LG V40 – מכשיר חדש ישן שעושה את העבודה

יש לו כבר יורש, אבל ה V40 עדיין עושה את העבודה, בדגש על איכויות קול וצילום. בדקנו
6:30
  /  
07.05.2019
  
מאת: אלי חבוש

נדמה כאילו עברו יובלות מאז הושק ה V40 של LG ועד שהגיע לארץ ויובלות נוספים עד שממש התפניתי לכתוב את הביקורת עליו אך למרות שה V50 כבר הושק בעולם לפני כשלושה חודשים, ה V40 של LG עדיין רלוונטי, במיוחד במדינתנו הקטנה.

סדרת ה V של LG החלה, ועדיין, כסדרת הפאבלטים של החברה – מכשירים גדולים יותר, במקרים רבים בעלי תכונות עשירות יותר ומותאמים לאלה שרוצים להשיג קצת יותר מהמכשירים שלהם.

בנייה

ה V40 לא מאוד שונה מבחינת מראה ובנייה מקודמו, ה V30. הוא דקיק ומרגיש טוב ביד וזה החלק הכי חשוב בו, למרות שלפעמים מרגיש חלקלק מידי הודות לגב החלק שמצד אחד מקנה לו מראה יוקרתי, ומהצד השני גורם לי לחשוש שהמכשיר יבצע פליק פלאק לאחור כשלא אחזיק אותו חזק מידי.

בצידו הימני של ה V40 נמצא את כפתור הכיבוי וההדלקה שעבר מקום מכפתור חיישן טביעות האצבע שהיה ב V30 ולטעמי טוב עשתה LG בשינוי המיקום. מתחתיו נמצאת מגירת הסים.

LG V40
משמאל נמצאים כפתורי הווליום ומתחתיהם כפתור גוגל שלחיצה עליו תפעיל את הסייען. עד כה זה היה יתרון מסויים על פני המכשירים של סמסונג, עד שזו האחרונה איפשרה למשתמשים לשנות את כפתור הביקסבי שלה לכל דבר כמעט.

LG V40

בתחתית המכשיר נמצאים שקע הטעינה, הרמקול ופתח האוזניות 3.5 מ"מ

LG V40

מאחור נמצא חיישן טביעות האצבע שכיום ב V40 הוא מתפקד כחיישן בלבד ולא כפתור פיזי ומעליו 3 עדשות המצלמה שעליהן נרחיב בפרק הצילום.

חיישן טביעות האצבע מתפקד היטב. גם כאן, הדברים הישנים והקודמים עובדים לטעמי הרבה יותר טוב מהסגנון החדש. טביעות האצבע מתחת למסך הקדמי עדיין לא הוכיחו את עצמם ואני מעדיף חיישן פיזי שפשוט עובד על פני חיישן וירטואלי שלא ברור היכן הוא על המסך ושגם לא עובד בצורה מעולה.

LG V40

מלפנים אנחנו מקבלים מסך גדול יחסית 6.4 אינצים ליתר דיוק מסוג OLED, ברזולוציה של 3120X1440 ודחיסות פיקסלים לאינץ של 538. המסך התומך ב HDR 10 הוא ביחס של 19.5:9.

LG V40

לא תצאו כאן סממנים של מכשירי סלולר שיצאו בשנה האחרונה. אין כאן חור קדמי למצלמה אלא מגרעת שכבר נעלמה מהמכשירים של המתחרות. למעשה, גם המסך לא ממש מגיע עד קצוות השוליים אלא מעט לפניהם והשוליים הצדדיים גדולים למדי.

שלא תבינו לא נכון, אני מאוד בעד שוליים ומעדיף לקבל שולי מסגרת על פני מסך שגולש מעבר לשוליים כמו שנמצא במכשירים אחרים. אלא שכאן נדמה שהשוליים רחבים מידי ומשווים ל V40 מראה של דור קודם.

