך מתעקל טיפה בשוליים הצדדים. יש כאלה שאוהבים את זה כי זה נותן תחושה של מסך גדול שנשפך (אינפיניטי כמו שקוראת לו סמסונג) ויש כאלה שלא. אני פחות אהבתי. אני משער שסמסונג רצתה לתת למכשיר הגדול הזה תחושה של אחיזה נעימה אבל השוליים מציקים מידי פעם בנגיעות אקראיות במסך.

בראש המכשיר מוצבת מצלמה אחת ויחידה בחריץ שלא ממש מפריע לשימוש במסך.

גלקסי נוט 20 אולטרה

חור המצלמה שלא מפריע

את העיצוב והבנייה של הנוט 20 אולטרה פחות אהבתי. הוא מכשיר ענק, מרובע ומגושם למדי. התחושה בשימוש בו היא של מכשיר שעושה את העבודה בצורה יעילה מאוד אבל לא משאיר לי הרגשה כיפית באחיזה בו.

סנאפדרגון או אקסינוס? זו השאלה

בכל הקשור למה שיש לנו מתחת למכסה המנוע אז כאן העניינים מתחממים ואת זה חשוב שתשמעו.
ערכת השבבים שמגיעה אלינו לארץ מבוססת על מעבד האקסינוס 990 שהיא בדיוק כמו ערכת השבבים שקיבלנו בגלקסי S20 אולטרה אבל עם זיכרון פנימי של 8GB שיש כאלה שיתהו מדוע אנחנו מקבלים את המפרט הזה בעוד במקומות אחרים מקבלים את מעבד הסנאפדרגון עם זיכרון של 12GB ותמיכה ב 5G.

אז קודם כל, 5G עדיין אין לנו ממש בארץ אז בואו נוריד את זה לרגע מהפרק למרות שלמען האמת, הייתי שמח שיהיה לי כבר מכשיר שתומך ב 5G שאמור להגיע, בתקווה בקרוב, לארץ. לגבי המעבד והזיכרון, בבדיקות ביצועים נמצא שהסנאפדרגון עושה עבודה טובה יותר מהאקסינוס. אבל לא באופן משמעותי ולא במקומות שחשובים לרובנו. בסופו של דבר אמנם זה תמיד כיף לדעת שיש לי את המכשיר הכי חזק שיש אבל לשימושים שלנו ואפילו הרבה מעבר להם, הנתונים האלה יספיקו בהחלט.

אנחנו מבינים שישנה כבר רוויה מסויימת במפרט ובצרכים שלנו מהמכשירים ולמרות שהיצרניות מוסיפות עוד כח עיבוד ועוד זיכרון, כי מה לעשות הן רוצות למכור מכשירים חדשים כל שנה, אתם ממש לא תצטרכו יותר מזה.

3 מצלמות מאחור ואחת מלפנים

בגזרת הצילום אנחנו מקבלים שלוש עדשות אחוריות:

  • עדשת 12 מגה פיקסלים בזוית אולטרא רחבה (120) ובמפתח צמצם 2.2
  • עדשת 108 מגה פיקסלים במפתח צמצם 1.8
  • עדשת טלפוטו של 12 מגה פיקסלים במפתח צמצם 3.0

גלקסי נוט 20 אולטרה

מערך עדשות שמנמן

גלקסי נוט 20 אולטרה

מפרט העדשות של הנוט אולטרה זהה כמעט לזה של ה S20 כשדווקא לקודם יש יתרון בעדשה של 48 מגה פיקסלים במקום 12 בנוט ואם אתם רוצים לראות עוד תמונות שעשינו עם ה S20, צפו בביקורת שלנו עליו. למול הנוט 10 אנחנו מקבלים כאן את עדשת ה 108 מגה פיקסלים וגם את הספייס זום שמאפשר זום כפול 50…אבל…זה זום דיגיטלי נו.

עדשת מצלמת הסלפי ירדה מ 40 מגה פיקסלים בגלקסי S20 אולטרה, ל 10 מגה פיקסלים בלבד כאן אבל היא עדיין מצלמת תמונות טובות למדי עם אפשרות לצילום סלפי בזוית רחבה.

בנוסף, סמסונג אומרת שהיא שיפרה את יכולות הפוקוס במכשיר והוא עכשיו מתפקס על עצמים בצורה מהירה יותר. לא בדקתי את זה מדעית אבל כן, התחושה היתה שהפוקוס שופר פה.

גלקסי נוט 20 אולטרה

הפוקוס באמת מהיר

אם יש לכם כבר את ה S20 אולטרה, אז אתם כבר יודעים שהתמונות כאן יוצאות נהדרות. גם בתנאי תאורה מאתגרים כשהמצלמה משפרת את הנראות והבהירות של התמונה ובטח ובטח בתנאי תאורה טובים שם התמונות יוצאות נהדרות כמעט בכל קטיגוריה שתבחרו.

