אוזניות גיימינג JLab Audio Play Gaming Wireless Earbuds

חברת Jlab Audio החלה לפעול בארץ לא מזמן ואחד המוצרים המעניינים שהיא השיקה הוא Earbuds לגיימינג. מה הופך אותם לכאלו ...

11:00
  /  
02.06.2020
  
מאת: זיו רוזנפלד

הקדמה

כנראה שמעולם לא יצא לכם לשמוע את המותג JLab Audio וזה בסדר גמור, החברה מעולם לא שווקה בארץ והיא בעיקר מפגינה את נוכחותה במשחקי כדורגל בארצות הברית. היבואן החדש בארץ למותג, BConnect, רוצה שנכיר את החברה האמריקאית והחלה ביבוא של מספר דגמים בולטים שיש לחברה.

תשומת ליבכם לרגע, כי אם אתם מחפשים אוזניות לגיימרים כבדים עם כיסים עמוקים לא תמצאו כאלו כאן. JLab  Audio מייעדת את מוצריה לשוק התקציבי יותר, כאשר רוב המוצרים נעים במחירים של בין 200-400 ש"ח, לכן צפו מראש לחווית Unboxing פשוטה ולאוזניות שמנסות לעשות את המקסימום מבלי לקרוע את הכיס.

אוזניות גיימינג JLab Audio Play Gaming Wireless Earbuds3 זוגות של טיפים לאוזנים, כבל Micro-USB קצר להטענת הכבלים, כבל Micro-USB-3.5mm, נרתיק נשיאה עם ריפוד והאוזניות עצמן כמובן. 

לפנינו Earbuds שמיועדות לגיימרים. מה הופך אותן לכאלו?

  • כפתור Mute.
  • זמן השהייה (Latency) נמוך של 60ms דרך Bluetooth.
  • מצב EQ מובנה עבור גיימינג.

עכשיו Earbuds לגיימינג כבר ראינו מיצרנים אחרים, כמו ה- Turtle Beach Battle Buds או ה- Razer Hammerhead Duo, אבל הן ללא Bluetooth. יש את ה- HyperX Cloud Earbuds, אבל הן ללא כפתור Mute ושליטה בעוצמת השמע וגם כן ללא Bluetooth, גם ה- Cooler Master MH703 חולקות חסרונות זהים.

כפתור Mute נגיש הוא אחד הדברים הנגישים שצריך באוזניות גיימינג והעובדה שיש לנו סוף סוף כאלו עם Bluetooth, הופכת את הדגם של JLab Audio למעט מסקרן.

 

האוזניות

אוזניות Earbuds לגיימינג אין הרבה ו- JLab Audio הלכה לכיוון של אוזניות עם כבל שמחבר בינהם, זה עיצוב לא פופולארי במיוחד, אבל יש לו הגיון מסויים עבור אוזניות גיימינג, כי זה מאפשר להוציא את האוזניות מהאוזן ושהן יתלו לצד הצוואר עד שנכניס אותן חזקה, זה הרבה יותר נוח מאשר אוזניות TWS למטרה הזאת.

כבל האוזניות שמונח על הצוואר, בעל קימור שעוזר להצמיד אותו לצוואר וכך שומר את המיקרופון קרוב לפה ואת בקר השליטה במיקום קבוע. העובדה שיש כבל, גם מאפשרת להציב עליהן את המיקרופון על מנת שיהיה קרוב יותר לפה, לצד המיקרופון, יש כפתור הזזה גדול ונוח עבור Mute.

בהמשך הכבל,  נמצא את בקר השליטה של האוזניות שמכיל 3 כפתורים, אחד להורדת עוצמת השמע, השני להגברה ובאמצע כפתור Pause/Play שגם משמש להפעלת סייען קולי וכיבוי והדלקת האוזניות.

