דיסני רוכשת שליטה ב-Hulu

חברת דיסני רוכשת שליטה מלאה ב-Hulu

13:57
  /  
15.05.2019
  
מאת: עפר לאור

דיסני רוכשת שליטה ב-Hulu

בישראל פחות מכירים את חברת hulu, למרות שהיא אחת מגופי הסטרימינג הותיקים בתחום ולמשך תקופה מאוד ארוכה היתה המתחרה העיקרית ל-Netflix הפופולרית בישראל. בניגוד לנטפליקס, הולו נוצרה בעיקר לסדרות לא מקוריות והבעלים המקוריים של החברה היו חברות ברודקסט רבות שריכזו הרבה מהתכנים שלהם בשירות זה, אשר פעל גם במתכונת חינמית עם תוספת Premium בשם hulu+ שכלל תוכן נוסף והיה נטול פרסומות.

בשנים האחרונות השירות נקלע לקשיים כשחלק גדול מבעליו לשעבר התפצלו לשדר את התכנים שלהם כל אחד באפליקציה משלו. בניגוד ל-Netflix שהגדילה מאוד את ההוצאות על תוכן מקור, הולו הצליחה רק עם תוכנית פופולרית אחת: "סיפורה של שפחה" והתמקדה בעיקר בארה"ב ומעט מאוד טריטוריות נוספות. לאחרונה החברה הפיקה גם את "מלכוד 22" עם ג'ורג' קלוני אך בדומה לנטפליקס בימיה הראשונים בישראל ובמקומות נוספים בעולם, החברה מוכרת את תכנים אלה למרבה במחיר (בישראל הוט ויס משדרים את "סיפורה של שפחה", ו "מלכוד 22" יעלה ביס בשבועות הקרובים).

מדוע פתאום מעניין שדיסני רוכשת 33% מחברת הכבלים comcast של Hulu? כי בהמשך השנה הודיעה דיסני כי היא משיקה את שירות הסטרימינג היעודי שלה, דיסני+ שכולל תכנים מכל המיזמים שהחברה רכשה בשנים האחרונות: תכני דיסני (כמובן), לוקאס (star wars כולל סדרת המנדלוריאן החדשה), מארוול (הכנס את סדרה וסדרת הסרטים האהובים עליכם כאן – הרשימה ארוכה מדי), פוקס (סימפסונס, דדפול וכו'), פיקסר (סיפורו של צעצוע, מפלצות בע"מ), נשיונל גאוגרפיק ועכשיו הולו. 

הולו מחזיק לא מעט תכנים משלהם, כולל ספורט ESPN וסדרות כלליות שמשלימות את השירות. השירות צפוי להיות המתחרה הגדול ביותר של נטפליקס ואמזון ואמור להיות מושק בנובמבר 12 בארה"ב בעלות של 7 דולר לחודש (או 70 דולר לשנה). תוכנית ההשקה של השירות באירופה ככל הנראה יתרחש בהדרגה ברבעון הראשון של שנה הבאה, עם כוונה לכסות את כל העולם בשנתיים הקרובות. אין עדיין לדעת מתי יושק השירות בישראל, או האם יחסם השירות על ידי מנגנון geoblocking עדיין אין לדעת – מה גם שבינתיים תכני דיסני נעלמים כבר משנה שעברה משירותים מתחרים (זו הסיבה לביטול סדרות מארוול משירות נטפליקס. עוד מרכיב שמסבך את העיניינים הוא הכניסה של חברת אפל לתחום שידורי הסטרימינג, כאשר הצפי הוא שהחברה תשיק את התכנים שלה בהמשך השנה, כולל גם בישראל. 

כמה יעלה התענוג? כנראה שבתצורה מינימלית התכנים יעלו באמת סביב 6 דולר לחודש ובתצורה מלאה ככל הנראה כ-12 ועד 15 דולר, בדומה למנוי של נטפליקס.

לדיון בנושא: דיסני רוכשת שליטה ב-Hulu


13:57
  /  
15.5.2019
  
מאת: עפר לאור

1