קבוצת Melitta מתחילה בייצור של מיליוני מסכות פנים

יצרנית הפילטרים למכונות קפה, מצאה פתרון מהיר ליצור מסכות פנים מפני נגיף קורונה על ידי שינויים בקווי ייצור של הפילטרים ...

12:00
  /  
11.04.2020
  
מאת: צבי וורובל

כולנו רוצים הרי להאט את התפשטות נגיף קורונה. לשם כך, חיוני לצמצם את הקשרים החברתיים למינימום, לשמור לפחות שני מטר מרחק מאנשים אחרים ולשטוף ידיים ביסודיות.
על פי ההנחיות החדשות, ועל מנת לספק הגנה נוספת לעצמו ולאחרים, הציבור נדרש להשתמש במסכות מגן.

קבוצת מליטה הגרמנית היא חברה לפיתוח, ייצור ומכירה של מוצרים ממותגים בתחום הקפה.

בניגוד למספר ההולך וגדל של רעיונות באינטרנט, קבוצת מליטה אינה ממליצה להשתמש במסנני קפה Melitta כבסיס להכנת מסיכות מגן ביתיות להגנה על הפה והאף.

למסנני קפה מליטה נקבוביות עדינות, המסננות חלקיקים בגודל מסוים. נגיפי קורונה קטנים פי כמה מאלה, בגודל 0.12 – 0.16 מיקרומטר, ולכן אינם מסוננים לחלוטין. לפיכך מסנני קפה אינם מספקים את ההגנה הנדרשת.

אך לשם עזרה למלחמה בקורונה, ביחוד בשל הניסיון בייצור פילטרים עבור מכונות קפה ושואבי אבק, מחליפה החברה חלקים מפעילות הייצור שלה לפילטרים לקפה בכדי לתרום במאמץ לאספקת מסכות פנים הנחוצות בדחיפות. את קו ייצור המסכות מבצעת החברה במתקן הייצור Minden, המייצר כעת מסכות פנים בכמויות גדולות.

קבוצת Melitta מתחילה בייצור של מיליוני מסכות פניםמסיכה מליטה עמידה בפני נגיף קורונה

"עם יכולות הייצור שלנו אנו מסוגלים לייצר כמויות לא מבוטלות של מסכות פנים תוך זמן קצר מאוד", הסביר ג'רו בנץ, חבר הנהלת התאגידים הראשית בקבוצת מליטה, ושותף כללי. "עשרות שנים מתמחה החברה שלנו בפיתוח וייצור של חומרי פילטר כמו מסנני קפה, שקיות שואב אבק וניירות תעשייתיים מיוחדים אחרים כמו טפטים לא ארוגים וחומרי גלם למסנני אוויר – כולל למגזר הרפואי. מומחיות זו, בשילוב עם מתקני הייצור שלנו למסנני קפה, המיועדים לייצור כמויות גדולות, הוכנסה עתה על ידי החברה בהתראה קצרה כדי לתת עדיפות עליונה לייצור מסכות פנים נחוצות. התוצאה היא מסיכת פנים, המעוצבת בדומה לפילטרים של הקפה שלנו, עם מאפייני סינון, נשימה ובלאי טובים מאוד. המסכה עשויה מחומר תלת שכבתי שאינו ארוג וכולל שכבה העומדת בתקן למסכות כירורגיות על פי EN14683 עם יעילות סינון חיידקים .(BFE)> 95% בשלב הראשון, מהודקות המסכות הללו בעזרת קליפ או גומיות אלסטיות." 
בהמשך, מתכננת החברה לפתח ולייצר דגמי מסכות נוספות – מסכות FFP2 ו FFP3.

השבוע, ייצרה מליטה את מיליון המסכות הראשונות, כאשר יכולת הייצור שלה, הצפויה בקרוב, תהיה להגיע עד מיליון מסכות ליום. ניתן יהיה להגדיל באופן משמעותי כמויות אלה צעד אחר צעד, בתנאי שיהיו מספיק חומרי גלם זמינים. בנוסף לקו היצור בגרמניה, מתכננת קבוצת מליטה להשתמש גם בכושר הייצור הקיים בארצות הברית ובברזיל לייצור מסכות פנים למדינות בצפון ודרום אמריקה.

"אנו משוכנעים שמבחינת איכות וכמות, יחד עם זמינות מהירה, אנו יכולים לתרום תרומה משמעותית לבריאות האנשים ולהקל על המגבלות הנגרמות כתוצאה ממגפת הקורונה", הוסיף ג'רו בנץ.

מליטה תחלק את המסכות שיוצרו בשבוע הראשון לעובדיה שלה ותתרום מיליון מסכות למתקני בריאות.

לדיון בנושא: קבוצת Melitta מתחילה בייצור של מיליוני מסכות פנים


12:00
  /  
11.4.2020
  
מאת: צבי וורובל

1