LG G8s – לא רק גימיקים. בדקנו

ה LG G8s הוא סמארטפון דגל במחיר זול יחסית. מה חשבנו עליו והאם הוא שווה את המחיר?
19:00
  /  
22.07.2019
  
מאת: אלי חבוש

לפני מספר חודשים השיקה LG בעולם את מכשיר הדגל החדש שלה, ה G8 אלא שלארץ הוא לא הגיע ומי שהגיע במקומו, הוא דגם ה G8s שבמובנים מסויימים הוא דגם נמוך ממנו ובמובנים אחרים הוא קצת עוקף אותו.

תחושה מוכרת

את חלק העיצוב והבנייה צולחת LG ללא כל בעיה. ה G8s בנוי לתלפיות. הוא מרגיש טוב ויציב ביד ויוקרתי למדי לעין. המכשיר דק, אבל לא באופן בו נחשוש שהוא יברח לנו מהיד וגב המראה שלו נראה מיליון דולר.

כפתורי הווליום נמאים בצד שמאל של המכשיר עם כפתור הגוגל Assistant מיד מתחת. בצד ימין נזהה את כפתור הכיבוי וההדלקה שממוקם גבוה מידי. בחירה תמוהה שאנחנו נתקלים בה מידי פעם אצל יצרניות סמארטפון שונות וחבל.

למעשה, אם אהבתם את העיצוב והבנייה של ה G7, תיתקלו כאן בשטח מוכר – הפינות מעוגלות, השוליים לא חדים מידי ונעימים להחזקת המכשיר ובגדול התחושה מוכרת וטובה. אהבנו את העיצוב והבנייה של ה G7 ואנחנו אוהבים את זה גם כאן ב G8s.

LG G8s - לא רק גימיקים. בדקנו

LG G8s - לא רק גימיקים. בדקנו

מסך – טוב, אבל אפשר היה יותר

מדובר על מסך שנראה טוב אך הוא פחות טוב מהמסך ב G8 הרגיל וב G7 הקודם כשהיום הוא לא ממש נותן פייט למתחרים שלו שעוקפים אותו בסיבוב בחלק הזה.

המסך ב G8s הוא מסך מסוג Oled כשבדגם הקודם וב G8 הרגיל מדובר היה במסך POLED וכאן כפי הנראה מדובר ב GOLED. למעשה, המסך ב G8 זהה למסך שקיבלנו בדגם ה G7 הקודם. אלא שב G8s שהגיע לישראל, אנחנו מקבלים מסך נחות טיפה משניהם. הכל מלבד גודל המסך שעומד על 6.21 אינצים, גדול במעט מהמסך של ה G8 והמסך של ה G7 ששניהם עומדים על גודל של 6.1 אינצים.

LG G8s - לא רק גימיקים. בדקנו

בגזרת הרזולוציה, אנחנו מקבלים 1080X2248 בעוד שב G8 וב G7 תקבלו רזולוציה של 1440X3120, כנ"ל גם בכמות הפיקסלים לאינץ שעומדת כאן על 402 פיקסלים לאינץ בעוד שב G8 וב G7 אנחנו מקבלים 564 פיקסלים לאינץ.

חשוב להבין – איכות המסך טובה יחסית. תקבלו מסך חד, בעל צבעים טובים ובהיר למדי באור השמש, אלא שמי שמחפש מסך חד יותר, טוב יותר וצופה בסרטים כבדרך קבע, אצל המתחרות, ואפילו במכשיר הקודם של LG, תמצאו נתונים טובים יותר.

על הנתונים של המסך עוד אפשר להחליק. לא כולנו שמים לב לדקויות ברמות הגבוהות של הרזולוציות והמכשיר הוא בסופו של דבר מכשיר עבודה שחשוב לזכור ששואב סוללה מהר יותר ככל שהמסך איכותי יותר. אלא שהדבר שתסכל אותנו יותר מכל זו המגרעת בראש המסך. כמו ב G7, גם כאן אנחנו מקבלים מגרעת רחבה מאוד. רחבה מידי.

המגרעת חוסמת לנו את כל החלק העליון של המסך ומסתירה מאיתנו נתונים חשובים בשורת ההתראות שיכולה כעת להציג אולי 2 סמלים והתראות חשובות כמו וואטסאפ ומיילים יוסתרו ולא נדע עליהן עד שנגלול את וילון ההתראות למטה.

