אוזניות גיימינג HyperX Cloud MIX

הרבה גיימרים אוהבים להראות את המותגים שהם אוהבים ומשתמשים בהם גם כשהם לא משחקים ונמצאים בחוץ עם חברים. עכשיו הם ...

23:00
  /  
25.02.2019
  
מאת: זיו רוזנפלד

הקדמה

הנה Fun Fact, חטיבת הגיימינג של Kingston אותה אתם מכירים בשם HyperX, לקחה חסות על אולם גדול במלון Luxor שנמצא בסטריפ של Las Vegas, על מנת להפוך אותו למקום התכנסות ייעודי לתחרויות Esports (וכמובן הימורים על השחקנים). זהו חוזה בעלות של כמה עשרות מיליוני דולרים ועל מנת להנציח את החסות, נכתב הדבר בגדול על צד המלון שבנוי בצורת פרמידה. אין ספק שעם כזאת השקעה רצינית, HyperX מראה שהיא שחקן רציני עם טביעת רגל שאין הרבה כמותה בשוק אם בכלל.

 

אוזניות גיימינג HyperX Cloud MIXהכיתוב מעל הפרמידה במלון Luxor בחסות HyperX

 

אם תבקשו מגיימר לציין כמה שמות של אוזניות גיימינג, אחת החברות הראשונות שהוא יציין יהיה HyperX – ובצדק, החברה ידועה בפורטפוליו האוזניות הרחב שלה שקיים בהיצע רחב של מחירים, החל מ- $40 עבור דגם ה- Cloud Stinger ועד ל- $150 עבור דגם ה-  Cloud Flight שמהוות הדגם האלחוטי הראשון של החברה. אז עם כל כך הרבה אוהדים למותג וכל כך הרבה דגמים בקנה, בולט בהעדרו היה דגם עם קישוריות Bluetooth, כזה שהגיימרים יוכלו בתום המשחק לקחת אותו איתם החוצה לחברים לשמוע מוזיקה או לחדר כושר – וככה נולדו אוזניות הגיימינג שלפנינו, כאלו שכוללות בשם שלהם את המילה MIX ואתם יכולים כבר להבין בעצמכם למה.

 

קצת יותר לעומק

האוזניות אומנם מיועדות לגיימרים, אבל מכיוון שהן מיועדות גם להיות אוזניות איתם תסתובבו בחוץ, העיצוב נשמר למעט סולידי יותר בלי נגיעות צבעוניות, כל האוזניות בצבע שחור-מט, מתחת מסגרת מאלומיניום על מנת להקנות קשיחות ועמידות לאוזניות מבלי להוסיף להן משקל רב (האוזניות שוקלות 275g).

 

 

אוזניות גיימינג HyperX Cloud MIX

 

ה- Ear Cups עם מסגרת אובלית על מנת לכסות את כל האוזניים וה- Ear Pads מצופים בעור סינטטי רך ומתחתיהם ספוג שמתאים את עצמו לראש עבור התאמה נוחה ואטומה. ה- Headband מרופד בצורה שווה לאורכו כאשר במרכזו למעלה הכיתוב HyperX צרוב בצורה אטרקטיבית.

על מנת לשאת את האוזניות, מקבלים שקית נשיאה מבד רך (למה לא תיק קשיח? למי שכן ירצה תיק קשיח, ניתן לקנות בנפרד), כבל 3.5mm משני הצדדים עטוף בבד עם בקר שליטה לעוצמת שמע מעליו אשר ישמש על מנת לחבר את האוזניות לקונסולות באורך 1.3m, עוד כבל לחיבור למחשב באורך נוח של 2m, בום מיקרופון נתיק וכבל Micro-USB באורך 0.5m (די כבר, אנחנו בשנת 2019, תעברו ל- USB Type-C).

אוזניות גיימינג HyperX Cloud MIXשוב פעם טעינה עם Micro USB? תתקדמו כבר ל- USB Type-C

 

האוזניות מיועדות להיות עבור גיימינג כאשר הן בתצורה חוטית, בתצורה זו גם תקבלו את טווח תדרים רחב יותר מאשר זה שתקבלו בחיבוריות Bluetooth וזאת בשל מגבלות רוחב פס של הפרוטוקול.

