סרט לסופשבוע: מועדון הנשים השקופות

Les Invisibles - על נשים שעוזרות לנשים "שקופות"

7:00
  /  
10.10.2019
  
 מאת: עפר לאור

סרט לסופשבוע: מועדון הנשים השקופות

Les Invisibles – מועדון הנשים השקופות הוא סרטו של לואי ז'וליאן פטי, שיצר דרמה עם לא מעט קומדיה כתיבול. הסרט מתמקד בבית מחסה לנשים קשות יום והומלסיות שהמערכת מנסה להעלים במקום ולנסות לפתור את הבעיות שלהן.  את המעון מפעילות עובדות סוציאליות שגם להן יש לא מעט בעיות ואשר מתקשות להתמודד עם הביורוקרטיה הצרפתית.

סרט לסופשבוע: מועדון הנשים השקופות

מעבר לקשיים היום-יומיים, המערכת הצרפתית מנסה לטאטא את הנשים מתחת לשטיח, למנוע מהן להשאר במקומות פתוחים ומנסה להקשות עליהן כמה שיותר במקום לנסות ולפתור את הבעיות שלהן. כאשר הן מקבלות הודעה שמעון היום בתהליך סגירה, כבר אין להם הרבה מה להפסיד והן משנות אסטרטגיה – במקום רק לשמש כאמצעי חסות לנשים במהלך היום, הן מנסות לנצל את הידע של הנשים בכדי לקדם את כולן וללמד אותן כיצד להשיג מקצוע ואפילו עבודה.

סרט לסופשבוע: מועדון הנשים השקופות

בדרך הנשים מכופפות את האמת, מנצלות קשרים, בעצם כל האמצעים כשרים להשיג לנשים מקצוע ויעוד. 

מדובר בסרט נוגע ללב ועצוב, אך כזה שלא לוקח את עצמו בדרמטיות יתר. הנשים כולן מעניינות עם סיפורי חיים מרתקים והסרט מרגיש אמיתי לחלוטין ולא סכריני או כזה שמנסה לייפות את המציאות. מתאים למי שלא חושש ממעט לחות בקצות העיניים.

"מועדון הנשים השקופות" Les invisibles. צרפת 2019. 102 דקות. במאי: לואי ז'וליאן פטי. שחקניות: דבורה לוקומואנה, נעמי לבובסקי, קורין מאסיירו, אודרי לאמי.

לדיון בנושא: סרט לסופשבוע: מועדון הנשים השקופות


7:00
  /  
10.10.2019
  
 מאת: עפר לאור

1