התקדמות בפרוייקט 5G של פרטנר

פרטנר מכריזה על הקמת רשת דור 5, וחושפת את התקדמות פרויקט Partner 5G שכולל הקמת ליבת סלולר חדשה

16:00
  /  
13.07.2020
  
מאת: אלי חבוש

בחודשים האחרונים קיימה פרטנר בדיקת יכולות גלישה בדור 5 ובחינת טכנולוגיות שונות שהוטמעו במעבדת החברה ולדבריה, הגיעה לקצב גלישה של יותר מ-1 ג'יגה ממכשיר סלולרי.

בנוסף, הודיעה החברה כי בימים אלה היא משלימה הטמעת מתג ליבה חדש עם יכולות תמיכה בטכנולוגיות מתקדמות קיימות ועתידיות. הליבה המשודרגת של פרטנר מאפשרת בניית יכולות דור 5, בכפוף להתקדמות רגולטורית ולהתקדמות פריסת אנטנות דור 5.

התקדמות בפרוייקט 5G של פרטנר

בדיקת Speedtest כפי שנמסרה על ידי פרטנר

רשתות דור 5 היו במרכז העניינים בתקופה האחרונה כשמצד אחד מאפשרות לצד גלישה מהירה בסלולר, גם שימושים נוספים בעולמות ה-IoT, וכן יכולות לשמש לגלישה ביתית מהירה במיוחד במהירות של עד 1 ג'יגה, ללא תלות בהימצאות תשתית קווית ומהצד השני אנו עדים לקיומו של מחאות המתנגדות לפריסה של רשתות אלה, מסיבות כאלה ואחרות. לא תמיד מסיבות לגיטימיות או ברורות ובהן גם האשמת טכנולוגיית ה 5G בהבאת וירוס הקורונה לעולם ועוד.

איציק בנבנישתי, מנכ"ל קבוצת פרטנר מסר: "פרטנר היא החברה החדשנית ביותר בשוק התקשורת, והראשונה להביא את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר למנויים. החל מיכולות גלישה בחו"ל בטכנולוגיתGSM, דרך הודעת ה-SMS הראשונה, השקת דור 3 והשקת דור 4, תמיד ראשונים להטמיע ותמיד ראשונים בביצועים. בנבנישתי הוסיף: "ב-2016 קיבלנו החלטה אסטרטגית להפוך לקבוצת תקשורת כוללת, שמובילה חדשנות וקדמה טכנולוגית בכל היבטי הפעילות שלנו. יצקנו תוכן לתוך האמירה הזאת – כשלפני פחות משלוש שנים שינינו את שוק הטלוויזיה עם השקת פרטנר TV, ופרסנו ברחבי המדינה את תשתית הסיבים האופטיים של פרטנר, שמגיעה היום לעשרות רבות של ערים ברחבי מאילת ועד נהריה. ההכרזה של פרטנר כי היא מקימה רשת דור 5 היא בשורה אמתית ללקוחות הסלולר של פרטנר ולשוק התקשורת בישראל, ותתמוך בפיתוח טכנולוגיות ויישומים מתקדמים בתחומים כמו בריאות, ביטחון, תחבורה, חינוך ועוד."

 

 

 

לדיון בנושא: התקדמות בפרוייקט 5G של פרטנר


16:00
  /  
13.7.2020
  
מאת: אלי חבוש

1