LG G8x : מה אפשר לעשות עם שני מסכים?

על פני השטח מדובר בסמארטפון עם נתונים סטנדרטיים. מה שלא סטנדרטי זה המסך הנוסף שאתם מקבלים איתו. הנה מה שחשבנו ...

7:00
  /  
29.12.2019
  
מאת: אלי חבוש

סמארטפון עם מסך מתקפל זה כבר לא מדע בדיוני אבל השימושיות שלו והמחיר הגבוה עדיין לא הופכים את הרכישה שלו למשתלמת. LG השיקה את ה G8X שהוא לא ממש מסך מתקפל אבל הוא מאפשר קיפול של שני מסכים אחד על השני ושימוש מקביל שלהם.

מה אפשר לעשות עם שני מסכים?

אבל לפני שנדבר על המסכים, הנה ממש בקצרה על הטלפון עצמו. ללא הרחבת המסך מדובר בסמארטפון סטנדרטי בעל מסך OLED FHD בגודל 6.4 אינצים ביחס 19.5:9 ויחס של 403 פיקסלים לאינץ. מבחינת צילום, נקבל כאן 2 עדשות אחוריות של 12 ו-13 מגה פיקסלים ועדשת סלפי אחת של 13 מגה פיקסלים.

מתחת למכסה המנוע, יפעיל את כל המערך הזה מעבד מסוג סנאפדרגון 855 של קואלקום ומערכת ההפעלה אנדרויד 9.

בשורה התחתונה הסמארטפון עצמו הוא סביר. אין כאן זום כפול או יכולות מדהימות של המצלמה אבל היא תוציא לכם תמונות טובות למדי, המסך הוא FHD בלבד עם יחס פיקסלים לאינץ לא גבוה אבל הוא כנראה יספק את הצרכים שלכם ממנו והסוללה תספיק ליום שלם של עבודה. מכשיר סטנדרטי, אמרנו כבר?

LG G8x : מה אפשר לעשות עם שני מסכים?

2 מסכים

אבל לא הגעתם לכאן בשביל הסמארטפון לבד. אתכם מעניין המסך המשני שלו ומה הוא מסוגל לעשות עבורכם. כי בסופו של יום, הסמארטפון עצמו סטנדרטי למדי ויספק לכם את השימושים הרגילים שאתם יכולים למצוא כמעט בכל סמארטפון אחר בשוק. אבל בשילוב המסך הנוסף, פה זו כבר סימפוניה אחרת. האמנם?

עם ה G8x אנחנו מקבלים באריזה גם מסך נוסף שהוא מהווה גם כיסוי למכשיר הסלולרי. את המכשיר נחליק לתוך הכיסוי במיקום המתאים שלו (חיבור USB C) ואז תקבלו מערך של 2 מסכים אחד לצד השני שניתן לסגור אותם אחד על השני כמו ספר.

קודם כל, התחושה של קיפול המסך אחד על השני כמו ספר יכולה להיות דומה (ממש בקצת) לתחושה כאילו אתם מחזיקים מכשיר עם מסך מתקפל של ממש. כששני המסכים דולקים ובמיוחד כשהאחד מהווה הרחבה של המסך השני, התחושה יכולה להיות דומה אלמלא פס החיבור העבה למדי בין שני המסכים.

על מנת להפעיל את המסך השני, תלחצו על כפתור ייעודי במסך הראשי ותאפשרו אותו.

אז הנה חלק מהדברים שתוכלו לעשות עם שני מסכים ב G8x:

שימוש כמסך מורחב:

זה אולי השימוש השכיח ביותר שאנחנו מצפים ממסך נוסף או מתקפל לעשות – לשמש כמסך מורחב למסך העיקרי. ב G8x אתם לא תוכלו לגרור אפליקציה ממסך אחד למסך השני, לא תוכלו לגלול את שני המסכים יחדיו והם כאילו מתפקדים כשני מסכים נפרדים אחד מהשני, למעט בשימוש בדפדפן. כשתפתחו דפדפן ותגלשו באתר מסויים, תוכלו להפעיל מצב מורחב ואז הדף יגלוש גם למסך השני. גלילה בכל צד של אחד המסכים, תגלול את שניהם ותהווה מעין מסך גדול אחד. החוויה יכולה היתה להיות קרוב למושלמת אלמלא פס החיבור העבה בין שני המסכים שדי מפריע. אני משער ואולי מקווה, שבדגמים הבאים יצמצמו את עובי החיבור או עובי המסגרת במסכים.

