סט מקלדת ועכבר אלחוטי Logitech MK470

עובדים מהבית בהרבה? רוצים לנצל קצת את המענק שקיבלתם מהעבודה עבור קומבו של מקלדת ועכבר שנראים טוב? הנה אחד הסטים ...

10:00
  /  
17.07.2020
  
מאת: זיו רוזנפלד

הקדמה

כמה שעות ביום אתם יושבים מול המחשב בבית, שעתיים? 4 שעות? אולי גם 9 שעות ויותר עם עינייני הקורונה בחודשים האחרונים? סביר להניח שהצטיידתם כבר במסך גדול ומחשב טוב ונשאר לכם רק הדיגומים האחרונים שיהפכו את סביבת העבודה לקצת יותר נעימה לעין ולעבודה. זה בדיוק מה שיש לפנינו, קומבו של Logitech למקלדת ועכבר אלחוטיים עם עיצוב אלגנטי ודקיק.

 

סט מקלדת ועכבר אלחוטי Logitech MK470

 

זה לא הקומבו הכי זול שיש למקלדת ועכבר, יש גם סטים שמתחילים ב- 59 ש"ח ויש גם ל- Logitech סטים אלחוטים זולים אחרים כמו ה- MK235 או ה- MK270, אבל הסטים ההם נראים כמו הסטים שאתם נמצאו לפעמים במשרדים בהם חיפשו משהו זול ופונקציונאלי, לא משהו שיהיה יפה לשים בבית.

בפסקה אחת, זהו סט שעוצב על מנת להציג מינימליזם אלגנטי וכזה שיעזור להקנות לשולחן העבודה שלכם חזות סליקית ומודרנית.

 

 

סט מקלדת ועכבר אלחוטי Logitech MK470

 

 

המקלדת

המקלדת בגודל של 80% / TKL, אבל כן עם כפתורי ה- Numpad. זוהי מקלדת קלה למדי עם משקל של 558 גרם בלבד. היא עשויה מפלסטיק איכותי שלא משמיע רעשים מוזרים, גם אם תחזיקו את המקלדת ביד ותנסו לכופף או לסובב אותה בכח. על מנת לשמור על החזות הנעימה לעין של המקלדת, היא לא כוללת רגליות מתכווננות בצידה האחורי עבור כיוון גובה המקלדת, אלא נשענת על 5 כריות גומי (2 מאחורה ו- 3 מקדימה) שעוזרות לה להיות יציבה מעל שולחן העבודה.

המקלדת כוללת Numpad מלא וגם כפתורי מדיה מעל ה- F1..F12 שנגישים ביחד עם כפתור ה- Fn.

 

סט מקלדת ועכבר אלחוטי Logitech MK470

 

זוהי מקלדת עם פרופיל נמוך ומקשים כמעט שקטים לחלוטין. ההקלדה מעל המקלדת מרגישה די דומה לזאת שיש במחשבים ניידים, עם Travel נמוך ללחיצה.

 

סט מקלדת ועכבר אלחוטי Logitech MK470

סט מקלדת ועכבר אלחוטי Logitech MK470

סט מקלדת ועכבר אלחוטי Logitech MK470

 

על מנת לשמור על המחיר התקציבי, המקלדת חסרה תאורה אחורית, כמובן שזה גם תורם לאורך חיים ארוך של 3 שנים לערך לדברי Logitech אשר יתקבלו בעזרת זוג סוללות ה- AA.

 

סט מקלדת ועכבר אלחוטי Logitech MK470שימו לב למכסה העליון האפור לאחר הסרתו, מאפשר להחליף את הסוללות וכולל גם מקום לדונגל ה- USB.

 

העכבר

העכבר קיבל עיצוב שטוח יחסית, כזה שקל לנשיאה בתיק ונראה מתאים יותר כעכבר יעודי עבור מחשבים ניידים. העכבר בעל 3 כפתורים בלבד: ימני, שמאלי וגלגלת לחיצה מכאנית. כמובן שהלחצנים גם כן  מאוד שקטים לעבודה. 

לעכבר זמן סוללה של 18 חודשים בעזרת סוללת ה- AA שנמצאת מתחת לפאנל העליון הממוגנט, תוכלו למצוא שם גם מקום לדונגל ה- USB שעובד בתדר 2.4GHz

 

סט מקלדת ועכבר אלחוטי Logitech MK470פאנל עליון מגנטי ומתחתיו סוללת AAA שתספיק ל- 18 חודשים שימוש. יש גם מקום לדונגל ה- USB.

