רחפן קטן ורובוט משוכלל: ההשקות החדשות של DJI בישראל

DJI מציגה בישראל את רובוט המלחמה שלה והרחפן הכי קטן ומתקפל שיצרה עד היום
7:00
  /  
26.11.2019
  
מאת: אלי חבוש

במסיבת עתונאים שערכה חברת בנדא מגנטיק, אתמול בתל אביב, השיקה החברה בישראל, באופן רשמי, שני מוצרים חדשים ומעניינים מבית DJI – רחפן ה Mavic Mini ורובוט Robomaster.

המאביק מיני הוא הרחפן הקטן ביותר ש DJI ייצרה עד כה וזה מה שהופך אותו למעניין. בניגוד לספארק, שגם הוא היה רחפן קטן, כאן מדובר במעין Mavic שהוא גם מתקפל. אבל יותר מזה, משקלו של הרחפן עומד על 249 גרם בלבד, נתון שמביא אותו לגבול המותר ללא צורך באישורים והיתרים מיוחדים להטסה.

ה Mavic mini, במיוחד בשל משקלו, אפשרות הקיפול שלו, התכונות שלו, ובשילוב עם המחיר שלו, מתאים יותר למטיס החובב והביתי שרוצה לקחת את הרחפן איתו לכל מקום לצורך צילומים ביתיים וצילומי חופשה.

רחפן קטן ורובוט משוכלל: ההשקות החדשות של DJI בישראל

המיני בזמן תעופה

רחפן קטן ורובוט משוכלל: ההשקות החדשות של DJI בישראל

דומה ל Mavic הרגיל. רק בקטן יותר

Mavic Mini יאפשר צילומי וידאו באיכות 2.7K ב-30fps, 1080pב-60fps או תמונות 12 מגה פיקסל בשימוש בחיישן ה-1/2.3 אינץ'. גימבל ממונע בעל שלושה צירים תומך ומייצב את המצלמה.

אפליקציית DJI Fly החדשה מעוצבת באופן אינטואיטיבי ותאפשר לשלוט ברחפן במצב פשוט וקל לטייסים חדשים או במצב ספורט לטייסים מנוסים יותר. יוצרי תוכן יכולים לבחור במצב CineSmooth להארכת זמני הבלימה להשגת תמונות חלקות יותר וחומר גלם קולנועי רב יותר.

רחפן קטן ורובוט משוכלל: ההשקות החדשות של DJI בישראל

בנוסף, גם כאן ניתן למצוא מצבי צילום קבועים מראש הקרויים QuickShots:

  • Rocket –  עולה ישר לאוויר כאשר המצלמה מכוונת כלפי מטה ועוקבת אחרי האובייקט שלכם. הגדירו מגבלת גובה ל-40, 60, 80, 100 או 120 רגל.
  • Circle –  יחוג סביב האובייקט שלכם בגובה ומרחק קבועים.
  • Dronie –  טס אחורה ומעלה כאשר המצלמה עוקבת אחרי האובייקט. הגדירו מגבלת גובה ל-40, 60, 80, 100 או 120 רגל.
  • Helix –  טס מעלה והחוצה תוך יצירת ספירלה סביב האובייקט שלכם. הגדירו מגבלת גובה ל-40, 60, 80, 100 או 120 רגל.

המאביק מיני מסוגל לשהות באוויר למשך 30 דק', זמן רב יותר מרחפן הספארק. יחד עם זאת, למיני אין חיישני קרבה וכידוע, בישראל מגבלת מרחק הטיסה לא תאפשר לכם להטיס אותו למרחק ארוך יותר מ 500 מטרים (אם כי יש דיווחים שהצליחו גם עד 1000 מטרים בתנאים אופטימליים. חשוב רק לזכור שיש להטיס במסגרת החוק)

פול גלנד סמנכל שיווק בנדא:"לאחר שנים של נסיון עם רחפנים מבית היוצר של DJI, אנו חשים שהמאביק מיני הינו ההכלאה המושלמת של ניסיון השנים שהצטברו אצל היצרן DJI  , בשילוב הטכנולוגיה ודרישות הצרכן שהגיעו לאורך השנים. המוצר מבטיח להיות רחפן להמונים והמחיר הנמוך שעימו השקנו המוצר בארץ רק הופך אותו לרחפן הנגיש ביותר לקהל הצרכנים הישראלי."

