אוזניות Jabra Elite Active 75t

עם עיצוב חדש, איכות קול טובה יותר ושיפורים בזמן סוללה, יש הרבה מה לאהוב באוזניות החדשות מבית Jabra.

11:50
  /  
18.03.2020
  
מאת: זיו רוזנפלד

הקדמה

סדרת ה- 65t של Jabra היא מהמוצלחות ביותר של החברה ומהמוכרות בגזרת אוזניות TWS בטווח המחיר של $200-150, עם התמקדות באיכות שמע טובה, אסמכתת IP להגנה מנוזלים ואבק, אפליקציה נוחה ואפשרות לנהל שיחות שמע מבלי לצעוק או לבקש לחזור כל פעם על הדברים, אך היו לסדרה מספר חסרונות קטנים שהעיבו על הציון הסופי. סדרת ה- 75t מגיעה לשפר את כל זה. לאחר פידבקים שנלקחו ממשתמשי האוזניות, הדור החדש מגיע עם מספר שיפורים משמעותיים:

 1. משקל האוזניות קטן
  משקל האוזניות קטן ב- 75t בעד 1g לעומת ה- 65t. חברת Jabra מציינת כי הדבר נעשה על ידי אופטימיזציה של מיקום רכיבי האלקטרוניקה והעיצוב החדש של האוזניות. החומרים מהם עשויה האוזניה נשארו זהים, כנ"ל דרייבר ה- 6mm שזהה בכל סדרת 65t & 75t.
  אם ה- 65t שקלו 6.5g ו- 5.8g לאוזניה הימנית והשמאלית (בהתאמה), ה- 75t שוקלות רק 5.5g כל אחת. כאשר כל אוזניה שוקלת גרמים בודדים, כל שינוי כזה הוא משמעותי, אבל לא כמו השינוי בסעיף הבא.
  אוזניות Jabra Elite Active 75t
 2. גודל האוזניות קטן
  ה- 65t היו אוזניות יחסית גדולות ונטו ליפול מהאוזן אצל הרבה מהמשתמשים. נפח האוזניות של ה- 75t קטן ב- 20% לערך וכחלק מהגודל הקטן יותר, האוזניה פחות בולטת מהאוזן ולכן גם יושבת טוב יותר. אם נוסיף את הירידה במשקל האוזניות כפי שאוזכר בסעיף הקודם, מקבלים אוזניות שהרבה יותר מותאמות לספורט.חברת Jabra טוענת כי היא סרקה אלפי זוגות אוזניים על מנת למצוא עיצוב אשר יתאים לכמה שיותר אנשים מבחינת יציבות באוזן. על מנת לתת אחיזה איתנה יותר, האוזניות מסופקות יחד עם 3 זוגות של Ear Tips מסיליקון להן החברה קוראת EarGels שעברו ציפוי מיוחד ששומר עליהן יבשות ושלא יאבדו אחיזה אם הן נרטבות מזיעה.אוזניות Jabra Elite Active 75t
 3. הכללת מגנטים
  האוזניות כוללות עכשיו מגנטים לאחיזה טובה יותר בקייס עבור הטענה. אחת הטענות שעלו עם סדרת ה- 65t היה שלפעמים היה ניתן לגלות כי האוזניה לא הוטענה כאשר היא היתה בקייס, כנראה בשל מכה שהוציא את האוזניה מטעינה. עם סדרת ה- 75t, המגנטים עוזרים להחזיק את האוזניה היטב בתושבת הטעינה על מנת למנוע הישנות של מקרים כאלו וגם על מנת למנוע נפילות של האוזניות בזמן הכנסתן או הוצאתן מהקייס.אוזניות Jabra Elite Active 75t
 4. עיצוב חדש לקייס
  הקייס קיבל עיצוב חדש, מאורך יותר ובעל תחתית שטוחה שמאפשרת להציב אותו עומד על השולחן. הנפח של הקייס ירד ב- 30% מבלי לפגוע בזמן הסוללה, ולכן קל יותר לקחת אותו בכיס. טעינה אלחוטית לקייס? אולי ב- 85t וזה די חבל, במיוחד מכיוון שאוזניות כמו ה- AirPods Pro, Galaxy Buds וגם ה- Anker Soundcore Liberty 2 Air הזולות יותר, כן מכילות את האופציה. גם החיבוריות של הקייס שודרגה, על זה בסעיף הבא.אוזניות Jabra Elite Active 75t
 5. טעינת הקייס באמצעות USB-C
  אם ב- 65t התבאסנו מעט לקבל טעינה באמצעות Micro USB, ב- 75t הדבר שופר ויש לפנינו טעינה באמצעות מחבר USB-C, אבל אל תחשבו שהקייס יטען מהר יותר, זמן הטעינה כמעט זהה (120 דקות עבור ה- 65t ואילו 140 דקות עבור ה- 75t) למרות חיבוריות ה- USB-C.
  קיבולת הסוללה בקייס זהה ועומדת על 500mA.אוזניות Jabra Elite Active 75t
 6. שיפור בזמני סוללה
  אם ב- 65t קיבלנו זמן נגינת מוזיקה של 5 שעות יחד עם עוד 10 שעות לקייס, עם ה- 75t אנחנו מקבלים 7.5 שעות והקייס יעניק עוד 20.5 שעות, זהו שיפור של כמעט פי 2. השיפור מתקיים באמצעות שימוש בדור חדש של בקרי Bluetooth אשר הרבה יותר יעילים לעומת הדור הקודם. הבקר כאן הוא מדגם Qualcomm QCC5126.