נכון, אתם יכולים "לבטל" את המגרעת על ידי השחרתה, אבל זה לא ממש מבטל את הסתרת הנוטיפיקציות.

LG G8s - לא רק גימיקים. בדקנו

מגרעת גדולה מידי

המסך מגיע קרוב לשוליים אך לא נוגע בהם ומשאיר שול עבה למדי יחסית למתחרות שלו. מצד אחד אני ממש לא אוהב את המכשירים בהם המסך גולש על גבי השוליים משום שזה מאוד מפריע וגורם ללחיצות בלתי רצויות אך מהצד השני השול ב G8 עבה מידי וביחד עם המגרעת הגדולה מידי, ובשילוב נתוני המסך עצמו, מרגיש לי כמו מסך של השנה שעברה.

ה AOD ב G8 עדיין מעולה כמו במכשירים הקודמים של החברה והוא אחד הדברים החביבים על בעלי מכשירי LG – מציג את ההתראות והמידע שצריך ובבהירות הנכונה שתיראה גם בחוץ.

במבחן הבהירות מצאנו שהמסך של ה G8s בהיר בצורה מספקת כשלשם השוואה הוא גובר על מכשיר הדגל של וואווי, ה P30 Pro. למעשה, הוא גבר עליו בביצועי המסך בכלל.

המצלמות

בדגם ה G8s אנחנו מקבלים שלוש עדשות אחוריות (ברוב דגמי ה G8 הרגיל שנמכרים מחוץ לקוריאה, תקבלו רק 2 עדשות) כשהאחת היא עדשת 12 מגה פיקסל בעלת מייצב תמונה אופטי ומפתח צמצם 1.8, השנייה היא עדשת טלפוטו 12 מגה פיקסל עם זום X2 ומפתח צמצם 2.6 והשלישית היא עדשת 13 מגה פיקסל במפתח צמצם 2.4.

LG G8s - לא רק גימיקים. בדקנו

עדשת ה 13 מגה פיקסל היא גם עדשה סופר רחבה שתכניס יותר אובייקטים תמונה שתצלמו.

LG G8s - לא רק גימיקים. בדקנו

צילום מהעדשה העיקרית באור יום. תמונה טובה וצבעים טובים למרות שקצת נשרף בפינה

בחזית נקבל עדשה אחת של 8 מגה פיקסלים במפתח צמצם 1.9 ועדשה שנייה היא עדשת TOF המודדת מרחקם ונפחם של עצמים בתלת מימד הנמצאים מולה. עליה נדבר עוד בהמשך.

LG G8s - לא רק גימיקים. בדקנו

סלפי. קצת דהוי ולא אחיד בצבעים

בכל הקשור לאיכות הצילום, ניתן להגיד באופן ברור שהמצלמות של LG מצלמות מעולה, במיוחד באור שמש או תאורה שלא תאתגר יותר מידי את העדשות שלה. לא מדובר במצלמות הכי טובות שבדקנו וניתן להבחין בקושי מסויים בצילום בתאורה מאתגרת יותר כמו צילומים בחושך שיוצאים מגורענים לעתים וחשוכים/ בצילום בוקה  לא כל גבולות הטשטוש היו מושלמים אבל ניכר היה שהעבודה שם טובה יותר והתמונות יוצאות מספקות למדי.

LG G8s - לא רק גימיקים. בדקנו

LG G8s - לא רק גימיקים. בדקנו

אלא שלצרכים של 90% מהצרכנים, המצלמות של ה G8s יספקו תוצאה מעולה ומספקת בהחלט ומשתמשים שמייעדים את הסמארטפון שלהם בעיקר לשיתוף תמונות וסטטוסים, ימצאו את ה G8 פשוט מעולה. LG ממשיכה לשלב במצלמה שלה את כפתורי השיתוף שתמיד מצאנו אותם נוחים להפליא תוך האפשרות לשלוח את התמונה מיד לאחר שצולמה לכל רשת חברתית או תוכנת מסרים שנרצה.

