חברת DELL הכריזה השבוע על שורת מוצרים חדשים בהם ה- XPS 17 הנייד

חברת DELL וחטיבת ה- Client Solutions הכריזו השבוע על שורת מוצרים חדשים לשוק בהם ה- XPS 17 הנייד והמיוחד, בנוסף ...

20:00
  /  
16.05.2020
  
מאת: דניאל מטלון

Alienware Aurora R11

סערת הקורונה שכבשה את העולם וישראל בחודשים האחרונים גרמה לנזקים עצומים בכל שטחי החיים וגם לעולם הטכנולוגי שרבים מאיתנו מחוברים אליו. אירוע רב משתתפים של חברת DELL שהיה מתוכנן למלון גדול בלאס וגאס לתחילת חודש מאי בוטל, ונדחה כנראה לחודש אוקטובר 2020. האירוע – Dell Technologies World יערך על פי התכנון כרגע, באופן וירטואלי. כל זאת לא עצר את חברת DELL מלהכריז על שורת מוצרים לשוק הצרכני שלה דרך חטיבת ה- Client Solutions Group. סה"כ בהכרזה זו נוכל למצוא כ-12 מוצרים חדשים ומעודכנים, וגם בהם יש מוצרים הנמכרים בקונפיגורציות שונות של זיכרון, כרטיסי מסך, אחסון, מעבד וכו'.

לצורך סקירה זו נבחרו שלושה מתוך כל הפרוטפוליו העשיר שהוכרז השבוע ע"י חברת DELL. ונתחיל במחשב חזק ושולחני מתוצרת חטיבת Alienware בשם Aurora R11. המחשב נועד בעיקר לגיימרים ו- Esports, והוא מצוייד בכמה פיצ'רים שאפילו הפתיעו אושיות אינטרנט וחומרה כמו Tomshardware ו- [email protected] (בטוויטר). המחשב החדש מצוייד ברדיאטור קירור נוזלי בכרטיס המסך בגירסה הגבוהה שלו בדגם GeForce RTX2080. עלפי ההודעה לעיתונות מטעם DELL, הקירור הנוזלי יקטין את הטמפרטורה ב-19.5% וכן את הרעש ב- 69.2%. המחשב הזה מצוייד במעבד מתקדם של אינטל דור 10, זיכרונות HyperX FURY XMP DDR4, וספק כח 1000 וואט. ולחובבי ה"המהרה" (OC), חברת DELL תמכור את המחשב עם אופציות לשידרוגים שונים כולל טבעות אור מיוחדות.

חברת DELL הכריזה השבוע על שורת מוצרים חדשים בהם ה- XPS 17 הנייד

ה- Aurora R11 (צילום: יח"צ DELL)

ה- Alienware Aurora R11 עם יציאתו לשוק נחשב למעשה למחשב הדסקטופ הרשמי של ארגון ה- Team Liquid שהוא ארגון מקצועני בינלאומי למשחקי ספורט אלקטרוניים (ESPORTS). בנוסף יצרה DELL שיתופי פעולה עם בתי ספר כדי להפוך את ה- AURORA למחשב הרשמי למשחקים ומשחקי ספורט אלקטרוניים. הוא זמין בימים אלה במחיר של 1,129 $ בארה"ב, ובקרוב יהיה זמין בקונפיגורציות זולות יותר במחיר החל מ- 880 $. מחיר בישראל לא נמסר בשלב זה. המפרט הטכני של המחשב הזה וכן סרטון הוידאו שמציג אותו בהחלט עושים רושם מצויין והוא כולל כאמור כמה הפתעות טכנולוגיות כמו ספק כח שנפתח על ציר – דבר שלא ראיתי בשום מחשב אחר. ניתן לקרוא עליו בלינק המצורף ואף להתרשם מהסרטון הבא:

בתמונה הבאה נוכל לראות את ה- Alienware Aurora R11 חשוף, עם ספק הכוח שנפתח על ציר והכרטיס הגרפי המיוחד עם מערכת הקירור.

חברת DELL הכריזה השבוע על שורת מוצרים חדשים בהם ה- XPS 17 הנייד

Aurora R11 – מבט מבפנים (צילום: יח"צ DELL)

DELL XPS 17 INCH

את מחשבי ה-XPS של DELL לא צריך להציג. לעיתים קרובות אנחנו לא מתייחסים למקורות של שמות מחשבים וציוד טכני אחר. חיפוש קל בוויקפדיה העלה שהמקור לשם סידרת המחשבים XPS הוא Xtreme Performance System. הסידרה פותחה בתחילת שנות ה-90 ותוכננה כתחרות למחשבי Gateway. בנוסף, מה שנחשב כיום כמחשב נייד איכותי ביותר, התחיל את דרכו כמחשב דסקטופ או Tower. מעניין גם לקרוא שליין מחשבי ה-XPS עבר שינויים מרחיקי לכת במשך השנים, והם אפילו התחרו במחשבי יצרנית מחשבי ה- Alienware שלימים נרכשה ע"י DELL.