 

יש 2 דגמים בסדרת 75t

לאחר שהבנו את ההבדלים בין סדרת ה- 65t היוצאת ל- 75t החדשה, רצוי להזכיר כי הסדרה 75t מתחלקת ל- 2 דגמים:

ההבדלים בין 2 הדגמים מאוד פשוטים, שיפור באסמכתת IP.

 • ה- 75t מגיע עם IP55 – אטום לאבק, עמיד לנתזי מים.
 • ה- Active 75t מגיע עם IP57 – אטום לאבק, עמיד בפני מים עד 1 מטר (לא אוזניות לשחייה).

אגב, ה- Active 65t משנה שעברה, בעלי אסמכתת IP56 להשוואה.

ראוי להזכיר כי ה- Active 65t הכילו בשנה שעברה חיישן תנועה על מנת לעקוב אחרי מדדי התזוזה של המשתמש באוזניות ובכך לספק פידבק למשתמשים, הדבר מעט מיותר לאור זה שהטלפון שלנו כבר כולל אינספור חיישנים כמו Accelerometer, Gyroscope ואחרים אשר מעניקים דיוק רב יותר. Jabra הבינה את זה גם כן ולכן השנה דגם ה- Elite Active 75t לא כולל חיישן תנועה.

חברת Jabra גם מציינת כי בשל אסמכתת ה- IP הגבוהה יותר, האוזניות הרבה יותר עמידות בפני שימוש ממושך ולכן היא מעלה את תקופת האחריות לשנתיים.

 

אוזניות Jabra Elite Active 75t

איכות קול בשיחה

כל אוזניה מצויידת ב- 4 מיקרופונים (!) מסוג MEMS, הכוונה ל- MicroElectrical-Mechanical System. כל מיקרופון מכיל דיאפרגמה רגישה ללחץ שמחוברת לוופר סיליקוני וכך נקלט קול הדיבור שלנו. מכיוון שהמיקרופונים מפוזרים על כל אוזניה, בעזרת DSP מתאים ניתן לזהות בצורה טובה את קול הדיבור שלנו ולהפריד ממנו את רעשי הסביבה, בכך להעביר איכות קול ברורה לצד השני, גם בסביבה רועשת יחסית.