המסך עצמו נראה טוב וחד כמו שמכשיר דגל אמור להיראות. הצבעים חיים ויש תחושה מהנה בשימוש במכשיר אם כי (צרות של עשירים), המסך רחב וגדול מידי לשימוש נוח ביד אחת. בשילוב עם העובדה שהגב שלו חלקלק, אל תצפו להשתמש בו בנוחות ביד אחת בלבד.

LG V40

צילום

יש לנו כאן 5 מצלמות – 3 עדשות צילום בגב ה V40 פלוס 2 עדשות צילום בקדמת המכשיר.

עדשה אחת, ראשית, בעלת רזולוציית צילום של 12 מגה פיקסלים עם מפתח צמצם של 1.5 וזווית צילום 78 מעלות, השנייה עדשת 16 מגה פיקסלים עם זווית סופר רחבה של 107 מעלות ומפתח צמצם 1.9 והשלישית היא עדשת 12 מגה פיקסלים במפתח צמצם 2.4 וזוית צרה של 45 מעלות.

LG V40

מלפנים נמצא שתי עדשות לצילום סלפי כשהאחת היא עדשת 8 מגה פיקסלים במפתח צמצם 1.9 וזווית צילום של 80 מעלות והשנייה היא מצלמת 5 מגה פיקסלים עם מפתח צמצם 2.2 וזוית צילום 90 מעלות.

תוכלו לצלם בשלוש זויות שונות באמצעות כפתורי הזום שנמצאים במסך הראשי של המצלמה – צילום רחב, רגיל או בזום X2. ואם תרצו לבצע את זה אוטומטית, LG מאפשרת בלחיצת כפתור, מצב שנקרא Triple shot, צילום רציף בשלוש הזויות אחת אחרי השנייה. לאחר מכן תוכלו לצפות בתמונות שיצאו או ליצור סרטון קצר אוטומטי שמשלב את שלוש הזויות לצילום וידאו קצר ובו המצלמה עוברת מהזוית הרחבה ועד לזוית הצרה.

LG V40

אפשרות הצילום האיטי ב V40 מעולה. נכון שאין צילום ממש איטי של 960 פריימים לשנייה אבל כן תוכלו לבצע צילום וידאו רציף ולקבוע תוך כדי הצילום איזה חלק יואט ואיזה לא. מאפיין שחסר לי במכשירים מתחרים אחרים.

LG ממשיכה לשמר את כפתור הזום בצילום וכך ניתן לבצע זום קדימה ואחורה בצורה חלקה יותר בזמן צילום או לפניו. LG רוצה שתשתמשו במכשיר כמצלמה לכל דבר ורואים את זה לאורך כל תוכנת הצילום שלה בה היא תומכת את הצילום בפילטרים ומאפיינים שונים שמתאימים כביכול לצלם המקצועי יותר או כזה שמעוניין לצלם הרבה במכשיר.

LG V40

בכלל תוכלו למצוא כאן הרבה אפשרויות שאין בכל מכשיר, אם זה צילומי GIF שיצלמו כל כמה שניות תמונה עד לארבע תמונות, מצב צילום CINE VIDEO שאמור לתת נופך יותר קולנועי לצילןומי הוידאו שלכם עם פילטרים מתחום הקולנוע וזום איטי ורציף יותר, גם על ידי נגיעה במסך, מה שהופך את צילום הוידאו ליותר נוח, למרות שאיכות הזום אינה מהמעולות שפגשנו.

עוד פיצ'ר מעניין הוא מאפיין הקפאת התמונה – תוכלו להציב את המכשיר על חצובה או להחזיק אותו יציב ביד ולצלם וידאו שיש בו תנועה. לאחר מכן תסמנו עם האצבע את החלק אותו תרצו להנפיש ורק החלק הזה יבצע את התנועה שצילמתם כשהשאר קפוא.

מייצב התמונה בוידאו עובד מעולה, במיוחד בתנועות על הציר האופקי (סיבוב המצלמה כמו הגה ימינה ושמאלה) על פני תנועות בהטייה קדימה ואחורה.