מחיר:

עבור רחפן ושלט תשלמו מחיר של 1,700 ש"ח

עבור מארז קומבו הכולל רחפן, שלט, סוללה נוספת, תיק נשיאה ומגני מדחפים, תשלמו סך של 2,100 ש"ח.

יבואנית מותגי הטכנולוגיה Benda משנה את כללי המשחק בתחום הרובוטיקה בישראל ומציגה קטגוריית משחק חדשה, המגולמת ב RoboMaster S1-מוצר מהפכני חדש של DJI, המובילה העולמית ברחפנים אזרחיים וטכנולוגיית הדמיה אווירית ועתה חלוצה בתחום הרובוטיקה. החל מה-14 בנובמבר 2019 יהיה הרובוט הקרקעי הראשון של החברה, ה-RoboMaster S1, זמין לרכישה בישראל.

ה-S1 מוגדר כרובוט לימודי שאמור לסייע בהרחבת האופקים בתחומי התכנות, מתמטיקה, פיזיקה, ואפילו במיומנויות של מוטוריקה עדינה. המוצר אינו מגיע מוכן לשימוש אלא מאתגר את משתמשיו מהרגע הראשון: עשרות חלקים, ברגים ומודולים וחוברת הוראות מפורטת, משמשים כמשחק המקדים המהווה את הדור הבא של משחקי הלגו

המשחק מיועד בראש וראשונה עבור מתכנתים צעירים או חדשים לחלוטין הכולל מדריך אינטראקטיבי להיכרות עם עולם התכנות, שיאפשר ללמוד את הבסיס ולהתפתח משם על ידי השלמת משימות שונות. בעזרת פונקציות שונות שניתן לתכנת בבלוקים או לשלוף מהמאגר הקיים, הרובוט יודע לנסוע במסלול שציירתם לו פיזית על הרצפה, או לזהות יותר מ-44 סימנים ויזואליים שונים, לעקוב אחרי בני אדם בנסיעה, להגיב למחוות כמו מחיאת כף ועוד. אם אתם רוצים לקחת את ה-S1 לשלב הבא, תוכלו לתכנת לו פחות או יותר כל מה שתרצו עם Python  אוScratch.

פול גלנד סמנכל שיווק בנדא מגנטיק: "הרובומאסטר מדגיש בבירור את העליונות הטכנולוגית של חברת DJI על פני מתחרים בעולם, ומדגיש את החזון של החברה להקנות יכולות אלה לכלל הצרכנים של המותג בארץ ובעולם. בנדא תמשיך להקדים את שאר מדינות אירופה ולהביא לצרכן הישראלי את המוצרים הנחשקים ביותר במעמד השקתם העולמית"

רחפן קטן ורובוט משוכלל: ההשקות החדשות של DJI בישראל

פול גלנד סמנכל שיווק בנדא מגנטיק

רובוט מלחמה לימודי 

לא רק רחפנים, מצלמות ומייצבי תמונה. DJI ייצרה גם רובוט מלחמה לימודי להרכבה עצמית שגם הוא הגיע לישראל היום באמצעות היבואנית בנדא.

הרובוט מגיע מפורק לחלקים ועל מנת להתחיל להפעיל אותו, תצטרכו להרכיב את כולו, משימה שתיקח לכם כ 3 וחצי שעות או קצת פחות אם יש לכם ידע טכני.

