סדרת ה-NAS פלוס החדשה של Synology לשנת 2020 הושקה

חברת Synology השיקה באופן רשמי ואחרי לא מעט שמועות את סדרת ה- NAS בייתי/עסקי החדשה שלה הכוללים 4 דגמים, הנה הצצה ...

14:40
  /  
20.06.2020
  
מאת: Aviv Mustaky

הסדרה החדשה של 2020

כאשר הסדרה החדשה של Synology Diskstation נחשפה לפני מספר ימים, היה באז גדול ברשת,הסדרה הקודמת 18+ של החברה קיימת בשוק כבר מספטמבר 2017 ומשתמשים רבים המתינו למשהו גדול יותר ויותר טוב ובעיקר כזה שמתאים לצרכים של 2020.

הסדרה החדשה של שרתי ה- NAS Synology שהושקה לפני כמה ימים כוללת את החלוקה הרגילה לדגמי 2bay ו-4bay כאשר לכל אחד מהאפשרויות שני תתי דגמים, השוני העיקרי הוא במפרט הטכני אותו הם מציגים, הדגמים אשר הושקו הם : DS420+ ו-DS720+ אליהם יצטרפו דגמי הקצה DS920 +DS220+.

כמו בשנים הקודמות ובאופן מאוד מפתיע מצליחה Synology לשמור על סודיות בקשר למוצריה החדשים הצפויים לצאת לשוק, הפעם היא הצליחה לשמור על הפרטים ממש עד ליציאת השרתים החדשים לסוקרים ולבודקים.

הסדרה החדשה קיבלה שדרוג חומרתי משמעותי ועברה (סוף סוף יש לומר) למעבדי Intel Celeron J4025 dual-core4-core, 1GbE ports,עד 6G זכרון RAM מסוג DDR4 וחריצים התואמים ל- M.2 2280 NVMe SSD. כמובן לכל תת דגם מפרט מעט שונה עליו נעמוד בהמשך אבל בהחלט ניתן לראות כי הסדרה כולה שודרגה מבחינה חומרתית.

בכתבה נתמקד בדגם DS420+ ונעמוד על ההבדלים בינו לבין הדגמים האחרים, מבחינתי הוא הדגם המסקרן ביותר וזה שנותן את העלות תועלת הגבוה ביותר.

סדרת ה-NAS פלוס החדשה של SYNOLOGY הושקה באופן רשמי ויש שם כמה הפתעות

 

+DS420 – קוים כלליים

אחסון מחובר לרשת (NAS) היא קטגוריית מוצרים יציבה ובעלת מאפיינים שמרניים, וככזאת, אנו בדרך כלל לא עדים לשינויים מהותיים בין מחזורי המוצרים, במקרה של +Synology DS420 המצב מעט שונה, מצד אחד אפשר לחשוב שהוא שדרוג של DS418 אך בעל מאפיינים של אחיו הגדול מהשנה הקודמת DS918+. נראה שהפעם לקחו את הטוב מכמה דגמים וחיברו אותם יחד. ה DS420+ הוא NAS בגודל בינוני, מתאים לשימוש בייתי ולעסקים קטנים, יש לו ארבעה מפרצים לאחסון רב ומעבד סלרון דואלי חדש שמשדרג באופן משמעותי בעיקר הזרמה של וידאו 4K וחיבור מצלמות אבטחה.

בנושא העיצוב ה- DS420 + נראה כמו Synology NAS חדיש אך ללא שינוי ניכר מדגמים אחרים של החברה, הפעם נראה שרוב השדרוגים התרחשו בפנים (יפורט בהמשך)

בקדמת ה-NAS, יש לנו מחוון LED רגיל וכפתור ההפעלה , לצד אחת משתי יציאות USB 3 ה – DS420+ מגיע עם 4 מפרצים המאפשרים קיבולת אחסון של עד 64 טרה-בתים.
ל- DS420+ שני מאווררים של 92 מ"מ כדי לשמור על טמפרטורת המערכת, שתי יציאות LAN של 1 ג'יגה-בייט שימושיות מאוד ויציאת USB 3 יחידה מאחור.

כסטנדרט מגיע הDS420+ עם 2G זכרון RAM וחריץ בודד להרחבה של עד 6G, נראה שבשימוש בייתי הזכרון הבסיסי מספק מעל ומעבר.

לרוב, שרתי ה- NAS הבייתיים הם בעלי מפרט, איך לומר, לא הכי חזק בסיליקון וואלי. מרביתם מגיעים עם מעבד סלרון מקרטע אשר מצליח בקושי לעמוד בקידודי 4K או בהזרמה למספר קליינטים במקביל.

ה- J4025 הוא מעבד בסדר גודל אחר. ה- J4025 שוחרר בשנת 2019 ומצויד בשתי ליבות ושדרוגים פנימיים הקשורים להלחמת רכיבים מה שהופך אותו למהיר יותר ואיכותי יותר בדומה למעבדי INTEL האחרים, מהירויות השעון של המעבד שודרגו ל- 2.0 ג'יגה הרץ ו -2.9 ג'יגה הרץ, הדבר משמעותי בעיקר בהעברת כמויות מידע רבות, שימוש מקבילי של כמה צרכים והכי מורגש בזמן הזרמת תוכן 4K ישירות לטלוויזיה או דרך שרת PLEX.

