בזק משיקה את Be Home – שליטה בבית החכם שלכם

בזק משיקה היום את הגלגול השני שלה בתחום הבית החכם - תריסים, גלאים ושליטה מרחוק דרך הנתב Be

7:00
  /  
05.08.2020
  
מאת: אלי חבוש

כזכור לכולנו, כבר לפני כחמש שנים, בזק השיקה מערכת בית חכם בשירות חודשי שכלל…מצלמה. היום, 05.08.20, השיקה החברה את הגלגול השני שלה בתחום הבית החכם כשזה מתבסס על הנתב שלה Be וכולל עוד מספר רחב של מודולים לחיבור הבית שלנו.

שירות הבית החכם של בזק שמתבסס על נתב Be שלה, רוכב על Z-Wave שמיועד לשליטה על רכיבי בית חכם ועובד בתדר נמוך של 916 MHZ. למעשה המצלמה במשפחה הזאת היא היחידה שעובדת על תקשורת Wifi כששאר המודולים עובדים על Z-Wave. שימוש ברשת אלחוטית הוא כמובן יתרון שמאפשר התקנת מודולים מבלי הצורך בחציבות והעברת כבילה.

מה שכן, לא תוכלו להשתמש במודולים אחרים מלבד המודולים שבזק מוכרת במשפחה הזאת. לדברי החברה, כל מודול עבר בדיקת תקינות ותקינה לרבות בדיקות אבטחה למיניהן. ההגבלה היא דו כיוונית – מחד, לא תוכלו להשתמש במודולים צד ג' של חברות אחרות בתוך תחומי הבית החכם של בזק ומאידך, גם לא תוכלו להשתמש במודולים של בזק בתשתית אחרת מלבד זו של בזק.

וכשמדובר בתשלום שמתפרס לתקופה של כשלוש שנים עבור הציוד בלבד, עולה השאלה מה יקרה כשספקיות סיבים, 5G ואחרות ייכנסו לשוק או לבית שלכם. מה אז נעשה עם מודולי הבית החכם של בזק?

הפיתרון של בזק כן מיועד לכאלה שמעוניינים בבית אחד לכל הצרכים שלהם, לאחריות, שירות ומענה במקום אחד מבלי הצורך לאסוף רכיבים מצדדי ג' שונים ולהגדיר ולהתקין אותם לבד.

בזק משיקה את Be Home - שליטה בבית החכם שלכם

שליטה בתריסים, מזגן ודוד החשמל

תחת תחום המודולים החכמים, משיקה היום בזק מספר אפשרויות לשליטה בבית. תוכלו להתקין מודול שישלוט על התריסים, על מתגי האור, על המזגן בבית ועל מתג הדוד שלכם כך שתוכלו לכוון את המזגן לטמפרטורה הרצויה עוד קודם שתגיעו הביתה ואת הדוד להדליק כדי שיהיו לכם מים חמים.

בנוסף, משיקה החברה גלאי שונים שיאפשרו לכם שליטה קלה יותר על הבית וקבלת סטטוסים כמו גלאי נפח בכדי לדעת מי נמצא בחדר, גלאי הצפות, גלאי חלון ודלת ועוד.

את כל אלה תוכלו לשלב ביחד עם תרחישים שונים – למשל הגעתם הביתה ופתחתם את דלת הכניסה – הדוד יידלק והתריס ייפתח. נכנסתם לחדר וגלאי הנפח הופעל? האור בחדר יידלק.

בזק משיקה את Be Home - שליטה בבית החכם שלכם

תשלום במודל חודשי

בכל הקשור למחיר, הרי שהמודל של בזק נשאר והיה מודל של דמי שימוש חודשיים בעלות של 14.90 שקלים בחודש ובנוסף עלות גלאים ומתגים לפי בחירת הלקוח כמו מצלמה, גלאי מזגן, גלאי הצפה, גלאי תנועה, גלאי דלת/ חלון, מתג תריס, מתג דוד ומתג תאורה. בזק מציעה את הגלאים למכירה בפריסה של 36 תשלומים, כאשר טווח המחירים עומד על 9.90 – 14.90 שקלים לחודש.

לקראת השקת השירות, מציעה בזק חבילה הכוללת מצלמה, מתג למזגן ושלושה גלאי אבטחה לבחירת הלקוח (הצפה, דלת ותנועה). החבילה כוללת גם שירותי תמיכה והתקנה על ידי טכנאי בזק מוסמך, המבצע כולל בנוסף גם את התקנת האפליקציה והגדרת התרחישים הרצויים לפי צרכיו של הלקוח ובביתו.

מחיר החבילה עומד על 54.90 שקלים, בפריסה של 36 תשלומים חודשיים (שכוללים את דמי השרות החודשיים). לאחר 3 שנים, עלות השירות תעמוד על 14.90 שקלים לחודש.

בזק משיקה את Be Home - שליטה בבית החכם שלכם

 

קרן לייזרוביץ, סמנכ"לית השיווק והחדשנות בבזק, "יש הרבה מוצרים היום בשוק תחת הכותרת של בית חכם, אבל הייחוד של בזק הוא שאנחנו מציעים שירות בית חכם הוליסטי, המאפשר שליטה של מגוון גלאים באפליקציה אחת. אנחנו לא מוכרים רק את הגלאים, אנחנו מציעים ללקוח שירות מקצה לקצה, החל בהתקנת הרכיבים בבית הלקוח ועד להגדרת האפליקציה לפי צרכיו. שירות הבית החכם נבנה תוך שיתוף פעולה מלא עם היצרן Alarm, כשהמטרה שעמדה לנגד עינינו היתה לייצר שירות פשוט ונוח להפעלה, המתבסס על שימוש במוצר חדשני והמתקדם ביותר שמספק ללקוח חוויית שימוש מרשימה. להשקת השירות החדש קדמה פעילות הכנה ארוכה ומעמיקה, תוך ניתוח צרכי הלקוח ובחינת היכולות הטכנולוגיות הקיימות כיום בשוק. ממחקר שביצענו לקראת השקת השירות עולה כי בכל בית יש מעל 10 מכשירים מחוברים בממוצע וכ-30% מהבתים בישראל היום כבר חכמים".

 

 

לדיון בנושא: בזק משיקה את Be Home – שליטה בבית החכם שלכם


7:00
  /  
5.8.2020
  
מאת: אלי חבוש

1