דפדפן ייעודי:

LG הוסיפה כאן דפדפן ייעודי (Whale) שתומך בשני מסכים. כיצד הוא תומך? למשל אם נלחץ על לינק פעמיים במסך אחד, הוא יפתח את הלינק במסך השני. פיתרון מעולה למי שמחפש משהו מסויים ולא רוצה כל פעם ללחוץ על לינק, לראות שזה לא מה שחיפש, לחזור אחורה וללחוץ על לינק אחר.

שימוש כמקלדת:

האפשרות לקבל שני מסכים שניתן להציב אותם בתצורת לפטופ, מאפשרת לי להציב במסך אחד מקלדת מלאה שתתפוס את כל המסך ובמסך השני יוצג הדף בצורה המלאה שלו בלי שהמקלדת תתפוס חלק נכבד ממנו. על גבי המקלדת של LG ישנו כפתור שיאפשר את המצב הזה וככה תוכלו להקליד בצורה קלה מאוד. אהבתי את האפשרות הזו שפותרת בעיות ישנות שנתקלנו בהן. לא מצאתי כיצד אפשר לפרוס מקלדת מלאה על גבי המסך העיקרי ולא על גבי המסך המשני. ההבדל חשוב כי המסך העיקרי (שהוא הסמארטפון עצמו) כבד יותר מהמסך המשני שהוא רק מסך ואז כשמחזיקים את מסך המקלדת, המסך השני נמצא "באוויר". לא הייתי רוצה שהמסך הכבד הוא זה שיהיה "באוויר", אלא המסך הקל יותר.

משחקים:

לכל אלה שמשתמשים במכשיר שלהם הרבה בכדי לשחק במשחקים, ישמחו לגלות שה G8x פותר בעיה גדולה שתמיד חווינו על גבי מסך קטן שמשמש גם כתצוגה וגם כבקר המשחק – היעדר המקום. עכשיו, במשחקים תומכים, תוכלו להציב את מסך המשחק עצמו על מסך אחד כשהבקרים לשליטה על המסך נמצאים במסך השני. תוכלו לבחור בין כמה תצורות בקרים (תצורת פלייסטיישן, תצורת הגה למשחקי נהיגה ועוד) ואם לא מצאתם את מה שרציתם, תוכלו תמיד לקסטם לכם מסך בקרים משלכם ולהחליט היכן יוצב כל כפתור באמצעות גרירה פשוטה של הכפתור וקישור שלו לפעולה במסך.

תצורת הגיימינג הזו תומכת בכל משחק שנמצא בפלי סטור שתומך בבקרים חיצוניים. נכון שעדיף להשתמש בבקר פיזי שמחובר למסך שלנו אבל בהיעדר כזה, האופציה שנותנת לנו LG טובה בהרבה מהמצב הקיים.

LG G8x : מה אפשר לעשות עם שני מסכים?

LG G8x : מה אפשר לעשות עם שני מסכים?

צילום:

העובדה שיש לי 2 מסכים עוזרת גם במצבי צילום שונים במכשיר – מסך אחד מהווה את המצלמה והמסך השני מציג לי מיד את מה שצילמתי בעוד המסך הראשון כבר מוכן לצלם את התמונה הבאה. במסך המשני תוכלו בינתיים לשתף את התמונה, לערוך אותה או למחוק אותה אם תרצו.

בנוסף, במצב שבו אתם שמים את הסמארטפון על גבי חצובה כדי לצלם את עצמכם, תוכלו להציג את מסך הצילום בשני המסכים יחדיו, כך שמי שעומד מאחורי המצלמה יוכל לצפות את מה בדיוק המכשיר מצלם וכך גם מי שמצולם יוכל לראות את עצמו במסך השני שמכוון אליו.

הבעיה שבמצב כזה השימוש הוא במצלמת הסלפי בלבד, וזאת משום שהמכשיר מקופל ומסתיר את העדשה העיקרית. אם תרצו לצלם בעדשה הראשית, לא תוכלו להשתמש בחצובה ותיאלצו להחזיק את המכשיר במצב פתוח, שהוא הרבה פחות נוח לאחיזה.

