B&O E8 בגרסה 2.0: שוות את השדרוג?

שנתיים אחרי ה E8 הראשונות, הגיעו אלינו הגרסה השנייה E8 2.0. איך הן והאם שוות את השדרוג?

18:00
  /  
27.10.2019
  
מאת: אלי חבוש

חלפה למעלה משנה (כמעט שנתיים למען האמת), מאז בדקנו את ה E8 של B&O, אוזניות בליחוט הדגל של החברה והנה, לא מעט אחרי שהוציאה את דגם 2.0, הביאה אותם גם לישראל. אז איך הן?

B&O E8 בגרסה 2.0

בואו נתחיל מהמראה

בשורה התחתונה, הבליחוטיות B&O E8 2.0 נראות אותו הדבר בדיוק כמו הדגם המקורי E8. אבל מה כן השתנה? ראשית, המארז שלהן שונה קצת וקיבל עיצוב עור מחוספס (למרות ששני המארזים עשויים מעור) וב E8 2.0 ויתרה החברה על לולאת החוט שתפוסה במארז, לא שינוי דרסטי ותלוי טעם אישי אלא שהחלק החשוב ששונה במארז הוא חיבור הטעינה.

B&O E8 בגרסה 2.0

בעוד שב E8 הראשונות קיבלנו חיבור מיקרו USB, כאן השכילה החברה לעשות והחליפה לחיבור USB C. שני המארזים בעלי תפס מגנטי לאוזניות כך שהן לא יפלו לכם גם אם תהפכו את המארז.

 

B&O E8 בגרסה 2.0

B&O E8 בגרסה 2.0

נוחות ושימוש

האוזניות, בדיוק כמו בדגם הקודם, נוחות להפליא בתוך האוזן. הן יושבות שם היטב ולא נופלות גם כשממש אתגרתי אותן וקפצתי על רגל אחת עם האוזן מוטה מטה. הן תקועות כלכך חזק באוזן ולמרות זאת לא מרגישות לא נוח בפנים, גם בשימוש לאורך זמן כשבשלב מסויים אפילו לא הרגשתי שהן שם.

מבחינה עיצובית כשהן בתוך האוזן, אלה אחת מאוזניות הבליחוט שאני פשוט אוהב, כמו הג'ברה ELITE למשל. הן יושבות כמו כפתור בתוך האוזן, לא מורגשות וגם לא ממש נראות כלפי חוץ כך שהמראה המוזר של אוזניות מקל שתקועות לכם בתוך האוזן לא תמצאו כאן.

B&O E8 בגרסה 2.0

B&O E8 בגרסה 2.0

בכל הנוגע לשליטה באוזניות, כאן כבר חוויתי חוויה שונה במקצת. אמנם הליך הצימוד עבר חלק ובצורה טובה בהרבה מהאוזניות המקוריות של החברה, אך מצער שפונקציות משטחי ה מגע של האוזניות נותרו בדיוק כמו בדגם הראשון כשקיוויתי שהחברה תשנה לפחות דבר אחד או שניים.

השליטה באוזניות ובשמע מבוצעת על ידי מגע במשטח המגע של האוזניות – נגיעה אחת באוזניית ימין תשהה או תמשיך את ניגון השיר בעוד שנגיעה באוזניית שמאל תעביר למצב "שקוף" בו השמע של השיר נעצר והשמע של הסביבה נכנס פנימה – מצב מעולה למי שפשוט רוצה לשמוע מה קורה בסביבה לרגע ואז לחזור לשיר.

את המצב השקוף ניתן לקנפג על ידי האפליקציה ולקבוע מה היחס בין שמע הסביבה לשמע השיר, כך ניתן לשמוע את הסביבה ובמקביל את השיר בצורה חלשה – מצב חשוב למי שרוכב באופניים או רץ ברחובות ולצרכי בטיחות חשוב שישמע גם את הסביבה.

על מנת לעבור שיר או לחזור לשיר הקודם, יש ללחוץ לחיצה כפולה על אוזניית ימין למעבר לשיר הבא או לחיצה כפולה על אוזניית שמאל לחזרה אחורה.

B&O E8 בגרסה 2.0

השליטה בווליום כבר פחות נוחה ודי מעצבנת. על מנת להגביר את הווליום, יש ללחוץ לחיצה ארוכה על אוזניית ימין ולצורך החלשה יש ללחוץ לחיצה ארוכה על אוזניית שמאל. ולמה זה מעצבן אתם שואלים? פשוט כי השליטה בווליום הופכת לפחות מדוייקת ופחות מהירה. אין קפיצה בסולם הווליום לכל לחיצה אלא מעבר ווליום שמשתנה ככל שתלחצו על משטח המגע. אין אינדיקציה בכמה בארים העלית את הווליום או בכמה הנמכת ואם אנחנו רוצים למשל לעלות רק בשלב אחד בווליום יש ללחוץ לחיצה ארוכה ולהמתין שהאוזנייה תתחיל בהעלאה ולהבין לבד שהווליום עלה למעלה (אין גם צליל נסיקת ווליום).

