בדקנו: Buds Live – אוזניות השעועית של סמסונג

הגלקסי באדס החדשות של סמסונג כבר אצלנו לביקורת. הן נשמעות טוב, מאוד נוחות אבל הכי חשוב  - הן מיוחדות

6:55
  /  
16.08.2020
  
מאת: אלי חבוש

הבאדס לייב הן האוזניות השלישיות בסדרת הבאדס של סמסונג וגם המעניינות ביותר – הן מעוצבות אחרת מכל מה שהכרתם ונוספה להם אפשרות לביטול רעשים.

סקירת הוידאו Buds Live:

מבחינת עיצוב, הבאדס לייב מיוחדות. קודם כל מדובר באוזניות בתצורה פתוחה ולא חודרנית. כמו באיירפודס של אפל, כאן אין חלק שנכנס לתוך תעלת האוזן שלנו אבל בניגוד לאיירפודס, כאן לפחות אנחנו מקבלים אוזניות שגם נראות טוב על האוזן ולא כמו מקלות אוזניים.

האוזניות מעוצבות ובנויות בצורת שעועית ורבים תוהים מדוע לא קראו להן פשוט BEANS. צורת ההכנסה שלהן לאוזן פשוטה והן מחזיקות את עצמן היטב בין קירות האוזן שמחזיקות אותן חזק. ובאמת, אחרי הרבה נסיונות להפיל אותן מהאוזן שלי, עדיין לא הצלחתי. 

הרמקול נמצא ממש בקצה האוזניה, במקום שנכנס לתוך האוזן ולידו יש חיישן קרבה כדי שהאוזנייה תדע מתי היא בתוך האוזן ומתי לא ובחלק העליון שלה יש את הגומיה ומחברי הטעינה. בחלק הפנימי של האוזנייה נמצא מיקרופון ובנוסף עוד שני מיקרופונים מחוץ לאוזנייה כשכל התפקיד של המערך הזה הוא לביצוע סינון הרעשים האקטיבי שעוד מעט נדבר עליו.

בדקנו: Buds Live - אוזניות השעועית של סמסונג

בדקנו: Buds Live - אוזניות השעועית של סמסונג

האוזניות סופר נוחות על האוזן. אין את ההרגשה של משהו שחודר לך לתוך האוזן שגם מציק לך אחרי זמן מה של שימוש. את האוזניות הרכבתי וניסיתי במשך כמה שעות רצוף והן עדיין היו נוחות.

האוזניות אמנם לא חודרות לאוזן עמוק כמו אוזניות אחרות אבל הרמקול שלהן עדיין נכנס קצת לתוך האוזן וחיסרון אחד שמצאתי בזה הוא שבעוד שבאוזניות אחרות אפשר פשוט להחליף סיליקון ולהעביר אותן לאדם אחר, כאן לא תוכלו להחליף סיליקון. אז פשוט אל תעבירו אותן לאף אחד אחר

בדקנו: Buds Live - אוזניות השעועית של סמסונג

הבאדס לייב מעוצבות כתכשיט, החל מצבע הברונזה המיוחד והמבריק (שאגב מגיע גם בצבעים שחור ולבן) ועד לקופסא שנראית עכשיו כמו קופסת תכשיטים ולא כמו גליל באוזניות הקודמות. וזו גם פשרה של יופי למול נוחות, הקופסא הקודמת היתה נוחה יותר לאחיזה ולנשיאה בכיס או בתיק. גם כאן האוזניות ייתפסו בתוך הקופסא במגנט וביחד עם הקופסא תוכלו להטעין אותן בטעינה אלחוטית פשוט על ידי הנחת הקופסא על משטח הטעינה.

בדקנו: Buds Live - אוזניות השעועית של סמסונג

בדקנו: Buds Live - אוזניות השעועית של סמסונג

השליטה בבאדס לייב נעשית באמצעות מגע על כל אחת מהאוזניות. לחיצה אחת תבצע השייה או ניגון של השיר, שתי לחיצות יעבירו לשיר הבא, שלוש לחיצות יחזירו לשיר הקודם ולחיצה אחת ארוכה תעביר למצב ביטול רעשים.

כשחיברתי את האוזניות לטלויזיה שלי, אז הלחיצות האלה שלטו על ערוץ הסלקום טיוי למעלה ולמטה וכך אפשר היה להעביר ערוצים.

ברירת המחדל להגברת או הנמכת הווליום שמורה למעבר בין מצבי סינון רעשים. על מנת להחזיר את השליטה על הווליום, תצטרכו לעשות זאת דרך ההגדרות באפליקציה. 

החיבור הראשוני לאוזניות היה פשוט – ברגע שפתחתי את הקופסא, הגלקסי נוט 20 זיהה את האוזניות והתחבר אליהן אוטומטית במכשיר אחר שניסיתי, לא של סמסונג, החיבור היה פחות אוטומטי אבל עדיין מהיר כשאפשר ללחוץ על שתי האוזניות לחיצה ממושכת במקביל או פשוט לגשת ולבצע התאמה דרך מסך הבלוטות.

