ככה תתחזו לכל מי שרק תרצו בשיחת הזום הבאה שלכם

על deepfake שמעתם? עם פרוייקט avatarify תוכלו להתחזות לכל מי שתרצו. ככה תעשו זאת

7:00
  /  
05.05.2020
  
מאת: אלי חבוש

[סרטון סקירת הוידאו שלנו במהשך הכתבה]

זוכרים את סרטוני ה deepfake שרצים ברשת? כמו למשל הסרטון בו אובמה או טראמפ מדברים. למעשה, לא הם אלה שמדברים אלא מדובר ב- deepfake – הדמות שלהם מופיעה על המסך אבל מישהו אחר "מפעיל" אותה באמצעות תווי הפנים שלו.

תווי הפנים של האדם אליו מתחזים מולבשים על הפרצוף שלנו, בזמן אמת, וכל תנועה שנבצע, תזיז את הפרצוף של האדם השני באותה הצורה כך שייראה כאילו הדמות שלו עשתה את התנועה או דיברה.

רבות דובר כבר על הסכנות כשכל אחד יכול להתחזות לכל אחד, לדבר בשמו ולעשות פעולות כאילו זה הוא היה. אז נכון שהיום, לא כולם יכולים לבצע deepfake אמיתי ויש עדיין דרך לא קצרה עד שכל אחד מאיתנו יוכל באמת ובצורה מושלמת להתחזות לאדם אחר, אבל אין ספק שזה נמצא ממש מעבר לפינה.

עדות לכך אנחנו יכולים לראות בפרוייקט חדש שנקרא avatarify ובו גם אתם יכולים לעשות אצלכם במחשב מעין deepfake כשאתם יכולים להתחזות לכל אחד שרק תרצו ואפילו לעשות את זה בחי בשיחה בזום או בסקייפ.

מה שהביא את הפרוייקט הזה לתודעה של כולם הוא הוידאו ובו אלון מאסק כביכול מתפרץ לשיחת זום של שניים (אחד מהם הוא המפתח של הפרוייקט אז…) שחושבים שאלון מאסק נכנס להם לשיחה. הוידאו נראה משכנע למדי למי שלא מדקדק בפרטים. 

אז ניסיתי.

התקנתי את הפרוייקט על המקבוק וגם על PC כדי להגיד לכם איך זה עובד. בשורה התחתונה? לא משהו, אבל זו התחלה.

זו ההתרשמות שלי מפרוייקט ה avatarify:

את המדריך המלא תוכלו למצוא באתר הפרוייקט: https://github.com/alievk/avatarify

אל תיבהלו מכל המלל. פשוט גשו למערכת ההפעלה שיש לכם ועקבו אחר ההוראות במדוייק.

ההתקנה פשוטה למדי ולא צריך להיות מתכנת כדי לעשות את זה. אבל גם לא מדובר בתוכנה להתקנה וזהו, צריך איזשהו ידע בסיסי משום שיש מספר רכיבים להתקין ומספר שורות קוד להקליד דרך הטרמינל של המק או ה CMD ב PC.

לאחר שפורשים את כל הפרוייקט על המחשב ומתקינים את הרכיבים אחד אחר השני, מפעילים את הפרוייקט באמצעות שורת קוד שתפעיל שני מסכים – האחד של הוידאו שלנו והשני של התמונה אותה אנחנו מחקים. כל תנועה שלכם תשפיע על תמונת החיקוי.

חשוב להבין שמדובר בפעולה כבדה יחסית שתדרוש מכם מחשב מתאים כשדרישות המינימום הם כרטיס מסך NVIDIA CUDA-enabled. ההמלצות הן להתקין במחשב עם כרטיס מינימום של NVIDIA 1070 אבל אני הצלחתי גם בכרטיס נמוך יותר.

המקבוק שלי כבר לא הצליח להריץ את הפרוייקט וזה היה כבד עליו כשה fps ירד לסביבות 1.

מה שנחמד בפרוייקט הזה הוא שתוכלו לחקות כל אחד שרק תרצו תוך שימוש בתמונת JPG בלבד של האובייקט. מצאתי שצריך להשתמש בתמונה (סטייל תמונת פספורט) בה האובייקט מסתכל למצלמה, עם פה קצת פתוח שיראו שיניים ורקע חלק.

זה גם החיסרון של הפרוייקט. אין באמת מניפולציה אמיתית על האובייקט. אין ממש תלת מימדיות אלא רק מתיחה של התמונה, פתיחה וסגירה של הפה ולא יותר. מה שגורם לעתים קרובות לתמונה להיראות כאילו היא מתעוותת בצורה לא הגיונית.

כמובן שלא מדובר ב deepfake אמיתי אבל כן תוכלו להגיע לתוצאות מרשימות אם תבחרו את התמונה המתאימה עם מפרט המחשב הנכון.

מה שיותר מעניין כאן זו האפשרות להשתמש בפרוייקט ולהטמיע אותו לתוך תוכנת הוידאו שלכם וכך תוכלו להיכנס בתור הבוס שלכם לשיחת הועידה הקרובה או בתור הדמות האהובה עליכם. כל שעליכם לעשות הוא פשוט להשתמש בתוכנה כמו OBS שתלכוד את המסך שלכם ותשדר אותו לתוך תוכנת הוידאו כאילו היתה המצלמה שלכם. (מדריך לזה גם תוכלו למצוא בלינק)

ניסיתם? עבדתם על מישהו אחר? נשמח לשמוע, או אפילו לראות

 

לדיון בנושא: ככה תתחזו לכל מי שרק תרצו בשיחת הזום הבאה שלכם


7:00
  /  
5.5.2020
  
מאת: אלי חבוש

1