לחיצה משולשת על אוזניית ימין תפעיל את הסייען הקולי שלכם. משום מה אצלי זה לא עבד ולא ברור לי למה, אשער רק שזה לא עניין באוזנייות אלא סתם הגדרת הגוגל אסיסטנט שלי. בדקתי עם אחרים ולהם זה כן עובד. מוזר.

כמו הקודמות, גם אלה לא יידלקו אוטומטית בעת פתיחת המארז או הוצאתן מהעריסה אלא רק לאחר שתלחצו על אוזניית ימין. אנחנו כבר התרגלנו להדלקה אוטומטית אצל אחרות, אבל אפשר להתרגל גם לזה.

B&O E8 בגרסה 2.0

 

איכות השמע וביצועים 

אז בינתיים, אין הרבה שינויים בין האוזניות בדגם הראשון של B&O לדגם 2.0 שלהם. האם באיכות השמע נשמע שדרוג? אמל"ק – לא ממש.

איכות השמע מעולה. גם בדגם הראשון וגם בדגם 2.0. בשתי האוזניות אותו טווח תדרים הנע בין 20 ל- 20K והדרייבר של שתיהן בקוטר של 5.7 מ"מ.

מיד כששמתי את האוזניות בתוך האוזן והשמעתי שירים, הבחנתי בפחות עומק. כאחד שאוהב צלילים חמים יותר ובס עוטף יותר (לפעמים אפילו על חשבון טוהר הצליל), היה חסר לי. את החוסר הזה השלמתי מיד כשהתקנתי את האפליקציה של האוזניות מחנות הפליי סטור.

דרך האפליקציה תוכלו לשחק במעט בחווית הצלילים. לא ממש תוכלו לשחק עם תדרי הEQ אבל כן תקבלו גרף של ציר X ו- Y שם תוכלו לקבוע האם הצליל יהיה חם יותר, מדוייק יותר ועוד. כשפרמטר אחד מגיע על חשבון האחר.

יש גם מספר פריסטים קטן בו תוכלו לבחור בהתאם לסוג הפעילות שלכם. השליטה דרך האפליקציה אינה בעלת פרמטרים רבים ולא תאפשר לכם לשלוט ממש בכל ביט בסאונד בשונה מאפליקציות אחרות (למשל אדידס שבחנו כאן רק לאחרונה) אבל מהצד השני היא די Straight Forward ותעשה את העבודה.

גם באוזניות E8 2.0 לא תגיעו לרמות ווליום חזקות, גם במצב הכי גבוה, אך הצליל טוב למדי, אינו צורמני ולא מתעוות. 

האוזניות לא התנתקו לי ולא שיהקו לי בזמן השימוש (גם לא בשימוש "צולבת"). במהלך הניסוי אפילו התרחקתי איתן מהסמארטפון ואף יצאתי מהבית והשמע עדייין הוזרם לאוזניות.

האוזניות עצמן עמידות למים בתקן IP4X, מה שאומר שאמנם לא תוכלו לצלול איתן בבריכה אבל הן כן יעמדו בגשם או בזיעה.

בכל הקשור לסוללה, זו לא השתנתה באוזניות שעדיין נותנות זמן שימוש של כ-4 שעות לפי הצהרות היצרן. המארז כן שודרג מהבחינה הזו והוא יכול להטעין את האוזניות לשעה נוספת ביחס לאוזניות הקודמות.

B&O E8 בגרסה 2.0

B&O E8 בגרסה 2.0

לסיכום

האוזניות של B&O הן אוזניות מעולות, הן היו כך כבר בדגם ה E8 שהוצג לפני כמעט שנתיים והן מעולות גם היום. איכות השמע בין השתיים מעולה אך לא ממש שופרה ועל כן עולה השאלה האם בכלל להשקיע ולרכוש את הדגם החדש. השינויים בדגם החדש כוללים זמן סוללה ארוך יותר בעזרת המארז והמארז שמעוצב קצת אחרת עם חיבור USB C. לא בטוח שאלו שינויים שמצריכים שדרוג ולמי שרוצה איכות ומותג אוזניות בליחוט מוביל, יכול להסתפק גם בדגם ה E8 הקודמים, במחיר זול יותר.

מחיר: 1,600 ש"ח

יבואן: ביקונקט

 

 

לדיון בנושא: B&O E8 בגרסה 2.0: שוות את השדרוג?


18:00
  /  
27.10.2019
  
מאת: אלי חבוש

1