 

אוזניות גיימינג JLab Audio Play Gaming Wireless Earbuds

אוזניות גיימינג JLab Audio Play Gaming Wireless Earbuds

 

לחיצה יחדיו על 2 כפתורי עוצמת השמע, תדלג בין מצב EQ למוזיקה (ישמעו 2 ביפים באוזניות) שמגביר את תדרי המיד והבאס לבין מצב EQ יעודי לגיימינג (ישמע ביפ אחד באוזניות) שיגביר את תדרי המיד וההיי. אין מצב Flat. תכלס, מצב ה- Music היה הרבה יותר מהנה לשמיעה מאשר מצב הגיימינג, גם אם אתם משחקים, לא הצלחתי למצוא יתרון במצב ה- EQ לגיימינג, הוא נשמע חלול וחסר נפח ולא כזה שהיה שמיש עבורי בגיימינג.

לוקח כמה דקות מרגע שאתם משתמשים באוזניות עד שאתם כבר מתמצאים עם מיקום הכפתורים ומבצעים Mute בקלות, משנים עוצמת שמע או עונים לשיחה. גם המיקרופון נמצא בדיוק במקום מתאים על מנת לקלוט את שמע הדובר בצורה טובה. 

אוזניות גיימינג JLab Audio Play Gaming Wireless Earbudsהאוזניות עם טיפים רכים שלא מעייפים לאחר שימוש של מספר רב של שעות.

 

אם אתם מחברים את האוזניות ב- Bluetooth למחשב או לטלפון, כדאי שתדעו כי ה- Latency עומד כאן על 60ms, זה לא נורא ורוב הסיכויים שלא תשימו לב להשהייה הקטנה הזאת, אבל אם תצפו בתכני וידאו וממש תתנו תשומת לב לשפתי הדובר, ייתכן וזה יפריע לכם אם אתם דקדקנים בנושא. אוזניות אלחוטיות יקרות יותר לגיימינג, עושות שימוש בדונגל USB יחד עם אלגוריתם סנכרון קנייני שמשדר בתדר 2.4GHz שנחשב למהיר יותר, דבר שמבטיח Latency כמעט אפסי.

למקרה שנגמרה לכם הסוללה באוזניות (11 שעות בעוצמת שמע בינונית-גבוהה), תוכלו לחבר את האוזניות עם כבל Mirco-USB לאוזניות ובצד שני 3.5mm למחשב. נחסוך את המילים לגבי השימוש ב- Micro-USB בשנת 2020…

הגמישות בחיבוריות דרך 3.5mm ב- Earbuds (!!!) היא די נדירה מאפשרת לכם כאמור להמשיך להשתמש באוזניות. יש לציין כי השליטה בעוצמת השמע באופן השימוש הזה נעשית דרך גלגל שיניים קטן מעל הכבל. הדבר גם מאפשר לחבר את האוזניות לקונסולות PS4, XBOX או Switch, יתרון מעולה, אך בצורת חיבור זאת אין אפשרות ל- Mute.

 

אוזניות גיימינג JLab Audio Play Gaming Wireless Earbudsכבל ה- Micro-USB-3.5mm עבור חיבור האוזניות לקונסולות או ישירות למחשב, שימושי אם נגמרה הסוללה באוזניות או שאתם רוצים לשחק ללא ה- Latency שיש ב- Bluetooth 5.0. שימו לב לגלגלת השיניים הקטנה עבור כיוון עוצמת השמע.

 

הבעיה שלי בצורת החיבור הזאת היא שזה מעט מסורבל, כבל ה- Mirco-USB לא נכנס חלק לאוזניות, צריך לדחוף אותו והוא נכנס ללא קליק בטיחות כזה שמבטיח לנו שהוא נכנס כמו שצריך, אלא נכנס בקושי ולא נראה שיושב טוב. באמצע השימוש הורדתי את האוזניות על מנת לצאת מהחדר. כשחזרתי, זה היה מעט בלאגן של כבלים וכזה שלא מושך להשתמש. 

אוזניות גיימינג JLab Audio Play Gaming Wireless Earbudsחיבור ה- Earbuds לכבל ה- Micro-USB. משום מה זה לא נעשה בצורה חלקה ואמינה.

 

 

גם אם אתם שמים את האוזניות ביחד עם הכבל שלהן בנרתיק הנשיאה, רצוי מאוד שתקפלו את הכבל, אחרת תצטרכו לבלות 5 דקות בלפתוח את פלונטר הכבלים לפני שתוכלו להשתמש באוזניות. 