 

 

אוזניות גיימינג HyperX Cloud MIX

 

 

ה- Ear Cups כולל מבנה פיזי נפרד בעל 2 תאים לדרייברים, תא אחד לתדרי הבס ואחד נוסף לתדרי המיד והגבוהים. האפקט הסופי של המבנה הזה יוצר הפרדה טונאלית ברורה יותר בין התדרים. מבנה התאים הפיזיים הנפרדים הוצג כבר עם דגם ה- Cloud Alpha ושמור לדגמים הגבוהים של HyperX, כולל ה- Cloud MIX כמובן, אך למרות שגם כאן נשמר המבנה הנפרד של התאים, הדרייברים הם שונים. אם ה- Cloud Alpha עשה שימוש בדרייברים בגודל 50mm עם טווח תדרים מוצהר של 13Hz-27000Hz, הדרייברים ב- Cloud MIX הינם קטנים יותר ומגיעים בקוטר של 40mm, אך בשל מבנה שונה ויעיל יותר של התאים יחד עם דרייברים הרבה יותר טובים עם ערך עכבה נמוך יותר, טווח התדרים המוצהר הוא רחב יותר עומד על 10Hz-40000Hz. כוכבית קטנה, טווח זה מתקבל רק בחיבור קווי, בין היתר בשל מגבלות רוחב פס ב- Bluetooth 4.2

אוזניות גיימינג HyperX Cloud MIXמבנה 2 התאים הייחודי לדגמים הגבוהים של HyperX

 

לא שטווח זה אמור להגיד יותר מידי לאדם הממוצע, כי צריך להיות עטלף על מנת באמת לשים לב להבדלים הללו, אבל ציון הפרמטרים הטכניים הללו נועד על מנת להראות את ההתקדמות הטכנולוגית ואת הרכיבים הטובים יותר שהלקוח יקבל תמורת His hard-earned money.

אם תרצו להטעין את האוזניות, יתקבל חיווי לטעינה דרך נורית LED שתידלק בצבע אדום. כשהיא תכבה לאחר 3 שעות, זה החיווי שלכם לכך שהאוזניות נטענו במלואן ואז תוכלו לקבל זמן עבודה של 20 שעות לערך, כשזמן הסוללה כמובן תלוי בעוצמת השמע שלכם.

נורית ה- LED תעניק גם חיווי תמידי למצב הסוללה. הבהוב בצבע כחול כל 5 שניות יציין כי האוזניות מחוברות ב- Bluetooth להתקן. הבהוב בצבע כחול כל 2 שניות יציין כי אין שום חיבור.

מצב Pairing (לחיצה על כפתור ה- Power לאורך 5 שניות כאשר האוזניות מכובות) יזוהה על ידי הבהוב מהיר בצבע כחול-אדום.

גיימינג

מכיוון שהאוזניות מיועדות לשימוש בגיימינג בצורה חוטית. כך הן גם נבחנו. החיבור החוטי נוח לשימוש עם שלט ה- PlayStation 4 Pro או ה-  Xbox One X והבקר מעל הכבל החוטי ישמש עבור שליטה בעוצמת השמע וגם עבור Mute למיקרופון.

הכותר Spider-Man אומנם לא Native 4K, אבל הוא עדיין ראוי לזמנכם, הוא נשמע מצויין והאוזניות מעבירות היטב את כל הרעשים הקטנים הללו של דמויות שמתקרבות או רעשי רקע שנותנים את מימד המרחב. פרופיל הסאונד נוטה לכיוון הדגשה גבוהה יותר של תדרי המיד, אלו בהחלט לא אוזניות נייטרליות משעממות דלוחות וזה בסדר גמור, כי הן כן מעבירות סאונד כייפי "חמים" וכזה שכיף להשתמש בו עם הכותרים האהובים עלינו. Red Dead Redemption 2 היה חוויה סונית מצויינת עם העברה יפה של המרחב הגדול בו המשחק מתנהל, זה עוזר להשמע יותר "חי" והצעדים של הדמויות נשמעות קריספיות, כמעט ניתן לשמוע את גרגרי החול עליהן הדמויות דורכות.

 

אוזניות גיימינג HyperX Cloud MIXהגימינג במצב חוטי בלבד

 

אם נשווה את איכות השמע ל- Cloud Alpha, קשה לומר אם זה יותר טוב או פחות טוב מכיוון שהדבר מאוד סובייקטיבי, אני כן יכול לומר כי האוזניות נשמעות בפירוש שונה. ה- MIX נוטות הרבה יותר לכיוון באסים שופעים לעומת ה- Cloud Alpha, כאשר האחרונות אומנם מכילות דרייברים גדולים יותר, אך הן פחות "באסיות" עם סאונד יותר שטוח ונייטראלי. אוזניות שנוטות לכיוון הדגשת באסים הינן הרבה יותר מהנות במשחקים לעומת אוזניות בעלות פרופיל שמע שטוח יותר, תחשבו על ה- Shotgun ב- PUBG או מכונת היריה ב- Battlefield V, כל יריה מרגישים אותה כהוגן באוזניה, זה כיף ומוסיף לחוויה. יש כאלו שמסתייגים מאוזניות שנוטות לכיוון הבאסים מכיוון שהם חוששים שתהיה הכבדה על תדרי המיד ולכן הצליל יהיה עמום יותר, אבל זה לא המקרה כאן, כנראה בגלל מבנה ה- 2 תאים לדרייברים, המידים והגבוהים נשמעים עם כל הפרטים שהם תורמים לחוויה הסונית, בלי לקחת או לעמעם שום דבר בגלל הבאסים החזקים יותר.

