LG: לכל קבוצה מגיע מסך משלה

LG יצרה מסכים שונים לכל סוג של צופה, לאיזה קבוצה אתם שייכים?

16:00
  /  
20.07.2020
  
המאמר בשיתוף עם LG
Sponsored

אם בעבר יצרניות המסכים התמקדו ביצירת מסך אחד שיכול לתת פיתרון לכל קבוצת צופים, כעת התובנה היא שלכל קבוצה כזו יש צרכים ורצונות משלה ולכן שיטת ה "אולר השוויצרי" – מסך אחד שמתאים לכולם.

חובבי האיכות תמונה והסאונד – הוידיאופילים

LG: לכל קבוצה מגיע מסך משלה

קבוצת חובבי איכות התמונה מחפשים את התמונה הטובה ביותר. לטובת הקבוצה הזו אין באמת ל-OLED תחרות בשל העובדה שזה כיום טכנולוגית המסכים היחידה המסחרית שבה כל פיקסל מאיר בפני עצמו ומסוגל להכבות באופן מוחלט. דבר זה מקנה ל-OLED קונטרסט אינסופי שחובבי איכות התמונה כבר יודעים שאין לה תחליף.

במסכי ה-OLED יש ל-LG השנה 4 סדרות:

  • BX – סדרת הבסיס בגדלי 55" ו-65" ברזולוציית 4K ועם מעבד Alpha 7 דור 3
  • CX – הסדרה הפופולרית ביותר בגדלי 55", 65" ו-77", ברזולוציית 4K, עם מעבד Alpha 9 דור 3 ו-4 כניסות HDMI 2.1 ועוצמת אודיו 40W
  • GX – סדרת הגלריה המעוצבת לתליה צמודת קיר בגדלי 65" ו-77" שמגדילה גם את עוצמת האודיו ל-60W ואשר כוללת פונקציות מיוחדות לגיימרים (דיליי נמוך, תאימות לתקני גיימינג שונים) 
  • WX – סדרת הטפט (wallpaper) הסופר מעוצבת אשר מגיעה ב-65" ו-77" אשר מיועדת יותר לטובת העיצוב ופחות לגיימרים.
  • ZX – הסדרה האולטימטיבית ב-8K בגרסאת Sculpture 88 (עם עוצמת אודיו 80W) או גלריה 77" (עם עוצמה 60W).

LG: לכל קבוצה מגיע מסך משלה

לראשונה אין צורך להתפשר באיכות התמונה, טווח הצבעים או קונטרסט בכדי להגיע לאיכות תמונה של 8K. סדרת ה-ZX מצליחה לחדש עם מסך שבפעם הראשונה אינו מהווה פשרה משום סוג שהיא.

לכל אלה תוסיפו תאימות למקורות וידאו רבים, אפליקציות חכמות כמו AppleTV, סלקום, פרטנר, נטפליקס, אמזון, ספוטיפיי, דיזר, הוט ועוד. בנוסף לכל אלה יש לאפליקציות רבות תמיכה ב-Dolby vision עם איכות התמונה הטובה ביותר שזמינה כיום בסטרימינג, ו-Dolby Atmos עם איכות הסאונד הטובה ביותר.

הנדבך החשוב ביותר שמאפשר למצות את איכות התמונה הוא כמובן המעבד. LG ממשיכה לשכלל את מעבד ה-Alpha9 שהוא כיום בדור השלישי שלו. 

LG: לכל קבוצה מגיע מסך משלה

הפעם המעבד יודע לזהות טקסט ופני אדם מה שמאפשר ספציפית לשחזר את החדות המקורית של שניהם באופן שמתגבר על הבעיות שנוצרות כחלק מהכיווץ הדיגיטלי בשידורים הלווייניים או דרך האינטרנט. המעבד גם מסוגל לזהות את סוג האודיו ואת מקור הסאונד ולמפות אותו בחזרה לרמקולים השונים ולכיוונים השונים. כמו כן המיקרופון בשלט מאפשר למעבד ליצור כיול אקוסטי מדוייק של החדר שבו נמצא השומע והטלויזיה.

LG: לכל קבוצה מגיע מסך משלה

 

כשמדובר במסכי ה-8K המעבד לא רק מסוגל לשפר את איכות המקור ל-8K, כולל תכנים מכל רמות האיכות. בנוסף, המעבד מסוגל להתמודד עם קידוד 8K של יוטיוב שהיא הראשונה שמאפשרת שידורי 8K באינטרנט כיום.

LG: לכל קבוצה מגיע מסך משלה

לבסוף, הפיוריסטים ביותר הם קהילת חובבי הקולנוע אשר חייבים לקבל את התוכן שלהם ממש לפי הוראות הבמאי וכפי שיוצרי הסרט התכוונו. מצב filmmaker mode הוא מצב חדש שמאפשר לצופה לראות את הסרט בדיוק כפי שהיוצרים, הבמאי, העורך והמפיקים, התכוונו שתצפו בו – מה שיאפשר לכם לקבל את החוויה הקולנועית העשירה והנכונה ביותר שניתן.

אוהבי העיצוב

אוהבי העיצוב יעריכו את המודלים השונים של החברה אשר כוללים מסגרת דקיקה גם במסכי ה-OLED וגם במסכי ה-nanoCell.

LG: לכל קבוצה מגיע מסך משלה

כידוע מסכי ה-OLED הם הדקים ביותר בשוק כיום, מה שמאפשר למסכים של LG להגיע בשלוש תצורות חדשניות ויחודיות מבחינה עיצובית. מסכי ה-Gallery מותקנים כיום צמודי קיר לחלוטין, מה שמאפשר להם להיראות ממש כמו עבודת אמנות על הקיר. 

