פסטיבל 'ספיריט' לקולנוע מעורר השראה חוגג יום-הולדת 13

בסוף השבוע הקרוב (7-9 בנובמבר) יתקיים בסינמטק תל-אביב פסטיבל "ספיריט" לקולנוע מעורר השראה. אספנו לכם כמה המלצות מעניינות ממבחר הסרטים ...

10:00
  /  
05.11.2019
  
מאת: איתמר נימרוד

בסוף השבוע הקרוב (7-9 בנובמבר) יתקיים בסינמטק תל-אביב פסטיבל "ספיריט" לקולנוע מעורר השראה. הפסטיבל, שמופק ע"י החברות "דיפלוס" ו"ספיריט סינמה" בשיתוף סינמטק תל-אביב ועיריית תל-אביב וחוגג השנה את יום-הולדתו ה-13, מתמקד בסרטים שעוסקים במדע, איכות הסביבה, קיימות, רוחניות, רפואה אלטרנטיבית והקשר בין הגוף לנפש. השנה נבחרו במיוחד לפסטיבל 20 סרטים חדשים שהמטרה שלהם היא לעורר בנו השראה לחקור את העולם שבו אנחנו חיים. הסרטים יוקרנו בפסטיבל בהקרנת בכורה ארצית וכולם מתורגמים לעברית.

פסטיבל 'ספיריט' לקולנוע מעורר השראה חוגג יום-הולדת 13

סרט הפתיחה של הפסטיבל הוא "פטריה פנטנסטית" של הבמאי לואי שוורצברג. הסרט, כשמו כן הוא, עוסק בפטריה ובתרומה הענקית שלה לכל תחומי החיים בעולם שלנו. ממזון, דרך מדע ורפואה ועד לתעשייה. בנוסף אליו, יוקרנו גם "2040" של דיימון דאמו, שחוקר כיצד ייראה העולם בעתיד הלא רחוק, כשנגיע לשנת 2040. "מדיסין" ששם במרכזו את צמח האיוואסקה, שנחשב לאחד הצמחים השערוריתיים בעולם. "איינגאר: האיש, היוגה ומסעו של התלמיד" המספר את סיפורו ומורשתו של אחד מהמורים והמאסטרים הגדולים בעולם ליוגה. "הייסוד האנושי" שמראה עד כמה שינויי האקלים יכולים להשפיע על החיים שלנו ועוד סרטים מעניינים נוספים.

פסטיבל 'ספיריט' לקולנוע מעורר השראה חוגג יום-הולדת 13

הקרנות הסרטים ישולבו עם מפגשים עם מומחים בתחומי החינוך, הפסיכולוגיה, המדע והרוח. לפני ההקרנה תתקיים הרצאה של אותו מומחה שקשורות לתוכן שמופיע בסרט ולאחריה יתקיים דיון עם שאלות ותשובות של קהל הצופים על הסרט. בנוסף לסרטים, יתקיים בכל ימי הפסטיבל הפנינג במתחם הסינמטק עם דוכנים, מופעי מוזיקה, תרגולי מיינדפולנס ויוגה. 

פסטיבל 'ספיריט' לקולנוע מעורר השראה חוגג יום-הולדת 13

פרטים נוספים והזמנת כרטיסים, באתר הפסטיבל  www.spiritfestival.co.ilלדיון בנושא: פסטיבל 'ספיריט' לקולנוע מעורר השראה חוגג יום-הולדת 13


10:00
  /  
5.11.2019
  
מאת: איתמר נימרוד

1