יצרנית הרכב מרצדס בנץ וענקית הבינה המלאכותית NVIDIA מחוללות מהפכה במודל העסקי של עולם הרכב

חברת אנבידיה ומרצדס בנץ, מהיצרניות הגדולות בעולם של מכוניות נוסעים יוקרתיות, הודיעו כי ישתפו פעולה ביצירת מערכת מחשוב מהפכנית ותשתית ...

21:21
  /  
24.06.2020
  
מאת: Hadar Aviel

אם עד היום כשרכשתם רכב חדש, נקודת השיא שלכם עם הרכב הייתה בנקודת המכירה ומכאן ערך המכונית רד ירד, עכשיו כל זה הולך להשתנות. תדמיינו שחמש שנים אחרי שרכשתם רכב, במעמד המכירה שלכם לנהג הבא, הרכב יהיה טוב בהרבה מהזמן בו רכשתם אותו, איך זה יכול להיות, אתם שואלים? ע"י שיתוף הפעולה האסטרטגי של יצרנית רכבי היוקרה מרצדס בנץ וענקית הבינה המלאכותית NVIDIA.

ביום שלישי ה 23 ליוני 2020 בשעה 20:30 הכריזו שני המנכ"לים של שתי חברות הענק על מהפכה בעולם הרכב: חברת אנבידיה, מובילה עולמית בתחום הבינה המלאכותית והמעבדים הגראפיים ומרצדס בנץ, מהיצרניות הגדולות בעולם של מכוניות נוסעים יוקרתיות הודיעו כי ישתפו פעולה ביצירת מערכת מחשוב מהפכנית ותשתית בינה מלאכותית לכלי רכב. פירות הפיתוח המשותף יושקו החל מ-2024 בצי מכוניות הדור הבא של מרצדס-בנץ ויאפשרו בהן פונקציות שונות של נהיגה אוטומטית ובינה מלאכותית הניתנות לעדכון ושדרוג לאורך כל חיי המכונית.

זוהי החבירה השניה של שתי חברות הענק אחרי פיתחו את מערכת חויית המשתמש MBUX (user experience Mercedes -Benz) המאפיין הייחודי של מערכת זו הוא יכולתה ללמוד הודות לבינה מלאכותית. ניתן להתאים את ה- MBUX לנהג ולהרגלים שלו. המערכת מבוססת בינה מלאכותית ומעצם תפקידההיא לומדת את הרגליו של הנהג, ומשביחה כל הזמן את ההתאמות שלה לצרכים שלו, מה שמייצר חיבור רגשי (כמו החיבור לטלפון החכם שלנו) בין הרכב והנהג.

שילוב הכוחות בין חברות הענק הוא שיתוף פעולה ראשון בעולם ברמה כזאת של פיתוח משותף מהרמה ההתחלתית (ולא רק אינטגרציה ברכב של טכנולוגיה) בין חברת טכנולוגיה ליצרנית רכב. בעבודה משותפת ומורכבת מאוד (יש לומר), החברות מתכננות לפתח את ארכיטקטורת המחשוב המתוחכמת והמתקדמת ביותר שנפרסה אי פעם בכלי רכב.

הארכיטקטורה החדשה תהיה מוגדרת כתוכנה ותתבסס על NVIDIA DRIVETM. היא תסופק כחלק מהסטנדרט בכל כלי הרכב של הדור הבא של מרצדס-בנץ ותאפשר פונקציונליות נהיגה מתוחכמת. מאפיין מרכזי יהיה היכולת לתכנת נהיגה אוטומטית במסלולים קבועים מכתובת לכתובת. המטרה היא לייצר חווית משתמש שרק הולכת ומשתבחת כל הזמן, "בדיוק כמו לרכוש בית וכל כמה חודשים לרהט רק חדש אחד" אומר מנ"כל מרצדס בנץ. המכוניות "ילוו" באלפי מהנדסי תוכנה שמטרתם לצייד את המכונית בעוד ועוד אפליקציות של בטיחות ונוחות שימוש. הלקוחות יוכלו לרכוש ולהוסיף יכולות ואפליקציות תוכנה, בעוד עדכוני תוכנה יסופקו over the air במהלך חיי המכונית.

ג'נסן הואנג, מייסד ומנכ"ל אנבידיה, אמר, "אנו נרגשים לעבוד עם מרצדס-בנץ, השותפה המושלמת בשבילנו לאור העבר החדשני שלה וקשרינו הטכניים האמיצים. מהדיונים הנרחבים שערכנו עם אולה וצוותו, ברור שיש לנו חזון משותף למכונית העתיד. יחדיו, נחולל מהפכה בחוויית הבעלות על מכונית, נהפוך את תוכנת המכונית לניתנת לתכנות ושדרוג מתמידים באמצעות עדכוני over the air. כל מכונית עתידית של מרצדס-בנץ עם מערכת NVIDIA DRIVE תלווה בצוות של מהנדסי בינה מלאכותית ותוכנה מומחים אשר ימשיכו ויפתחו, ילטשו וישפרו את המכונית בהתמדה לאורך חייה."

 

אולה קלניוס, יו"ר הדירקטוריון של דיימלר AG ומנהל מרצדס-בנץ, אמר, "אנו שמחים להרחיב את שיתוף הפעולה עם אנבידיה. ג'נסן ואני מכירים היטב זה את זה ובילינו זמן רב בשיחות על היעדים והפוטנציאל של ארכיטקטורת המחשוב בכלי הרכב העתידיים. הפלטפורמה העתידית שעליה אנו מכריזים היום תהפוך למערכת מרכזית יעילה ומוגדרת תוכנה בכלי הרכב העתידיים של מרצדס-בנץ. ארכיטקטורת מחשוב הבינה המלאכותית של אנבידיה תסייע לנו לייעל את המסע לקראת נהיגה אוטונומית. היכולות והשדרוגים החדשים יורדו היישר מהענן וישפרו את הבטיחות, יגדילו את הערך ויגבירו את ההנאה אשר כל לקוחות מרצדס-בנץ שואבים מהנהיגה במכוניות שלנו."

לסיכום: כשמדברים על רכב העתיד מדברים על ה"טלפון החכם על גלגלים", הוא ידע עלינו הכל וישרת אותנו בהתאם. הוא יהיה בטיחותי יותר, אוטומטי יותר (לאוטונומי נאלץ לחכות קצת) ובעיקר חכם ומחובר יותר.

לדיון בנושא: יצרנית הרכב מרצדס בנץ וענקית הבינה המלאכותית NVIDIA מחוללות מהפכה במודל העסקי של עולם הרכב


21:21
  /  
24.6.2020
  
מאת: Hadar Aviel

1