אוזניות Bluetooth עם ביטול רעשים Edifier TWS NB

אלו כנראה אוזניות ה- TWS עם ANC הכי זולות בסביבה, אבל מה שתחסכו במחיר, תשלמו באסתטיקה.

9:00
  /  
08.02.2020
  
מאת: זיו רוזנפלד

הקדמה

חברת Edifier מוכרת בעיקר עם היצע הרמקולים הרחב שלה למחשב. דגם ה- e25 הוא דוגמה טובה לרמקולים שאתם כנראה מכירים, סביר להניח בגלל שהם מככבים הרבה בערוצי יוטיוב טכנולוגים בשל המראה המרהיב שלהם. היצע הרמקולים של החברה רחב למדי ומתרכז ברמקולים אקטיבים, כאלו שכוללים הגברה ומיתוג פנימים, דבר שהופך אותם ל- Plug & Play ללא צורך ברסיבר יקר, פשוט מחברים אותם בסלון לצד ה- TV, בחדר השינה או לצד המחשב ותוך דקה כבר אפשר לשמוע אותם עובדים.

החברה מנסה להיות מעט שונה משאר החברות הגדולות של רמקולים אקטיבים כמו Microlab, Audioengine, Creative או Logitech, בזה שהם משלבים הרבה גימורי עץ ברמקולים, דבר שנותן נופח מעט יותר "רציני" לרמקולים מאשר גימור חלק שמעט משעמם לפעמים, אבל הרמקולים של החברה ראויים למאמר נפרד בשל התמורה הגבוהה לכסף שהם מספקים, המאמר הנוכחי יעסוק באוזניות ביטול הרעשים הכי זולות כנראה שיש היום. עכשיו אל תרוצו לגגל עם Cheapest ANC Earbuds ותרשמו בשרשור התגובות שיש אוזניות זולות יותר, ייתכן ויש, אבל אני מדבר על אוזניות עם ביטול רעשים אקטיבי, כאלו שעושות את זה עם מעבד יעודי ומספר מיקרופונים וגם מציגות ביצועים טובים וה- Edifier TWS NB הן כנראה הכי תקציביות בנמצא.

חברת Edifier כבר הציגה אוזניות TWS בעבר, אחד הדגמים הראשונים היה ה- TWS1 וה- TWS6 היה האחרון. מכיוון שזהו הדגם הראשון של אוזניות TWS עם ANC, אז על מנת להפריד את האוזניות החדשות מהחבורה ולהראות עד כמה הן שונות, ניתן להן השם TWS NB.

אוזניות Bluetooth עם ביטול רעשים Edifier TWS NB

הפרטים הטכנים

 • זמן ניגון (ללא ANC) של 11 שעות ועוד 22 שעות דרך הקייס – סך הכל 33 שעות. אם תפעילו את ה- ANC (והגיוני שכן, הרי בשביל זה קניתם אותן), כל הזמנים יחתכו בחצי.
 • פרוטוקול Bluetooth מגרסה 5.0
 • הגנה מפני נתזי מים (תכלס, זה גשם וזיעה) עם אסמכתת IPX4.
 • אפשרות לשימוש רק באוזניה אחת לשיחות טלפון.
 • שליטה באמצעות כפתורים פיזיים ולא מגע.
 • מעבד Bluetooth מדגם Qualcomm QCC3026 ומי שאחראי על ביטול הרעשים הוא מעבד מבית AMS.
 • אנטנות Bluetooth אשר נצרבו עם לייזר (Laser Detect Systems) מעל ה- Earbuds.
 • התממשקות מול אפליקצית Edifier Connect.

 

לאוזניות עצמן

בתור הקופסה תמצאו:

 • זוג אוזניות.
 • קייס לטעינת האוזניות.
 • 2 זוגות של Ear Tips עם ספוג זכרון.
 • 3 זוגות של Ear Tips סיליקוניות.
 • 2 זוגות של תופסנים לאוזן.
 • כבל USB-C קצר לטעינה.

האוזניות עצמן גדולות למדי למראה ולדעתי הן הכי גדולות מסוגן שאי פעם ראיתי, דבר שהופך אותן למאוד בולטות מהאוזן, בצורה אפילו מעט מגוחכת. חלק אפילו יפסלו אותן בגלל המראה ואני יכול להבין אותם. אלו שמעט פחות איכפתים לגבי האסתטיקה יקבלו את הפלא של אוזניות TWS עם ביטול רעשים אקטיבי במחיר הכי נמוך כיום (אני יודע, זוהי הפעם השלישית שאני אומר את זה במאמר).

צריך להבין שככל שהמרחק בין המיקרופונים יהיה רחוק יותר, זה יעזור למעבד ביטול הרעשים להבין מהם רעשי הסביבה ומהם הרעשים של הדובר. יש 2 גישות מקובלות למימוש:

באוזניות עם עיצוב כמו אלו של ה- Edifier TWS NB, מיקרופון אחד נמצא על גב האוזניה עצמה ומשמש לקליטת רעשי הסביבה. המיקרופון השני והיעודי לשיחות, נמצא מתחת לפינים שמשמשים לטעינת האוזניה. זוהי פשרה די מקובלת למיקום המיקרופונים והמיטב שניתן לעשות עם שטח כזה קטן של מקום, דבר שמוביל אותנו לפתרון השני המקובל.

מכירים את עיצוב ראשי מברשת השיניים החשמלית שהתחילו ה- AirPods? היתרון בעיצוב כזה הוא היכולת להעניק מרחק רב יותר בין המיקרופונים, כך מנגנון ביטול הרעשים עובד בצורה הרבה יותר טובה כי קל לו יותר להבדיל בין רעשי הסביבה לרעשי הדובר (במהלך שיחת טלפון).

