הגלקסי נוט 20 הושק! כל הפרטים וגם התרשמות ראשונה שלנו

סמסונג השיקה את שני מכשירי הדגל שלה בגרסת הנוט, שעון חכם ואת אוזניות השעועית. אלי חבוש עם כל הפרטים וגם ...

17:00
  /  
05.08.2020
  
מאת: אלי חבוש

סמסונג השיקה ממש עכשיו את שני הסמארטפונים החדשים בסדרת הגלקסי נוט המצליחה שלה – הגלקסי נוט 20 והגלקסי נוט 20 אולטרא, בדיוק כמו סדרת ה S שהושקה מוקדם יותר השנה, גם כאן אנחנו מקבלים 2 מכשירים בשני גדלים ושני סוגי מפרטים.

כבר הספקתי לשחק בקצרה ממש עם שני המכשירים הגדולים של סמסונג שכתמיד מרגישים כדבר הכי מקצועי שתוכלו להחזיק ביד.

נוט 20 ונוט אולטרא. מרגיש ענק

כמו בכל שנה ובכל מכשיר, מכריזה סמסונג כי זהו המכשיר הטוב ביותר והחזק ביותר שהשיקה עד כה, ובאמת, שני מכשירי הנוט נראים וגם הרגישו לנו ביד כמכשירים מאסיביים ואיכותיים. בעוד הגלקסי נוט 20 מגיע בגודל מסך של 6.7" מסוג Super Amoled וברזולוציה של 2400X1080, הגלקסי נוט 20 אולטרא מגיע עם מסך Quad HD+ Dynamic Amoled בגודל של 6.9" וברזולוציה של 3088X1440 פיקסלים.

הגלקסי נוט 20 הושק! כל הפרטים וההתרשמות הראשונה שלנו

גם בגזרת כמות הפיקסלים לאינץ, נוכל לראות בהבדל בין שני המכשירים כשלדגם הרגיל יהיו רק 393 פיקסלים לכל אינץ בעוד בדגם האולטרא יצטופפו להם יחדיו 496 פיקסלים בכל אינץ.

מבחינת קצב ריענון המסך, המסך של האולטרא ירענן את עצמו בקצב של 120HZ בעוד שבדגם הרגיל תמצאו קצב רענון של 60HZ בלבד.

שני המכשירים גדולים והרגישו לי היטב ביד כשאת גרסת האולטרא, שהיא בגודל של 164.8X77.2X8.1 מ"מ ובמשקל 208 גרם, היה קשה אפילו לחבק עם היד הגדולה שלי והרגשתי יותר בנוח עם הגלקסי נוט 20 הרגיל שמגיע בגודל של 161.6X75.2X8.3 מ"מ ובמשקל של 194 גרם ועם גב שהוא נעים יותר למגע ולא מרגיש כאילו עומד להחליק לי מהיד בכל רגע.

הגלקסי נוט 20 הושק! כל הפרטים וההתרשמות הראשונה שלנו

העט – יותר מדוייק

את סדרת הנוט, לטעמי לפחות, רוכשים בעיקר בשביל אפשרויות העט. כמובן שמדובר תמיד בסדרה בעלת המפרט הטוב ביותר שתוכלו למצוא אצל סמסונג (ואולי בכלל), אבל העט הוא העיקר למעשה.

הדבר הראשון ששמתי לב אליו הוא מיקום העט – מיקום העט השתנה ועבר מהצד הימני של המכשיר לצד השמאלי. לא ממש ברור מדוע עשתה סמסונג את השינוי הזה ולא קיבלנו עדיין תשובה רשמית לשינוי. אולי בגלל מגבלות טכניות חדשות? אולי כי סמסונג בדקה וראתה שיותר משתמשים מעדיפים את העט בצד השמאלי? לא ידוע. כך או כך, למי שמשתמש שנים במכשירי הנוט של סמסונג, זה מרגיש קצת מוזר.

לדברי סמסונג, היא שיפרה את יכולות העט בצורה מורגשת. כך למשל, תגובתיות העט שופרה מאוד וכשתציירו קו על גבי המסך, הקו המצוייר יעקוב ממש אחרי חוד העט ולא יפגר אחריו. כך לפחות לדברי סמסונג. בבדיקה הקצרה מאוד שערכתי, ראיתי שינוי כלשהו לטובה. לא משהו משמעותי ומדוייק אבל הורגש שנעשה שיפור מסויים.

אבל לא רק Latency. לעט נוספו עוד 5 פעולות המאפשרות לתקתק משימות בקיצורי דרך באמצעות העט. כמובן שכמו במכשיר הקודם, גם כאן תוכלו לבצע פעולות באוויר ולשלוט על אפליקציות כמו המצלמה מרחוק. תוכלו עדיין לכתוב עם העט גם כשהמסך כבוי, מאפיין מאוד חשוב שהתווסף רק בשני המכשירים האחורנים בסדרה.

הגלקסי נוט 20 הושק! כל הפרטים וההתרשמות הראשונה שלנו

צילום – פוקוס מהיר ויותר פיקסלים

בגזרת הצילום, סמסונג מבשרת לנו שאת הפוקוס במכשיר אתם בטוח תפספסו. הוא כלכך מהיר שלא תשימו אפילו לב שהוא נכנס לפפעולה. ובאמת, בבדיקה הקצרה שהיתה לי עם הגלקסי נוט 20 והאולטרא, זיהיתי שיפור משמעותי במהירות הפוקוס בדגם האולטרא. 

