אוזניות Bluetooth עם ביטול רעשים MEE audio Matrix Cinema ANC

חברת MEE audio מרעננת את דגם ה- Matrix Cinema אותה הציגה לפני 3 שנים ומוסיפה יכולות ביטול רעשים אקטיבית, אבל ...

11:00
  /  
14.04.2019
  
מאת: זיו רוזנפלד

הקדמה

דגם ה- Matrix Cinema של MEE audio מהווה את הדור הרביעי לסדרת Matrix ונחשב לדגם די מוצלח לפי כמויות הביקורות באמזון ובצדק, אלו אוזניות Bluetooth תקציביות למדי, שמכילות כפתור יעודי נוח לשימוש שמעביר בין 4 מצבי DPS שונים, אחד מהם הוא מצב Clear Voice שחביב על כל מי שרוצה לצפות בחדשות ב- TV מבלי להפריע לסביבה, תמיכה ב- aptX של Qualcomm לאיכות שמע וחיבוריות יציבה, דרייברים 40mm גדולים שמספקים איכות שמע מספקת, סוללה עם זמן עבודה של 28 שעות לערך והכי חשוב – תמורה נהדרת לעלות שלהן שעומדת על $120 לערך מעבר לים, אבל האוזניות הללו לא עומדות במבחן הזמן הטכנולוגי. היום כמעט כל דגם חדש של אוזניות מתהדר עם יכולות ANC וחיבוריות הטענה USB Type-C או אלחוטית – גם אם זה אומר שתג המחיר עולה, הקהל מוכן לשלם את הפרימיום עבור תכונות אלו.

הדור החמישי של סדרת Matrix בדרך, אבל עד שיגיע, MEE audio לא רוצה להישאר ללא פתרון עם ANC ולכן היא מצליחה למצוא פתרון מהיר, היא לוקחת את דגם ה- Matrix Cinema המוכר ומציידת אותו ב- ANC – בכך החברה מצליחה לקחת דגם שכבר הוכיח את עצמו, רק הופכת אותו לאטרקטיבי יותר כאוזניות שנמכרות בשנת 2019, אך עם פשרות מסויימות.

 

אוזניות Bluetooth עם ביטול רעשים MEE audio Matrix Cinema ANC

 

מעט יותר לעומק

דגם ה- Matrix Cinema ANC החדש הוא כאמור זהה כמעט בכל דבר לדגם ה- Matrix Cinema עליו הוא מבוסס, אם זה הדרייברים בגודל 40mm וסוגם, מבנה הפלסטיקה של האוזניות, הנרתיק עם הרוכסן החיצוני, האביזרים הנילווים עם האוזניות (כבל טעינה Micro USB ועוד כבל 3.5mm קצר עבור שימוש חוטי) ורוב האלקטרוניקה, אך האחרון עבר שינויים קלים על מנת להתאים ליכולת ה- ANC. יכולת זאת מגיעה על ידי שימוש ב- SoC מבית ANC האוסטרית. בהשוואה ל- SoC של Qualcomm, הראשון ותיק ומוכח יותר ולפי בדיקות של MEE audio, גם מספק ביצועים טובים יותר. ל- Qualcomm יש פתרונות שטובים יותר עבור פלטפורמות של True Wireless וכנראה ש- MEE audio תשתמש בהן בעתיד.

אם תהיתם לגבי השימוש במילה Cinema עם שם המוצר, הדבר נעשה על מנת לציין כי האוזניות בעלות Latency נמוך במיוחד שיגיע לידי ביטוי כאשר אתם צופים בתוכן וידאו בו יש חשיבות לזה שהאודיו יגיע במהירות לאוזנים על מנת לשמור על סנכרון עם הוידאו.

פרוטוקול ה- Bluetooth כאן הוא 4.2 ולא שודרג ל- 5.0, דבר שמתבטא בזמן מעט ארוך יותר לצימוד לאחר הדלקה ובדרישות הזרם בזמן עבודה, אך הסוללה ב- Matrix Cinema ANC מגיעה בנפח של 500mAh, דבר שמספק קרוב ל- 20 שעות עבורה עם ANC דולק וקצת יותר מ- 30 שעות ללא ANC. אם היה משודרג פרוטוקול ה- Bluetooth באוזניות, המספרים הללו היו טובים יותר.

אוזניות Bluetooth עם ביטול רעשים MEE audio Matrix Cinema ANC

 

מבחינת מבנה, ה- Matrix Cinema ANC עשויות מפלסטיק קל משקל כאשר הצד העליון של הקשת מרופד. הייתי מעדיף פלסטיק מעט יותר עבה או סוג אחר, כי יש לאוזניות הרגשה מעט זולה ביד, לא זול בדמות אוזניות $50 מאתרי הקניות הסינים החביבים עליכם, אבל הייתי מצפה למעט יותר במחיר שלהן. ה- Ear Pads מרופדות עם ספוג עדין שמצופה בעור פלסטיקי רך ומאוד נעים למגע על הראש, זה גם עוזר לפזר את המשקל שלהן שעומד על 225g ולייצר אטימה טובה מפני רעשי סביבה.

