גלקסי S20 אולטרה – הביקורת המלאה

הגלקסי S20 אולטרה הוא המכשיר הכי טוב של סמסונג. אבל האם הוא גם שווה את המחיר הגבוה? בדקנו

21:00
  /  
29.02.2020
  
מאת: אלי חבוש

הגלקסי S20 אולטרה הוא המכשיר הכי טוב בסדרת הגלקסי S20 שהוציאה סמסונג רק לאחרונה ומגיע גם עם תג מחיר בהתאם שלא בטוח שיתאים לכולם והוא ממוצב אי שם גבוה עבור אלה שהפרוטה נמצאת בכיסם ומעוניינים לרכוש את המכשיר הטוב ביותר היום. אבל האם הוא נותן תמורה מלאה?

כבד וגדול ביד

הגלקסי S20 אולטרה הוא מכשיר גדול. גדול בעיקר בגלל המסך 6.9 אינצים שיש בו אבל בגודל כזה שאמור להכיל את המפרט המפלצתי שיש בו ועם מערך העדשות מאחור. המשקל של האולטרה הוא בהתאם – 222 גרם שירגישו לכם היטב ביד.

מצד ימין של המכשיר תמצאו את כפתורי הווליום וההפעלה של המכשיר, שמהווה גם כפתור הסייענית הקולית של סמסונג – ביקסבי, עליה נראה שאינה מוכנה לוותר עדיין.

בתחתית המכשיר נמצא את שקע הטעינה והנתונים, גריל הרמקולים ושקע המיקרופון. שוב, גם כאן, לא תמצאו שקע 3.5 מ"מ, אז שחררו כבר מזה. מאחור נמצא את מערך העדשות של ה S20 אולטרא עם לא פחות מ-4 עדשות צילום הממוקמות במערך בולט למדי מגוף המכשיר. לא משהו שממש מפריע ובכל מקרה תוכלו להסתיר את הבליטה באמצעות כיסוי מתאים.

מסך מרהיב!

הסמארטפונים של סמסונג תמיד הלהיבו אותי בתחום המסכים. המסך של הגלקסי S20 אולטרה ממשיך את המסורת ומציג צבעים חיים וחמים עם טווח דינאמי גבוה. בניגוד לאחרים שסוברים שהצבעים של המסך של סמסונג רוויים מידי, אני אוהב את זה ככה.

הרזולוציה כאן עומדת על 1440X3200 עם דחיסות פיקסלים של 511 פיקסלים לאינץ. מספר גבוה שמאפשר חדות גבוהה יותר במסך, אבל זה לא המספר הכי גבוה שנתקלנו בו, גם לא בסדרת ה S20 של סמסונג עצמה.

גלקסי S20 אולטרה - הביקורת המלאה

לראשונה אצל סמסונג, תוכלו לשנות את קצב הרענון של המסך ל 120HZ במקום 60HZ. זה אומר שהמסך מתרענן יותר פעמים בשנייה מה שנותן תנועה חלקה יותר בגלילת מסכים ובמשחקים. להגיד לכם שזה שינה את חיי? לא ממש ומיד כבר מתרגלים, אבל זה נחמד כששמים לב לתנועה החלקה יותר.

גלקסי S20 אולטרה - הביקורת המלאה

אלא שיש 2 בעיות בשינוי קצב המסך, האחת היא שתצטרכו להתפשר על הרזולוציה שתרד מ QHD ל FHD והשנייה, החשובה יותר, היא שתפוקת הסוללה תרד בצורה דרסטית ותאלץ אתכם להטעין את המכשיר כנראה כבר לפני סוף היום. שתי האילוצים האלה ידחפו אתכם להשתמש בסופו של יום בקצב הרענון הרגיל.

בעיה נוספת התגלתה מתחת למסך, בחיישן טביעות האצבע. החיישן, כך נראה, איטי למדי ויפתח לכם את המכשיר כמה מאיות השנייה מאוחר יותר ולא מיד כשתניחו את האצבע שלכם עליו. זה די מתסכל כי מצאתי את עצמי לוחץ חזק יותר מהנדרש בכל פעם.

המצלמות – משודרגות ועם גימיקים 

אחד התחומים בהם שמה סמסונג את משקלה בסדרה הזו בכלל ובגרסת האולטרה בפרט הוא הצילום. באולטרה אנחנו מקבלים לא פחות מ-4 עדשות בגב המכשיר כשהאחת יודעת לצלם באיכות של 108 מגה פיקסלים עם מפתח צמצם 1.8, השנייה, בעלת אפשרות זום פריסקופ, תצלם באיכות של 48 מגה פיקסלים במפתח צמצם 3.5 והשלישית עדשת טלפוטו באיכות של 12 מגה פיקסלים במפתח צמצם 2.2.