אין על העט של הנוט

עד עכשיו אתם בטח שואלים את עצמכם – מה כבר ההבדל בין ה S20 לנוט 20, התשובה די ברורה. העט. אם אתם חובבי סדרת הנוט, הרי שהעט הוא מה שיעשה לכם את ההבדל. דיוק העט שופר וכעת הקו שתציירו על המסך ירדוף את העט קרוב יותר ומדוייק יותר.

גלקסי נוט 20 אולטרה

שימושיות העט לא מאוד השתנתה ומלבד העניין הזה, לא תמצאו הרבה הבדלים בינו לבין העט של הנוט 10. אני מאוד אוהב את העט בסדרת הנוט של סמסונג וזה עדיין מדהים אותי שלא תמצאו שום סמארטפון דומה עם עט כלכך נוח, מדוייק ויעיל. אפשר לצייר איתו, לשרטט והוא יהפוך לבד את הצורות למדוייקות יותר, להפוך טקסט מכתב יד לדפוס, לתרגם מסמכים ובכלל לשלוט על המכשיר בצורה נוחה יותר.

גלקסי נוט 20 אולטרה

גלקסי נוט 20 אולטרה

מיקום העט שונה לצד שמאל ולא ברור אם סמסונג עשתה את זה כדי שנחשוב שיש כאן שינוי דרסטי בעט שהצריך את המעבר הזה או שפשוט ישנן סיבות טכניות אחרות. מה שכן, לי הוא היה הרבה יותר נוח בצד ימין.

לעבוד עם הנוט כמחשב

הגלקסי נוט 20 תומך כמובן ב DEX. ואפילו דקס אלחוטי. לא תצטרכו לחבר שום דבר לשום מכשיר. אפילו לא כבל. אם תרצו להשתמש במסך ווינדוס או מק תצטרכו להוריד תוכנה מתאימה מהאתר של סמסונג.

אני בדקתי את הדקס על מסך. אפילו מסך של LG וזה עבד בצורה מדהימה. על גבי המסך הגדול ראיתי את ממשק המכשיר שלי בתצורת חלונות כשהנוט הפך לעכבר. אפשר לפתוח כמה חלונות במקביל ולגרור עצמים ממקום למקום. אפילו להריץ סרטון שיופיע על המסך המלא.

 

גלקסי נוט 20 אולטרה

גלקסי נוט 20 אולטרה

עוד הופתעתי שהשלט של מסך ה LG שלי יודע אפילו לשלוט בממשק הדקס כשאפשר גם למזער את המסך למסך בתוך מסך וכך להמשיך לצפות בתוכנית כשהממשק יושב לו למטה פתוח. ממש אהבתי.

במצב הזה תוכלו לפתוח עד 5 חלונות במקביל. החלון השישי כבר יסגור את החלון הראשון שפתחתם.

סוללת ה 4500 מילי אמפר מספקת למדי והמכשיר הגיע עירני לשעות הערב לאחר יום של עבודה מאומצת. בכל הקשור לאטימות למים אז גם כאן אנחנו מקבלים אטימות בתקן IP68.

השורה התחתונה

בשורה התחתונה הגלקסי נוט 20 אולטרה הוא מפלצת ומכשיר פשוט מעולה שאם אין לכם אותו, אתם תרצו אותו. אבל עדיין לא מדובר בבשורה גדולה ובטח לא כזו שתגרום לכם לרוץ ולשדרג את הגלקסי הנוכחי שלכם. אם יש לכם S20 אולטרה, תגלו שהמפרט כמעט זהה או עם שינויים קלים שלא בטוח שתרגישו וכדאי שתשדרגו אליו רק אם אתם רוצים את אפשרויות העט.

המעבר בין הנוט 10 ל 20 עושה את הדילמה ההפוכה. כאן יש לכם כבר את העט אבל אתם מקבלים כמה שיפורי מפרט שגם הם לא ישנו לכם את החיים.

אם אין לכם גלקסי מהשנה האחרונה ואחרי שעברתם את משוכת המחיר הלא נמוך בכלל של הנוט ועניין הגודל לא מפריע לכם, או אולי מהווה יתרון מסויים, אתם תקבלו מכשיר עבודה מעולה שלא תצטערו שתרכשו.

מחיר: כ- 4,500 ש"ח

לדיון בנושא: גלקסי נוט 20 אולטרה: לשדרג או לא? בדקנו


6:00
  /  
18.8.2020
  
מאת: אלי חבוש

1