יום הקולנוע הישראלי 2019

ביום רביעי ה-25/9, תחגוג תעשיית הקולנוע הישראלית את יום הקולנוע הישראלי. אז מה כדאי לראות ביום הזה?, סידרנו לכם כמה ...

12:00
  /  
21.09.2019
  
מאת: איתמר נימרוד

ביום רביעי ה-25/9, תחגוג תעשיית הקולנוע הישראלית את יום הקולנוע הישראלי. זו כבר שנה שישית ברציפות שמתקיים היום החגיגי הזה, במסגרתו מוקרנים משעות הבוקר בבתי הקולנוע ברחבי הארץ כל הסרטים הישראלים שיצאו השנה במחיר מיוחד של 10 שקלים לכרטיס. בשנים האחרונות יום הקולנוע הישראלי שבר שיאי מכירות כרטיסים וסרטים שנחשפו בו לראשונה כמו "מכתוב" של חנן סביון וגיא עמיר  ו"סיפור אחר" של אבי נשר הפכו ללהיטים ענקיים. השחקן איציק כהן יקבל פרס מיוחד על תרומה לקולנוע הישראלי.

יום הקולנוע הישראלי 2019

יום הקולנוע הישראלי 2019

בין הסרטים שיוקרנו ביום הזה יהיה ניתן לראות את "מילים נרדפות", שהיה הסרט הישראלי הראשון שזכה בפרס דב הזהב לסרט הטוב ביותר בפסטיבל ברלין. "אישה עובדת", שמתעסק ברגישות מעניינת בנושא הטעון של הטרדה מינית במקום העבודה. "קצפת ודובדבנים" של גור בנטביץ' שיצא השבוע לבתי הקולנוע."הבלתי רשמיים", שמועמד לפרסי אופיר ומספר את סיפור הקמתה של תנועת ש"ס. הקומדיות הקורעות "אול אין" , "המוסד" ו"תל-אביב על האש" וסרט הילדים המקסים "הרפתקאה בשחקים". 

יום הקולנוע הישראלי 2019

יום הקולנוע הישראלי 2019

במסגרת החגיגה שיש בבתי הקולנוע תוכלו להיחשף גם לסרטים ישראלים חדשים שאמורים לצאת בחודשים הקרובים כמו "מחילה". הסרט העלילתי השני של חנן סביון וגיא עמיר היוצרים של "עספור" ו"פצועים בראש", שצפוי להיות אחד הלהיטים הגדולים ביותר של הסתיו ועונת החגים ו"ימים נוראיים", שהוקרן בבכורה בפסטיבל טורונטו האחרון, זכה לשבחים ועשה המון רעש עוד לפני שיצא רשמית. הסרט של ירון זילברמן ורון לשם, שמועמד ל-10 פרסי אופיר, מספר את סיפורו של יגאל עמיר, רוצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל. שני הסרטים יוקרנו בבכורה ביום הקולנוע הישראלי וייצאו רשמית ביום חמישי הקרוב ה-26/9. יוקרנו גם "פול גז" סרט הרפתקאות לנוער שביים קובי מחט עם תובל שפיר וקווין רובין שיוצא לבתי הקולנוע ב-10/10, רגע לפני חופשת סוכות. "מאמי" של קרן ידעיה, שמביא למסך את אופרת הרוק של הילל מיטלפונקט ואהוד בנאי עם עיבודים חדשים של דודו טסה (שגם משחק בסרט). "בשורות טובות", דרמה קומית חדשה של ארז תדמור על זוג צעיר (נלי תגר ורועי אסף) וניסיונותיו להביא ילדים לעולם. "קולות רקע", דרמה קומית של יבגני רומן על זוג עולים חדשים (ולדימיר פרידמן ומריה בלקין) שברוסיה עבדו כמדבבים בכירים ובארץ מתקשים למצוא עבודה ו"עכביש ברשת", דרמת ריגול בינלאומית חדשה של ערן ריקליס עם איתי טיראן, איציק כהן, מוניקה בלוצ'י וסר בן קינגסלי.

יום הקולנוע הישראלי 2019

יום הקולנוע הישראלי 2019

 

יום הקולנוע הישראלי 2019

מכירת הכרטיסים כבר בעיצומה באתרי האינטרנט של כל רשתות בתי הקולנוע. בגלל הביקוש הרב לכרטיסים, מומלץ לא להגיע לקופות הקולנוע אלא להזמין מראש, כדי שלא תצטרכו לעמוד בתור ולהבטיח לעצמכם מקומות טובים. בהזדמנות זו אני אאחל לכם שנה טובה, מתוקה ומלאה בהמון סרטים איכותיים, מעניינים ומאתגרים וגם בשוברי קופות בשביל הנשמה והכיף.


 

לדיון בנושא: יום הקולנוע הישראלי 2019


12:00
  /  
21.09.2019
  
מאת: איתמר נימרוד