לדעתי ה- DS420+ הוא הדגם המסקרן ביותר וזה שנות תועלת גבוהה לשימוש בייתי, לגיבוי תמונות, הזרמת מוזיקה וצפייה בתכני 4K.

סדרת ה-NAS פלוס החדשה של SYNOLOGY הושקה באופן רשמי ויש שם כמה הפתעות

 

 

סדרת ה-NAS פלוס החדשה של SYNOLOGY הושקה באופן רשמי ויש שם כמה הפתעות

 

+DS720 – קוים כלליים

אחיו הקטן/גדול של ה DS420+ הוא ה- DS720+ והושק גם הוא באותה ההזדמנות.
למה קטן/גדול? מצד אחד מדובר ב- NAS קטן יותר מבחינת מימדים ומכיל 2 מפרצי HDD (מלבד מפרצי ה- M2) ומצד שני המפרט שלו חזק יותר (בעיקר מעבד משודרג של 4 ליבות מדגם Intel Celeron J4125.

מלבד כמות החריצים (2 אל מול 4 חריצים) ה – DS720+ די זהה ל DS420+ מלבד כמה נקודות:

  • כמו שציינתי המעבד שלו מעט חזק יותר ובעל 4 ליבות אל ה-2 של ה 420+.
  • ל DS720+ יש אפשרות חיבור של DX517 שהיא תוספת של 5 מפרצים – 5bay 3.5"/2.5" SATA expansion
  • לאור העובדה כי ניתן לחבר סה"כ 9 HDD (כולל חריצי ה – M2) תומך ה DS720+ גם ב RAID 5, RAID 6, RAID 10.
  • חיבור של עד 40 מצלמות בו זמנית (אל מול 25 ב – DS402+)

מלבד ההבדלים המצוינים מעלה, המפרט הטכני זהה ל- DS402+

דגם זה נכון למי שמעוניין בהזרמה של תכני 4K באופן מאסיבי, למעוניין בחיבור כמות גדולה של מצלמות אבטחה ואפשרות להרחבת מפרצי האחסון עתידית באמצעות DX517.

סדרת ה-NAS פלוס החדשה של SYNOLOGY הושקה באופן רשמי ויש שם כמה הפתעות

 

שני דגמי קצוות נוספים – DS220+ וה-DS920+

שני דגמים נוספים שהושקו הם ה- DS220+ וה- DS920+, מדובר בשני דגמי קצוות, האחד הוא האח הקטן בעל מפרט בסיסי יחסית לאחרים ומתאים בעיקר לשימוש בייתי והשני הוא האח הגדול ובעל הפרט העשיר ביותר ומתאים בעיקר לעסקים קטנים.

DS220+

אם אתם שוקלים לרכוש Synology NAS לבית ואין לכם יותר מידי דרישות מהאחסון הבייתי שלכם ה- DS220+ הוא הדגם שאותו הייתי ממליץ לרכוש , ה- DS220+ הוא שדרוג של DS218+ אותו השיקה החברה ב 2017, אם כי אין כאן קפיצת מדרגה משמעותית ביחס לקודמו והוא כנראה הכי פחות עוצמתי מבין אחיו החדשים.

ההבדל העיקרי בינו לבין קודמו ה DS218+ וכמו בכל הסדרה החדשה הוא המעבד, ב- DS220+ שולב המעבד Intel Celeron J4025 2-core 2.0 GHz, burst up to 2.9 GHz, מה שהופך את הדגם החדש ליותר מהיר גם אל מול מתחריו.

לDS220+ שני חריצים ל- HDD מסוג SATA HDD/SSD בשני הגדלים 3.5" 2.5", ללא מקום לאחסון מסוג M.2.
בשונה מהדגמים האחרים ל- DS220+ יכולת אחסון של עד 32TB (אל מול 64TB ויותר בדגמים האחרים)

גם לדגם זה בדומה לDS420+ זכרון RAM של 2G עם יכולת הרחבה ל-6G .

מלבד ההבדלים המצוינים מעלה, המפרט הטכני זהה ל- DS402+

דגם זה נכון למי שמעוניין בדגם כניסה בסיסי, עם יכולות גיבוי בכמויות בינוניות (Up to 32 TB) בהזרמה של תכני 4K, ואילו שלא רוצים להשקיע סכום גדול.

סדרת ה-NAS פלוס החדשה של SYNOLOGY הושקה באופן רשמי ויש שם כמה הפתעות

 

DS920+

ה- DS920+ הוא האח הגדול ביותר, הוא מכיל את כל השדרוגים ומאחד את כל המפרטים הטכניים של הדגמים האחרים ומיועד לצרכנים עיסקיים קטנים ובינוניים.