LG G8s - לא רק גימיקים. בדקנו

בנוסף, LG משלבת מספר כלים ופילטרים מעניינים שיעשו לכם את חווית הצילום טובה ונוחה יותר ויספקו צילומים שונים ומיוחדים משאר הסמארטפונים בשוק. כך תוכלו למשל ליצור לעצמכם GIF בתוך שניות כשהמצלמה תצלם אוטומטית כל 3 שניות, תוכלו להשתמש באופציית StoryShot שתשתמש בעדשה האחורית לצילום הרקע ובקדמית לצילום עצמי כשהתוכנה תשלב את שתי התמונות לתמונה אחת, כאילו צילמתם את עצמכם על הרקע שלפניכם. נחמד.

LG G8s - לא רק גימיקים. בדקנו

כמובן ש LG ממשיכה לשלב את צילומי ה CINE שלה שאמורים לתת לנו חווית צילום קולנועית יותר עם זום איטי ואפקטים שידמו צילום בהתאם לסצנה שאנחנו נמצאים בה.

מה שהעיב קצת על נוחות הצילום הוא כפתור הזום. מדובר בכפתור אחד בלבד ולא בכפתור עבור כל אופציית זום. הכפתור מבצע החלפה בין כמה אפשרויות זום – צילום ריל, זום X2 וזווית רחבה. זאת אומרת, שאני חייב לעבור בין מצב זום אחד כדי להגיע לשלישי. זה קצת הורס את צילום הוידאו והרצף.

אבטחה ותלת מימד

באופן ייחודי, LG שילבה במכשירי ה G8 שלה קורא ורידי כף יד, מה שאומר שמלבד קריאת תווי הפנים, אפשרות שקיימת במכשירים אחרים, יוכל המכשיר לקרוא גם את כף היד שלנו ולפתוח את המכשיר בהתאם. לצורך כך משתמשת LG בחיישן תלת המימד המצוי בחזית המכשיר שהמטרה שלו לזהות נפח ומרחק של עצמים.

חיישן זיהוי העומק, שהיא קוראת לו Z, מאפשר ל LG לעשות איתו דברים נוספים, כמו למשל שליטה באפשרויות שונות במכשיר באמצעות מחוות היד בלבד ומבלי לגעת במכשיר – שינוי ווליום או הפעלת אפליקציות מסויימות.

מצאתי את השימושים של חיישן העומק כגימיקים בלבד ולא משהו שתוכלו להשתמש בהם בשימושי היומיום שלכם מבלי להיות מתוסכלים. זיהוי כף היד לצורך פתיחת הנעילה עובד בסדר, אך לא מושלם. אבל נעזוב את זה לרגע – אני לא מוצא סיבה מדוע אלחץ על כפתור ההדלקה במכשיר (או אקיש על המסך) ואז אניח את כף היד מול המצלמה הקדמית (שאגב יש להניח אותה במרחק מסויים ולהזיז אותה מעלה תוך כדי) כדי להדליק את המכשיר.

הפעולה הזו מצריכה שאשתמש בשתי הידיים שלי (אחת מחזיקה את המכשיר והשנייה היא כף היד לזיהוי, או שאניח את המכשיר על השולחן ואבצע את זה מעליו.

ובואו נניח שהצלחתי לעשות את פתיחת הנעילה כשהמכשיר מונח על השולחן ולא נגעתי בו. מה אז? בכל מקרה אצטרך להשתמש במכשיר איכשהו ולגעת בו.

המצב הזה מתאים אולי רק למקרים בהם על גבי המסך מופעלת לי האפליקציה שאני רוצה לצפות בה וכף היד שלי מדליקה מידי פעם את המסך כדי שאביט במה שרשום עליו והכל מבלי לגעת במסך. למשל כשאני עובד במטבח והידיים שלי מלוכלכות והמתכון נמצא על גבי מסך הסמארטפון שנכבה מפעם לפעם כדי לשמור על סוללה.

כנ"ל גם האופציה לשליטה בווליום שמבוצעת על ידי מחוות כף היד למול המסך. הפעולה הזו קצת מתסכלת משום שעקומת הלמידה שלה גבוהה למדי. צריך להניח את היד במקום מסויים מעל המצלמה, לבצע תנועת צביטה עם האצבעות ולהמתין שהמכשיר יזהה את מחוות היד הזו, והכל בכדי לשלוט בווליום שנשלט על ידי תנועת סיבוב של היד ימינה או שמאלה.

המצב הזה לא תמיד עובד ולפעמים עובד אחרי מספר נסיונות. אלא שאחרי שהצלחנו, השליטה באמת מרשימה ונראה שמיועדת בעיקר לתצוגת תכלית לחברים שלנו. לא משהו שנשתמש בו שוב כנראה.