את ה- Ear Pads אפשר למשוך קלות על מנת להגדיל את קשת האוזניות ולהתאים אותה בצורה אידיאלית לגודל הראש, אך הייתי מצפה כי הרחבת המתכת של הקשת תהיה בצבע שחור ולא כסוף על מנת לשמור על מראה הומוגני. ההתאמה בין צד שמאל לימין באוזניות נעשית בקלות על ידי כיתוב גרפי גדול של L או R בתוך ה- Ear Pads ובצד שמאל נמצא בתחתית את חיבוריות ההטענה מסוג Micro USB. לצידה בקטן, נורית לחיווי מצב ההטענה. טעינה מלאה אגב, תדרוש 2.5 שעות לערך.

 

אוזניות Bluetooth עם ביטול רעשים MEE audio Matrix Cinema ANC

 

ב- Ear Cup הימני נמצא כפתור Multifunction להדלקה, כיבוי, ניהול שיחות וזימון סייען קולי, זוג כפתורי עוצמת שמע שישמשו גם לדילוג בין שירים, מתג לשליטה ב- ANC וכפתור לניווט בין 4 מצבי ה- CinemaEAR שכוללים מצב Clear Voice, עוד מצב Clear Voice Plus שמגביר עוד יותר את תדרי המיד על חשבון התדרים האחרים, מצב מוזיקה ומצב באסים.

הדלקת האוזניות תיתן חיווי למצב הסוללה באחוזים וחיווי נוסף כאשר הן התחברו. ניתן לבטל את החיווי הקולי על ידי לחיצה על זוג כפתורי עוצמת השמע יחדיו, אך הייתי ממליץ להשאיר את החיווי. ניתן להצמיד מספר מכשירים לאוזניות, אך לא ניתן להצמיד אותן יחדיו בעת ובעונה אחת, כלומר לא ניתן למשל לענות לשיחת טלפון תוך כדי שאתם שומעים מוזיקה דרך המחשב.

אוזניות Bluetooth עם ביטול רעשים MEE audio Matrix Cinema ANC

מבחינת איכות שמע, מכיוון שיש כאן שימוש באותם דרייברים וכמעט אותה אלקטרוניקה, פרופיל הסאונד כאן זהה לדגם עליו האוזניות מבוססות. השמע מלא יחסית, עם נטיה קלה לכיוון הבאסים (כאשר מצב ה- CinemaANC מכובה – ניתן להשבתה על ידי לחיצה ארוכה על כפתור ה- CinemaANC). שירים עמוסים בבאסים, לא ישמעו במיטבם כאן כאשר תעלו את עוצמת השמע לקרוב ל- 100%, אבל אם תשמעו בעוצמה נורמטיבית יחסית, האוזניות יעמדו בזה. תדרי המיד ברורים למדי ובכלל ניתן לומר שאם יש לכם כבר אוזניות מסדרת Matrix, אז תרגישו בבית. בשל העבודה הטובה של הספוגים ב- Ear Cups, אין יותר מידי זליגה של השמע החוצה, גם לא כאשר אתם משתמשים באוזניות בשעת לילה מאוחרת לצד בת/בן הזוג, משהו שלא ניתן לומר למשל על ה-  HyperX Cloud MIX בהשוואה.

אם נגיע למנה העיקרית, ה- ANC לא דורש אפילו שנדליק את האוזניות, רק להזיז את מתג ההפעלה. יכולות ה- ANC טובות למדי, והייתי אומר אפילו שהן באותה רמה כמו Plantronics BackBeat GO 810. הן יעשו את העבודה ממש טוב עם רעש מונוטוני, כמו טיסה, רכבת או מזגן רועש, אך בניטרול רעשי רקע שיש בבית, דיבורים במשרד או באוטובוס, לא ממש מצאתי הבדלים בין עם ANC לבין בלי. מה שכן, חשוב לומר כי איכות השמע נפגעת משמעותית עם ה- ANC ולכן עדיף להשתמש בזה רק אם אין ברירה, גם לטובת זמן סוללה ארוך יותר.

 

אוזניות Bluetooth עם ביטול רעשים MEE audio Matrix Cinema ANC

 

חשוב להזכיר כי ב- Matrix Cinema ANC ניתן להשתמש ב- ANC גם במצב חוטי עם כבל ה- 3.5mm המצורף, אך מצבי ה- CinemaANC וכפתורי השליטה לא יהיו פעילים.

סיכום

ה- Matrix Cinema ANC מכילות מספר חסרונות שלא היינו מצפים לראות באוזניות משנתון 2019, בטח לא כאשר תג המחיר המוצהר עומד על $150 מעבר לים. אין כאן עדכוני קושחה, אפליקציה לשינוי הגדרות שמע או הבלטה יתרה של המותג בצידי האוזניות כפי שאנחנו רואים אצל מותגים אחרים, אלא אוזניות סולידיות במראה ושמע, שיעשו את העבודה ויתנו קצת מעבר עם מצבי DSP שימושיים (תצחקו תצחקו, אבל היה מספיק לקחת זוג מצבי DSP כמו ה- Clear Voice והאוזניות הפכו ללהיט בקרב אנשים מבוגרים שרוצים לראות TV בלי להפריע לשכנים). אבל גם אם אתם לא בגיל הזהב או כאלו שמחפשים אוזניות אופנתיות למדי, אתם תקבלו כאן אוזניות עם ANC קליל ואיכות שמע שכבר הוכיחה את עצמה.

את ה- MEE audio Matrix Cinema ANC ניתן לקנות ישירות מהחנות המקוונת שמפעיל היצרן תמורת $149.99

לדיון בנושא: אוזניות Bluetooth עם ביטול רעשים MEE audio Matrix Cinema ANC


11:00
  /  
14.4.2019
  
מאת: זיו רוזנפלד

1