בדקנו: Buds Live - אוזניות השעועית של סמסונג

מה שיפה הוא שגם אם תעבירו את האוזניות ממכשיר למכשיר אחר, ההגדרות של האוזניות יישמרו כפי שאהבתם במכשיר הקודם. לא שיש הרבה הגדרות כאלה, אבל עדיין.

האפליקציה של סמסונג התומכת באוזניות היא די פשוטה ולא תתן לכם הרבה יד חופשית בשליטה באוזניות. כך למשל האקולייזר שמאפשר שינוי של 6 פריסטים בלבד ולא ממש לשלוט בצורה ידנית יותר. חוץ מזה דרך האפליקציה תוכלו לשנות הגדרות ואפילו לאתר את האוזניות במידה והן אבדו על ידי השמעת צלילים.

הסאונד באוזניות נשמע טוב ואיכותי. יחסית. אלה לא האוזניות הטובות ביותר שתוכלו לרכוש מבחינת איכות סאונד אבל הן בהחלט נשמעות טוב ועושות את העבודה. היה חסר לי קיק מסויים באוזניות. כך למשל הבאסים היו חסרים לי ואמנם אחרי שבחרתי בפריסט שמדגיש את הבאסים באוזניות הרגשתי בשינוי, אבל עדיין היה קצת חסר.

בדקנו: Buds Live - אוזניות השעועית של סמסונג

בבאדס לייב תגלו שיש תמיכה בביטול רעשים אקטיבי. האוזניות אמורות למעשה להפוך את הגל של הרעש הסביבתי ובכך לבטל אותו לפני שהוא נכנס לאוזן שלנו. אפשר להגיד שהאופציה הזאת עובדת במקרים מסויימים. במקומות כמו חדר שהיה בו מזגן פועל או מיקרוגל שעבד (סאונד מהמהם כזה), האוזניות הצליחו להוריד את הרעש הסביבתי.
במקומות אחרים, פחות.
בכלל, ביטול רעשים אקטיבי לרוב מוריד רעשים מונוטוניים כמו מנוע של מטוס או נסיעה של רכבת אבל מה שעוזר לו גם זה ביטול הרעשים הפאסיבי שיש באוזניות – האטימה מסביב לאוזן או בתוכה.

בבאדס לייב אין אטימה פאסיבית טובה ולכן ביטול הרעשים יהיה קצת פחות טוב מאוזניות שעושות את השילוב של ביטול אקטיבי ופאסיבי.

גם כשתקליטו את עצמכם או תשוחחו בטלפון, סינון הרעש הסביבתי לא יהיה מושלם וכן ייכנסו רעשים סביבתיים כמו רעש מכוניות או רוח. המצב לא שונה מדגמים אחרים בסדרת הבאדס אבל הוא קצת יותר טוב כאן.

מבחינת זמן עבודה, סמסונג אומרת שהאוזניות יאפשרו לכם שימוש של כ-29 שעות בסך הכל. זה כולל את הקופסא כמובן שמטעינה את האוזניות. האוזניות לבד יאפשרו לכם שימוש של 8 שעות ללא מצב סינון רעשים עובד או כמעט 6 שעות במצב שבו הדלקתם את סינון הרעשים.

האוזניות מוגנות מפני השפרצה בלבד מה שאומר שהן יהיו בסדר כל עוד תיפגע בהן הזיעה שלכם בזמן ריצה או טפטוף של גשם, אבל לא יותר מזה.

בדקנו: Buds Live - אוזניות השעועית של סמסונג

ורגע, גם בלייב תמצאו את החברה שלכם – הביקסבי. כן, היא גם כאן ואפילו משודרגת יותר. אם תאפשרו ביקסבי במסך ההגדרות של הבאדס לייב, תוכלו לשלוף את הסייענית מהתנומה שלה פשוט על ידי אמירת היי ביקסבי מבלי שתצטרכו ללחוץ על כפתור כלשהו. כמובן שהאופציה הזו גם תפחית מזמן הסוללה וביחד עם העובדה שביקסבי לא ממש עוזרת לנו כאן בישראל, תוורתו על האופציה הזו לחלוטין.

הבאדס לייב הן אוזניות מיוחדות. מעוצבות יפה וממש נוחות על האוזן. הסאונד שהן מפיקות טוב למדי ואמנם במחיר של 700 שקל תוכלו להשיג אוזניות עם סאונד טוב יותר אבל הלייב של סמסונג הן הרבה יותר מזה. כמו האוזניות של אפל, גם האוזניות של סמסונג כבר הפכו לסמל סטטוס מסויים שאתם פשוט חייבים אותו. במחיר הזה אתם תקבלו אוזניות שנשמעות טוב, ממש נוחות על האוזן ויש להן עיצוב ייחודי שאין לאף אחד אחר

הבאדס לייב הגיעו אלינו מחברת סאני, יבואנית מוצרי סמסונג והמחיר שלהן עומד על 699 ש"ח

במסגרת מבצעי בשקה שתוכלו למצוא אצל המשווקים, מי שרוכש את הגלקסי נוט 20 החדש, יוכל לקבל גם את הגקלסי באדס במתנה

לדיון בנושא: בדקנו: Buds Live – אוזניות השעועית של סמסונג


6:55
  /  
16.8.2020
  
מאת: אלי חבוש

1