Zelda: Breath of the wild – משחק ממכר שיגזול לכם את הזמן

לינק צריך להציל את הנסיכה והכל תלוי בכם. המשחק שבשבילו כדאי לקנות נינטנדו סוויץ
7:00
  /  
03.10.2019
  
מאת: אלי חבוש

בואו נתחיל מהשורה התחתונה: אם אתם מתכוונים לקנות את קונסולת הסוויץ של נינטנדו בגלל סיבה כלשהי, קנו אותה בגלל המשחק Zelda: breath of the wild שרק לשם הסקירה כאן תרשו לנו לקרוא למשחק בשם הקיצור: זלדה

ראשית, המשחק אינו חדש כלל ויצא כמעט ביחד עם הסוויץ לפני כשנתיים אבל לי הזדמן לשחק בו כשנינטנדו נכנסו לישראל בצורה רשמית ואם אתם לא מכירים אותו או את סדרת זלדה בכלל, זה הזמן המתאים לעשות זאת, במיוחד כשהגרסה החדשה של המשחק נמצאת ממש מעבר לסיבוב.

אפשר היה לומר שהמשחק תואם ומגשים את כל מה שכל משחק או אפילו סרט קולנועי מדבר עליו – יש לנו גיבור, יש נסיכה, הנסיכה נמצאת בצרה והגיבור צריך להציל אותה, אלא שזלדה משדרגת את העלילה הגנרית הזו ומוסיפה עומקים נוספים הקשורים לאיבוד הזיכרון של הגיבור שלנו.

הגיבור שלנו במקרה הזה הוא לינק, עלם חמודות שהכרנו אותו כבר בגרסאות המשחק הקודמות, את יחסיו עם הנסיכה והצורך להציל אותה (למה נסיכות צריכות הצלה כל הזמן?) אלא שבמשחק הזה קרה משהו ללינק – הוא לא זוכר היכן הוא ומה הוא צריך לעשות והזכרונות שלו הם אסופה של חלומות שהולכים ומתפתחים ככל שהמשחק מתקדם. הזכרונות יתעוררו בלינק כשהוא יפגוש דמויות במהלך הדרך שיזכירו לו מיהו ומה הוא צריך לעשות.

Zelda: Breath of the wild

דמויות רבות ומגוונות לשוחח איתן

המשחק הוא קודם כל וואוו, לאו דווקא ברמת הגרפיקה של המשחק, שלמעשה, ברור שיש טובים ממנו, אבל חלילה שלא לזלזל ברמת הגרפיקה של זלדה משום שהיא מעולה מספיק לסוג המשחק הזה. 

הוואוו הוא קודם כל בבחינת הגודל והמרחב שיש לכם במשחק – הן המרחב הפיזי שהשחקן יכול ללכת אליו והן במרחב התמרונים של הפעולות שהשחקן יכול לבצע. המרחב הפיזי הוא ענק ומדובר במרחב הפיזי הגדול ביותר שמשחקי זלדה הגיעו אליו. אתם יכולים ללחוץ את הגויסטיק קדימה ללא הפסקה וגם לאחר שעה (בהנחה שהשחקן שלכם לא מת כבר) אתם עדיין תמשיכו ללכת. למעשה, במשך מספר החודשים בהם אני משחק, עדיין לא הגעתי לכל פינה במשחק ועדיין לא פתחתי את כל אפשרויות המפה. אבל עזבו, גם אם ביקרתם בכל פינה במשחק, אתם עדיין תוכלו או אפילו תצטרכו לבקר בה שוב, כי כך התנהלות המשחק תדרוש מכם.

Zelda: Breath of the wild

יום אחד לינק, כל זה יהיה שלך

Zelda: Breath of the wild

 

מפה בלתי נגמרת

Zelda: Breath of the wild

אבל המרחב אינו מתבטא רק במרחב הפיזי. לינק שלכם יוכל לעשות כמעט כל מה שתרצו במשחק – הוא יכול לקפוץ, לשחות, לרוץ, ללחום, לאסוף, לעוף ואפילו לבשל (כן, לבשל). אני לא זוכר פעולה מסויימת שרציתי לבצע במשחק והמשחק לא אפשר לי. יש אבן בצד הדרך? אני יכול להרים אותה ולזרוק אותה הצידה או לגלגל אותה או להשתמש בה ככלי לחימה.

קטפתי פרח מסויים או קיבלתי חתיכת בשר? אני יכול לזרוק אותם לתוך הקדירה ולבשל לי שיקוי כלשהו שיתן לי כוח או אפשרויות מיוחדות כמו הגנה מקור או מחום. השק של לינק כלכך גדול והוא יכול להכיל בתוכו עשרות של מוצרים מהם תוכלו לבצע עשרות של שילובים בבישול וליצור לכם כמה ארוחות אותן תיקחו איתכם לדרך ולהשתמש בהן כשתרצו להגדיל את הכוח שלכם או אם תגיעו לפסגת הר שם תקפאו מקור ותרצו שיקוי הגנה מקור.

את המוצרים תוכלו לאסוף או לקצור במהלך הדרך ואפילו לצוד. כל חיה שתראו בדרך תוכלו לצוד על ידי הריגתה עם החרב או הקשת שלכם. תוכלו לאכול את הציד שלכם נא, לשרוף אותו באמצעות לפיד או לבשל אותו עם מוצרים אחרים וליצור קומבינציות שונות.

