LG Velvet – טיפ טיפה שונה

בעולם שבו כל הטלפונים דומים אחד לשני וכבר שנים שאין באמת התפתחות עיצובית בתחום, מנסה LG להיות זו שתביא משהו ...

6:50
  /  
17.08.2020
  
מאת: אלי חבוש

ה LG Velvet הוא הניסיון של LG להראות שאפשר גם לא לרדוף אחר המפרט ולנצח שם ומתוך ההבנה שלה הזו כשהתחרות הופכת להיות קשה מיום ליום, היא מחליטה להשקיע בנראות ובשימושיות של המכשיר. בדקנו אם זה מצליח לה.

סקירת הוידאו LG VELVET:

העיצוב – החלק החשוב מבחינת LG

בואו…למרות השם שלו, ה VELVET הוא לא מכשיר שעשוי מקטיפה ונראה שהחברה מתכוונת שהעיצוב והקווים שלו נקיים וחלקים כקטיפה. יאללה בסדר. 

LG Velvet - בדגש על העיצוב

אבל כן, בתוך תבניות העיצוב המאוד מקובעות נראה שיש כאן מכשיר שלטעמי מעוצב מאוד יפה. לא מדובר בעיצוב מהפכני ושונה מידי אלא החלקת קו פה ושם וסידור מצלמות בצורה יפה יותר. נחמד, יפה, לא מהפכני.

המכשיר מרגיש טוב ביד, הוא לא כבד והגימורים הנקיים והחלקים בצדדים מאפשרים לי אחיזה נוחה ונעימה. הצבע בגב המכשיר בגוון משתנה והמצלמות כאן מסודרות בסדר מופתי מהעדשה הגדולה לקטנה. LG קוראת לזה מערך טיפות נופלות.

מפרט בינוני אבל מספק

בכל הקשור למפרט של ה VELVET אז רבים התאכזבו לגלות שמדובר במפרט של מכשיר ביניים שבחלקו לא ממש מעודכן. אבל כבר נדבר על העניין הזה והאם הוא מוצדק.

המסך הוא מסך POLED, שזה בעצם מסך OLED עם שכבת פלסטיק במקום זכוכית, בגודל של 6.8 אנצים עם יחס פיקסלים לאינץ של 395 פיקסלים והוא נראה טוב. הוא גם מגיע ממש לשולים ואפילו מקבל איזו זוית קלה הצידה. לא משהו חד מידי שמפריע לשימוש אלא עדין מספיק כדי לשוות לו מראה של מסך מקצה לקצה ועדיין שימוש ביד וללא נגיעות אקראיות.

LG Velvet - בדגש על העיצוב

אני אוהב את המסכים של LG והם נראים טוב וגם כאן ב VELVET המצב לא שונה. הצבעים חדים ומרהיבים ולמרות שהוא לא תומך ב HDR10+ הוא עדיין מספק תוצאה נעימה לעין.

LG Velvet - בדגש על העיצוב

המעבד של ה VELVET הוא מעבד מסוג סנאפדרגון 845 עם זיכרון RAM של 6GB וזיכרון אחסון של 128GB. נכון. לא מדובר במפרט גבוה והמעבד הוא מעבד מדורות קודמים שמעלה תהייה מסויימת מדוע בוחרת החברה להשתמש במכשיר דגל, בשנת 2020 במעבד מסוג זה.

LG Velvet - בדגש על העיצוב

אולם, חשוב לזכור ולהזכיר שלרוב מדובר בנתונים על הנייר שלאו דווקא באים לידי ביטוי בשטח. בפועל, ה Velvet מתפקד נהדר ולשימושים היומיומיים, ואף מעבר להם הוא מספיק בהחלט ועושה עבודה נפלאה. אני לפחות לא שמתי לב לבעיות שיהוי, קרטוע או כל דבר אחר.

ללחוש לתוך ה Velvet

LG מייעדת את המכשיר ליוצרי תוכן וצעירים. מלבד העיצוב שדיברנו עליו כבר, אפשר לראות תוספות קטנות בתחום הזה כמו למשל אפשרות להקליט תכני ASMR, אתם יודעים הסרטונים עם הלחישות…

נראה שבשורה התחתונה מדובר בהגברת הרגישות והעוצמה של המיקרופון. ושאם כבר מדברים על עוצמה ורגישות, חבל שאלה לא התווספו לרמקול בזמן שימוש כספיקר, כי השמע שם חלש למדי.