אוזניות Bluetooth עם ביטול רעשים Edifier TWS NBניתן לראות את המיקרופון אשר משמש לביטול הרעשים על גב האוזניה.

 

איך זה נשמע בפועל במהלך שיחת טלפון? אגרסיבי למדי. הצד השני זוכה לקבל קול מאוד סינטטי, כאילו האף של הדובר מעט סתום, כל זה כתוצאה מביטול הרעשים האגרסיבי שנעשה כאן. כאשר הייתי בתחנת אוטובוס ליד כביש סואן, כאשר גם גשם ירד, הרעש מהסביבה היה די גבוה, אבל השיחה עם הצד השני התנהלה בצורה נוחה יחסית מבלי שהיה צורך לחזור על הדברים או לנתק את האוזניה ולדבר ישירות מהטלפון.

הדרייבר לאוזניה עשוי מגרפין ומגיע בגודל עצום של 13mm, זה ההסבר גם לגודל הגדול יחסית של האוזניה. מה תורם לנו דרייבר כזה גדול? באס כמובן. ה- TWS NB מפיקים באס גדול, עמוק, כאילו דחפו לכם סאב לתוך האוזנים והעובדה שהדיאפרגמה עשויה מגרפין, תורמת במשקל נמוך יחסית של האוזניה (17 גרם לשתי האוזניות יחדיו) למרות הגודל הגדול שלה. מה לגבי שאר התדרים? איכות השמע לא מצליחה לעמוד בשורה אחת עם אוזניות אחרות כמו Jabra Elite 75t או ה- Plantronics BackBeat PRO 5100, מצד שני ה- TWS NB הרבה יותר זולות. הדבר די מעצבן, החברה עשתה כאן השקעה גדולה עם האלקטרוניקה באוזניות, השימוש בחומרים יקרים בקייס, דרייבר גדול ואם היה אפשר לומר בסוף שאיכות הקול מצדיקה את הכל – הדבר היה מתקבל בהבנה, אבל האוזניות לא מצליחות להבריק בזה לצערנו.

אוזניות Bluetooth עם ביטול רעשים Edifier TWS NB

 

אחרי שתסיימו להשתמש באוזניות ותרצו להשתמש בקייס עבור האחסון וההטענה, תראו כי למרות שהאוזניות תקציביות יחסית, הקייס עם גימור מטלי ונסגר עם תופסנים מגנטים חזקים. משום מה הקייס מרגיש גדול יתר על המידה. מילא הוא היה מכיל סוללה גדולה יחסית, אבל לא, הוא פשוט סתם גדול. לצד מחבר הטעינה מסוג USB-C באחורי הקייס, מוצאים גם 4 נוריות לד שיציגו את מצב הסוללה בקייס וגם אישור להטענה כאשר הוא מונח על משטח טעינה אלחוטי Qi.

אוזניות Bluetooth עם ביטול רעשים Edifier TWS NB

האוזניות עצמן לא נתפסות בקייס עם מגנטים, אלא עם אבזמים קטנים שמחזיקים אותם במקום. אני לא יודע עד כמה זה מאובטח יותר ממגנטים, כי האבזמים הללו יכולים להתגמש עם הזמן ולאבד מעט מהאחיזה, אבל בשבועיים שיצא לי להשתמש באוזניות, האבזמים שרדו והאוזניות תמיד היו במצב טעינה מקסימלי כאשר ניגשתי להשתמש בהן.

מבחינת תפעול האוזניות, יש כפתור קליקי בודד בכל אוזניה שמשמש עבור כמעט כל הפעולות הבסיסיות באוזניות כמו מענה לשיחה וניתוק, דילוג על שירים וכדומה. על חוסר היכולת להזניק את הסייען הקולי הייתי יכול להבליג, אבל הבעיה שאי אפשר לשלוט בעוצמת השמע של האוזניות, תצטרכו ממש לקחת את הטלפון שלכם בידיים ולעשות את זה משם. כנראה ש- Edifier חשבו שאם זה עובד ל- AirPods, זה גם יעבוד להם. דעתכם?

 

אוזניות Bluetooth עם ביטול רעשים Edifier TWS NB

אוזניות Bluetooth עם ביטול רעשים Edifier TWS NBעוד כמה דגמים להשוואה

סיכום

חברת Edifier לא חסכה באלקטרוניקה משובחת ושילבה את כל השמות הגדולים באוזניות שלה. הטכנולוגיה המשיכה גם לכיוון החומרים בדרייבר, בקייס, USB-C, טעינה אלחוטית, היצע ה- Ear Tips והתממשקות עם אפליקציה יעודית, אבל משהו התפספס כאן. האיכות הסונית הסופית לא משביעת רצון כפי שהיינו רוצים והעיצוב לא יצליח לקלוע לטעם של כל אחד.

ייתכן והמחיר האגרסיבי הציב פשרות מסויימות שהשפיעו על החסרונות הבולטים, מצד שני, אני בהחלט יכול לראות כיצד אנשים עפים על האוזניות בשל החבילה הכוללת שהם מספקים יחסית לעלות שלהן.

נכון, אלו אוזניות ה- TWS עם ביטול רעשים אקטיבי הכי זולות בנמצא, אבל האם זוהי סיבה מספקת דיו על מנת לקנות אותן?

מחיר $119

לדיון בנושא: אוזניות Bluetooth עם ביטול רעשים Edifier TWS NB

 

אוזניות Bluetooth עם ביטול רעשים Edifier TWS NB


9:00
  /  
8.2.2020
  
מאת: זיו רוזנפלד

1