למרות זאת, מצב סלפי ללא חצובה הופך לקצת נוח יותר כשתוכלו לפתוח את המכשיר בתצורת אהל שיעמוד לבד על כל משטח ויצלם אתכם סלפי.

אפליקציה לכל מסך:

שימוש מתבקש נוסף הוא האפשרות להציב על כל מסך בנפרד אפליקציה משלו ולהשתמש בשני הצדדים במקביל. עם בעיות הקשב והריכוז שיש לכולנו היום, אנחנו רוצים, וגם יכולים, לעשות כמה דברים במקביל. ה G8x יאפשר לכם להריץ למשל סרטון יוטיוב במסך אחד ולשוחח עם חברים שלכם בוואטסאפ במסך השני. זה עובד טוב ותוכלו להריץ כל אפליקציה שתרצו. כמובן שלא תוכלו להריץ אץ אותה האפליקציה פעמיים. אם תלחצו שוב על אותה אפליקציה במסך השני, היא פשוט תעבור להיות מוצגת במסך השני.

דרך נוספת להחליף בין המסכים היא להחליק עם 3 אצבעות על גבי המסך.

LG G8x : מה אפשר לעשות עם שני מסכים?

אבל לא רק מסכים. יש גם סמארטפון

בסופו של דבר במרכזו של כל המערך הזה נמצא מכשיר טלפון סלולרי שיכול לעמוד בפני עצמו. ה G8x כולו בנוי ממכשיר סלולרי שנכנס למעין כיסוי שבנוי ממסך נוסף. את הסמארטפון ניתן להוציא מהמארז הזה ולהשתמש בו כמכשיר סלולרי בתצורה המוכרת והרגילה.

מדובר במכשיר בעל מסך OLED FullVision בגודל 6.4 אינץ ביחס 19.5:9 שבראשו מצוי חור בצורת טיפה לצורך הצבת המצלמה הקדמית וכך ממקסמת LG את שטח הפנים של המכשיר למסך שמשאיר שוליים צרים של מסגרת מסביבו. מבחינת רזולוציה, תקבלו 2,340X 1,080 ויחס פיקסלים לאינץ של 403. הנתונים זהים גם למסך המורחב שנמצא לצידו. נתונים שאינם גבוהים ביחס למכשירי דגל אחרים אבל בהחלט מספקים.

בכל הנוגע לצילום, ה-LG G8X מגיע עם שתי עדשות אחוריות ואחת קדמית לצילומי סלפי:

  • מצלמה אחורית כפולה של 12 מגה פיקסלים ו-13 מגה פיקסלים (זווית רחבה)
  • מצלמה קדמית – 13 מגה פיקסלים עם זווית סופר רחבה

LG ויתרה כאן על עדשה שלישית שאותה תמצאו ב G8 הרגיל שהושק לפני מספר חודשים. בנוסף, בניגוד למתחרות שלה, כאן לא תמצאו עדשת זום אופטי וההבדל בין העדשות הוא בין צילום רגיל X1 לבין צילום בזווית רחבה. כמובן שתוכלו לצבוט את המסך ולבצע זום אבל הזום הזה יהיה כבר דיגיטלי.

דוגמאות צילום:

LG G8x : מה אפשר לעשות עם שני מסכים?

מצבי הצילום במכשיר מגוונים יחסית. תוכלו לצלם צילומי פורטרט עם רקע מטושטש, וידאו וסטילס עם אפשרות להחליף ביניהם בזמן אמת, צילום פרו עם אפשרות לשנות את פרמטרי הצילום ועוד כמה אפשרויות סטנדרטיות כמו הוספת פילטרים לתמונה. בתפריט "עוד" תמצאו אפשרות לצילום איטי (לא סופר איטי), פנורמה, סטורי שוט (שמאפשר צילום בשתי עדשות, קדמית ואחורית ואז משלב ביניהן לתמונה אחת), טיים לאפס, צילום לילה, צילום ישירות ל YouTube live וצילום JumpCut שלמעשה מצלם 4 תמונות ומריץ אותן כאנימציה…GIF.

LG G8x : מה אפשר לעשות עם שני מסכים?

LG G8x : מה אפשר לעשות עם שני מסכים?

צילום חוץ בשעות לילה

LG G8x : מה אפשר לעשות עם שני מסכים?

