אוזניות JLab מדגם JLab Audio Go Air

אם הכיס לא עמוק ואתם מחפשים להתחדש או מתנה במחיר נוח שכיף יהיה לקבל, ה- Air Go יושבות בול על ...

8:30
  /  
05.07.2020
  
מאת: גיל ר.

הקדמה

את חברת JLab Audio הכרנו בכתבה הקודמת לאוזניות הגיימינג האלחוטיות, שם הכרנו אוזניות תקציביות למדי וכאלו שיכולים להיות מתנה נפלאה לגיימרים לקראת החופש הגדול. הכתבה שלפניכם תציג את אוזניות ה- TWS שהחברה השיקה לאחרונה, אלו ה- Go Air אשר מגיעות עם כנראה תג המחיר הכי נמוך שיש בארץ לאוזניות TWS.

JLab Audio משווקת הרבה דגמים של אוזניות, אוזניות TWS, גיימינג, Over Ear ועוד. הם לא כמו רוב האוזניות הזולות האחרות באמזון מחברות לא שלא ניתנות לזיהוי, אלא חברה מוכרת למדי מעבר לים, בעיקר בארצות הברית ושמה על דיגלה להוות אלטרנטיבה תקציבית לאלו שמחפשים אוזניות לא יקרות מידי.

אוזניות JLab Audio Go Air True Wireless Earbuds

 

מבט מקרוב על האוזניות

נתחיל בשורה האחרונה, האוזניות מתומחרות ב- 189 ש"ח, זה הופך אותן לאוזניות ה- TWS מהזולות ביותר שיש בארץ. כמובן שיש גם פשרות הנלוות למחיר הזול הזה, לא אותה רמה של ביטול רעשים מכני והבסים היו יכולים להיות חזקים יותר, אבל ה- Go Air עדיין מצליחות להיות אלטרנטיבה שייתכן ותעניין אתכם.

כבר במבט הראשון שמתי לב לשני דברים בולטים שבקושי רואים באוזניות TWS, הדבר הראשון הוא שהקייס ללא מכסה, יש שיגידו שבלי מכסה האוזניות יפלו בכל תזוזה קטנה בתיק, אבל האוזניות נתפסות היטב עם מגנטים לקייס. רק בשקשוק אגרסיבי ולא ריאלי, תצליחו להוציא את האוזניות מהקייס, אבל זה לא משהו שיקרה ביום יום. ללא המכסה לקייס, זה נותן מראה ייחודי ומיוחד לטובה, אבל בגלל הקייס הפתוח, הוא חשוף ללכלוך שיש לכם בתיק של בית הספר, מכון הכושר או הכיס.

אוזניות JLab Audio Go Air True Wireless Earbuds

אוזניות JLab Audio Go Air True Wireless Earbuds

 

הדבר השני שאהבתי זה כבל ה-USB הנשלף, הוא מחובר לתחתית הקייס ויושב בצורה טובה. כשרוצים להטעין את האוזניות פשוט שולפים את הכבל ומחברים ישירות למטען, ללא צורך בכבל נוסף. מה שהופך את חווית הטעינה לנוחה במיוחד ולכזאת שאני תוהה למה יצרנים אחרים לא מאמצים.

אוזניות JLab Audio Go Air True Wireless Earbuds

אוזניות JLab Audio Go Air True Wireless Earbuds

 

מבחינת שימוש ראשוני, לאחר שתשלפו את האוזניות מהקייס, נורה קטנה על גבי האוזניה תהבהב בצבע כחוללבן וככה אתם תדעו שהאוזניות מוכנות לצימוד. שמים באוזניים, יתקבל חיווי קולי "Ready to pair". בשימושים עתידיים, הצימוד יהיה כמובן אוטומטי לאחר שליפת האוזניות ואז יתקבל חיווי קולי שהאוזניות מחוברות לאחר שליפתן מהקייס, אתם גם תקבלו חיווי קולי על מצב הסוללה באחוזים.

האוזניות תומכות בטכנולוגית Bluetooth 5.0, לעומת זאת הן לא תומכות ב- Multi point, כלומר אי אפשר לחבר אותן לשני מכשירים בו זמנית, אולם זה הגיוני כי האופציה הזאת נמצאת בדרך כלל במכשירים יקרים יותר. לאחר שני אימונים אינטנסיביים איתם במכון – לא חוויתי ניתוקים או הפרעות. מה שעוד שנהדר באוזניות זה שהן מגיעות עם דירוג IP44, כלומר, האוזניות מוגנות מפני התזות מים מכל הכיוונים. מה שאומר שחשיפת האוזניות לזיעה לא צריכה להדאיג אתכם ולא צריך לחשוב פעמיים לפני שמנקים אותם עם מגבון לאחר אימון אירובי אינטנסיבי.

אוזניות JLab Audio Go Air True Wireless Earbuds

 

ל- Go Air זמן סוללה של 5 שעות האזנה באוזניות עצמן וקייס הטעינה מספק עוד 15 שעות – סה"כ 20 שעות. טעינה מ- 0 לוקחת 90 דקות ובזמן הזה נורית ה- LED בקייס תהבהב בצבע כחול ותיכבה בתום ההטענה.

נורית ה- LED על גבי הקייס מציגה את מצב הסוללה. צבע ירוק זה בין 25-100 אחוז סוללה, צבע אדום – מתחת ל-25% סוללה.

יתרון טוב שיש לאוזניות על גבי הרבה אוזניות אחרות, גם יקרות יותר, זה העובדה שאפשר להפעיל כל אוזניה בנפרד עם הטלפון. במילים אחרות, כל אחת מהאוזניות יכולה לשמש כיחידה נפרדת לניהול שיחותהאזנה למוזיקה עם חיבור יציב וחלק ביניהן.