כמו שאנחנו חווים מידי פעם במכשירים, לוקח לחיישן זמן מסויים להתפקס על אובייקט. המעבר הזה, קצר ככל שיהיה, גורם לאיבוד פוקוס בוידאו ואז, כמו שחווינו עם ה S20 בטרם עשו לו עדכון תוכנה, המכשיר יכול להבהב לכם פוקוס על האובייקט וזה מציק. כאן, באמצעות חיישני לייזר, טוענת החברה שהמכשיר יתפקס על האובייקט באופן מיידי ולא יעזוב אותו. בבדיקה שלי זה אכן עבד.

אצל הגלקסי נוט 20 אולטרא נמצא מערך של 3 עדשות אחוריות:

  • עדשת 12 מגה פיקסלים בזוית אולטרא רחבה (120) ובמפתח צמצם 2.2
  • עדשת 108 מגה פיקסלים במפתח צמצם 1.8
  • עדשת טלפוטו של 12 מגה פיקסלים במפתח צמצם 3.0

גם כאן כמו בסדרת הגלקסי S20 תמצאו את ה SpaceZoom (אתם יכולים לקרוא על הבדיקה שערכנו לספייס זום כאן) וכאן בניגוד לגלקסי S, אומרת סמסונג שתוכלו לבצע זום X50 (בסדרת ה S זה X100). אבל שוב, מדובר בזום דיגיטלי וזה כבר לא ממש משנה אם זה זום X50 או 100

הגלקסי נוט 20 הושק! כל הפרטים והתרשמות ראשונה

מערך המצלמות האחוריות בגלקסי Note 20 Ultra הוא מערך גדול ושמן. הוא ממש מורגש ביד ועוד יותר על השולחן כשהוא הופך את המכשיר למעין נדנדה. אם אתם קונים את הגלקסי נוט 20 אולטרא, אתם פשוט חייבים לרכוש לו גם כיסוי מתאים. לא רק בשביל לשמור על המכשיר היקר הזה, אלא כדי קצת לשטח את הבליטה שמתקבלת בגלל מערך הצילום האחורי.

בגלקסי נוט 20 הרגיל לעומת זאת, מערך הצילום האחורי כבר "דק" יותר ופחות מורגש. שם גם נמצא 3 עדשות צילום:

  • עדשת 12 מגה פיקסלים בזויית אולטרא רחבה (120) ומפתח צמצם 2.2
  • עדשה רחבה של 12 מגה פיקסלים במפתח צמצם 1.8
  • עדשת טלפוטו של 64 מגה פיקסלים במפתח צמצם 2.0

גם כאן תמצאו את הספייס זום להגדלת התמונה ב X30 ומייצב תמונה אופטי לצילומי וידאו

מבחינת צילומי סלפי, בשתי הגרסאות תמצאו עדשה קדמית אחת של 10 מגה פיקסלים ומפתח צמצם 2.2.

מתחת למכסה המנוע

מה שיפעיל את כל האופרציה הזו הוא מעבד האוקסינוס 990 (כמו שתמיד מגיע לאיזור שלנו על ידי סמסונג) 7 ננומטר וזיכרון RAM של 8GB עם 512GB או 256GB אחסון עבור גרסת האולטרא. בגרסה הרגילה נקבל זיכרון RAM של 8GB ו 256GB זיכרון אחסון.

הגרסאות שיגיעו לארץ אלה גרסאות ה LTE ולא גרסאות ה 5G לעת עתה. בגרסאות ה 5G זיכרון ה RAM מגיע כבר ל 12GB.

את גרסת האולטרא תפעיל סוללה בקיבולת של 4500 מילי אמפר ואת גרסת הנוט הרגיל תפעיל סוללה בקיבולת 4300 מילי אמפר.

גם הנוט הרגיל וגם האולטרא עמידים מפני מים ואבק בתקן של IP68 (עומק של 1.5 מטר לכחצי שעה).

למרות השמועות בדבר הסרת האוזניות מהקופסא, מכשירי הנוט 20 יגיעיו עם אוזניות של AKG, ביחד עם כבל טעינה, מטען וכמובן פין לחילוץ הסים.

Game Pass ל XBOX? לא להתלהב, זה לא בשבילכם

אם שמעתם בזמן אירוע הלייב על שיתוף פעולה של סמסונג עם מיקרוסופט וחלוקת Game Pass לרוכשי הגלקסי נוט, תורידו התלהבות. לא מדובר בשירות שנתמך בישראל ולכן הרוכשים בארץ לא יוכלו להשתמש בזה

מתי יימכר ובכמה?

הגלקסי Note 20 יגיע לחנויות בישראל ב 20.08 כשלדברי חברת סאני, מי שרכש עוד קודם לכן אצלם במכירה המוקדמת שתיפתח היום, יוכל לקבל אותו עוד לפני והחל מיום 10.08, התאריך בו הוא מגיע לארץ.
גם רשתות דינמיקה ובסט מובייל כבר הודיעו שיחלו במבצעי מכירה מוקדמת. מי שרוכש במבצעי המכירה המוקדמת אצל אחת מהמשווקות, יוכל לקבל גם את אוזניות ה Buds Live במתנה.

אין עדיין מחיר רשמי אבל הוא צפוי לעלות לכם כ 3,500 ש"ח לדגם הנוט הרגיל וכ- 4,500 ש"ח לדגם האולטרא.

 

 

לדיון בנושא: הגלקסי נוט 20 הושק! כל הפרטים וגם התרשמות ראשונה שלנו

 


17:00
  /  
5.8.2020
  
מאת: אלי חבוש

1