צילום בתנועה

LG G8x : מה אפשר לעשות עם שני מסכים?

LG G8x : מה אפשר לעשות עם שני מסכים?

צילום סלפי

LG G8x : מה אפשר לעשות עם שני מסכים?

צילום במצב פורטרייט (בוקה)

LG G8x : מה אפשר לעשות עם שני מסכים?

במצב סטודיו תוכלו לצלם את עצמם עם רקע בצבע שתרצו או בתאורת במה. אל תתבלבלו עם הפירוש העברי במכשיר לתאורת במה שתורגם באופן שגוי ל"שלב" (תרגום ישיר של Stage).

LG G8x : מה אפשר לעשות עם שני מסכים?

צילום בשתי עדשות במקביל ותפירתן לתמונה אחת. למעשה כאן הייתי "מאחורי" המצלמה

בכל הקשור ליכולות אודיו, ב G8x תקבלו שני רמקולים בני 1.2W, מערכת Hi-Fi Quad DAC בת 32 סיביות, שעברה כוונון על ידי Meridian Audio. הסאונד טוב למדי אם כי לרוב היה בעוצמה נמוכה מידי, לעתים רבות גם בשיחות סלולריות רגילות.

מתחת למכסה המנוע, יפעיל את כל המערך הזה מעבד מסוג סנאפדרגון 855 של קואלקום ומערכת ההפעלה אנדרויד 9.

 

LG G8x : מה אפשר לעשות עם שני מסכים?

השורה התחתונה

לסיכום, באמת שה G8X הצליח לבלבל אותי ואפילו קצת לגבי כל התפישה שלי לגבי מסכים מתקפלים. הסמארטפון עצמו טוב למדי ומספק את הסחורה למרות שהוא בוודאי לא הסמארטפון הכי טוב שתוכלו לרכוש ויש אחרים טובים ממנו. העבודה של LG עם המסך הנוסף היא פשוט מעולה. הוא עובד טוב, הציר שתופס את שני המסכים טוב מאוד ומחזיק היטב גם לאחר פתיחות וסגירות רבות והיישומים של המסך הכפול עובדים כמו שהייתי מצפה מהם.

העניין, שכמה שרציתי שיהיה לי שימוש במסך הכפול, לא באמת מצאתי את עצמי משתמש בו ביומיום. לא היה לי צורך להשתמש בו כמיני לפטופ או לשחק בו משחקים במסך הנפרד ולא ניצלתי את הפרישה הרחבה בגלישה באתרים. בסופו של יום המכשיר עבד אצלי כשהמסך המשני מקופל אחורנית ואז קיבלתי מכשיר רגיל, עבה יותר ממכשירים רגילים.

שמחתי שיש לי כיסוי שמגן לי על המכשיר אבל זה מה שהוא היה בסוף היום – כיסוי. עבורי זה לא היה העניין של המכשיר, כי המכשיר עבד היטב. אני תוהה האם תצורת המסך הכפול הזו בכלל נוחה גם במכשירים אחרים וגם במכשירים בעלי מסך מתקפל מלא.

ה G8X יתאים יותר למי שבאמת מחפש לשחק משחקים עם בקר נפרד או למי שכותב הרבה בסמארטפון שלו ומעדיף לקבל פרישת מקלדת רחבה על מסך שלם. יש בהחלט הרבה שימושים למסך הכפול אבל נראה שהתרגלנו מידי לסמארטפון בעל מסך יחיד. מי שמחפש סמארטפון טוב יותר ולא חשובה לו התוספת במסך, ייתכן וימצא את מה שהוא מחפש במקום אחר.

ההמלצה שלי היתה קלה יותר לו המחיר של ה G8X היה גבוה יותר, אבל LG עשתה לי את החיים קשים ותמחרה את הסמארטפון המגניב הזה ב 3,300 ש"ח בלבד, מחיר ששוה אפילו רק הסמארטפון היחיד ללא המסך המרחיב, מה שמקשה על האפשרות לוותר על סמארטפון בעל שני מסכים שיסובב ראשים ויהיה השיחה בכל מפגש.

 

לדיון בנושא: LG G8x : מה אפשר לעשות עם שני מסכים?


7:00
  /  
29.12.2019
  
מאת: אלי חבוש

1