על מנת שנוכל גם לנהל שיחות בריצה או ברוח (למשל כשאתם מחכים לאוטובוס או טרמפ ויש רוח בחוץ), האוזניות יודעות לזהות פרצי רוח כאלו ולהשמיט אותם מהשיחה.

 

אוזניות Jabra Elite Active 75tאוזניות TWS אחרות להשוואה

 

תפעול

עם פתיחת הקייס, נורית LED תידלק בכל אחת מהאוזניות להציג את מצב הסוללה (אדום, צהוב או ירוק). בצד האחורי של הקייס ליד שקע הטעינה, ניתן למצוא נורית LED עם פונקציונליות דומה. נורית ה- LED האחורית גם תידלק בצבע סגול מהבהב על מנת לציין שהאוזניות עוברות עדכון קושחה – וכמובן שזה יחייב צעד אקטיבי מצידכם על מנת לבצע את זה.

הכנסת האוזניות לאוזן תלווה בפידבק "Connected" על מנת לאשר שהן מחוברות.

האוזניות מכילות כפתור פיזי ולא מגע על מנת לתפעל אותן. כמו בכל אוזניות TWS אחרות, סט של לחיצות או לחיצות ארוכות יבצעו שינוי עוצמת שמע, דילוג בין שירים, Pause/Play, הפעלת סייענים קוליים וניהול שיחות טלפון. הסיבה לבחירת כפתור פיזי ולא מגע נובעת לדברי Jabra על מנת לספק אפשרות תפעול לאוזניות לאלו אשר משתמשים בכפפות באקלים קר או בפעילות סקי. למרות שיש כפפות עם משטחי מגע מיוחדים אשר נועדו לתפעול של אוזניות מגע ומסכי טלפון, הפידבק מכפתור פיזי הרבה יותר טוב עבור אוכלוסיה כזאת.

ניתן להשתמש באוזניה הימנית בצורה עצמאית ללא השמאלית, זה שימושי בעיקר לשיחות טלפון. אם לאחר מכן או תוך כדי השיחה תרצו להשתמש גם באוזניה השמאלית, מספיק יהיה לקרב את האוזניה 20 סנטימטרים מהימנית (שכבר בשימוש בגלל שיחת הטלפון) והיא אוטומטית תעבור Pairing ותיכנס לעבודה.

מכירים את זה שאתם באימון בחדר כושר ומגיע המעצבן התורן לדבר איתכם? שליפת אחת האוזניות מהאוזן תעצור את המוזיקה בצורה אוטומטית. החזרת האוזניה תבצע Resume למוזיקה. אם האוזניה תהיה בחוץ יותר מ- 60 שניות, תצטרכו לבצע Resume ידנית על ידי לחיצה על האוזניה הימנית. הפעילות הזאת של Pause אוטומטי ניתנת לשליטה דרך האפליקציה.

דרך נוספת לשמוע את הסביבה היא על ידי הפעלת מצב באוזניות אשר מעביר את רעשי הרקע לאוזן ובכך מתגבר על ה- ANC המכאני שיש לאוזניות. הפונקציה נקראת HearThrough. לחיצה אחת על הכפתור השמאלי והפונקציה נכנסת לעבודה, היא בהחלט שימושית אם אתם לא רוצים להוציא את האוזניה בכל פעם שמישהו מדבר איתכם בחדר כושר או אם אתם רצים בחוץ ורוצים להיות מודעים לסביבה, למשל כאשר אתם רצים ליד כביש. ניתן לשלוט בכמות האודיו הסביבתי שעובר דרך HearThrough דרך האפליקציה. האופציה הזאת גם נדלקת אוטומטית במידה ואתם עונים לשיחה.

על מנת לשמור על חיי הסוללה, האוזניות יכבו אוטומטית אם הן 15 דקות לא מחוברות לטלפון או 60 דקות כאשר הן מחוברות, אבל לא בשימוש.