בגב המכשיר קיים חיישן טביעות אצבע רגיל שעובד בצורה מושלמת – הנחת האצבע על החיישן והמכשיר נדלק. פשוט מעולה וזו האופציה שהיתה אצלי בשימוש תמיד.

ביצועים וסוללה

ב LG G8s אתם מקבלים את מעבד הסנאפדרגון החדש מסוג 855, זיכרון RAM של 6GB וזיכרון אחסון של 128GB עם מעבד גראפי ADRENO 640. מדובר בנתונים גבוהים שמתאימים למכשיר דגל והביצועים ב G8s בהחלט מעולים.

מערכת ההפעלה אנדרויד 9 החדשה עובדת כאן ללא כל בעיה וללא כל שיהוקים ובאמת שגם לא ציפינו לכאלה.

ממשק המערכת עובד טוב ומציג את כל האפליקציות במסך הראשי. אהבתי את ההצעות של LG לפעולות מסויימות שניתן לבצע באמצעות נוטיפיקציות מותאמות אישית ונראה שאת כל הפעולות תוכלו לבצע באמצעות החלקות האצבע על גבי המסך הראשי, כולל החלקה מלמעלה למטה בכדי לקבל את כל הפעולות האחרונות שעשיתם או החיפושים שביצעתם.

ושוב, שמחתי לגלות ש LG ממשיכה עם פתיחת המסך על ידי הקשה כפולה עליו (Nock Nock). אין ספק שזה מאפיין חשוב שמאוד חסר בסמארטפונים אחרים.

הסוללה ב G8s היא סוללת 3550 מילי אמפר התומכת בטעינה מהירה 18W. במבחן הסוללה שערכנו לו, ה G8s הגיע למקום השלישי כשהוא גבר ממש במעט על הגלקסי S10 פלוס, האייפון XS max וה OnePlus 7 Plus כשהמסקנה אליה הגענו היא שככל שהמסך טוב יותר, כך תפוקת הסוללה תרד בהתאם.

איכות השמע

על הנייר, ה G8s מגיע עם נתונים שאמורים היו להעיף לנו את הגג במבחן הזה. LG שמה דגש במכשירים האחרונים שלה על ביצועי שמע וגם כאן אנחנו מקבלים תמיכה בפרופילים מתקדמים ותמיכה ב DTS X, Quad DAC ועוד.

בפועל, הסאונד היה טוב ובהחלט סיפק את תחושת הסראונד שציפינו לה ממכשיר סמארטפון אך היה צורמני למדי ומלא ב Treble. הצליל שהופק לא היה חם ומלטף ובצפייה בסרטים זה הורגש. יחד עם זאת, ה G8s כן יתאים למי שמעוניין לחבר אליו אוזניות איכותיות הן משום התמיכה של המכשיר ב Quad DAC ובכלל משום השארת פתח האוזניות 3.5 מ"מ במכשיר הזה, דבר שאנחנו מאוד בעדו.

LG G8s - לא רק גימיקים. בדקנו

לסיכום

נתחיל בשורה התחתונה – ה LG G8s עולה 2,750 ש"ח בלבד. מדובר במחיר נמוך יחסית למכשיר דגל של אחת החברות החשובות בשוק וזה נתון שיש לו משקל גבוה בשיקולי הרכישה של המכשיר. LG שהתרחקה מעט מהשוק הסלולרי בשנים האחרונות מעוניינת לחזור אליו ומגיעה עם מכשיר טוב יחסית ובמחיר אגרסיבי.

המכשיר מרגיש טוב ביד למרות העיצוב המאוד שמרני שלו שנראה ששייך לשנה שעברה, כולל המגרעת הגדולה והשוליים. חשוב לזכור שהמחיר מגיע עם מחיר. ה LG G8s הוא לא מכשיר הדגל הטוב ביותר שתוכלו למצוא ותמצאו את עצמכם מתפשרים על משהו קטן בכל קטיגוריה לטובת מכלול טוב במחיר נמוך יותר.

LG G8s - לא רק גימיקים. בדקנו

 

לדיון בנושא: LG G8s – לא רק גימיקים. בדקנו


19:00
  /  
22.7.2019
  
מאת: אלי חבוש

1