Zelda: Breath of the wild

תוכלו אפילו לשחק גולף

האויבים הסטנדרטיים במהלך המסע של לינק הם סטנדרטיים ולפעמים בעלי אותן פעולות לחימה. אם הכרתם פעולת לחימה של סוג אחד של אויבים, תוכלו להבין כיצד להרוג את האויב הדומה הבא. אבל מגוון ההריגות והלחימות כאן הוא מגוון – החל ממגוון הנשקים שאתם יכולים לאסוף במהלך הדרך ושכל אחד מהם טוב ואידאלי עבור סוג אחר של אויבים והחל מטקטיקות של התחמקות (כריעה והתגנבות), של מלכודות שאתם יכולים להקים לאויב והרג מרחוק על ידי חץ וקשת עם חיצים ממלוכדים.

Zelda: Breath of the wild

מפלצות. חלקן ממש חזקות וכדאי פשוט להתחמק מהן

לפעמים מצאתי אפשרויות חדשות כמו שליחת חץ לעבר חבל שבקצהו לפיד ואז כשהוא נפל, הוא נפל על חבית חומר נפץ שפוצצה את כל הסביבה. מספק.

השימוש בחץ וקשת משתמש בצורה מעולה ביכולות של הסוויץ ובחיישני התנועה שלו – לחיצה על מצב חץ וקשת ותוכלו לכוון את הירייה שלכם על ידי הזזת הקונסולה. דרך מהנה ושונה ממהלך המשחק הרגיל שפותרת בעיה נפוצה במשחקי קונסולה – דיוק של הירייה.

בנוסף, יש ללינק יכולות מיוחדות אותן תצטרכו ללמוד כבר על התחלת המשחק ושיעזרו לכם לפתור פאזלים מסויימים.

Zelda: Breath of the wild

מקדש אחד מתוך כמה עשרות מקדשים המציעים אתגרים ופאזלים לרכישת יכולות

הסיפור של לינק מבוצע בצורה טובה מאוד ואתם נשאבים ומזדהים עם הבעיות של לינק וחוסר הזיכרון שלו. הדמויות בדרך יעזרו לכם לפתור ולקדם את לינק במשחק כשהם בעצמם מהווים מעין אתגרי ביניים. הרוכל במכולת בכפר יתן לכם משימה שתצטרף לסל המשימות שלכם ואם תבצעו אותה תקבלו משהו שיכול לקדם אתכם במשחק. אלה לא משימות חובה ואפשר להתקדם גם בלעדיהים, או בלעדי רובם.

Zelda: Breath of the wild

מגדל נקודת ציון. לכל מגדל אתגר משלו לטפס עליו

אם חסר לכם משהו בשק, תוכלו תמיד למצוא מכולת שכונתית, לרכוש את מה שתרצו (אם זה אוכל, כלי נשק, ביגוד וכיוצ"ב) ואפילו למכור משהו משק האספקה שלכם וכך לזכות בכסף שיספיק לרכישה הבאה.

Zelda: Breath of the wild

אכסניית דרכים בה תוכלו לנוח, לרכוש או למכור אביזרים ולקבל משימות צד

Zelda: Breath of the wild

יש עוד הרבה משימות ביניים במהלך המשחק וחלקם תהיו חייבים לעבור בכדי להתקדם. מקדשי פולחן מסויימים פזורים ברחבי המשחק וכשתיכנסו אליהם תצטרכו לפתור פאזל בצורה יצירתית וכמובן המשימות הגדולות (ללא ספויילרים) בהן תרגישו את כובד משקלה של הלחימה ושירכזו את כל מה שלמדתם לאורך כל המשחק.

ה"בוסים" (כן, יש כמה), אינם קלים ותמצאו את עצמכם מנסים אותם שוב ושוב בלחימה שהיא כוח פיזי של הגיבור שלכם בשילוב פיתרון אתגרים ופאזלים שישתמשו בראש שלכם. בלעדי השניים הללו, לא תצליחו לסיים את האתגרים.

Zelda: Breath of the wild

יש "שמירות" אוטומטיות ויש שמירות יזומות. תמיד תוכלו לחזור לנקודה ולנסות שוב

לסיכום

זלדה: Breath of the wild הוא פשוט משחק ענק, על כל המשתמע מכך. הוא יתן לכם שעות על גבי שעות של משחק וגם אם תסיימו את המשחק (אני עדיין לא סיימתי), תוכלו לחזור לכל הנקודות שאותן עברתם במשחק ולפתור אותו בדרך שונה. 
העלילה מעניינת ולא מעיקה מידי עם סיפורים בלתי נגמרים, מגוון הדמויות במשחק הוא ענק וכך גם האינטראקציה איתם אשר שונה מדמות לדמות ונותנת לנו שעות של הנאה.
המשחק על גבי הנינטנדו סוויץ הוא מעולה! הקונסולה נולדה למשחק הזה והשילוב של חיישני התנועה משפרים את החוויה עוד יותר. אם רכשתם את הנינטנדו סוויץ, אל תוותרו על Breath of the wild

לדיון בנושא: Zelda: Breath of the wild – משחק ממכר שיגזול לכם את הזמן


7:00
  /  
3.10.2019
  
מאת: אלי חבוש

1