האוזניות תומכות ב- Multi point, כלומר האופציה לחבר אותן בעת ובעונה אחת ליותר ממכשיר אחד. למה זה שימושי? תחשבו שאתם ליד המחשב שומעים מוזיקה באוזניות דרך המחשב ופתאום מתקבלת שיחת טלפון, אתם תוכלו לענות לשיחה מהאוזניות בלי הצורך להפסיק את המוזיקה, זה יקרה אוטומטית. כאשר תתנתק השיחה, המוזיקה תחזור לנגן.  ה- 75t תומכות בחיבור של 2 מקורות כאלו וזוהי בהחלט אופציה שכדאי שתבדקו שיהיה לכם באוזניות הבאות שלכם.

בנוגע לאיכות השמע, אלו לא אוזניות שמישהו יכול לקרוא להן "נייטרליות" או "טבעיות", חתימת הקול כאן נוטה לכיוון הבומי והחמים, כלומר הטיה מכוונת של התדרים הנמוכים ותדרי המיד של קולות הדיבור. גם אם לא אהבתם את הפרופיל הזה, זוהי לא סיבה לשלול את האוזניות, דרך אפליקצית ה- Sound+ ניתן דרך EQ גרפי בעל 5 נקודות להתאים את האוזניות לטעמכם. כמובן שיש גם פרופילים מוכנים מראש לפי סוג התוכן (Speech, Energize, Treble boost וכדומה).

 

עדכוני קושחה קרובים

חברת Jabra הזכירה באירוע מצומצם לעיתונאים במהלך תערוכת CES, כי ב- Q2 של 2020, מתוכנן לצאת עדכון קושחה לאוזניות אשר יוסיף מצב אשר ימדוד את השמע ויבצע EQ לפי השמיעה, בדומה ל- AirPods Pro. החברה משתמשת בטכנולוגיה של חברת הבת שלה, GN Group אשר מתמחה באוזניות לכבדי שמיעה. פיצ'ר נוסף שיגיע מדבר על שימוש באוזניה השמאלית כאוזניה לשימוש עצמאי, כרגע ניתן לעשות זאת רק עם האוזניה הימנית.

 

אוזניות Jabra Elite Active 75t

החסרון הגדול ביותר

די מפתיעה העובדה ש- Jabra לא הכלילו השנה ב- 75t ביטול רעשים אקטיבי. האוזניות אומנם מכילות ביטול רעשים מכאני שעושה עבודה די טובה (ומספיק שתפעילו את ה- HearThrough על מנת שתיווכחו בעצמכם עד כמה זה אפקטיבי), אבל זה עדיין לא משתווה לבידוד שמקבלים עם ANC דיגיטלי ובטח שלא עם אוזניות Over-Ear כמו אלו מבית Sony/Bose/Plantronics.

סיכום

ה- Jabra Elite Active 75t מהוות שדרוג אבולוציוני ראוי ונדרש. המון פעמים מצאתי את עצמי ממשיך להשתמש עם האוזניות גם כשאני יוצא מחדר הכושר לכיוון הבית, כשאני יושב ליד המחשב ובדרך לעבודה, השמע בהן פשוט כיפי והסוללה לא נגמרת. האוזניות יושבות טוב באוזן והנסיון שלי עם סדרת ה- 65t בעבר גם הוכיח ש- Jabra ממשיכה לתת גב למוצרים שלה דרך עדכוני קושחה טובים שמוסיפים פונקציונאליות.

אם תסכימו לצאת מהבועה של ה- AirPods, ה- 75t יהיו אלטרנטיבה מצויינת וכזאת שתהנו להשתמש בה עוד ועוד.

 

מחיר ל- Jabra Elite Active 75t (עם IP57) עומד על 779 ש"ח.
מחיר ל- Jabra Elite 75t (עם IP55) עומד על 678 ש"ח.

 

לדיון בנושא: אוזניות Jabra Elite Active 75t

אוזניות Jabra Elite Active 75t


11:50
  /  
18.3.2020
  
מאת: זיו רוזנפלד

1