חברת DELL הכריזה השבוע על שורת מוצרים חדשים בהם ה- XPS 17 הנייד

XPS 17 (צילום: יח"צ DELL)

ה- XPS 17 שהוכרז השבוע הוא חלק ממשפחה שלמה של מחשבי XPS בהם ניידים בגדלים של 13, 15, 17 אינץ, כשזה האחרון הוא ייחודי ברשימה. עלפי DELL, הוא חוזר לשוק לאחר הפסקה בת 10 שנים, וחברת דל מחשיבה אותו כיום כמחשב ה-XPS החזק ביותר מאז ומתמיד. בנוסף הוא המחשב הנייד בגודל 17 אינץ הקטן ביותר בשוק כיום על פי סקר שערכה חברה חיצונית .

ה- XPS 17 כולל את הסידרה האחרונה של מעבדי אינטל מסוג Intel Core 10, כרטיסי גרפיקה של NVIDIA כשהגבוה שבהם הוא ה- GeForce RTX 2060, המתוכננים עלפי קווי יסוד של MAX-Q (הנחיות של NVIDIA לתכנון כרטיסי מסך חזקים לניידים). DELL, עלפי ההודעה לעיתונות, "ארזה מתחת למכסה המנוע" תכנון טרמי מיוחד לשיפור זרימת האוויר במחשב עבור פרוייקטים הדורשים ביצועים.

ה-XPS 17 עשוי מאלומיניום ומכאן שהוא קל משקל אבל חזק ונועד לקהל משתמשים שנמצא בתנועה. צירי המחשב תוכננו מחדש לתמוך בעיצוב הדק של המסך בסגנון InfinityEdge, שימכר בכמה קונפיגורציות ועד 4k UHD PLUS הכולל Dolby Vision. המסך כולל גם טכנולוגיה בשם Eyesafe display המונעת אור כחול מזיק.

חברת DELL הכריזה השבוע על שורת מוצרים חדשים בהם ה- XPS 17 הנייד

XPS 17 (צילום: יח"צ DELL)

ב-XPS 17 החדש מצלמת רשת קטנה ביותר בחלק העליון של המסך, ולצידה מיקרופונים בעלי מערכת הפחתת רעשים וביטול הד (ECHO) לשיחות זום נקיות וברורות. במחשב שולב קורא טביעת אצבע להפעלה מהירה ללא סיסמא. בסדרת ה- 15 וה-17 שולבה גם מערכת Waves Nx® 3D audio (חברת Waves היא חברה ישראלית במקור)

ציטוט:

Today’s entertainment is on a mission to recreate the real world. Just as VR makes us feel like we are walking in a 3D environment, 3D audio recreates real-world sound in a way that surrounds you with the music, the movie or the game.
Waves Nx finally delivers this lifelike experience on YOUR headphones, turning them into a high-end 360° surround sound system and enabling you to experience your favorite movies, music and games with real-world 3D sound.

חברת DELL העניקה לסידרה זו את תו ה- Creator Edition שנועד לתמוך ביוצרי תוכן בעזרת כלים מובנים במחשב עבור עריכת וידאו וגרפיקה ברזולוציה גבוהה.

DELL G5 15 SE (5505) – המחשב לגיימרים צעירים ותקציביים

ולסיום, בגיזרת מחשבי הגיימרים התקציביים, משיקה DELL שלושה מחשבים בסדרת ה- G, כשבסידרה זו מחשבים עם מעבדי אינטל ו- AMD. לצורך הסקירה כאן בחרנו בנייד החדש עם מעבד מתוצרת AMD. בסידרה זו שלוש אופציות למעבדים:

  • AMD® Ryzen™ 5 4600H Mobile
  • AMD® Ryzen™ 7 4800H Mobile Processor
  • ® Ryzen™ 9 4900H Mobile Processor

הכרטיס הגרפי בשלושתם זהה: AMD Radeon™ RX 5600M

בנושא המסך, ניתן למעשה לבחור בין שתי אופציות: 60 הרץ, ו- 144 הרץ בריענון המסך, עם עדיפות ברורה למסך בעל 144 הרץ refresh rate. מבחינת גודל דיסק, המחשב ימכר עם דיסקים מסוג PCIe M.2 SSD בגדלים החל מ- 128 ג'יגה בייט. מחשב ה- DELL G5 15 SE הוא הראשון שעושה שימוש בטכנולוגיה ייחודית ל- AMD שנקראת AMD SmartShift Technology בה יש שיתוף חשמלי/טרמי בין המעבד CPU והמעבד הגראפי GPU.

חברת DELL הכריזה השבוע על שורת מוצרים חדשים בהם ה- XPS 17 הנייד

הסבר על AMD SmartShift Technology (צילום מסך אתר AMD)

משקלו של המחשב החדש בקונפיגורציות AMD מתחיל בכ-2.5 ק"ג ומחירו בארה"ב כ-830 $ וזמינות לקראת סוף חודש מאי.

חברת DELL הכריזה השבוע על שורת מוצרים חדשים בהם ה- XPS 17 הנייד

בתמונה Dell G5 15 עם מעבד אינטל (צילום: יח"צ DELL)

המחשב הוצג לראשונה בחודש ינואר ב- CES 2020 הנה וידאו קצר שמציג אותו:

לדיון בנושא: חברת DELL הכריזה השבוע על שורת מוצרים חדשים בהם ה- XPS 17 הנייד


20:00
  /  
16.5.2020
  
מאת: דניאל מטלון

1