SONOS משיקה את Arc, סאונד-בר פרמיום חכם ומתקדם לחוויית סאונד תלת-ממדי

חברת סונוס משיקה היום את ה- ARC - סאונד בר (מקרן קול) חדש ומתקדם התומך גם בדולבי אטמוס, וכן שני ...

13:30
  /  
07.05.2020
  
מאת: דניאל מטלון

Sonos ARC

לאחרונה, ערב פרוץ הקורונה למחוזותינו, התנסה כותב שורות אלו במערכת רמקולים של חברת סונוס ובמיוחד בסאונד בר ה-BEAM – והרושם היה מצויין. הסקירה המלאה בלינק הבא . ואם לא הספקנו להתאושש בבית מהופעתו המצויינת של עומר אדם בחצר ביתו שהועברה בשידור חי בערוץ 12 לקראת חצות לפני מספר שבועות, והנה התבשרנו על הכרזה חדשה מבית סונוס, סאונד בר חדש, ועל פי ההודעה לעיתונות נראה כפריצת דרך טכנולוגית.

SONOS מציגה היום את Sonos Arc הסאונד-בר החכם והמתקדם החדש שיוביל את קטלוג המוצרים של החברה. Sonos Arc עוצב ותוכנן עם החידושים הטכנולוגיים המובילים ביותר בתחום הקולנוע הביתי, עם רמת אודיו ותוכנה שמדגישה למאזינים את כל הפרטים הדרמטיים – מדיאלוגים צלולים ובס מרשים, כולל תמיכה ב – Dolby Atmos. אבל Sonos Arc הוא הרבה יותר מסאונד-בר עם הגשת צליל עמוק ונקי מכל שירות שתרצו להזרים אליו, בין אם מה שמנגן מהטלוויזיה או מוזיקה מאפליקציות, פודקאסטים ורדיו כשהטלוויזיה אינה פעילה. אתם מחליטים כיצד לשלוט, גם עם אפשרות להרחיב את המערכת ולהוסיף לה רמקולים שונים מבית SONOS להשלמת החוויה.

SONOS משיקה את Arc, סאונד-בר פרמיום חכם ומתקדם לחוויית סאונד תלת-ממדי

SONOS ARC – הסאונד בר החדש (צילום: יח"צ סונוס)

מה יש בו ב-ARC

בשנים האחרונות ובמיוחד בימים אלו של הסתגרות ביתית כשהליכה לסרט בבית קולנוע נמצאת בספק, החוויה הביתית בצפייה בסרטים וסדרות הופכת משמעותית יותר ומכאן הרצון לשחזר באופן ביתי את חווית התמונה והסאונד עד כמה שאפשר. בשנה האחרונה התנסיתי בהקמת מערכת קולנוע ביתי מסוג 5.1 עם מקרן התומך ב-4K ומגבר תואם של חברת דנון. את המערכת הקימה חברה ידועה בשוק הקולנוע הביתי, וכששאלתי איך ניתן לקבל ממנה גם פורמט של 7.1 שלמעשה מאפשר דולבי אטמוס, הוסבר לי שזוהי תוספת של שני רמקולים המותקנים בתקרת חדר הקולנוע הביתי. לצערי הוסבר לי גם שבמיקרה שלי זה לא מתאפשר בגלל מיגבלות טכניות אקוסטיות שקשורות לתקרת החדר.

כל זה מחבר אותי להכרזה היום של סונוס ה- Sonos Arc שהוא רמקול חכם, המספק איכות סאונד רחב במיוחד ובס מרשים. יש בו 11 רמקולים בעלי ביצועים גבוהים משולבים, כולל שניים המכוונים מעלה לאודיו תלת-ממדי. יחד, הם מייצרים סאונד נקי, מפורט עם עומקים דרמטיים. התכנון נעשה בשיתוף פעולה עם מהנדסי קול זוכי אוסקר, Arc מתאים את פרופיל הקול שלו באמצעות תוכנה, המבוססת על מערך הקולנוע הביתי ומה מנגן, בין אם סטריאו, Dolby Digital 5.1 או Dolby Atmos.

ואם ננסה לפרק את ה-SONOS ARC באופן וירטואלי, נוכל למצוא בו 11 מגברי CLASS-D דיגיטליים, 8 וופרים אליפטיים, שלושה Angled Silk-Dome Tweeters מדוייקים ומערכת של ארבעה מיקרופונים, לכיול פנימי של הסאונד בר, וכן תמיכה בעוזרות קוליות (אלקסה וגוגל אסיסטנט) במדינות בהן היא עובדת באופן רשמי. ה- ARC בנוי על פלטפורמת התוכנה S2 של Sonos מהדור הבא, ניתן לשלוט בו מאפליקציית Sonos החדשה, שלט טלוויזיה קיים וכן 2 Apple AirPlay.

מאזינים יכולים גם לכוון ידנית את הצלילים של Arc באפליקציית Sonos עם תכונות הכוללות שיפור דיבור כדי להעצים עוד יותר שירה, מצב לילה לעידון רעשים חזקים (כדי לא להפריע לבני הבית שישנים) ועדכון עם טכנולוגיית הכוונון Trueplay. התאמת הפרופיל האקוסטי של Arc על בסיס החדר, צליל אופקי, אנכי ותלת ממדי.