מצב דיוקן (בוקה), מאפשר צילום בו האובייקט שלנו חד והרקע מטושטש. האפקט ב V40 יצא טוב אך לא מעולה. האובייקט יצא דהוי מידי לטעמנו אך הטשטוש עבד טוב למדי עם אפשרות לשנות את רמת הטשטוש.

LG V40

צילום פורטרייט

בגדול, ה V40 מוציא תמונות טובות וכמו כל מכשיר סלולרי אחר הוא בהחלט מצלם היטב באור יום ובשעות חשיכה או במקומות בעלי תאורה מאתגרת, נמצא את התמונות שהוא מפיק גרעיניות וחשוכות מידי. לא תמצאו כאן מצבי צילום משופרים שיש למתחרות שלו ובחושך המתחרות שלו יגברו עליו בנקל.

LG V40

סלפי בזוית רגילה

LG V40

צילום סלפי בזוית רחבה

ביצועים

הביצועים של ה V40 מספקים בהחלט. אנחנו מקבלים כאן את מעבד הסנאפדרגון 845 שעושה עבודה טובה עם זיכרון RAM של 6 גיגה בייט. הסוללה שלו היא סוללת 3300 מילי אמפר שהיינו יכולים לקוות אולי לסוללה חזקה יותר אך היא מספקת את העבודה לפחות עד סוף היום למי שעושה שימוש סביר במכשיר ולא מושך אותו לקצוות.

גם כאן כמו ב G7 נקבל את מה שקוראת לו LG, ה BoomBox – תיבת תהודה שנמצאת בתוך המכשיר ואמורה להשמיע את הצלילים בצורה חזקה יותר, במיוחד אם תניחו את ה V40 על גבי משטח מתאים (עדיף מעץ) וזה אכן קורה – הסאונד המתקבל כאן חזק למדי אם כי לעתים מאבד מאיכותו בצורה הזאת.

מי שמעוניין לשמור ולשמוע צילים באיכות גבוהה יותר, ישמח לגלות את התמיכה שממשיכה ב Quad DAC 32bit. הסאונד בהחלט טוב וזה אחד הדברים, ביחד עם השארת יציאת 3.5 מ"מ כמובן, שמאוד אהבנו ב V40.

ה V40 עמיד בפני מים ואבק בתקן של IP68 ומגיע עם מערכת אנדרויד הקודמת, אוראו 8.1.

LG V40

לסיכום

ה V40 נראה ומרגיש מכשיר של דור קודם. הבנייה שלו דומה ל V30 והמסך לא מגיע לשוליים. למרות זאת אנחנו מקבלים מסך חד ויפה ומעדיפים את המראה הזה על פני השוליים הנשפכים. ה V40 לא ממש נוח לתפעול בשל רוחבו וחלקלקותו אבל הוא עובד היטב.

התמונות שתוציאו ממנו טובות אך לא הטובות ביותר שתוכלו למצוא בשוק היום. תמצאו פה הרבה מאפייני צילום שיעזרו לכם להוציא תמונות בנוחות יתרה והשילוב של 3 מצלמות מאחור ושתיים מלפנים עוזר  לביצוע צילומים עם זוויות שונות, אפשרות שאני מאוד אהבתי כבר מהמכשירים הראשונים של LG. אפשרויות הסאונד טובות וה Quad DAC ופתח 3.5 מ"מ הם מהיתרונות החשובים שיש למכשיר.

את ה V40 תוכלו למצוא במחירים שנעים סביב ה 3,000 ש"ח ואולי קצת פחות והוא אינו מאוד זול יחסית לזמן שיש לו בשוק ולביצועי המתחרות שלו היום. 

 

 

 

 

 

 

 

לדיון בנושא: LG V40 – מכשיר חדש ישן


6:30
  /  
7.5.2019
  
מאת: אלי חבוש

1