עכבר גיימינג HyperX Pulsefire Raid

עם 11 כפתורים ניתנים לתכנות, חיישן Pixart, כפתור Sniper ועיצוב ארגונומי, זהו אחד העכברים הכי מדוגמים בקטגורית המחיר שלו.  

14:00
  /  
24.02.2020
  
מאת: זיו רוזנפלד

הקדמה ושימוש

חברת HyperX הציגה לאחרונה את עכבר הגיימינג האחרון מתוצרתה, זהו דגם ה- Raid אשר מצטרף לסדרת Pulsefire של החברה.

 

עכבר גיימינג HyperX Pulsefire Raid

 

החיישן בעכבר הוא Pixart 3389 האיכותי למדי בעל DPI של 16000. חיישן דומה קיים גם ב- Microsoft Intellimouse Pro, בדגמי Basilisk ו- Lancehead Tournament Edition מבית Razer וגם ב- XPG Headshot שאמור לצאת ברבעון הקרוב. מעבר ל- DPI הגבוה, ה- Tracking כאן נעשה במהירות של 450 אינצ'ים לשנייה, בדומה ל- Razer DeathAdder Elite. משמעות הערך היא היכולת של החיישן בעכבר לקלוט בצורה מדוייקת את תנועת העכבר עד למרחק של 11.43 מטרים לשנייה בתנועה לינארית.

 

עכבר גיימינג HyperX Pulsefire Raid

 

הפלסטיקה נפרדת ומכאנית בין כפתורי העכבר על מנת לשמור על עבודה אינדיוידואלית ולעכבר עיצוב ארגונומי מיוחד (בשונה מעיצוב סימטרי). עם קימור קל שמאלה, בצד השמאלי של העכבר יש בליטה בצד התחתון אשר נוחה להנחת האגודל עד שיהיה צורך בה להפעלת שלל כפתורי הפונקציות. זוג פדים מגומי רך נמצא ב-2 צידי העכבר והמשקל עומד על 95g.

העכבר עושה שימוש בסוויצ'ים של Omron עם 20 מיליון קליקים. בעל 2 איזורי RGB שניתנים לשליטה דרך תוכנת ה- NGenuity, עוד על כך בהמשך. לעכבר כבל Braided באורך 1.8m שלא ניתן לשליפה. חיבוריות הכבל היא USB 2.0 (אין באמת צורך ביותר) וה- Pulling Rate עומד על 1000Hz לדיוק גבוה.

בצד העליון נמצא 6 מקשים (!). איך כל כך הרבה? מעבר לכפתור ה- DPI (עם Presets של 800/1600/3200 DPI) וזוג המקשים הימני והשמאלי הרגילים, גלגלת העכבר כוללת 3 כפתורים – לחיצה, תזוזה ימינה ותזוזה שמאלה.

בצד השמאלי של העכבר נמצא עוד 5 כפתורים שניתנים להתאמה עצמאית. זוג הכפתורים התחתונים יותר מקבלים כברירת מחדל פונקציונאליות של דפדוף קדימה ואחורה שכנראה לא תשנו ואז לפניכם עוד 3 כפתורים להתאמה אישית, 2 מעל כפתורי הדפדוף ועוד כפתור Sniper בקצה הקידמי, כנראה על מנת שלא תלחצו עליו בטעות. בדרך כלל הכפתור הזה מקבל כברירת מחדל תפקיד של הורדת ה- DPI למינימום עבור מצב צלף והיה מוזר שהכפתור הזה כאן לא קיבל את הפונקציונליות הזאת ודרש התערבות דרך התוכנה.

 

עכבר גיימינג HyperX Pulsefire Raid

 

העכבר בינוני בגודלו, עם מידות של 127.8x71x41.5mm, היד שלכם תנוח על העכבר ואם אתם מאלו שמחזיקים את העכבר במצב Claw, לא יהיה לכם נוח לעשות את זה כאן. העכבר די נוח לשימוש, עם משקל של 95g הוא לא מהקלים בחבורה, אבל זוג המשטחים החלקים בתחתית העכבר עוזרים להחליק אותו בקלות מעל המשטח – ואם אנחנו כבר מזכירים משטחים, השתמשתי ב- FURY Ultra, משטח ה- RGB החדש של HyperX, משטח מלבני מפלסטיק בגודל 359.4×299.4mm עם RGB אחיד מכל צדדיו ועוד פס RGB קטן שמקרין קצת תאורה מעל המשטח, הוא נראה יפהפה ובהחלט מומלץ אם אתם כבר מצטיידים בעכבר של HyperX.