על פי המפרט של ה- DS920+ הוא מיועד לצרכנים כבדים ובעיקר לעסקים, יש לו יכולות של שרתי אחסון מסחריים עם אפשרויות הרחבה בדומה ל- DS720+ ומעבד חזק בדומה ל- DS720+ . הוא בעל 4 מפרצי HDD ובנוסף 2 מפרצי M.2 . ומכיל אפשרות אגירת מידע עד 144TB.

ה-DS920+ הוא הדגם היחיד שמציע 4GB RAM כחבילת בסיס.
כמו בדגמים האחרים הוא מכיל שתי יציאות Gigabit Ethernet, שתי יציאות USB 3.0 ויציאת eSATA.

בדומה ל- DS720 +, ה- DS920 + כולל מעבד אינטל סלרון J4125. הוא בעל ארבעה מפרצים ל HDD מכל הסוגים וכמו שנמאר ישנה אפשרות להרחיב את האחסון על ידי חיבור יחידת אחסון DX517.

בדומה לדגמים האחרים ל- DS920 + חריץ יחיד לשדרוגי זיכרון וניתן להגיע לעד 8G זכרון RAM. לדעתי גודל הזכרון קצת תמוה שכן לדגם הקודם (DS918+) הייתה האפשרות להרחיב לעד 16G.

ה-DS920+ מכיל חומרה חזקה (יחסית ל-NAS בגודלו) עם אפשרויות הרחבה המתאימות גם לעסקים קטנים/בינוניים.

סדרת ה-NAS פלוס החדשה של SYNOLOGY הושקה באופן רשמי ויש שם כמה הפתעות

 

אז לשדרג? לקנות? – הכול אל מול צורך

NAS בייתי זה מותרות, בעיקר בעולם שבו הכול נמצא בענן ומנוי לנטפליקס עולה 70 ש"ח בחודש, אבל לצערי (או לשמחתי) 90% מהמוצרים האלקטרוניים שפועלים אצלי בבית נכנסים לאותה הקטגוריה של מותרות.
על כל זה ובנימה אישית אגיד שזה אחד המוצרים שאני יותר אוהב, אני חסיד של אחסון בייתי ונהנה מאוד מ- NAS בייתי כבר כמה שנים, בעיקר לגיבוי וריכוז חומר, תמונות ומדיה מקומית.

הסדרה החדשה של סינולוגי שמתחילה ב-DS220+ ומסתיימת ב- DS920+ משדרגת את השימוש ב- NAS בעיקר בתחומי הזרמת וידאו 4K ואחסון/שליטה במצלמות רשת איכותיות. ולכן אם אתם מחפשים NAS חדש לשימוש בייתי או למשרד הקטן זה המוצר שלכם. הוא חדש, איכותי, עדכני, בעל מעבד חזק מקודמיו וממתחריו (בסדר גודל המחירים הבינוניים) ומתאים לצרכים שצויינו.

לחומרה החדשה הזו מצטרפת ה- (DiskStation Manager (DSM, ממשק WEB באמצעותו שולטים ב- NAS, שלדעתי הוא ממשק איכותי, נוח וידידותי המכיל קישורים למגוון רחב של אפליקציות מובנות כגון ארגון וצפייה בתמונות וקבצי מדיה לצד אפשרויות גיבוי אוטומטיות, הקמת סביבות וירטואליות ועוד. למי שירצה להתנסות יכול להכנס Live Demo של הממשק ולהתרשם.

בשורה התחתונה לא בטוח שהייתי רץ לשדרג במקרה בו יש לכם אחד כזה כבר בבית (בעיקר אם הוא מהשנים האחרונות), אבל בנינו, ממתי הצורך הוא מה שקובע?

קצת על Synology

Synology היא חברה טיוואנית שנוסדה בשנת 2000, שנה שבה מספר חברות סטארטאפ החלו לזהות שגם לשוק הפרטי יש צרכי גיבוי וניהול DATA באופן מקומי. החברה הייתה בין הראשונות לתת מענה NAS (Network-attached storage) גם לחברות קטנות, בינוניות ואף לשוק הפרטי בו השקיעה יותר ויותר לאורך השנים.

הפריצה הגדולה של החברה התרחשה ב 2004 כאשר פתחה את DSM, מערכת הפעלה אינטואיטיבית המבוססת על ממשק WEB עבור כל NAS של החברה. המערכת נועדה לעזור לכם לנהל את הנכסים הדיגיטליים ברחבי הבית והעסק.

כיום Synology נחשבת כמובילה בתחום שרתי ה- NAS והגיבוי לצד חברות כגון QNAP, Western Digital ועוד, כמובן שלצד אלו יש את ענקיות הגיבוי והענן כגון אמאזון וגוגל שלכמה מאתנו פשוט מיתרות את הצורך ב- NAS מקומי בייתי או עסקי אבל זה כבר עיניין של גישה וצרכים.

 

סדרת ה-NAS פלוס החדשה של SYNOLOGY הושקה באופן רשמי ויש שם כמה הפתעות

 


14:40
  /  
20.6.2020
  
מאת: Aviv Mustaky

1