מברשת השיניים שתרחיק מכם את השיננית

עם טכנולוגיית RF, המברשת הזו תסיר לכם גם את האבנית שבשן
18:00
  /  
08.01.2020
  
מאת: אלי חבוש, לאס וגאס

נושא ניקוי השן מקבל לא מעט פיתוחים טכנולוגיים עם מברשות חשמליות, כאלה שיודעות היכן בדיוק צחצחנו ואפילו מברשות עם מצלמה בקצה שתלמד את הרגלי הצחצוח שלנו ותעיר לנו בהתאם.

חברת Silkn היא חברה ישראלית שמציגה בתערוכת CES מברשת קצת שונה. הרעיון המרכזי במברשת הוא שהיא יוצרת תדר RF שלמעשה יפרק את הלכלוך, וגם את האבנית שיש לנו בשיניים.

מברשת השיניים שתרחיק מכם את השיננית

לדברי החברה, התוצאות של השימוש במברשת יהיו טובות יותר ממברשת רגילה אחרת וישמרו על השן בריאה יותר עם יותר מ 70 אחוזים הסרה של פלאק בשן ו-60 אחוזים יותר שמירה מפני דלקת חניכיים שנגרמת עקב שיירים ורוק שנלכד בין בסיס השן לחניכיים. לדברי החברה שימוש במברשת אף יקטין את הכתמים בשן פי 3 וילבין אותן פי 4 יותר משימוש במברשת רגילה. מברשת רגילה אינה ממש יכולה להחליף את השיננית שבאמצעות מכשור שלה מסוגלת להסיר את האבנית בשן ולטענת חברת Silpn, המברשת שלהם דווקא יכולה.

מברשת השיניים שתרחיק מכם את השיננית

המברשת בנוייה משני אלקטרודות מתכת שנמצאות בשני צידי שיערות המברשת. בין הלוחיות נמצא קיר סיליקוני וכך כשנפעיל את המברשת, תדר ה RF שנמצא בעוצה נמוכה של 3W ובתדר 3MHZ יקפץ מעל הקיר הסיליקוני מלוחית אחת אל הלוחית השנייה וכך למעשה כשיהיה מגע בין התדר לשן שלנו, יתבצע פירוק של הלכלוך שנמצא בשן.

מברשת השיניים שתרחיק מכם את השיננית

מברשת השיניים שתרחיק מכם את השיננית

לשאלתנו האם לא מפחיד מידי להכניס מברשת בעלת תדר רדיו לתוך הפה שלנו, נענינו שמדובר בעוצמות ומספרים נמוכים עד זניחים כשבכל מקום או מוצר אחר, המספרים גבוהים הרבה יותר (סלולרי, תדרי רדיו בשידור, אנטנות, שעוני יד ועוד) ובכל מקרה מדובר בשימוש קצר מאוד כך שאין בכך כל השפעה.

החברה קיבלה אישור CE ועובדת כרגע על אישור FDA בנוסף

מחיר המברשת עולה בחו"ל כ-300 דולר ובישראל יעלה 900-1000 ש"ח.

 

 

 

 

 

לדיון בנושא: מברשת השיניים שתרחיק מכם את השיננית


18:00
  /  
8.1.2020
  
מאת: אלי חבוש, לאס וגאס

1