LG: לכל קבוצה מגיע מסך משלה

מסכי ה-Wallpaper מתקדמים אפילו יותר והם מתמגנטים לקיר כך שכמעט ולא ניתן להבין בעובי שלהם שהוא מראש דקיק באופן קיצוני. לבסוף, LG מציגה את הדור הבא של מסכים עם Rollable display שמתגלגל לתוך סאונד בר!

הגיימרים

כידוע, קהילת הגיימרים בעלת צרכים מיוחדים משלה. הגיימרים צריכים גם עיבוד תמונה ואיכות תמונה גבוהים, אך אינם יכולים להרשות לעצמם את הדיליי שמנגנונים "מסובכים" מוסיפים מכיוון שזה מאט מאוד את המשחק ומונע מהשחקן להגיע לרמת הדיוק שנחוצה לו.

LG: לכל קבוצה מגיע מסך משלה

על מנת לפתור זאת, המסכים של LG יורדים כיום לזמני דיליי קצרים במיוחד במצבי גיימינג שמגיעים עד 13 מילי שניה של זמן עיבוד ו-1ms זמן תגובה. כל זאת מבלי לאבד מאיכות התמונה או טווח הצבעים המלא בפורמט החדש HGIG שמאפשר HDR למשחקים מבלי לגרוע מזמני נתגובה או הדיליי.

המסכים תומכים בכל הפורמטים המובילים – GSYNC של NVidia אשר מחזיק כיום בכ-80% מהשוק, וכן FreeSync של AMD אשר מחזיק את שאר 20% מהשוק. גם VRR ו-ALLM נתמכים, הלא הם הפרוטוקולים החדש שנכללים ב-HDMI 2.1 ואשר יאפשר לקונסולות משחק החדשות שיוצאות בקרוב לשנות את קצב שינוי הפריימים באופן דינמי (ומבלי לגרום לאיבוד סינכרון כפי שקורה כיום, וכן צמצום זמן התגובה בין המשחק לבין המסך). כל אלה נתמכים כחלק מ-HDMI 2.1 בקצב נתונים של 48Gbps שנתמכים במסכים החדשים.

חובבי הספורט

חובבי הספורט הם קבוצה חשובה במיוחד ל-LG שהשקיעה בשנים האחרונות בשיפור החוויה הטלויזיונית עבורם. זה מתחיל בזויות הצפיה הרחבות שמאפשרות למספר חברים לצפות במסך מבלי לאבד עוצמת אור ועם מינימום החזרי אור מהחלונות שבחדר.

LG: לכל קבוצה מגיע מסך משלה

גם מגנגוני עיבוד התמונה שופרו כך שהם יודעים להתמודד היטב עם אירועי ספורט – התנועה המהירה של המצלמה או הכדור משפרים את איכות התמונה בכל מצב. עיבוד התמונה גם מחדד את פני השחקנים.

אחת הבעיות המוכרת הן הקושי לשמוע את הקריינים בין אם בגלל שהם קשים לשמיעה בגלל רעש הקהל, או בגלל רעש הרקע בבית שלא תמיד מתחשב בצופה. LG פותרת את הבעיה על ידי הפעלת מנגנון חדש בשם Clear Voice אשר מזהה את הקולות המרכזיים ומוודא שהם נשמעים גם מעל רעשי הקהל שבשידור וגם מעל רעשי הרקע (ילדים מרעישים, ואפילו שואבי אבק שעלולים במקרה למצוא את דרכם לסלון בדיוק באמצע המשחק)…

חובבי הנוחות

LG: לכל קבוצה מגיע מסך משלה

חובבי הנוחות הם קהל שמעוניין לבצע דברים בפשטות. משתמשי אפל מבינים במה מדובר אך עד כה החיבור בין המסכים החכמים לאפל היה לוקה בחסר. השילוב כיום בין LG לאפל הוא הדיוק ביותר וכולל תמיכה מלאה ב-Airplay2 (שמאפשרת העברת צליל, וידאו או אפילו את כל מסך הנייד או האייפד שלכם למסך ללא קושי), תמיכה ב-Homekit שמאפשר שילוב בין המסך לבין הבית החכם של אפל ואפילו שימוש באייפון כשלט חכם למסך. לא רק זה אלא שאפליקציית AppleTV+ תאפשר לכם לצפות בתכנים בהפקת אפל או הסרטים והסדרות שרכשתם או שכרתם בעזרת השירות ישירות על המסך ובאיכות הגבוהה ביותר שזמינה כיום וב-HDR, כל זאת עם תרגום בעברית מלאה!

LG: לכל קבוצה מגיע מסך משלה

מעבר למסך הבית שמאפשר גישה לכמעט כל התכנים הרב הערוציים ישירות למסך וללא ממיר (אפלTV, אמזון, סלקוםTV, פרטנרTV, הוט, נטפליקס, קשת, עידן+ ועוד), הדשבורד החכם של מסכי LG הוא החבר הטוב ביותר של חובבי הנוחות. לא רק שניתן להתחבר איתו לכל הציוד של LG שזמין לכם בבית, אלא שאפשר להשתמש ברמקולי BT כרמקולי הסראונד שלכם, להתחבר למכשירים ניידים ולהשתמש בפרוטוקולים של בית חכם בכדי לרכז את הכל במקום אחד וללא צורך להתפזר עם מערכות שונות ומשונות.

האם הצלחתם לזהות לאיזו קבוצת משתמשים אתם משתייכים? נשמח לשמוע מה מעניין אתכם.

תגובות למאמר: LG: לכל קבוצה מגיע מסך משלה


16:00
  /  
20.7.2020
  
המאמר בשיתוף עם LG