האיירפוד פרו שלכם מזמזמות? אתם לא לבד

AirPods pro פופולריות מאוד בישראל, אך בעיה חדשה תשפיע עליכם מאוד
19:00
  /  
13.06.2020
  
מאת: עפר לאור

ה-AirPods pro של אפל הן אזניות קסומות בהחלט – שיא הטכנולוגיה במארז קטן במיוחד. יש בכל שלושת החלקים במערכת (המארז ושתי האזניות) רכיבי BT שמחברים זה לזה והן למכשירי אפל וכמובן גם תאימות מוחלטת למקורות אודיו ודיבור אחרים (אני משתמש בהם עם מחשבי PC, אייפדים, ועוד).

גרסאת ה-Pro מחדשת בכמה תחומים, הן בעצם אזניות ה-True wireless הראשונות שיש להם ניטרול רעשי רקע אמיתי, בעוד שאלה שקדמו לה הסתמכו בעיקר על נטרול רעשים פסיבי (יש לציין שיש כיום כבר אזניות TWS עם נטרול רעשים אקטיבי מוצלח יותר).  הבעיה? ככל הנראה שנטרול רעשי הרקע אחראי לבעיה החדשה שבעלי האיירפודס פרו נתקלים בה בכמויות בשבועות האחרונים.

האיירפוד פרו שלכם מזמזמות? אתם לא לבד

הבעיה החלה אצלי באוזן שמאל בסמיכות לשדרוג עדכון הגרסא 2D15 שיצאה לפני מספר שבועות. התחלתי לשמוע את עצמי כשדיברתי במעוות (כמו תקתוקים או רשרושים). גם שמעתי את התקתוקים האלה אם מישהו דיבר בסמוך אלי ואפילו אם האזניות זזו, אם נגעתי בהן (כאמור – רק בצד שמאל) שמעתי רשרושים. הדבר התחיל להציק לי והתחלתי לחקור את העניין, והתברר כמה דברים מעניינים.

האיירפוד פרו שלכם מזמזמות? אתם לא לבד

דבר ראשון גיליתי שסביבתי הקרובה מלאה בדווחים זהים. יש כאלה שזה הציק להם כמוני, אבל לא מעט שפשוט סבלו ולא התכוונו לעשות משהו עם זה. בפורומים בחו"ל (Reddit ופורומי התמיכה של אפל) יש אין ספור דווחים על תקלות אלה ועל כך שאפל מחליפים אזניות בשל כך. 

כבר בעדכון התוכנה הקודם של האזניות היו דווחים רבים על תפקוד הרבה פחות מוצלח של ניטרול הרעשים ביחס לגרסא הראשונית כשהאזניות יצאו. נראה שהחברה ניסתה לשפר את איכות הסאונד על חשבון נטרול הרעשים וקיבלה פידבקים שליליים במיוחד על התוצאה. למי שמחבר את האזניות למכשיר מתוצרת אפל (אייפון, אייפד או מק), עדכוני התוכנה יבוצעו מתחת לפני השטח ומבלי שתרגישו.

אפל מבקשת ממי שיש לו את הבעיה תחילה לוודא שהבעיה בנטרול הרעש על ידי צימוד מחודש ואיפוס האזניות. הדרך הקלה יותר לוודא שזו הבעיה היא לשמוע מדיה מקומית ולבטל את נטרול הרעשים (להעביר למצב OFF). אם התופעה נעלמת, נראה שלא מדובר בבעיית חיבוריות אלא בעיה בכיול מיקרופוני נטרול הרעשים. לאזניות יש מספר מיקרופונים שמנטרלים את רעשי הגוף (למשל רשרוש האזניה עצמה, או תזוזות הלסת) וכן את הרעשים החיצוניים (מוזיקה או רעש חיצוני). ככל הנראה לא מדובר בתופעה שהיא חלק מעדכון הגרסא, שכן יש אנשים שאינם מושפעים מכך וגם במקרה שלי רק אזניה בודדת סבלה מהבעיה ושתיהן מעודכנות ל-2D15. יתכן שהבעיה היא בכיול עצמי או תקלת חומרה שהגרסא החדשה מדגישה או מחדדת.

האיירפוד פרו שלכם מזמזמות? אתם לא לבד

במקרה שלי, פניתי לאפל והופנתי למעבדות DCS בראשון לציון (יש להם גם שירותי איסוף מכל הארץ). בשני ביקורי שם –  הפקדת האזניות ואיסופם, היה תור גדול של אנשים עם אזניות AirPods pro שהתלוננו על אותה תקלה עצמה, בעוצמות שונות. יש כאלה שהיו רגישים יותר ויש כאלה שפחות. לאחד מהממתינים בתור שדיברתי איתו זו היתה כבר ההחלפה הרביעית של אזניית AirPods pro שלו והוא גר בבאר שבע…

במשרד שלי, למשל, היו 4 מקרים של אנשים שבאקראיות גיליתי שיש להם תופעה זהה. כל אחת באזניה אחרת. מדיניות המעבדה היא שאם האזניות בתחום האחריות המקורית (שנה ראשונה) הם יטפלו בעניין בחינם, כאשר אם מתברר שזה לא יובא דרך היבואן המקורי, תשלמו רק על השילוח. ניתן להתקשר לחברה, אך במקרה שלי פשוט הגעתי למקום במהלך שעות הפעילות שלהם והפקדתי את האזניות לטיפולם עם הסבר מלא של התופעה.

לקח כשבוע והחברה החזירה לי את האזניות כאשר האזניה השמאלית הוחלפה (המארז והאזניה השניה נותרו המקוריות). כאשר שאלתי את הפקידה, היא ידעה להגיד שיש כמויות מאוד גדולות של אנשים שהתלונה שלהם זהה, והם בקשר עם אפל בנושא. הם מטפלים בנושא או על ידי איפוס מוחלט של האזניות, דבר שאין דרך למשתמש רגיל לבצע בביתו, ואם הבעיה נמשכת, הם מחליפים את האזניה הסוררת. לאור מצב המשלוחים העגום לתוך ישראל, יתכן שיהיו להם קשיי הספקה למי שדורש תיקון.

ניכר שמדובר כאן במגפה משמעותית, יש כמויות רבות של אנשים שסובלים מהתופעה שקשורה בדרך כזו או אחרת בעדכון התוכנה האחרון (אם כי, יש לציין שאנשים דיווחו על תופעה זהה גם לפני הופעת העדכון, כך שיתכן שזו בעיית חומרה שהגרסא כאמור רק הדגישה או החריפה).

האם גם אתם סובלים מרשרושים מהאזניות AirPods pro שלכם?

לדיון בנושא: האיירפוד פרו שלכם מזמזמות? אתם לא לבד


19:00
  /  
13.6.2020
  
מאת: עפר לאור

1