מדפסת Brother MFC-J497DW קטנה וזולה

היא קטנטונת, בקטיגוריית 4 ב-1 והיא תעלה לכם כמעט כמו הדיו שלה. בדקנו את ה j497dw של Brother  

7:00
  /  
12.05.2019
  
מאת: אלי חבוש

המדפסת של Brother מגיעה אמנם בקופסא גדולה יחסית, אך מדובר במדפסת קטנטונת, וזה אחד היתרונות של ה J497DW.

מדפסת Brother MFC-J497DW

המדפסת מגיעה במימדים קטנים של 17X40X34 וזו אחת המדפסות הניידות והקטנות שתוכלו להשיג שיודעות לעשות הכל בקטיגורית AIO. הגודל הקטן שלה בא עם פשרה של כמות הדפים שתוכלו להטעין במזין האוטומטי שלה העומד על 20 דפים בלבד ועל כן ברור מראש שהמדפסת מיועדת להדפסות קלות.

מדפסת Brother MFC-J497DW

המזין האוטומטי – מקום ל-20 דפים

מדפסת Brother MFC-J497DW

ההתקנה פשוטה. זאת אומרת כמעט, כי את חיבור ה USB שאמור להתחבר למחשב חיפשתי במשך שעה כמעט. לא תמצאו אותו מסביב למדפסת בכלל ולרגע חשבתי שפשוט אין כזה וזו מדפסת אלחוטית באמת. בטעות, כשפתחתי את מכסה הסריקה, הרמתי מכסה נוסף ואז גיליתי שהשקע הזה פשוט נמצא שם, מתחת למכסה של המדפסת.

חייב להודות שהמיקום הזה לא נוח בעליל. קודם כל הכבל משתלשל ממקום לא אידאלי בכלל שיוצא מאמצע המדפסת וגבוה מידי ולא ממיקום אחורי נמוך, דבר שגם אילץ אותי להשתמש במאריך לכבל ה USB כי הסיבוב המיותר הזה עלה לי בעוד כמה סנטימטרים של כבל.

מדפסת Brother MFC-J497DW

בחירה מוזרה למיקום הכבל

ההגדרה פשוטה מאוד. מלפנים ישנו מסך צבעוני בגודל 4.5 אינצים (לא מסך מגע) קטנטן שהנחה אותי לכל אורך הדרך בדיוק מה לעשות. את ההתקנה וההגדרות סיימתי בתוך דקות ספורות והמדפסת היתה מוכנה. את שקיות הדיו שמגיעות עם המדפסת התקנתי בקלות – ישנן ארבע שקיות כאלה, שלוש מחסניות צבע ואחת, בעלת קיבולת גבוהה יותר, של הצבע השחור.

מדפסת Brother MFC-J497DW

את המחסניות מטעינים בחלק התחתון ימני של המדפסת ולאחר כל ההכנות, מיד כבר התחלתי להדפיס.

איכות ההדפסה סבירה אך לא מעולה. לא ציפיתי ליותר מזה ממדפסת שעולה פחות ממחסניות דיו. הצבעים השחורים דהויים מידי ולא חזקים. לא משהו שימנע מכם להדפיס מסמכים שיצאו דווקא בסדר גמור, כולל בהירות וחדות של האותיות, אך למי שמדפיס מסמכים רבים במדפסת, הצבע השחור יכול להיראות קצת פחות חזק.

את אותו הדבר ניתן להגיד גם על ההדפסות הצבעוניות. הצבעים לא יוצאים דומיננטים וחזקים אלא חלשים. ברור שלרוב זה דבר טוב יחסית כי למי שאינו מדפיס בצבע תמונות, דבר שהמדפסת לא מיועדת עבורו כלל, ימצא את זה כחיסכון של צבע יקר. משום שהצבעים יוצאים קצת יותר דהויים, הרבה משום צפיפות הצבע על גבי הנייר, הצבעים אינם יוצאים נאמנים למקור וכך למשל כשהדפסתי תמונה שיש בה כתם אדום, הכתם יצא דומה יותר לורוד מאשר לאדום.

מדפסת Brother MFC-J497DW

יצא ורוד

בכל הקשור לתקשורת וחיבורים, אז ה J497DW עושה את העבודה היטב למי שמחפש לתקשר איתה אלחוטית. הצלחתי להתחבר למדפסת בקלות רבה בצורה אלחוטית (WIFI) גם דרך הסמארטפון שלי מבלי אפילו להגדיר שום דבר נוסף על הטלפון או על המדפסת ולהדפיס ישירות מהאפליקציה שרציתי (במקרה הזה זה היה מייל) כשהוא זיהה את המדפסת אוטומטית על הרשת. מאוד קל ומאוד נוח לשבת בסלון בקומה אחת ולשלוח הדפסה למדפסת שנמצאת בקומה אחרת בבית.

אפשרויות הסריקה במדפסת היו טובות למדי ולא הפתיעו אותי לכאן או לכאן. תוכלו באמצעותה לסרוק למחשב או ישירות למעבד התמלילים שלכם, ליצור קובץ PDF ועוד.

מדפסת Brother MFC-J497DW

חלון הסריקה

מה שכן, מי שיחפש חיבור USB לתקיעת הדיסק און קי שלו ולהדפסה ממנו או לביצוע סריקה עליו, לא ימצא אותו במדפסת הזו וחבל.

מהירות ההדפסה ב J497DW היא לא דבר שתחפשו במדפסת כניסה בקטיגוריה הזו גם ככה. אמנם החברה טוענת למהירות הדפסה של כ-12 דפים לדקה ואמנם בבדיקה שלנו הגענו לכ-10/11 דפים לדקה, אך בואו נגיד שזה לא משהו שימנע מכם לרכוש את ה J497DW. הרי גם ככה כמות הדפים המקסימלית כאן היא 20 וגם ככה המדפסת הזו לא מיועדת להדפסות כבדות וארוכות כי אם באמת הייתם צריכים כמות של הדפסות ומהירות הדפסה, גם כך זו לא היתה המדפסת עבורכם.

מדפסת Brother MFC-J497DW

מחירים:

המדפסת תעלה לכם בסך הכל כ-350 ש"ח וזה מחיר מאוד זול למדפסת שעושה 4 באחד. קחו בחשבון שראשי דיו מקוריים יגיעו לכם קרוב למחיר המדפסת עצמה.

סט דיו תואם יעלה כ-120 ש"ח להדפסת 400 דפים בכיסוי של 5% כשסט מקורי יעלה לכם כבר פי 2

לסיכום

 המדפסת של Brother תדע להדפיס, לצלם, לשלוח פקס ולסרוק וכל זה במחיר מאוד נמוך יחסית. אך הגודל והמחיר מגיעים עם פשרות מסויימות שמיועדות לשימוש קטן יותר – לבית בו לא משתמשים במדפסת באופן תדיר או למשרד קטן שעושה הדפסות מידי פעם ובמיוחד עם פשרות קטנות בכל הקשור לדיוק הצבע ולמי שלא מעוניין במפלצת גדולה שתונח לו על השולחן אלא משהו קטנטן שיעשה את העבודה הבסיסית.

מדפסת Brother MFC-J497DW

 

 

לדיון בנושא: מדפסת Brother MFC-J497DW קטנה וזולה


7:00
  /  
12.5.2019
  
מאת: אלי חבוש

1