עוד תוסף הוא האפשרות להוסיף כתוביות לסרטונים בזמן אמת. המכשיר יציג על גבי המסך את הכתוביות בזמן אמת ומבלי שתצטרכו להטמיע אותם קודם לכן. אהה..אבל זה עובד רק באנגלית.

מצלמות טיפה

מבחינת צילום גם כאן יש פשרות מסויימות. החישנים שמסודרים בצורת טיפה מאחור מגיעים באיכות  48 מגה פיקסל עם מפתח צמצם 1.8, חיישן של 8 מגה פיקסל בזוית רחבה ומפתח צמצם  2.2 וחיישן 5 מגה פיקסל שיצלם צילומי עומק במפתח צמצם  2.4 .

LG Velvet - בדגש על העיצוב

 

מצלמת הסלפי הקדמית חבוייה מאחורי חור טיפה של מפריע למסך ובעלת חיישן של 16 מגה פיקסל עם 1.9

LG Velvet - בדגש על העיצוב

התמונות שנקבל עם ה VELVET הן תמונות טובות למדי או סבירות, תלוי באיזו תאורה ומצב נצלם. באור יום, בחוץ, התנאים סלחניים יותר למצלמת הסלולר של LG והתמונות ייצאו טובות אלא שהמצלמה מתקשה יותר בצילומים באור מאתגר יותר ושם נצטרך להתאמץ קצת בכדי לקבל תמונות טובות יותר.

גם מצלמת הסלפי תוציא תמונות שהאיכות שלהן נעה בין "יצא נחמד" ל-"וואלה, איזה סלפי מושלם"

דוגמאות צילום:

 

LG Velvet - בדגש על העיצוב

LG Velvet - בדגש על העיצוב

LG Velvet - בדגש על העיצוב

הפרדת צבעים טובה

 

צילום בתאורה חשוכה

 

LG Velvet - בדגש על העיצוב

LG Velvet - בדגש על העיצוב

 

קצת מרוח

LG Velvet - בדגש על העיצוב

LG Velvet - בדגש על העיצוב

 

צילום בוקה בתאורה מאתגרת

הסוללה ב VELVET היא סוללת 4300 מילי אמפר והיא החזיקה לי זמן רב יחסית כשהספיקה ממש עד שעות הערב למרות שאני אחד שמנצל די טוב כל דקה במכשיר. המכשיר עמיד מפני מים ואבק בתקן IP68 והכי כיף לי לראות ששקע האוזניות עדיין נשמר גם כאן.

LG Velvet - בדגש על העיצוב

 

LG Velvet - בדגש על העיצוב

אם נסכם את ה LG VELVET, נוכל להגיד שמדובר עם מכשיר במשבר זהות. מצד אחד מדובר במכשיר הדגל היום של LG ומהצד השני המפרט שהטמיעו בו קרוב יותר למכשיר ביניים מאשר למכשיר פרימיום של אחת המתחרות וזה קצת מעצבן. גם המחיר שלו, שעומד על 2,300 ש"ח לא ממש יודע להסביר היכן נמצא המכשיר. המחיר שלו נמוך בהרבה ממכשיר פרימיום אחר אבל גבוה במקצת ממחיר של מכשיר ביניים רגיל.

אבל בשורה התחתונה, אני מאוד נהניתי מה VELVET. הוא פשוט מכשיר כיפי והרבה בגלל העיצוב ונוחות ההחזקה ביד שמשפרות פלאים את השימוש בו. המפרט הטכני שרשום על הנייר, שיישאר על הנייר, כי בפועל, לשימושים היומיומיים, הוא עבד בצורה טובה ומספקת. המסך שלו מרהיב וכל זה ביחד משווה לו מראה ותחושה של מכשיר יוקרתי ומהנה.

 

 

לדיון בנושא: LG Velvet – טיפה אחר


6:50
  /  
17.8.2020
  
מאת: אלי חבוש

1