כונן חיצוני מוקשח ADATA HD770G

זה אחד הרכיבים היחידים שיש להם RGB והיצרן לא רושם בפירוש שהם מיועדים לגיימינג.  

11:15
  /  
17.06.2020
  
מאת: זיו רוזנפלד

הקדמה

כוננים קשיחים חיצונים לא נפוצים היום כמו בעבר, מהירויות האינטרנט היום גבוהות, מגוון שירותי הענן נפוץ היום יותר מאי פעם והמחירים של השירותים נמוכים יחסית. למרות האמור, עדיין צריך לפעמים כונן חיצוני, בעיקר אם אתם צריכים לגבות מידע רחוק מהבית או עובדים בשטח. כאן נכנס לתמונה הכונן החיצוני מדגם HD770G של ADATA.

בשורה אחת, זהו התקן אחסון חיצוני שעושה שימוש בכונן 2.5 כאשר המארז בעל תקן צבאי לזעזועים ותאורת RGB לקישוט.

 

כונן חיצוני מוקשח ADATA HD770G

קצת על העמידות של הכונן

הכונן בעל תקן MIL-STD-810G כאשר מתוך זה, נבחן פרוטוקול 516.6. מה זה אומר? שהכונן שרד נפילות על לוח עץ בעובי 5 ס"מ שהונח מעל משטח בטוח, כאשר הכונן הופל 26 פעמים מגובה 1.2M על צידו האחורי, הקידמי, הצדדי והפינות. אחרי כל נפילה, בודקים שהכונן עדיין פעיל. מעבר לזה, כל יצרן יכול להגיש למבחן עד כ- 5 יחידות כאשר אפשר אחרי כל מספר נפילות להחליף כונן, זה יותר שכל כונן עובר רק 5-6 נפילות, כן, זה מה שהתקן מאפשר.

 

כונן חיצוני מוקשח ADATA HD770G

 

בכל אופן, ה- HD770G מתהדר בתקן ומה שעוזר לו להגיע לזה, זה המבנה שלו שכולל 4 שכבות של הגנה כפי שאתם יכולים לראות בעצמכם בתמונה למטה. בקצרה, אם אתם צריכים את הכונן לעבודת שטח, הוא ישרוד נפילה אקראית מידי פעם. 

 

כונן חיצוני ADATA HD770G

 

מה עם הגנה מפני נוזלים? לכונן עמידות שעומדת בקצה העליון של אסמכתת IP68, עם עמידות מוחלטת בפני אבק ואפשרות לטבילה במים בעומק 2M ועד לזמן של שעתיים.

העמידות הזאת שימושית אם אתם עושים שימוש בכונן בשטח ואני בהחלט יכול לראות כיצד הוא נמצא בתיק ובקבוק המים נפתח או שהוא בשימוש על ידי צלמים שנמצאים בטבע לאורך זמן וצריכים התקן לגיבוי המידע המצולם.

פורט ה- Micro B שיש לכונן בעל כיסוי גומי גדול שעוזר להגן בפני אבק ומים ואם תשלפו אותו, הוא מחובר עם כבל קצר לאבטוח על מנת שלא יאבד.

 

כונן חיצוני מוקשח ADATA HD770G

כונן חיצוני מוקשח ADATA HD770G

 

הנתונים היבשים

הכונן מגיע בנפח של 1TB או 2TB, בצבע שחור או אדום ועם כבל USB-A אל Micro B באורך 33 ס"מ.

משקל הכונן עומד על 270g ומכיל ממשק USB 3.2 Gen 1, כלומר אפשרות העברת מידע במהירות של עד ל- 5Gbps. התקן המעודכן ביותר מאפשר העברת מידע במהירות מרובעת של 20Gbps, אך התפוצה שלו נמוכה יחסית. אגב, רוב הכוננים החיצונים המתחרים בעלי חיבוריות דומה, כמו ה- Samsung T5 הנפוץ או ה- SanDisk Extreme SSD.

אחריות הכונן עומדת על 3 שנים וזה מרשים עבור התקן שנועד לשימוש בתנאי שטח.

 

כונן חיצוני מוקשח ADATA HD770G

תאורת RGB

ליתר דיוק ARGB, כלומר התאורה מעל הכונן בעלת יכולת להציג מספר צבעים בבת אחת. שימושי? רק עבור שופוני אם אתם משתמשים בכונן כחיצוני עבור הקונסולה שלכם או לצד המחשב. בשטח אני רואה את זה דווקא כחסרון, כי זה יגזול מעט יותר סוללה לעומת כונן מקביל אחר חסר היכולת הזאת. את התאורה לא ניתן לכבות וזה קצת מעצבן, במיוחד אם הוא מונח לצד הקונסולה שלכם ואנחנו לרוב מעדיפים שלא יהיו שום הסחות דעת לצידי המסך.

הייתי שמח אם היה כפתור עבור כיבוי ה- RGB.

 

כונן חיצוני מוקשח ADATA HD770G

ביצועים

זהו כונן HDD בגודל 2.5 כאמור, לא SSD, לפיכך הכונן מצטיין בעיקר בכתיבה רציפה של קבצים גדולים עם ביצועים שגרתים למדי עבור ביצועים אקראיים.

כל תוכנות ה- Benchmark הציגו מספרים שנעים בין 140-150MBps עבור קריאה או כתיבה רציפה, כאשר המספרים הללו יורדים ככל שנפח תבנית הבדיקה יורדת. 

 

כונן חיצוני ADATA HD770G

 

כונן חיצוני ADATA HD770G

 

כונן חיצוני ADATA HD770G

 

כונן חיצוני ADATA HD770G

 

כונן חיצוני ADATA HD770G

 

כונן חיצוני ADATA HD770G

סיכום

ה- HD770G מהווה כונן תקציבי שקל להצדיק את הרכישה שלו אם אתם מחפשים כונן חיצוני בלי להוציא יותר מידי כסף. התוספת בדמות היכולות העמידות של הכונן לא מוסיפות יותר מידי למחיר והעובדה שהוא מבוסס על HDD, מאפשרת לכם לקבל כונן בנפח גדול של 1TB או 2TB בשליש מחיר לעומת כונן SSD בנפח דומה.

את ה- RGB אפשר לראות בתור גימיק חביב שיעריכו משתמשי קונסולות שירצו אותו עבור הגדלת הנפח הזמין עבורם למשחקים. יש שיגידו שהם היו רוצים גרסה נוספת של הכונן ללא כל ההגנות עבור גודל קטן יותר שיהיה קטן וקל יותר (למרות החיסרון שיהיה פגיע יותר), אך הדבר יבטל את הייחודיות שיש לכונן הזה לעומת הרבה מתחרים – ואם אנחנו כבר מזכירים מתחרים, ה- WD My Passport אומנם חסר כל הגנה עבור הכונן, אך מקבלים במחיר מעט גבוה יותר, את הכונן בנפח גבוה של 5TB.

לסיכום, אם אתם בעלי קונסולה ורוצים להגדיל בקלות ובזול את הנפח עבור המשחקים שלכם או שאתם עובדים הרבה בשטח וצריכים התקן אמין ונייד, שווה לשקול את ה- HD770.

לרכישה: ADATA HD770 

לדיון בנושא: כונן חיצוני מוקשח ADATA HD770G

 

 

כונן חיצוני מוקשח ADATA HD770G


11:15
  /  
17.6.2020
  
מאת: זיו רוזנפלד

1