לאחר שסיימתם להרכיב את הטנק שלכם, אתם מוכנים למלחמת רובוטים. באמצעות אפליקציה ייעודית, תוכלו לשלוט בטנק ולהתחיל בקרב הרובוטים הביתי שלכם: קרן אינפרה אדומה, למשחקי AR או לקרבות מול רובומאסטרס אחרים ולצידו חימוש פיזי של כדורי ג'ל.  הטנק חמוש ב-6 חיישנים שיודעים לזהות מתי הוא נפגע מאש של טנקים אחרים בין אם היא וירטואלית או חיה. הרובוט מצויד במצלמה וגימבל שני צירים של DJI, כך שתוכלו לצלם סרטונים חלקים או לראות את כל המתרחש בעיניי הרובוט באפליקציה.

ה-S1, קיצור של "Step 1", הוא רובוט מתקדם שנועד להעניק למשתמשים חדשים כניסה חלקה לעולם ה-AI, הנדסה ורובוטיקה.

רחפן קטן ורובוט משוכלל: ההשקות החדשות של DJI בישראל

ה-S1 מצויד ב-31 חיישנים למיפוי העולם שסביבו, לרבות שישה המותקנים על השריון החכם שלו אשר משמשים לזיהוי פגיעות. מעל למסגרת S1 מותקנת מצלמת FPV  – מבט בגוף ראשון אשר מעבירה שידור חי מה-S1 לאפליקציית RoboMaster.  

הוא מגיע גם עם גימבל מכני מיוחד עם Blaster הכולל אינפרה אדום ו-כדורי ג'ל שאינם רעילים אשר מגביל באופן אוטומטי את קצב וזווית השיגור כדי להבטיח בטיחות. ה-S1 הוא מודולארי עם חלקי DJI וכולל גם שישה Pulse Width Modulation (PWM) ופורט בקרה Sbus אחד כדי שמשתמשים מתקדמים יוכלו להשתמש בחומרת צד ג'.

ניתן להשתמש ב-S1 כבאינטרקום להעברת קליפי קול מאפליקציית RoboMaster לרובוט. תכונה זו תציע קליפים מוקלטים באפליקציה ותתמוך בקליפים ביבוא מקומי עד 30 שניות. בשילוב עם פונקציית החזר קולי, יכול ה-Robomaster S1 להפוך לאינטרקום בינכם ובין חברים. התוספת של פורטי Sbus מאפשר תמיכה מכמה שלטים צד ג' ביחד עם לוח פיתוח. לוח הפיתוח מאפשר ללקוחות להוסיף קודים וחלקים נוספים ל-S1 בהתאמה אישית ולהשתמש בשפות קוד נוספות כגון C/C++.

בשימוש במצלמת ה-FPV וטכנולוגית ראיית מכונה, ה-S1 יכול לזהות חפצים שונים באופן אוטומטי, לזהות ולהגיב לצלילים ולקלוט אותות מיחידות S1 אחרות. יחידת העיבוד המרכזי וכבל CAN-bus מאפשרים לו לעבד כמויות גדולות של נתונים, תוך שמירה על אות שידור יציב גם בעת ביצוע מספר מטלות. ל-S1 ארבעה גלגלי Mecanum, הנפוצים בעיקר ברובוטים תחרותיים, כל אחד עם 12 רולרים המאפשרים תנועה רב כיוונית.

רחפן קטן ורובוט משוכלל: ההשקות החדשות של DJI בישראל

ה S1 במצב מעקב אחר אדם

ה-S1 יכול לבצע שש פעולות זיהוי חכמות, לרבות:

  1. Line Follow: יצרו מסלול אינטראקטיבי ומפו את השביל הרצוי ל-S1. תכנתו את ה-Line Follow באמצעות אפליקציית RoboMaster וה-S1 יעקוב באופן אוטומטי אחרי הקו.
  2. Vision Marker Recognition: ה-S1 יכול לזהות עד 44 Vision Markers, בינהם מספרים, אותיות וסמלים מיוחדים להרחבת הפוטנציאל בכתיבת קוד, קרבות והדרכה.
  3. Follow Mode: כתכונה מובנית באפליקציית RoboMaster, ה-S1 יכול לזהות ולעקוב אחרי אדם שנבחר בשדה הראייה של ה-S1.
  4. Clap Recognition: ניתן לתכנת מודולה מובנית לזיהוי מחיאת כף ב-S1 להשגת תגובות ייחודיות על פי איכות המחיאה.
  5. Gesture Recognition: ניתן לתכנת את ה-S1 לזיהוי מגוון תנועות ידיים בדומה למספר רחפני DJI.
  6. S1 Recognition: ה-S1 יכול לזהות יחידות S1 אחרות ולבצע תנועות ייחודיות בהתאם לתכנות שלו.