 

עכבר גיימינג HyperX Pulsefire Raid

עכבר גיימינג HyperX Pulsefire Raid

עכבר גיימינג HyperX Pulsefire Raid

עכבר גיימינג HyperX Pulsefire Raid

 

תוכנת ה- NGenuity

כפי שאתם כבר משערים, תוכנת ה- NGenuity תאפשר לשלוט בזוג איזורי ה- RGB בעכבר (אחד עבור הלוגו והשני עבור גלגלת העכבר), הגדרת מקרו, התאמת הכפתורים, שינוי ה- Presents ל- DPI, הפעלת אפליקציות ועוד. התוכנה עדיין מוגדרת כבטא לדברי HyperX והיא מבליטה את זה בעמוד התוכנה עם טקסט מתאים, כנראה על מנת שלא נתלונן על בעיות?

התוכנה מאפשרת להגדיר כמה פרופילים שנרצה, אבל הייתי שמח לאופציה של הצמדת פרופיל לתוכנה, כלומר שאם אני פותח אפליקציה לעריכת תמונות, הפרופיל המתאים עם כפתורי המקרו המתאים וערך ה- DPI יופעל ואם אני מפעיל את Apex Legends, פרופיל אחר מתאים יעלה.

העכבר עצמו מכיל זכרון רק לפרופיל אחד ואין אופציה לשנות פרופילים דרך הכפתורים שעליו וזה חבל.

בנוסף, משהו מאוד בסיסי חסר בתוכנה. כל היחודיות בשימוש במותג אחד לציוד ההיקפי שלכם מעבר לשימוש בתוכנה אחת להגדרת כל הציוד, זאת האופציה לסנכרון RGB, כלומר אם הגדרתם למשל אפקט Rainbow או גל מצד שמאל ללימין, הצבע יתחיל מצד שמאל של המקלדת, יעבור לצד השמאלי של משטח העכבר, לעכבר ואז לצד הימני של משטח העכבר. כנל לגבי אפקטים אחרים. סנכרון RGB זהו יתרון טוב מאוד שחברות כמו SteelSeries מממשות בצורה יפהפיה עם תוכנת ה- Engine שלה. ה- NGenuity בהשוואה, לא מכיל שום אופציה כזאת לצערנו. עוד אופציה שחבל שאין זהו Schedule ל- RGB, הייתי שמח מאוד להגדיר פרופילים עדינים יותר שיכנסו לעבודה בשעות הערב וכיבוי מלא בלילה – כל זאת מבלי להיכנס לתוכנה.

 

עכבר גיימינג HyperX Pulsefire Raid

סיכום

ה- Pulsefire Raid נכנס לקטגוריה הצפופה מאוד של עכברים במחיר של $40-60, קטגוריה צפופה למדי עם המון מתחרים בולטים מיצרנים גדולים כמו Logitech, Corsair, SteelSeries ו- Razer, אבל ל- Pulsefire Raid יש יתרון של 11 כפתורים ניתנים להתאמה, משהו שלא באמת קיים אצל המתחרים בקטגורית מחיר זאת.

תוכנת ה- NGenuity ראויה למקצה שיפורים קל שיעלה אותה כמה רמות והייתי מעדיף שכפתור ה- Sniper יהיה קצת פחות רחוק מקצה הבוהן שלי עבור שימושיות נוחה יותר. מעבר לזה, זהו אחד העכברים הטובים בנמצא שאתם יכולים למצוא תחת המחיר של $40

מחיר: $40 בייבוא אישי

לדיון בנושא: עכבר גיימינג HyperX Pulsefire Raid

 

עכבר גיימינג HyperX Pulsefire Raid

עכבר גיימינג HyperX Pulsefire Raid


14:00
  /  
24.2.2020
  
מאת: זיו רוזנפלד

1