 

 

משקל העכבר כבד יחסי ועומד על 100 גרם, אך המשקל מחולק היטב לאורכו. החיישן בעל DPI של 1000.

העכבר בעל מראה חלק ומתאים במיוחד למי שנוהג לתפוס באחיזת Claw וזאת מכיוון שהעכבר שטוח יחסית. אני אישית יותר מאלו בעלי אחיזת Palm לכן העכבר התאים לי יותר לעבודות קצרות יחסית, אבל אישתי לעומת זאת, מצאה את העכבר הרבה יותר לטעמה וטענה שזה אחד העכברים הנוחים ביותר שיצא לה להשתמש בשל הפרופיל הנמוך שלו.

סט מקלדת ועכבר אלחוטי Logitech MK470

 

הקלדה ושימוש

אני חושב שהצורה הקלה ביותר לתאר את נוחות ההקלדה עם המקלדת זה להציג אותה כדומה למקלדת שתמצאו מעל מחשב נייד, עם מקשים שקטים, כמעט חרישיים לגמרי ומרגע שתתרגלו למיקום כפתורי ה- Page Up/Down/Home/End/End שהוזזו למעל ה- Keypad על מנת לתת למקלדת את הגודל הקטן שלה, תוכלו לקבל מקלדת זריזה בה לא תצטרכו להזיז יותר מידי את הידיים על מנת למצוא את כל המקשים.

 

סט מקלדת ועכבר אלחוטי Logitech MK470

 

שימו לב כי כפתורי ה- Alt/Fn/Ctrl בגודל די דומה לכפתורי המקשים, דבר שיתרום מעט לעקומת הלמידה עבור המקלדת. 

מצאתי את גובה המקלדת נוח מאוד לשימוש, בשל הפרופיל הנמוך, אין צורך ב- Pad לפרקי הידיים והמקלדת עוצבה עם זוית קלה לכיוון המשתמש, זה הרגיש בול עבורי מבלי הצורך מצידי לחפש רגליות להרים אותה (וטוב שכך, כי המקלדת בעלת גובה אחד בלבד).

העכבר כפי שהזכרתי מוקדם יותר, בעל מבנה שטוח ולכן לא מכיל את הגיבנת הנפוצה כל כך עליה אנחנו מניחים את כף היד. לשימוש קצר יחסית זה בסדר גמור, אבל עבור יום עבודה שלם – כנראה שלא הייתי בוחר את העכבר הזה, אבל בהחלט כן הייתי לוקח אותו עם המחשב הנייד שלי למקרה שאני צריך לעבוד בנסיעת עבודה.

 

סט מקלדת ועכבר אלחוטי Logitech MK470

 

המקלדת והעכבר נכנסים למצב שינה כאשר הם לא בשימוש. היציאה ממצב זה היא מיידית ולא הרגשתי שום השהייה ביציאה ממצב זה.

 

סיכום

גם אם אתם עובדים על המחשב עד לשעות הקטנות של הלילה או מוקדם בבוקר, כל המשפחה תעריך את זה שלא יהיה ניתן לשמוע אתכם עובדים מעל המחשב בשל העבודה השקטה מאוד של המקלדת והעכבר (ותבינו שאני משתמש ב- SteelSeries Apex 5, מקלדת עם סוויצ'ים כחולים שכולם יודעים בבית על כל לחיצה שנעשית עם המקלדת). מעבר לעבודה השקטה, אתם תקבלו מראה מודרני שיעזור לדגם קצת יותר את פינת העבודה שלכם וגם מבלי להוציא סכום כסף גבוה מידי.

 

סט מקלדת ועכבר אלחוטי Logitech MK470

 

שקט ואלגנטי, ככה הייתי מתאר בקצרה את האופי של סט ה- MK470. אם לא איכפת לכם מעקומת הלמידה של היומיים-שלושה עד שתשלטו במקלדת ואתם מאלו שיכולים להסתדר עם עכבר שטוח, סט ה- MK470 כנראה שישב עליכם בול. הוא ישב יפה מאוד על שולחן העבודה שלכם ויעניק מראה אלגנטי ללא חוטים ועיצוב מודרני.


סט ה- Logitech MK470 זמין בצבע אוף-וויט או גרפיט במחיר של 249 ש"ח.
 

 

 לדיון בנושא: סט מקלדת ועכבר אלחוטי Logitech MK470

 

סט מקלדת ועכבר אלחוטי Logitech MK470


10:00
  /  
17.7.2020
  
מאת: זיו רוזנפלד

1