SONOS משיקה את Arc, סאונד-בר פרמיום חכם ומתקדם לחוויית סאונד תלת-ממדי

SONOS ARC בגירסא השחורה שלו מונח על השידה בסלון (צילום: יח"צ סונוס)

כמו אחיו הקטן יותר ה-BEAM, ה-ARC בתוספת של של שני רמקולים אחוריים מסוג Sonos One SL וכן Sonos SUB יתנו יחדיו סאונד היקפי ועוצמתי וכמעט ללא חוטים וכבילה מיותרת. ה- Arc מחליף את Playbar ו- Playbase בקטלוג Sonos ויהייה זמין ברחבי העולם ובישראל החל מ -10 ביוני במחיר של 3,399 ש״ח. לקוחות יכולים להזמין מראש באתר באג בכתובת www.BUG.co.il.

SONOS משיקה את Arc, סאונד-בר פרמיום חכם ומתקדם לחוויית סאונד תלת-ממדי

ה-ARC נמכר בשני צבעים – שחור ולבן (צילומים: יח"צ סונוס)

עדכונים לרמקולים קיימים מבית SONOS

בנוסף ל- Arc, מציגה SONOS שני עדכונים לרמקולי הפרמיום של החברה – SONOS SUB GEN 3 המחליף של ה Sub הקיים ו- Sonos Five היורש של Play:5. הרמקולים החדשים באותו עיצוב מצוידים בזיכרון מוגבר ומעבד מהיר יותר תוך שהם מספקים את אותן חוויות סאונד שאתם מכירים. ה- SONOS SUB GEN 3 מתחבר אלחוטית לרמקולי SONOS האחרים, והוספת Sub מייעלת את התדרים הנמוכים יותר, עבור צליל עשיר ודרמטי עוד יותר. ה Sub החדש מעוצב כמו הקודם, וזמין בצבעים שחור או לבן.

Sonos Five – עדכון לרמקול החזק ביותר של SONOS למוזיקה המספק את אותו סאונד וארכיטקטורה אקוסטית כמו ה Play:5. נאמן לקודמו, Sonos Five מתאים לכל חדר, וניתן להצבה כרמקול עצמאי אופקית, או כחלק מסט של שני Fives במצב זקוף להפרדת סטריאו מפורטת. ה- Sonos Five זמין בצבעים שחור עם סורג שחור ולראשונה לבן עם סורג לבן.

הרמקולים החדשים יהיו זמינים החל מ -10 ביוני ברחבי העולם וגם בישראל באמצעות רשת ׳באג׳. לקוחות יכולים להזמין מראש בימים הקרובים באתר באג בכתובת www.BUG.co.il

מחירים:

Sonos Arc – במחיר של 3,399 ש"ח
Sonos Sub Gen 3 – במחיר של 2,999 ש"ח
Sonos Five – במחיר של 2,149 ש"ח

SONOS משיקה את Arc, סאונד-בר פרמיום חכם ומתקדם לחוויית סאונד תלת-ממדי

SONOS FIVE (צילום מסך אתר סונוס)

אפליקציית SONOS החדשה

החל מה 8 ביוני, לקוחות SONOS יוכלו להוריד את אפליקציית SONOS החדשה ולעבור לפלטפורמת תוכנה משודרגת שתביא את הדור הבא של מוצרים וחוויות מבית SONOS , כולל Arc, Five והדור השלישי של Sub. שלושת המוצרים החדשים יפעלו אך ורק באפליקציה החדשה.

האפליקציה מהדור החדש כוללת תמיכה בטכנולוגיות שמע בעלות רזולוציה גבוהה יותר, חווית Dolby Atmos ב- Arc, כמו גם אבטחה מוגברת ועיצוב משופר לשימוש קל יותר. עדכוני ממשק המשתמש הופכים לפשוטים יותר אפילו עבור חיפוש תוכן, לשלוט בסאונד ולהתאים אישית את החוויה באמצעות התכונות החדשות.

משתמשי SONOS שיורידו את האפליקציה החדשה יעבירו בקלות את המערכת שלהם לפלטפורמה החדשה. כל המועדפים, השירותים וההגדרות האישיות יישמרו.

SONOS משיקה את Arc, סאונד-בר פרמיום חכם ומתקדם לחוויית סאונד תלת-ממדי

אפליקציית סונוס החדשה (צילום: יח"צ סונוס)

הנה וידאו קצר מבית סונוס המציג את המבנה הפיזי של ה-ARC :

SONOS משיקה את Arc, סאונד-בר פרמיום חכם ומתקדם לחוויית סאונד תלת-ממדי

ה- SUB החדש גירסא 3 עומד בפינת החדר (צילום: יח"צ סונוס)

לדיון בנושא: SONOS משיקה את Arc, סאונד-בר פרמיום חכם ומתקדם לחוויית סאונד תלת-ממדי


13:30
  /  
7.5.2020
  
מאת: דניאל מטלון

1