DJI מכריזה על רחפן חדש – Mavic air 2

המובילה העולמית בתחום הרחפנים הכריזה על רחפן חדש - ה-Mavic air 2. בישראל החל מ- 3,300 ש"ח

9:00
  /  
28.04.2020
  
מאת: עפר לאור

המובילה העולמית בתחום הרחפנים, חברת DJI הסינית, הכריזה על מודל חדש ומוביל בתחום ושמו בישראל: Mavic air 2.

DJI מכריזה על רחפן חדש - Mavic air 2

זהו דור רביעי של רחפני Mavic, כאשר עם כל דור הרחפנים הופכים קטנים וחזקים יותר. ה-Mavic pro הראשון היה פורץ דרך בכך שהיה הרחפן המתקפל הראשון. ה-mavic air היה קטן משמעותי אך עם אותו עיצוב חיצוני, אך היו בו לא מעט פשרות: הוא היה בעל טווח טיסה קצר הודות לחיבור האלחוטי שלו שהתבסס על Wifi. 

הסיבוב הקודם של ה-Mavic הגיע בדמות Mavic 2 אשר כלל גם טווח טיסה ארוך יותר ושתי אופציות למצלמה: זום (עם זום אופטי, אך סנסור קטן יותר וללא HDR) ו-Pro (עם סנסור גדול יותר ורגישות טובה יותר לאור ותמיכה ב-HDR, אך ללא יכולות זום אופטיות).

עתה, מגיע ה-Mavic air 2. בגרסא זו יש סנסור של 1/2", שכולל רגישות גבוהה לצבעים ובתנאי תאורה פחות טובים (אם כי לא עד לרמה של ה-Mavic 2 Pro שהסנסור שלו הוא סנסור 1") ועם תמיכה ב-4K 60FPS ובסטילס 48Mpixel. המצלמה גם יודעת להוציא צילומי 8K hyperlapse (כלומר, לעמוד במקום או בתנועה איטיות ולייצר וידאו 8K שמצלם תמונה כל כמה זמן). 

DJI מכריזה על רחפן חדש - Mavic air 2

DJI מכריזה על רחפן חדש - Mavic air 2

זמן הטיסה הורחב, והזמן המוצהר של החברה הוא כעת 34 דקות (פריצה של מחסום 27 הדקות בכל המכשירים הקודמים של החברה). כמובן שאם נוריד 30% זמן בטחון, בפועל מדובר על 23 דקות זמן טיסה מקסימלי לפני שאפשר לחזור, בתנאים ללא רוח כלשהי.

שיפור דרמטי נוסף הוא APAS – יכולת מעקף מכשולים כאשר הרחפן טס בעצמו או מנסה לחזור הביתה (במידה ואין לו קשר), דבר שבעבר היה גורם ללא מעט התרסקויות. כמו כן, החיבוריות בין השלט למכשיר היא כעת occusync 2 אשר לראשונה מסוגלת להגיע ל-10 ק"מ במצב אופטימלי מחוץ לעיר. יש לציין שמדידה זו ככל הנראית רק בארה"ב ולפי תקני FCC, כאשר באירופה ובישראל בפרט, עוצמות השידור המותרות נמוכות בהרבה ולכן טווח הטיסה מתצמצם בהתאם, אם כי מדובר בפריצת דרך טכנולוגית ללא ספק.

כמו כן מכשירי ה-mavic הוא כמובן מתקפל וגודלו כגודל המ-mavic air המקורי (קטן מאוד עם טביעת רגל של כטלפון סלולרי)

DJI מכריזה על רחפן חדש - Mavic air 2

 כקודמיו, יש גם ל-Mavic air 2 יכולות מעקב אקטיביות שמזהות גופים ועוקבת אחריהם, אם כי חשוב לציין שזה מתקשה להתמודד עם עצים או הפרעות ובנסיונות שערכתי בעבר עם ה-mavic 2 zoom התקשתי מאוד גם בשטח פתוח שהוא יעקוב אחרי באפניים. 

מבחינת מהירות, המכשיר יכול להגיע לכ-68 קמ"ש במצב ספורט.

DJI מכריזה על רחפן חדש - Mavic air 2

המכשיר מגיע עם שלט חדש עם שיטה חדשה לתפוס ולעגן את הטלפון הסלולרי. ה-mavic 2 pro וה-mavic 2 zoom מתקשים לעגן מכשירים גדולים במיוחד כאלה עם קייס כפי שרבים מאיתנו מחזיקים.

אז איפה הפשרות?

המודל החדש לא יתמוך במשקפי ה-VR בשל שיטת התקשורת החדשה (DJI Goggles). בנוסף, אין למכשיר הגנה omnidirectional כפי שיש במודלים המתקדמים. הגנה זו מאפשרת טיסה אחורה או הצידה ללא חשש מכיוון שהרחפן מזהה גופים שמתקרבים אליו, במיוחד כאשר הוא טס באופן אוטונומי בטיסות מעקב או במצב טיסה חכם. חוסר זה הוא החיסרון העיקרי של הרחפן החדש ביחס למודלים המקצועיים.

כמו כן, למרות שמדובר ברחפן עם סנסור בעל יכולות HDR, במודלי ה-Mavic 2 יש או סנסור גדול יותר (שיעבוד טוב יותר בתנאי חושך או עננות כבדה) או זום אופטי (אשר מאפשר אפקטים אופטיים וכן יכולות להטיס במרחק רחוק יותר ובאופן סמוי יותר).

בארה"ב המחיר הרשמי מתחיל ב$799 לחבילה הבסיסית, ו-988$ לגרסאת ה-Fly more (שכוללת גם בטריות נוספות, תיקו ואביזרים שונים למי שמטיס באופן מעט רציני יותר).

יבואנית DJI, בנדה מגנטיק הודיעה כי הרחפן יגיע כפי הנראה באמצע חודש מאי ויתאפשר לרכישה בשתי אופציות:

חבילה סטנדרטית הכוללת Mavic Air 2, סוללה אחת, שלט רחוק וכל המתאמים הדרושים – 3,299 ש"ח

חבילת Fly More הכוללת את כל הפריטים מהחבילה הסטנדרטית ובנוסף תיק נשיאה, מסנני ND, עמדת טעינה ועוד 2 סוללות במחיר של 4,149 ש"ח.

 

לדיון בנושא: DJI מכריזה על רחפן חדש – Mavic air 2


9:00
  /  
28.4.2020
  
מאת: עפר לאור

1