רחפן קטן ורובוט משוכלל: ההשקות החדשות של DJI בישראל

משתמשים המעוניינים בפונקציות יותר מתקדמות יכולים לכתוב קוד ב-Scratch 3.0 או Python כדי לתכנת פונקציות S1 ייחודיות להם, החל מאופן התנועה שלו ועד לשיפור היעילות ומקסום המומנט בארבעת הגלגלים. משתמשים יכולים אפילו לכתוב תוכניות משלהם ולהוסיף אותם ככישורים מותאמים בהם ניתן להשתמש במהלך המשחק להשגת יתרון נוסף, כגון "Hit and Turn Back" בו ה-S1 מסתובב ומבצע תקיפת נגד לאחר שנפגע מאחור. תכונה חדשה נוספת היא תכנות מוסיקלי עם קוד Scratch. למודולת תכנות Scratch נוספו 36 תווים מוסיקליים המאפשרים למשתמשים להלחין מוסיקה מקורית ולאפשר לרובוט לנגן אותה.

רחפן קטן ורובוט משוכלל: ההשקות החדשות של DJI בישראל

בנוסף, בשימוש במצלמת ה-FPV המתקדמת וטכנולוגיית ראיית המכונה, S1 יכול לבצע נהיגה אוטונומית. בעיצוב מסלול קווי בקלטת הכלולה במוצר, ה-S1 יעקוב אחר המסלול ואף ירשום תמרורים מדומים באמצעות ה-vision markers.

למשתמשים תהיה גישה ל-“Road to Mastery” המובנה באפליקציית RoboMaster, סדרת קורסים מבוססת פרויקט ללימוד שפות תכנות לבעלי S1. בנוסף, “RoboAcademy” מציע קליפים לימודיים ומדריכי תכנות להצגת נושא הרובוטיקה וכתיבת הקוד.

מצבים אינטראקטיביים

ה-S1 מציג מספר מצבי תחרות מהנים ואינטראקטיביים. מצבי SOLO כוללים Target Practice ו-Target Race, בהם המשתמשים נדרשים לסרוק vision markers שהוגדרו מראש. מצבי Multiplayer Battle כוללים את Race, Free-for-All ואת מצב ה-Conquest. במצב Race, משתמשים מתחרים בעזרת ה-S1 לסריקת ה-vision markers הממוספרים בסדר הנכון והשחקן שמשלים את המסלול בזמן הקצר ביותר הוא הזוכה. במצב Free-for-All, השחקנים נלחמים בעזרת כדורי ג'ל או אלומות אינפרה אדום. כדי להוסיף לריגוש, מצב הלחימה מרובה השחקנים מגיע עם ארבעה Mystery Bonuses בהם יכולים המשתמשים להשתמש נגד היריבים שלהם: סחרחורת (Dizziness), שיבוש אלקטרומגנטי (Electromagnetic Interference), מהירות מוגברת (Extreme Speed) והיכולת להיות בלתי מנוצח (Invincibility). ב-Conquest Mode, השחקנים מחולקים לשתי קבוצות, לכל אחת מבצר משלה, ועליהם לנסות לנצח על ידי כיבוש והחזקת המבצר של הקבוצה היריבה.

מחיר:

מחיר ה S1 עומד על 2,500 ש"ח

 

 

 

 

לדיון בנושא: רחפן קטן ורובוט משוכלל: ההשקות החדשות של DJI בישראל


7:00
  /  
26.11.2019
  
מאת: אלי חבוש

1