אוזניות גיימינג JLab Audio Play Gaming Wireless Earbuds

 

כמה פרטים טכנים שצריך לדעת

  • האוזניות מגיעות עם סוללה על הכבל בקיבולת של 150mAH אשר דורשת זמן טעינה של שעתיים דרך כבל Micro-USB קטן שמצורף.
  • יש תמיכה בקודקים מסוג aptX/SBC
  • משקל האוזניות עומד על 26g בלבד. המשקל הזה כולל כמובן את הכבל שמונח על הצוואר והבקרים.
  • לאוזניות אסמכתת IP55, כלומר הגנה טובה מאבק ומפני נתזי מים כמו גשם.
  • חיבוריות ה- 3.5mm תאפשר לכם לחבר את האוזניות לכל קונסולה, אם זה Switch, XBOX, PS או XBOX.
  • אין תמיכה ב- Multipoint.

 

איך שומעים?

כבר הזכרתי מוקדם יותר כי לאוזניות 2 מצב ה- EQ, הראשון גיימינג בעל פרופיל שמע מעט "תפל" וחסר חיים, השני יעודי למוזיקה שנותן פרופיל שמע הרבה יותר מהנה לשמיעה, גם במצב גיימינג. אם דאגתם להתאים את גודל אטמי האוזניות (יש 3 זוגות) ויש לכם אטימה טובה, הבאסים עדיין לא ישמעו עמוקים כפי שהם צריכים להיות, למעשה, השמע כולו נשמע מעט חד מימדי, ללא רבדים. מצד שני, אלו אוזניות של 259 ש"ח ולמחירן, אני לא בטוח שניתן למצוא אוזניות עם תכונות דומות ואיכות שמע טובה יותר.

במשחקים כמו Doom Eternal אנחנו מעט פחות רגישים לאיכות השמע מהאוזניות לעומת משחקים כמו Counter-Strike: Global Offensive, שם אנחנו ממש יכולים לשמוע באיזה מרחק הדמות נמצאת מאחורינו או מעלינו. עם ה- Earbuds לא הצלחתי לקבל את מלוא הפירוט מהשמע כפי שאני רגיל עם אוזניות אחרות (אך יקרות יותר). הצליל כאמור חסר רבדים ועומק כפי שמצופה מאוזניות גיימינג, שם יכולת כזאת מעניקה לך יתרון קל ולפעמים שנייה אחת יותר לזוז לפני שהדמות שלך כבר לא בחיים.

 

אוזניות גיימינג JLab Audio Play Gaming Wireless Earbudsה- Earbuds כאשר הן מחוברות עם כבל ה- 3.5mm למחשב.

 

סיכום

חברת JLab Audio הציגה כאן באמת סוג של אוזניות גיימינג שלא ראינו בעבר, אך נראה שהייתה התפשרות מעט גדולה מידי לטעמי על איכות השמע. מצד שני, אתם מקבלים כאן אוזניות עם אוניברסליות גדולה מבחינת אפשרויות החיבור שלהן, נרתיק איכותי לנשיאה ואיכות השמע לצד השני מהמיקרופון היתה גבוהה מהמצופה באיכותה. אני לא בטוח שהייתי קונה אוזניות כאלו לעצמי, אבל לילד בשנות העשרה הצעירות שלו, לכזה שעוד לא למד לשמור טוב על הציוד שלו, בהחלט הייתי מפנק בכאלו אוזניות. המחיר לא יקר ולכן לא יכאב אם הוא יזרוק את האוזניות בתיק או ירוץ איתן בגשם מבית הספר. לשימושים כמו גיימינג אחרי הצהרים או קצת שקט ברכב בנסיעה לקרובי המשפחה, לילד כזה האוזניות יהיו מתנה שהוא ישמח לקבל. 

מחיר: 269 ש"ח. 

לדיון בנושא: אוזניות גיימינג JLab Audio Play Gaming Wireless Earbuds

אוזניות גיימינג JLab Audio Play Gaming Wireless Earbuds


11:00
  /  
2.6.2020
  
מאת: זיו רוזנפלד

1