אפל מפתיעה עם iPhone SE מודל חדש ל-2020

אפל מפתיעה עם הכרזה מוצענת של iPhone SE - גרסא מוקטנת וזולה של האייפונים המוכרים
18:30
  /  
15.04.2020
  
מאת: עפר לאור

אפל מפתיעה עם iPhone SE מודל חדש ל-2020

האייפון SE הוא הגרסא הזולה והמוקטנת (4.7") של האייפון אשר עדיין משתמשת במצלמה אחת מאחור ובטביעת אצבע לזיהוי (touch ID) ולא בזיהוי פנים וכל זאת במחיר התחלתי של 399 דולר. המכשירים, בצבעי אדום, לבן או שחור, יהיו זמינים להזמנה מוקדמת בעוד יומיים בארה"ב ולאחר מכן בשאר העולם.

אפל מפתיעה עם iPhone SE מודל חדש ל-2020

העיצוב דומה מאוד לאייפון 8 (עיצוב כמעט זהה מאז האייפון 6) אך בפנים יש מעבד חדש A13, מעבד זהה לאייפון 11. המצלמה משופרת ביחס לאייפונים קודמים מהסוג הזה ותומכת ב-4K60 ובייצוב תמונה בתוכנה. הגב זכוכית ויש תמיכה בטעינה אלחוטית.

למה עכשיו?

למרות שהיו שמועות שהמכשיר מגיע, עדיין מדובר בהפתעה. אפל החלה בזמן האחרון לשחרר מוצרים חדשים שהם לא מוצרי דגל בהשקות שקטות יחסית שמסתכמות בהודעות לעיתונות. עכשיו לא זמן טוב עבור החברה לנסות ולתפוס תשומת לב, במיוחד שלמרות שהודיעה על ירידה דרמטית במכירות מצב המניה שלה יחסית בכלל לא רע (כ-10% פחות מהפיק שלה בפברואר).

החברה לא נוהגת להשיק מוצרים זולים, אך המצב הכלכלי בחודשים הקרובים מאלץ אותה לחשב מסלול מחדש, לאור העובדה שבשנתיים הקרובות הצפי הכלכלי אינו מזהיר בכל רחבי העולם, מה שיאלץ אותה להתמודד גם בשווקים הזולים הללו. נקודה מעניינת נוספת היא שבשנה הקרובה אנשים צפויים לחבוש מסכות בחודשים הקרובים, מה שמפריע מאוד ל-face ID, מה שמסמן גם שינוי או תוספת אפשרית לאייפון 12 – טביעת אצבעות כפיתרון אפשרי לזיהוי ביומטרי.

לדיון בנושא: אפל מפתיעה עם iPhone SE מודל חדש ל-2020


18:30
  /  
15.4.2020
  
מאת: עפר לאור

1