סמסונג סוגרת את ייצור ה-LCD שלה, עוברת ל-QD

חברת סמסונג החליטה לרדת לחלוטין מיצור פאנלים LCD, יתכן שתרכוש פאנלים מהחברות הסיניות במקום.

8:00
  /  
01.04.2020
  
מאת: עפר לאור

CES 2019: מסך 8K ענק וביקסבי בכל פינה - ההכרזות של סמסונג

מתברר שעסקי ייצור הפאנלים LCD הרגילים כבר אינם אטרקטיביים כפי שהיו בעבר וחברת סמסונג (ליתר דיוק, חברת הבת שלה – Samsung display אשר אחראית על ייצור הפאנלים והמסכים עצמם לחברות שונות, כולל לסמסונג עצמה) מתכננת להפסיק לייצר אותן בסין ובדרום קוריאה.

ככל הנראה מדובר על שינוי בארבעה מפעלים – שניים בקוריאה הדרומית ושניים בסין, אשר עד כה ייצור מסכים ופאנלים של LCD. המהלך קורה במקביל להודעה של היצרנים הסיניים הגדולים על הגדלת הספק הייצור שלהן, ועל רקע סגירת מפעלי ה-LCD של חברת LG בדרום קוריאה עד סוף השנה הקרובה.

הדעות חלוקות לגבי התוכניות העתידיות של החברה. ככל הנראה החברה תעבור לייצור של מסכי QD (פאנלים LCD עם רכיבי Quantum Dot) עם מיקוד מיוחד במסכי 8K, ובטווחים הארוכים יותר מיקרו-LED שבו כל שכבת ה-LCD נעלמת לטובת פיקסלים העשויים בטכנולוגיית LED. החברה החלה לייצר מסכי ענק בטכנולוגיה הזו תחת המותג The WALL וכן ביישומים מסחריים ו-digital signage. ההערכה בשוק שטכנולוגיה זו תבשיל לכדי מוצרים לשוק הביתי לקראת 2022.

אפשרות נוספת, פחות סבירה, היא טכנולוגיית מיני-LED (טכנולוגיה שבה יש תאורת LED full array אך בצפיפות גבוהה במיוחד). דיווחים נוספים מדברים על השקעה מחודשת של סמסונג בטכנולוגיית OLED, אשר נזנחה במסכים גדולים לטובת חברת LG שמובילה כיום את התחום. במסכים קטנים לטאבלטים וסמארטפונים סמסונג אחת היצרניות הבולטות בתחום. 

לפי ההערכות בשוק בפועל החברה תמשיך לייצר טלויזיות LCD ו-LED רגילות גם ב-2021 ולאחר מכן, כאשר יתכן שהחברה תבחר ולרכוש את הפאנלים מיצרניות סיניות כמו Hisense או TCL שמובילות את השוק הסיני.

לדיון בנושא: סמסונג סוגרת את ייצור ה-LCD שלה, עוברת ל-QD


8:00
  /  
1.4.2020
  
מאת: עפר לאור

1