אוזניות JLab Audio Go Air True Wireless Earbuds

 

איכות קול בשיחה

בנוגע לאיכות השיחה בטלפון, לאוזניות יש מיקרופון אחד בכל אוזניה, זה כבר אומר לנו שיכולת זיהוי הדיבור ושלילת רעשי הרקע תהיה כנראה נמוכה – וזה באמת נכון. כאשר דיברתי והייתי בחדר שקט, הצד שני שמע אותי טוב, ממש טוב, אי אפשר היה לזהות שאני באוזניות. מצד שני, כאשר הייתי במכון הכושר עם הרבה יותר רעשים סביבתיים כמו רעש של משקולות, אנשים מדברים ומוזיקת רקע, כל הרעשים הסביבתיים האלו לא בוטלו על ידי האוזניות (כי כאמור יש רק מיקרופון אחד) והם גם כן הועברו בשיחת הטלפון, דבר שהפך אותן לקשות לשימוש באמצע שיחת טלפון בסביבה מעט רועשת.

אוזניות JLab Audio Go Air True Wireless Earbuds

 

השליטה באוזניות נעשית על ידי מגע ולא כפתורים. ניתן לשלוט על עוצמת השמע, (לחיצה אחת על האוזניה הימנית זה להגביר ולחיצה אחת על השמאלית להנמיך), להעביר שירים (ללחוץ רצוף במשך שנייה וחצי על האוזניה הימנית על מנת להעביר שיר וללחוץ רצוף במשך שנייה וחצי על האוזניה השמאלית כדי לעביר שיר אחורה), אפשרות לענות לשיחות, לנתק ולהפעיל סייען קולי כמו Google Assistant או Siri.

מבחינת המבנה, האוזניות עצמן די קטנות ולא בולטות יותר מדי מהאוזן, אבל חשוב שתשקיעו מעט ותתאימו במדויק את ה- Eartips הכלולים המתאימים לכם על מנת שתקבלו אטימה הולמת אשר חשובה עבור איכות הבאסים וכמובן עבור התאמה יציבה שלהן לאוזן במהלך פעילות ספורטיבית.

אוזניות JLab Audio Go Air True Wireless Earbuds

אוזניות JLab Audio Go Air True Wireless Earbuds

 

איכות שמע ו- EQ

לחיצה משולשת על האוזניה הימנית תעביר אתכם מבין 3 מצבי סאונד, כל אחד מהמצבים מתאים לסוגי מוזיקה שונים: מצב JLab Signature לכל סוגי המוזיקה כולל פופ, רוק, אלקטרוני ועוד. מצב Balanced מתאים למוזיקה קלאסית. ומצב Bass Boost מתאים להיפ הופ, ראפ ואלקטרוני. זאת עוד אופציה מיוחדת שלא רואים הרבה, ההבדלים בין המצבים די קטנים, אבל נחמד לדעת שהם שם, כל מעבר בין המצבים מלווה בחיווי קולי למצב אליו עברתם.

מבחינת איכות השמע, ה- Go Air עושות את העבודה בצורה שפויה, שומעים טוב ובצורה שתספק את רוב האנשים, כמובן שגם הבסים עמוקים וחזקים יחסית. פרופיל השמע מעט חם, כלומר יש הבלטה של תדרי המיד ומרגישים כיצד חסרים מעט רבדים בצלילים הגבוהים כפי שאני רגיל מאוזניות הרבה יותר יקרות כמו מה שה- Jabra Elite Active 75T ו- Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 מציעות. נכון שזוהי לא השוואה הוגנת, אבל היא נחוצה על מנת לדעת מה אתם מחסירים מבחינת איכות השמע כאשר אתם פונים לאוזניות תקציביות כאלו. לא הייתי בוחר את האוזניות האלה אם הייתי מחפש להתענג על כל ניואנס של ה- New York Philharmonic, אבל בשביל אוזניות למכון כושר או ריצת ערב קלילה – הן בול.

אוזניות JLab Audio Go Air True Wireless Earbuds

 

סיכום

אם אתם מחפשים חווית שמע אודיופילית אתם במקום הלא נכון, האוזניות האלו יתאימו רק כאופציה תקציבית במיוחד. האוזניות היומיומיות שלי הן יקרות הרבה יותר, ואני בדרך כלל דואג שאם אני אשאיר את התיק קצת זמן ללא השגחה במכון כושר או בלימודים, האוזניות היקרות יעלמו, עם ה-Go Air יש שקט נפשי יחסית בגלל העלות התקציבית והן אוזניות ה- Goto שלי לריצות בערב בהן אני חושש שהאוזניה תיפול בחושך ולא אמצא אותה.

נכון, זה נחמד שיש טעינה אלחוטית, זמן סוללה של 40 שעות, תג אפליקציה לשחק עם מצבי ה- EQ וקייס מהודר, אבל כל הדברים האלו מעלים את מחיר האוזניות להרבה מעבר למה שמתומחרות ה- Air Go.

אם הכיס לא עמוק ואתם מחפשים להתחדש או מתנה במחיר נוח שכיף יהיה לקבל, ה- Air Go יושבות בול על המטרה הזאת והן הפכו להמלצה הקבועה שלי למי שרוצה אוזניות TWS זולות.

מחיר 179 ש"ח

אוזניות JLab Audio Go Air True Wireless Earbuds

אוזניות JLab Audio Go Air True Wireless Earbuds

אוזניות JLab Audio Go Air True Wireless Earbuds

8:30
  /  
5.7.2020
  
מאת: גיל ר.

1