השעון של נוביה חכם, העיצוב פחות

השעון החכם של נוביה הוא כל מה שרצינו בשעון, לפני 10 שנים. הצצת וידאו ראשונה
7:00
  /  
25.02.2019
  
מאת: אלי חבוש, ברצלונה

נוביה הציגה שעון חכם חדש בשם אלפא בסגנון דיק טרייסי שיחזיר אתכם 10 שנים אחורה ובעיצוב ש…בוא נגיד שלא יקלע לטעם של כולנו. הנה מה שחשבנו עליו

קודם כל נספר לכם שהאלפא הוא שילוב בין שעון לצמיד. מצד. אחד הוא מזכיר לנו את הגיר פיט של סמסונג ומהצד השני הוא רוצה להיות הרבה יותר חכם מהשעונים הרגילים שאנחנו מכירים והוא באמת מנסה לעשות ממש הכל.

בוא נדבר קודם כל על המסך כי נוביה באמת שניסתה לעשות כאן משהו שונה. המסך המשולב בשעון הוא מסך גמיש שעוטף במעין קשת חלק גדול מהיד. המסך עצמו הוא מסך מגע OLED בגודל 4 אינצים ברזולוציה של 960X192 בצפיפות פיקסלים של 244 פיקסלים לאינץ.

השעון של נוביה חכם, העיצוב פחות

ניתן לשלוט בשעון על ידי החלקות במסך המגע או באמצעות שני הכפתורים בצד השעון. אם תרצו לחזור למסך הקודם תצטרכו ללחוץ על הכפתור או לבצע תנועת צביטה במסך. אבל לא רק. תוכלו לשלוט בו גם במחוות יד מול השעון ומבלי לגעת בו מהאוויר. הנפת אצבע ימינה או שמאלה תעביר אתכם מסכים והנפה למעלה למטה תגלול את המסך.

באלפא משולבת מצלמת 5 מגה פיקסלים באמצעותה תוכלו לערוך שיחות וידאו (באפליקצית WECHAT בלבד) ולצלם את עצמכם בסטילס ובסרטוני וידאו קצרים ומוגבלים בזמן.

את השעון יפעיל מעבד סנאפדרגון WEAR 2100 עם זיכרון RAM של 1GB וזיכרון אחסון של 8GB והודות ל ESIM שמוטמע במכשיר תוכלו לבצע דרכן גם שיחות קוליות.

נראה שהכוונה של נוביה היתה טובה – לייצר שעון שיודע לעשות הכל, אלא שמאוד קשה להתחבר לעיצוב המעט מוזר של השעון שאינו מבין המכשירים היפים שראינו ולא ברור מה המעצב של החברה חשב כשעיצב את השעון. האלפא הוא שעון מגושם, כבד ושאינו מתאים לכל יד, בטח לא לנשים. השילוב של המצלמה והניסיון להכניס לשעון את כל התכונות הקיימות הם דברים שראינו לפני יותר מ 10 שנים.

תוסיפו לכך את העובדה שתפעול השעון מורכב מידי, הממשק הייעודי והסגור מבולגן ועמוס מידי והמחיר מתחיל מ 450 יורו ועד 650 יורו לדגם המוזהב ותגיעו למסקנה שהשעון הזה כנראה לא בשבילכם וזה לא דבר נורא בכלל משום שגם כך התכונות שלו מיועדות יותר לקהל הסיני והסיכוי שיימכר בארץ נמוך למדי

השעון של נוביה חכם, העיצוב פחות

 

 

 

לדיון בנושא: השעון של נוביה חכם, העיצוב פחות


7:00
  /  
25.2.2019
  
מאת: אלי חבוש, ברצלונה

1