 

אוזניות גיימינג HyperX Cloud MIX

משמאל לימין:
SteelSeries Arctis Pro Wireless – אחד מזוגות אוזניות הגיימינג הכי יקרות כיום
HyperX Cloud MIX – נושא כתבה זאת
HyperX Cloud Flight – אוזניות הגימיינג האלחוטיות הראשונות לבית HyperX
1MORE Spearhead – אוזניות גיימינג עם טכנולוגית ה- Waves הישראלית

 

 

אגב, למרות שה- PS4 תומך ב- Bluetooth, לא ניתן לבצע Pairing לאוזניות בפרוטוקול זה, רק בצורה חוטית.

אני ממליץ לכם לא להתחכם וכן להשתמש בבום מיקרופון כשאתם משחקים, אומנם האלמנט במיקרופון המובנה ב- Ear Cup זהה לאלמנט של הבום מיקרופון, אך בבום מיקרופון הוא בעל פרופיל סינון רעשים ומכיל טווח תדרים רחב יותר של 50Hz-18000Hz לעומת 50Hz-8000Hz – ולזה אתם לא צריכים אוזנים של עטלף על מנת להבחין בהבדלים. אגב, הבום מיקרופון לא פעיל במצב Bluetooth.

 

אוזניות גיימינג HyperX Cloud MIXבום מיקרופון – אל תוותרו עליו

 

חיבור לטלפון ב- Bluetooth

חיפוש HyperX Cloud MIX ותוך 2 שניות יש לכם את האוזניות מחוברות לטלפון. כפי שהזכרתי מוקדם יותר, פרופיל האוזניות נוטה יותר לכיוון החמים והכיפי, לפיכך הן לא נייטרליות ולכן לא יתאימו לכל סגנון מוזיקה או טעם. אלו לא האוזניות הטובות ביותר ששמעתי וזה די ברור, ה- SteelSeries Arctis Pro Wireless למשל הרבה יותר עשירות מבחינת הפרופיל הסוני שלהן, אך לא לשכוח שהאחרונות מתומחרות בכמעט פי 2.

אם נחזור ל- Cloud MIX, הן מאוד דומות בפרופיל שלהם ל- HyperX Cloud Flight. מצאתי כי אם עיקר המוזיקה שאתם מאזינים הוא מסוג פופ קצבי או ראפ, האוזניות יעבירו חוויה כיפית וכזאת שתגרום לכם להאזין מחדש לשירים מכיוון שהם ישמעו אחרת. לא לשכוח שבסופו של דבר אתם לא מבצעים האזנה קריטית למוזיקה עם האוזניות, אתם בסך הכל רוכבים על האופנים במגרש הסלאלום, גולשים בסקייט פארק או במכון כושר – ועבור פעילויות כאלו, אין כמו פרופיל מהנה לשמיעת המוזיקה.

השליטה במוזיקה נעשית עם כפתור בודד ב- Ear Cup השמאלי, לחיצה אחת זה Play, Pause או מענה לשיחה. לחיצה כפולה מדלגת על שיר ולחיצה משולשת זה חזרה אחורה על Track. זימון Voice Assistant נעשה עם לחיצה ארוכה של 2 שניות.

 

אוזניות גיימינג HyperX Cloud MIX

 

 

סיכום

הרבה אנשים כבר התרגלו לקנות סט אוזניות לגיימינג ועוד סט אוזניות לשימוש עם הטלפון, HyperX פותרת את הבעיה הזאת לגיימרים עם ה- Cloud MIX שעושה את 2 השימושים בסט אחד. האוזניות יתאימו לכל PC או קונסולה ומיקרופון הבום נשמע מצויין עם סינון הרעשים שהוא מכיל. רוצים לצאת החוצה? תשלפו את מיקרופון הבום ואתם מקבלים אוזניות Bluetooth לכל דבר עם צבע שחור מט שתמיד מתאים ולוגו קלאסי של HyperX על מנת להראות לכולם את המותג החביב עליכם. זמן הסוללה כאן עולה בקנה אחד עם רוב אוזניות ה- Bluetooth בסביבה ואם אתם חובבי באסים, ה- Cloud MIX יעלו לכם חיוך על הפנים.

 

אגב, לא יודע אם שמתם לב לזה, אבל זה אחד הרכיבים הבודדים שמיועדים לגיימרים ולא כוללים RGB, מדהים 🙂

 

מחיר: $199.99 ועוד $50 לערך עבור משלוח ומיסים ב- Amazon Global.

לדיון בנושא: אוזניות גיימינג HyperX Cloud MIX

 

 

אוזניות גיימינג HyperX Cloud MIX


23:00
  /  
25.2.2019
  
מאת: זיו רוזנפלד

1