גלקסי S20 אולטרה - הביקורת המלאה

גלקסי S20 אולטרה - הביקורת המלאה

בנוסף, סמסונג מתגאה באפשרות שלכם לצלם בזום X100.

כך, על הנייר אנחנו מקבלים מפרט די מרשים שעוד טרם אחזנו במכשיר, התלהבנו ממנו. בפועל, המצלמות מצלמות פשוט נהדר באור יום שמש וטוב משמעותית בתאורה חשוכה יותר כשהתמונות שמתקבלות חדות יותר וחיות יותר.

גלקסי S20 אולטרה - הביקורת המלאה

גלקסי S20 אולטרה - הביקורת המלאה

גלקסי S20 אולטרה - הביקורת המלאה

גלקסי S20 אולטרה - הביקורת המלאה

 

אלא שחלק מהנתונים התגלו כגימיק. כך למשל הזום X100 הוא בסופו של דבר זום דיגיטלי (לבדיקה המלאה שלנו – כאן). אז נכון שנקודת הפתיחה של סמסונג טובה יותר כי התמונות בזום X4 ו X10 טובות מבעבר ומשם מתבצע הזום הדיגיטלי X100 שהוא למעשה מעין CROP לתמונה שיוצאת. כך גם עדשת הטלפוטו שהתברר שהיא פחות טלפוטו ויותר עדשה רגילה שאולי מגדילה באחוזים ספורים את התמונה.

 

גלקסי S20 אולטרה - הביקורת המלאה

גלקסי S20 אולטרה - הביקורת המלאה

גלקסי S20 אולטרה - הביקורת המלאה

גלקסי S20 אולטרה - הביקורת המלאה

גלקסי S20 אולטרה - הביקורת המלאה

 

בנוסף, התברר שהפוקוס במכשיר מתקשה להתייצב בתמונות סטילס ווידאו והוא נכנס ויוצא מהפוקוס מפעם לפעם. סמסונג גם ערה לבעיה הזו והודיעה שייצא בקרוב עדכון גרסה שאמור לסדר את זה.

 

גלקסי S20 אולטרה - הביקורת המלאה

כן הרשים אותי מייצב התמונה המשופר באולטרה במצב צילום וידאו שיגרום לצילומי הוידאו שלכם להיות חלקים הרבה יותר. כשרצתי עם המכשיר במצב ייצוב משופר, ראיתי שינוי משמעותי ביציבות הצילום ובתנועה החלקה כאילו השתמשתי במייצב חיצוני. כמובן שבמצב כזה אפשר להשתמש רק בתאורה טובה.

לראשונה, תוכלו לבחור בצילום וידאו 8K ולצלם באיכות מאוד גבוהה שלא היתה בעבר במצלמות סמארטפון. זה מגניב אבל חייבים לזכור שבסופו של דבר אתם צריכים מסך 8K כדי להנות ממה שצילמתם.

גלקסי S20 אולטרה - הביקורת המלאה

מבחינת מפרט, אתם מקבלים כאן מפלצת של מכשיר, עם מעבד אקסינוס 970, זיכרון עבודה של 12 גיגה בייט וסוללת 5000 מילי אמפר שתפעיל את הכל. המכשיר עובד בצורה מעולה ולא הובחנו שיהוקים. טוב, לא בטוח שיש איזה מכשיר שמשהק היום כשהמפרטים כבר משיגים את מה שאפשר לעשות איתו בכלל.

השורה התחתונה

אלא שבשורה התחתונה, למרות המפרט המפלצתי והמכשיר הבאמת מעולה שאתם מקבלים כאן, תג המחיר שלו גבוה למדי ועם תג מחיר כזה גבוה, ציפיתי לקבל מכשיר שהוא לא פחות ממושלם, ללא כל בעיה (פוקוס, טביעות אצבע) ועם תכונות באמת משודרגות שאני באמת אמצא להן שימוש, כי צילום 8K לא באמת שמיש כרגע, קצב רענון 120 הרץ בא על חשבון סוללה ורזולוציה והזום X100 הוא בסך הכל זום דיגיטלי שסביר להניח שלא אשתמש בו.

אם אתם רוכשים את המכשיר, תרכשו אותו בשביל המסך המדהים שלו, הייצוב תמונה בוידאו וצילומי הסטילס המעולים. גם בתאורה חשוכה.

מחיר: כ- 4,800 ש"ח

 

לדיון בנושא: גלקסי S20 אולטרה – הביקורת המלאה


21:00
  /  
29.2.2020
  
מאת: אלי חבוש

1